•  

  pokaż komentarz

  Trzy z nich zginęły na miejscu. Ofiary to kierowca volkswagena oraz małżeństwo podróżujące audi.
  To mnie w tym przeraża. Możesz nie popełnić ani jednego błędu w życiu a i tak przegrać bo jakiś debil postanowi że wyprzedzanie 80 konnym sharanem to dobry pomysł i wp$@?@!$i ci się na czołówkę.

  Żyjesz sobie szczęśliwie z żoną, wracacie z obiadu u znajomych myśląc jedynie aby wygodnie się walnąć na kanapie i obejrzeć film i w kilka sekund tracisz wszystko. ugh (╯︵╰,)

  Tyle zniszczeń bo ktoś chciał zaoszczędzić 3 minuty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: ja tylko czekam na rząd który na serio weźmie się za drogowych bandytów. Walić mandatami idącymi w tysiące. Sam miałem bliskie spotkanie z młodym gniewnym w golfie, który wyprzedał na podwójnej ciągłej i zakręcie. Jeszcze nigdy nie wcisnąłem hamulca tak bardzo mocno w podłogę i nie życzę nikomu takiej sytuacji. Karać ile wlezie, w przeciwnym razie w tym kraju nigdy nie będzie bezpiecznie na drogach.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: pierwszy zaglosuje na te partie ktora zacznie cos w tym temacie realnie dzialac..

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: zapomnij - polskiej policji NIE MA na drogach. Ja ostatnia kontrolę miałem jakieś 100 000 km temu albo i dawniej.
   150 nowych BMW, mi na ogonie siedzieli tylko raz.
   Fotoradarów brak zupelny, suszarek malutko

  •  

   pokaż komentarz

   Fotoradarów brak zupelny, suszarek malutko

   @graf_zero: no jakby to one stanowiły o bezpieczeństwie, szczególnie w rękach polskiej policji...
   Problemem jest to, że policja woli łapać z przyczajki w jakimś źle oznakowanym miejscu, gdzie spokojnie wyrobią statystyki mandatów, zamiast wziąć się za baranów rzeczywiście stwarzających zagrożenie - wyprzedzających na złamanie karku, zajeżdżających drogę, wymuszających pierwszeństwo czy siedzących na zderzaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: to jest wyjątkowym szczęściarzem mnie przez ostatnie 3 lata z 5 razy zatrzymali jak nie lepiej to zatrzymali. Możliwe ,ze tak trafiałem jakoś ale na szczęście bez żadnego mandaciku :) a nieee sory nie wiem ze 3-4 lata temu złapali mnie i to na pieszo za brak świateł :| musiałem spłacac po 10 zł

  •  

   pokaż komentarz

   to jest wyjątkowym szczęściarzem mnie przez ostatnie 3 lata z 5 razy zatrzymali jak nie lepiej to zatrzymali

   @a-lexis: To nadal niewiele.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: @graf_zero: @emerald: radary sa nielegalne pamietaj. @bidzej: traf na takiego to bedziesz dobry. Problem taki ze jak trzeba to sie nie napatoczy fuszowi. Zeby bylo tak pieknie to musieliby byc na kazdym skrzyzowaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: a co ty chcesz by ile zatrzymywali zawsze to stres dla kierowcy u nas policja jest opresyjna. Chociaż nie powiem raz trafiłem bardzo uprzejmego policjanta i dzięki niemu nie spóźniłem się na egzamin bo stali na drodze i takie maty były aby przejedzac po nich dezynfekujące. Wracałem przyjechałem podziękowałem podałem rękę i pojechałem dalej. Jakby był wredny to by mnie trzymał i w p%?#u 200zł za egzaminy. Ja osobiście widząc policje czuje się zagrożony i niepewny.

  •  

   pokaż komentarz

   zamiast wziąć się za baranów rzeczywiście stwarzających zagrożenie - wyprzedzających na złamanie karku, zajeżdżających drogę, wymuszających pierwszeństwo czy siedzących na zderzaku.

   @bidzej: Policja nie może być wszędzie. Ale ważne jest aby była choć trochę widoczna bo to powoduje psychologiczny efekt spowalniania ruchu.

   Wiem po sobie.
   Koło Bydgoszczy na DK10 jest szereg małych miejscowości. I parę lat temu policja w jednej z nich stała dość często (las, górka, nie było ich widać, ale też nie było widać potencjalnych pieszych - wiec dobre miejsce).
   I ponieważ pamiętałem że lubią tam stać, to jechałem dużo wolniej, inni też. Ale już dawno ich tam nie widziałem i samochody przyspieszyły.

  •  

   pokaż komentarz

   I ponieważ pamiętałem że lubią tam stać, to jechałem dużo wolniej, inni też. Ale już dawno ich tam nie widziałem i samochody przyspieszyły.

   @graf_zero: tyle, że gdyby zamiast stać tam skitrani wsiedli w ten radiowóz i pojeździli w tą i z powrotem, bezpieczniej byłoby na odcinku kilkunastu albo i kilkudziesięciu kilometrów, a nie na jednej górce w lesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej: Radiowozów z radarem do przodu jest relatwynie niewiele - tym samochodem pewnie tego robić nie mogli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: Po pierwsze - karać, karać i jeszcze raz karać. W postępie geometrycznym 500, 5000, 50 tysięcy, pół miliona... Taka kara wystraszy nawet potencjalnego mordercę drogowego w żółtym Ferrari.
   Po drugie: Konfiskować samochody. Wtedy np. firma leasingowa na pewno się zabezpieczy i będzie eliminowała debili.
   Po trzecie: Automatyczny system ruchu, który będzie rejestrował wykroczenia. Można go oddać gminom.

   Straty społeczne- leczenie, inwalidztwo, osierocone dzieci, traumy powypadkowe kosztują DUŻO więcej niż te 5 min szybciej w domu...

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: wcale nie musieliby jeździć z radarem (który i tak jest o kant dupy rozbić i w zasadzie powinien być nielegalny, podobnie jak praktycznie wszystkie aktualnie używane suszarki), wystarczyłby wideorejestrator.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: to było audi a2. Ważne by mieć trochę maski przed sobą jako bufor.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: a jak PiS się tym zajmie to będziesz krzyczał że doją kasę z obywateli złodzieje :)

  •  

   pokaż komentarz

   zapomnij - polskiej policji NIE MA na drogach. Ja ostatnia kontrolę miałem jakieś 100 000 km temu albo i dawniej.
   150 nowych BMW, mi na ogonie siedzieli tylko raz.

   @graf_zero: myślisz, że w Niemczech czy gdziekolwiek indziej też ich widać? Sporo jeżdżę i po miastach zachodu i autostradach i czasem przez 3 dniowy pobyt nie widać ani jednego radiowozu. A co do ich obecności u nas, gdybyś pomieszkał na wiosce gdzieś niedaleko "głównej" drogi to byś zmienił zdanie. U mnie regularnie nieoznakowane BMW robią polowania, czasem potrafią cały dzień w tą i z powrotem jeździć łapiąc co chwila kogoś.

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczyłby wideorejestrator.

   @bidzej: Powinni dawac 10% kwoty mandatu obywatelowi filmującemu wykroczenie na kamerce :D
   Ja bym wtedy za darmo jeździł.

  •  

   pokaż komentarz

   i w kilka sekund tracisz wszystko. ugh

   @Luntri: dlatego trzeba się cieszyć z każdego kolejnego przeżytego dnia

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Ty chyba nigdy na Podkarpaciu nie byłeś. Raz do roku zjeżdża autem do Polski i zawsze mam kontrolę. Czasem nawet dwie.

  •  
   P..4

   0

   pokaż komentarz

   @graf_zero: bo rozbili ponad połowę, było o tym na wykopie... sami nie potrafią jeździć a mają uczyć innych, weź przestań

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: W Polsce nie ma żadnej kontroli na drogach. Policja nie pracuje na drogach. W ostatnie święta wysłano 4000 policjantów na drogi w całym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwdpraca: Aż sprawdziłem rating NCAP dla mojego samochodu i tego audi. Rzeczywiście to audi wypada tak sobie, wynik 26/37 kiedy mój 32.83 (golf 5).
   Bardzo możliwe że jakby poruszali się takim np. Volvo s60 to wyszliby z tego cało.

   Słaba konstrukcja jak na dzisiejsze standardy :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: nagrania takich bandytów z twarzą i numerem rejestracyjnym powinny być uznawane z urzędu. Kary zaostrzone. Mandat procentem od dochodów rocznych. Inaczej nic się nie zmieni. Nie jeden prezesina zastanowi się zanim wyprzedzi na trzeciego. Otarłem się o śmierć w podobnym wypadku. Była ofiara smiertelna. To zmienia patrzenie na takie tematy

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri:

   Tyle zniszczeń bo ktoś chciał zaoszczędzić 3 minuty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Żeby to 3 minuty.
   Znając życie to zapewne pół kilometra dalej miał wjazd na posesję.

   Około 10lat temu miałem podobny przypadek gdzieś przed Lublinem, od strony Rzeszowa.
   Tak ekstremalny, że do dzisiaj dokładnie pamiętam wszystkie szczegóły.
   Bardzo szeroka droga, szutrowym poboczem, ale tylko po jednym pasie.

   Zaczął nas wyprzedzać jakiś Focus.
   Z przeciwka jechał jakiś samochód który w tym samym czasie zaczął wyprzedzać golf.
   Już było cztery auta, ale nie był to problem, bo droga była naprawdę szeroka. Wyglądała jak dwujezdniowa przerobiona na pojedyncze pasy ruchu.
   No i wtedy wpadł on, cały na biało (srebrno tak naprawdę).
   Opel Vectra zaczął wyprzedzać nas, wtedy od razu tego Focusa który jechał na równi z nami.
   Jako, że w tym samym czasie z przeciwka golf już wyprzedzał, to Vectra odbiła całkowicie na lewą stronę drogi na milimetry unikając czołówki i szutrem wyprzedził/ominął wszystko "na piątego"

   Wszyscy kierowcy tych aut, nawet i pasażerowie całkowicie zamarli z ogromnym WTF na twarzach.
   Dosłownie nikt nie zareagował na to wszystko, bo nikt chyba nie wiedział jak.

   Pół kilometra dalej widzimy jak Vectra wjeżdża na posesję. Nasz kierowca już chciał wjechać za nim i wybić mu ręcznie głupotę z głowy, ale widząc dość dużo pijanych sebiksów przy grillu musieliśmy zrezygnować i jechać dalej na wesele.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luntri: ja tylko czekam na rząd który na serio weźmie się za drogowych bandytów. Walić mandatami idącymi w tysiące.

   @adrian43: Tych ludzi trzeba utylizować a nie karać. Można sobie paplać do woli o karach, mandatach i zakazach jazdy. Ale prawda jest taka że ci ludzie w dupie mają przepisy i konsekwencje. Dla nich liczy się tu i teraz. Przykłady masz na każdym kroku i na pewno sam w swoim otoczeniu masz takie osobniki.

   Sam chodziłem do podstawówki z takim debilem. Dwa razy prawie gnoja udusiłem, koledzy musieli mnie odciągać. W wieku 30 lat po pijaku zabił 3 osoby w tym jedną kobietę w ciąży. Hujowi nic się nie stało.

   Ostatnio w radiu słyszałem że Policja złapała chłopa co taranował wszystkie auta na ulicy. Facet miał DWA sądowe zakazy prowadzenia samochodów.

   Utylizacja!

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz nie popełnić ani jednego błędu w życiu a i tak przegrać bo jakiś debil postanowi że wyprzedzanie 80 konnym sharanem to dobry pomysł i wp#$#$?#i ci się na czołówkę.

   @Luntri: Dlatego warto jeździć 2.5 tonową terenówką. Tonowe przerdzewiałe jeździdełko przy czołówce rozp#$#$?#i w mak razem z idiotą w środku.

  •  

   pokaż komentarz

   zapomnij - polskiej policji NIE MA na drogach.

   @graf_zero: Jest policja, są służby celno skarbowe i ITD. tylko są skierowani na innych urzytkowników. Z początku roku nawet zapisywalem lilość kontroli, np w styczniu mialem ich 14, luty 9.. - ciężarowka+ beczka ADR

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: To tak - ciężarówki to chyba na co drugim postoju ktoś ściąga na kontrolę.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: zapytaj kogoś z powiatu Włoszczowskiego czy widzieli policję, to co powiedzą, że nie pamiętają kiedy nie widzieli. BMW dzień w dzień poluje i średnio 1-2 prawka na dzień lecą.

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle zniszczeń bo ktoś chciał zaoszczędzić 3 minuty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @Luntri: tyle zniszczeń bo ktoś musiał jechać tak wolno, że było trzeba go wyprzedzać.
   Najwięcej wypadków jest spowodowana właśnie przy wyprzedzaniu peletonu idiotów co nie potrafią wyprzedzić jednego auta i ustawiają się w kilometrowym rzędzie.

   Gdby każdy potrafił wyprzedzać, na drogach było by lepiej i na pewno nie bardziej niebezpiecznie, to nie jest manewr niebezpieczny i zły gdy zrobisz go prawidłowo, nawet 60 km samochodem zrobisz to szybko tylko trzeba zrobić wcześniej odstęp, powinno się wyprzedzać, a takie p%%$$!%enie utwierdza ludzi w przekonaniu, że dobrze jest jechać jeden za drugim set kilometrów.
   Na Dk najniższa prędkość z jaką jadą auta to jest 70 przeciętna 120 różnice masz 50km/h co oznacza, że na 100km, zaoszczędzasz 30 min, a nie 3 min, np. ja często robię trasy po 400/500 km dla mnie nie sa to 3 min tylko realnie kilka godzin, widać to dobrze w piątek, gdzie taką sama trasę 150km pokonuje godzinę dłużej.

   Trzeba się uczyć jazdy samochodem i uczyć wyprzedzać, a nie p%%$$!%ić, ze się nie opłaca, bo niebezpieczne...
   jesli nie potrafisz tego robić, to idź gdzieś gdzie cie nauczą, a jesli nadal nie potrafisz to znaczy, że nie potrafisz jezdzić i panować nad autem, albo nie potrafisz oceniać sytuacji i nie powinieneś tego robić.

  •  

   pokaż komentarz

   ja tylko czekam na rząd który na serio weźmie się za drogowych bandytów.

   @adrian43: W kraju gdzie mozna leganie zrobi, sprzedawac i uzywac kopie prawa jazdy czy dowodu osobistego? Szybciej ludzkosc przestanie uzywac samochodow...

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero:

   25 osób zginęło na drogach od początku wakacji, a 133 się utopił od tego samego czasu, źródło poniżej

   http://policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-WAKACJE-2019.html

   http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia

   Ale tacy jak ty dalej będą p%@#??@ić, ze to drogi niebezpieczne i napędzać to gówno medialnego sp%@#??@enia, że potrzeba więcej policji, kary i inne. Bo śmierć w wypadku jest medialna, a już inna to p%@#??@ić, według ciebie nie potrzeba więcej ratowników, prawda?

   gdyby na drogach zginęło tyle osób co się utopiło, już powołali by komisje, a policja jeździła by jak poj@@@na, łapiąc ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej: Wideorejestrator pokazuje prędkość (mniej więcej) pojazdu w którym jest zamontowany.
   Więc pomysł jest do dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wideorejestrator pokazuje prędkość (mniej więcej) pojazdu w którym jest zamontowany.

   @dzidziaka: aktualnie każde urządzenie używane do pomiaru prędkości samochodu z innego samochodu jest do dupy.
   Tylko że mi wcale nie o prędkość chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej: Na pewno takim urządzeniem nie jest policyjny wideorejestrator ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewno takim urządzeniem nie jest policyjny wideorejestrator

   @dzidziaka: jakim? do dupy? Otóż właśnie dokładnie takim jest...

  •  

   pokaż komentarz

   @TeddyBeers: trzeba było zapamiętać adres i c!?$@wi sprzedać lepe po weselu

  •  

   pokaż komentarz

   @towbie:
   Obawiam się, że we wtorek, zaraz po weselu, to mała grupka przedszkolaków by nam łomot spuściła.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: najlepsze są nieoznakowane radiowozy. Jak dostaniesz 10 mandatów w 3 miesiące to nie potrzebny jest efekt psychologiczny tylko zdejmujesz nogę z gazu w każdym miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: a ja mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Po drogach poruszają się nowsze, szybsze furki, drogi są w lepszym stanie i to niestety prowokuje wariatów/piratów. Widać coraz więcej agresji drogowej. Może gdyby był chociaż jeden porządny tor na województwo to mieliby gdzie się wyżyć, poupalać a tak mamy tory wyścigowe na ulicach. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lacik94: tor ok, ale to nic nie da. Sebki i innego rodzaju bandyci i tak nie pojadą na tor, bo przecież nawet tam trzeba przestrzegać zasad i do tego jeszcze zapłacić.

 •  

  pokaż komentarz

  podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim auta. Nie upewnił się jednak, czy może go wykonać bezpiecznie

  Czyli klasyczne „Chyba zdążę”

  •  

   pokaż komentarz

   @qq4life
   Wyprzedzanie na BMW: wyskakuję całym autem na lewy pas, na piątym biegu ewentualnie szóstym jeśli posiada i dopiero wtedy i ani sekundy wcześniej patrzę czy coś nie jedzie z przeciwka.
   Jak jedzie to migam światłami, broń Boże wracać czy unikać kolizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: ooo to to tooo właśnie... Zauważyłem już dawno temu, że kierowcy dużych aut a już w szczególności bmw i audi mają jakieś takie przeświadczenie, że jak oni jadą to wszyscy dookoła i przed mają zjechać, a najlepiej się rozstąpić, odfrunąć - po prostu zniknąć sprzed maski.

   Najbardziej to widać na autostradzie - wyprzedzasz kolumnę aut jadąc 140-150 i nie wiadomo skąd nagle masz na dupie mrygającego i trąbiącego SUVa... a to, że przed tobą wyprzedza jeszcze rząd innych aut to już tego z tyłu zwykle ch?? obchodzi - zjedziesz, to zaczyna całować dupę następnemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @qq4life: spieszyło im się... no to dojechali na cmentarz

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan: nigdy nie zjeżdżam takim burakom. Niech przeskoczą albo się teleportują dopóki jadę zgodnie z limitem prędkości na autostradzie. Szczególnie gdy wtedy sama wyprzedzam samochody po prawej i nie mam się jak usunąć. Piękny bóldupizm w tylnym lusterku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan: I ten widok. Patrzysz w lusterko, nie ma nic, za pięć sekund znów patrzysz, a tam cały widok tuż za tylną szybą zasłaniają charakterystyczne ledowe ringi i znaczek BMW

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: albo lepiej. Wyprzedzam sobie spokojnie, a tam gówno 1.4 żyłuje silnik na moim tyłku. A mam dwudziestoletnią nubirę 2.0 133KM, która daje radę lepiej niż te gówniane kosiarki z XXI wieku

  •  

   pokaż komentarz

   „Chyba zdążę”
   @qq4life: nigdy tego nie zrozumiem. Dla mnie opcja wyprzedzania jest tylko, kiedy jestem 100% pewien manewru, najmniejsza wątpliwość i od razu rezygnacja z manewru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan Nigdy mi się nie zdażyło wyprzedzac i nagle, magicznie, w trakcie manewru zobaczyć suva w lusterku. Na przyszłość - sprawdzaj czy ktoś za Tobą nie jedzie bo następny post może niestety być o Tobie

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy mi się nie zdażyło wyprzedzac i nagle, magicznie, w trakcie manewru zobaczyć suva w lusterku.

   @Mleko_O: niestety - taki jełop myśli, ze tylko on może wyprzedzać i kiedy okaże się, że zajechał drogę komuś, kto już wykonuje manewr wyprzedzania - wtedy leczy kompleksy na Wykopie płacząc o "zjawiającym się znikąd BMW"

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy mi się nie zdażyło wyprzedzac i nagle, magicznie, w trakcie manewru zobaczyć suva w lusterku.

   @Mleko_O: więc albo miałeś szczęście, albo jeszcze dużo nie jeździłeś.

   Takie sytuacje są niestety bardzo częste na polskich drogach.

  •  

   pokaż komentarz

   taki jełop myśli, ze tylko on może wyprzedzać i kiedy okaże się, że zajechał drogę komuś,

   @ostatni_i_sprawiedliwy: nikt nie mówi o zajechaniu drogi, a jedynie o dojechaniu tzw. poganiacza pod zderzak samochodu, który już jest w trakcie wyprzedzania, które rozpoczął odpowiednio wcześniej i prawidłowo.

   Macie instrukcję filmową jak to wygląda w praktyce i jak powinien taki manewr zostać wykonany. Jednym słowem - wyjebka na poganiaczy.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan: Ja mam sposób na takich. Zjeżdżam jak prosi i wracam na lewy pas i wtedy ja mu świecę, żeby zjechał, bo przecież chce wyprzedzać jak on minutę temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: 5h temu wróciłem do domu po 2k kilometrowej trasie (nie, nie sram do żwira). Dziękuje, jeżdżę wystarczająco dużo żeby ogarniać co się na drodze dzieje

   @Frugos: To akurat świetny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli klasyczne „Chyba zdążę”

   @qq4life: Albo trafił na kretyna na jakich ja już 2x w życiu trafiłem, podczas wyprzedzaniu przyśpieszył zamknął mi lukę przednim, a na hamowanie było za późno. Albo co innego, może samochód przeszedł mu w tryb awaryjny podczas wyprzedzania, fajnie jest oceniać i udawać nieomylnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam sposób na takich. Zjeżdżam jak prosi i wracam na lewy pas i wtedy ja mu świecę, żeby zjechał, bo przecież chce wyprzedzać jak on minutę temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Frugos: Moze czas zaczac tak jezdzic? Robimy akcje "Wykop poganiacza" ??

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan: Nigdy nie zrozumiem, czemu gdy jadę lewym pasem na autostradzie to 140-150 wyprzedzając tiry jadące za mną Kałdi zaraz znajdzie się na moim tylnym siedzeniu; bo patrzę w lusterko to te cztery zera już się k$%!a w nim nie mieszczą. I mruga debil światłami, że trzeba ustąpić królowi drogi. No załóżmy że mu zjadę. I co z tego, jak przede mną jest jeszcze 7 samochodów, które też jadą 140-150? Będzie nap@@@@!$ał tymi światłami każdemu z osobna aż do skutku? Szczerze prowadząc taką orientacyjną statystykę to zdecydowanie częściej tacy debile trafiają się w VW i Audi niż w BMW. Jak mam k$%!a zjechać, jak nie ma jak? I co mu to da, że mu jeden samochód na kilka zjedzie jak i tak przez to ich nie wyprzedzi? Najlepsi są k$%!a mistrzowie, którzy nie wytrzymują ciśnienia i starają się wyprzedzić prawym pasem, a jak to nie działa to ogień awaryjnym 180+ km/h (już żal pomyśleć co się stanie, jak 100 metrów dalej będzie stał jakiś uszkodzony pojazd). Jeszcze debil myśli, że ma auto stylizowane na SUVa (bo prawdziwy SUV to to nie jest) to się czuje bezpiecznie, bo auto większe, bardziej zabudowane i mu się nic nie stanie.

   Tak samo mam złotą zasadę jeżeli chodzi o jazdę z większą prędkością - tyle ile km/h, tyle metrów odstępu od pojazdu z przodu - ze względu bezpieczeństwa. Tak się robi w Niemczech i za nieprzestrzeganie tego kary są bardzo surowe. U nas niestety nie i zostawiony przeze mnie odstęp jest wykorzystywany przez wszelkich maści idiotów do wp!?!%?%enia się w to miejsce jadąc z podobną prędkością. Tak samo większość kierowców jadących za mną nie trzyma na autostradach i drogach szybkiego ruchu odstępu. Przy prędkości powyżej 100km/h (nie mówię nawet o wyższej, 180+, co miewa miejsce na autostradach) strażnik zderzaka musi jechać 5 metrów za mną. Nie trzeba nawet mówić, co się stanie w przypadku nagłego hamowania, jednak tym ludziom brakuje wyobraźni tak bardzo i to w kwestii tak ważnej jak własne (i cudze) życie. I znowu Passaty i Audi będą wisieć na zderzaku i nap@@@@!$ać światłami, zamiast poczekać aż minę tira i zjadę. Widzę zbliżające się z tyłu auto i chcę zjechać ale nie wp!?!%?%ę się w tira jadąc na jego wysokości. Weźcie sobie to do serca, strażnicy zderzaków i kapłani długich świateł. j!$!ć was. Ament.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrzegrywomSznur: zdążyły, a nawet były za szybko. Tylko nie w domu, ale w piachu.

  •  

   pokaż komentarz

   nikt nie mówi o zajechaniu drogi,

   @Krupier: Jasne! szczególnie ten, który zajechał :)

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsi są k?%#a mistrzowie, którzy nie wytrzymują ciśnienia i starają się wyprzedzić prawym pasem

   @Aureilon: jeszcze lepsi są ci (wśród nich ty?), którzy tak słabo znają przepisy, ze sądzą iż jest to nielegalne.

   Niestety - mimo, że bardzo niebezpieczne - nie jest to zabronione (wyprzedzanie prawym pasem, nie awaryjnym)

  •  

   pokaż komentarz

   @Frugos: jak miga dlugimi to jemu pomigac wlaczajac tylne przeciwgielne ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: dałem ci filmik. Tak jak pisałem - nikt nie mówi o zajechaniu drogi, a o poganiaczach, którzy doganiają prawidłowo wykonujących manewr.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: poza terenem zabutowanym tylko jeżeli są trzy lub więcej pasy ruchu. Przy dwóch od prawej można wyłącznie w zabudowanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @majordomus: ja przewaznie zjezdzam bo sie boje tych idiotow, jeszcze mnie statanuje czy co. na trasie a4 Rzeszów-Krakow-Wrocek to codzienność

  •  

   pokaż komentarz

   poza terenem zabutowanym tylko jeżeli są trzy lub więcej pasy ruchu. Przy dwóch od prawej można wyłącznie w zabudowanym.

   @wali_ci_z_kopary: no niestety - nie znasz przepisów.
   To, o czym wspominasz dotyczy jezdni dwukierunkowych. Wyprzedzanie z prawej strony jest dozwolone na jezdniach jednokierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu. Dotyczy to zarówno tradycyjnej jezdni jednokierunkowej, jak i drogi dwujezdniowej, złożonej z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu. Chodzi tu także o drogi ekspresowe i autostrady.
   Na jezdniach dwukierunkowych bez wyznaczonych pasów ruchu - nie wolno wyprzedzać z prawej strony.

   Jednak NIE POLECAM tego manewru, ponieważ kierowcy nie są to tego przyzwyczajenie a tym samym nie są przygotowanie do takiego wyprzedzania. Można się spodziewać, że ktoś będzie zjeżdżać na prawy pas bez upewnienia się, czy nie zajedzie komuś drogi.

   Osobiście wolę poczekać niż wyprzedzać z prawej.

  •  

   pokaż komentarz

   ja przewaznie zjezdzam bo sie boje

   @Astralis: ja zjeżdżam, żeby przepuścić tych, którzy jada szybciej. Nie ma w tym żadnego strachu.

   na trasie a4 Rzeszów-Krakow-Wrocek to codzienność
   jeździłem tą trasą kilkadziesiąt(?) razy i nigdy nikt na mnie nie mrugał ani nie trąbił - więc z pewnością nie jest to codziennością.
   Zdarzało się za to, ze ktoś wjeżdżał mi tuż przed auto wyprzedzając ciężarówkę metoda V+5kph. ja równiez wtedy na nikogo nie mrugam ani nie trąbię, tylko spokojnie czekam aż on skończy swój manewr. Co najwyżej włączam lewy kierunkowskaz, żeby pokazać pojazdom zbliżającym się w tyłu, że czekam na "marudera" z przodu.

   Poganianie, karanie, "dawanie nauczki" na drodze jest skrajną głupotą i nie prowadzi do niczego dobrego.

   BTW - na niemieckich autostradach "zajeżdżają" drogę chyba częściej niż na polskiej A4 :)

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka, ze policja niewiele robi w kwestii realnej poprawy bezpieczenstwa. Powinny byc stale patrole i kontrole predkosci, zamontowane kamery na calych odcinkach drog, to by pozwolilo szybko wyeliminowac idiotow z drog. Niestety takie dzialania byly by niepopularne i oznaczaly by utrate elektoratu, wiec policja udaje, ze cos robi, na tyle, zeby nie mozna powiedziec, ze nic, ale nie jest to nic efektywnego i radykalnego.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie zupełnie nie dziwią te wypadki bo widzę jak bardzo ryzykownie na codzień wyprzedzają nosacze. Upewnianie się co do odległości z naprzeciwka, czy jest dobra widoczność/zakręt wzgórek przerasta umiejętności rozumowe takiego nosacza.
  No bo wytłumaczcie mi jak zdrowa na umyśle osoba może rozpocząć manewr wyprzedzania na 100 metrów przed wzniesieniem gdzie zupełnie nie widać czy już 120 m przed nami jest auto za wzniesieniem a widziałem to już nie raz.

  •  
   driverpl

   +9

   pokaż komentarz

   atoły nawet na tych drogach powodują poważne zagrożenie i wcale nie muszą szybko jeździć. Wolę dziesięć razy człowieka myślącego w sprawnej furze zap#!@@!!ającego tam gdzie są ku temu warunki niż jełopa, który zawsze gdzie się pojawi powoduje poważne zagrożenie swoim brakiem ch

   @MateriaBarionowa: Wlasnie, bardzo czesto to obserwuje i wiekszosc idzie na farta w tej sytuacji. Ja jade z tylu i mam stresa jak to widze. Dodam ze sam jezdze duzo szybciej jak przepisy poza miastem oczywiscie pozwalaja ale jak widze takie zachowania to dramat. Albo czeka czeka z wyprzedzeniem a jak sie zdecyduje to wlasnie przed zakretem taki Janusz. Jprdl.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Na lokalnych drogach w lubuskim to standard, do tego wyprzedzanie tuz przed albo wrecz na zakretach. Jak lubie swoje rodzinne strony, to jezdzic tam nie cierpie, zwlaszcza po zmroku. Czlowiek przejechal prawie cale Niemcy, wreszcie jest prawie w domu, a tu po przekroczeniu granicy jak gdyby ktos potajemnie przelaczyl poziom trudnosci jazdy na Udreke 14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Kolejną sprawą jest to że wielu ludzi w wieku tego Pana który tam zabił dwie osoby i siebie poprostu już ma problemy ze wzrokiem.., ale nic z tym nie robi. I wtedy jak moższ ocenić dległość? Ludzie najzwyczajniej nie badają wzroku i idę o zakład że wiele poważnych wypadków powodują właśnie ci którym się wydaje żę mają wzrok jak igła..

 •  

  pokaż komentarz

  Ogólnie sporo idiotów ma problemy z wyprzedzaniem, niezależnie czy wyprzedzają czy są wyprzedzani. Ostatnio zdarzyło nam się na trasie, że jak cymbał w BMW zobaczył jak kolega wykonuje manewr wyprzedzania to przyśpieszył, bo przecież żadna corsa nie będzie go próbowała wyprzedzać. Może ja nie rozumiem, go niech ktoś powie dlaczego niektórzy reagują na to że ktoś ich wyprzedza tak jakby krzywdę mu robili?

  •  

   pokaż komentarz

   Może ja nie rozumiem, go niech ktoś powie dlaczego niektórzy reagują na to że ktoś ich wyprzedza tak jakby krzywdę mu robili?

   @Golfmk2_pany: Bo dla niektorych jazda to nie tylko przenoszenie sie z punktu A do B, a okazja do pokazania swojej prymitywnie pojetej 'meskosci'. Duzo sie slyszy o problemach kobiet z jazda samochodami, ale lekkie stluczki na parkingach i kolizje przy niewielkich predkosciach sa niczym przy tym, co odwalaja mlode gniewne Sebki i Janusze w kryzysie wieku sredniego ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Duzo sie slyszy o problemach kobiet z jazda samochodami

   @Vielokont: problem mają nie z samochodami tylko z polskimi samcami alfa na drogach którzy nie wybaczają nigdy. Jedziesz po lewym to zapłacisz za to (klakson, spryskiwacze, zajechanie drogi i hamulec przed maską) - kobiety jeżdżą mniej i statystycznie częściej mogą popełniać drobne błędy. No i wiedzą że w DE nic się nie stanie a w PL będzie kara...

  •  

   pokaż komentarz

   @Golfmk2_pany: prawda, dokładnie tak jest, ja mam małą KIA i widzę to za każdym razem, jadą na ogonie i mrygają światłami itd.
   co chwilę muszą wyprzedzić by znaleźć się 10 metrów z przodu a potem jadą z tą samą prędkością co ja albo 5km/h wolniej

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna