•  

  pokaż komentarz

  A będę się mieszkał. 1. Po co marnować dobry dom gdzie dużo miejsca 2. Ja na tym korzystam i starzy 3. Jestem permanentnym przegrywem więc mieszkanie sam jest dla mnie śmiechu warte, zaciąłbym się z samotności

 •  

  pokaż komentarz

  120 tysięcy najmniejsza kawalerka w Krakowie - taka już o żałosnym standardzie w jakiejś kiepskiej dzielnicy. Załóżmy, jakimś cudem, że jesteśmy w stanie odłożyć 1000 zł miesięcznie - potrzebujemy 10 lat, aby zaoszczędzić 120 tysięcy złotych i mieszkać w norze 16 m2. Nic dziwnego, że młodzi mieszkają z rodzicami.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanSwiatla: No nieźle - w Lublinie trafić kawalerką poniżej 160 tyś to jak 6-stka w totka. Kraków tańszy od Lublina... Powiem szczerze dobiłeś mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Edit: U mnie w Lublinie rynek nieruchomości psują trochę studenci - mamy bardzo dużo uczelni biorąc pod uwagę ilość mieszkańców i wielkość miasta.

   UMCS
   KUL
   UNIWERSYTET PRZYRODNICZY
   POLITECHNIKA LUBELSKA
   UNIWERSYTET MEDYCZNY
   WETERYNARIA (to chyba wlicza się w przyrodniczy ale wymieniam ją bo jest spora)

   Do tego mamy sporo prywatnych szkół (nie małych):
   WSPiA
   WSEII
   WSPP
   WSNS
   plus jakieś inne drobnice.

   Przy ilości mieszkańców ~340 tyś możemy mieć dodatkowo w roku szkolnym ~50-70 tyś studentów...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanSwiatla: bo tu chodzi o to, żebyś kredyt brał i bogacił bankietów. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanSwiatla: co doz asady nieruchomosci kupuje sie na kredyt. Malo osob moze sobie pozwolic na zakup za gotowke.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanSwiatla: U mnie miasto 25k ludzi za 120 tysi dostajesz może poniemiecką kamienicę z kiblem na korytarzu ogrzewaną piecem kaflowym przeznaczoną do remontu generalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Patrz Pan, tyle uczelni, a w żadnej nie nauczyli, jak poprawnie pisać skróty.

  •  

   pokaż komentarz

   @theY: No to jest najważniejsze w tym wszystkim. Normalnie filarem wszystkiego są zasady poprawnej pisowni...

   źródło: i.imgflip.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: W sómje racja. Warzne, rze zo stałesi zrozómjany.

  •  

   pokaż komentarz

   @theY: Powiem tak... Jak ktoś chce się do czegoś przyp#####lić to zawsze znajdzie pretekst. Taki urok frustratów życiowych - tak określam typ człowieka, który poświęca swój cenny czas na takie bzdety...

   pokaż spoiler To nie jest wypracowanie czy praca magisterska tylko portal ze śmiesznymi obrazkami i ciekawostkami...

  •  

   pokaż komentarz

   Taki urok frustratów życiowych

   @Porewit: Po pierwsze - nie mierz swoją miarą, bo może ci jej nie starczyć. Po drugie nie twórz wymówek dla swojej nieudolności i niechlujstwa. W takiej stylistyce możesz sobie napisać ogłoszenie: "Sprzedam Passata 190tyś przebiegu".
   Pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Z jednej strony masz rację ale diabeł tkwi w szczegółach. U nas w kraju w większości ludzie biorą kredyt na pełną wartość kupowanej nieruchomości. Na zachodzie częściej zdarza się, że ludzie mają sporo własnych oszczędności co zmniejsza kwotę potencjalnego zadłużenia. Jest różnica czy brać 300 tyś na 30-40 lat czy brać 150 tyś na 30-40 lat posiadając przy tym 150 tyś własnych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: u nas tez sie zdaza, wsrod bogatszych osob.
   A na "zachdozie" nieruchomosci tez drogie i kredyty nawet dluzsze.

   Natomiast mlodzi kupujacy nieruchomosc nie maja duzego wkladu wlasnego bo i nie maja skad miec. Skad mieliby miec jakiekolwiek sensowne oszczednosci?

   Tam w ogole znacznie wiecej osob niz u nas to akurat mieszka w wynajetych mieszkaniach/domach.

  •  

   pokaż komentarz

   @theY: Ja nie jestem frustratem bo nie czepiam się bzdetów w przeciwieństwie do Ciebie i skupiam się na treści danego znaleziska i zagadnieniach z nim związanych. Jaka nieudolność i jakie niechlujstwo ? Nie podoba Ci się, że coś jest napisane drukowanymi literami ? Czy nie podoba Ci się, że w WSPiA shift nie zaskoczył ? Niezależnie od tego co się Tobie podoba a co nie to mogę sobie robić to na co mam ochotę i g... Ci do tego drogi kolego.

   Weź oddech, wyjdź na dwór, znajdź sobie jakieś zajęcie, które nie podkreśla Twojej frustracji życiowej bo to widać po tym co piszesz i w jaki sposób piszesz.

   Na deser od Pana Jaśnie Oświeconego "Pozdro" jak Seba z pod bramy... Normalnie świecisz przykładem. Skoro chcesz być taki przepisowy to trzymaj poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Jak chcesz mnie obrazić to musisz się bardziej postarać bo póki co pokazujesz swoje ograniczenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: No z wynajmem to prawda ale jest drobna różnica. Porównując zarobki do cen wynajmu to na zachodzie wygląda to o niebo lepiej (nie biorę pod uwagę prestiżowych lokalizacji ale mam na myśli zwykłe i przeciętne).

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Ojej, jak się rozpisałeś.

   Na deser od Pana Jaśnie Oświeconego "Pozdro" jak Seba z pod bramy.

   Pozdro na było uprzejmością wobec Ciebie. Takim pochyleniem się w twoją stronę, żebyś poczuł się, jak u siebie.

   Jak chcesz mnie obrazić to musisz się bardziej postarać bo póki co pokazujesz swoje ograniczenia

   Jak już pisałem wcześniej: nie mierz swoją miarą, bo może ci jej nie starczyć. Wiem, że może być to dla Ciebie mało wiarygodne, ale nie chcę Cię obrazić. A to dlatego, że mam cie w dupie. Jesteś dla mnie kolejnym anonkiem w jakimś gównowątku, który na zwrócenie uwagi o poprawną pisownie skrótu TYŚ (wytłuszczam po raz drugi) dostaje sraczki i próbuje się wznosić pod sufit swojej elokwencji. Po prostu kładę na Ciebie lachę i już.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @theY: Nie chcę cię w żaden sposób obrazić, ale zrób mi przysługę i zamknij mordę a następnie wyp$@##@?aj z tego znaleziska.

   Mam ochotę poczytać wartościowe i merytoryczne komentarze w tym ciekawym temacie. A na razie co drugi komentarz to twoje sfrustrowane wypociny o tym, że ktoś niepotrzebnie dodał ogonek do jednej literki. Co jest zupełnie niepotrzebne i bezcelowe w tym wykopie.

   Dzieki za wyrozumiałość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glacial: Trochę się spóźniłeś. Do merytoryki tych komentarzy się nie odnosiłem, bo nie było do czego. Jak na tobie robią wrażenie, to ok, diluj z tym.

   ale zrób mi przysługę i zamknij mordę a następnie wyp%@!@#$aj z tego znaleziska.

   Sram na twoją ochotę ani nie mam zamiaru wyświadczać przysług nieznajomym kondoniarzom z internetów. Jak widać skundleni analfabeci trzymają się w grupie. I dobrze. Razem wam będzie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @theY:

   A to dlatego, że mam cie w dupie.

   To po co zaczynasz #gownoburza o pisownię ? Bankowo w dupie mnie nie miałeś bo nie jestem gejem (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   Po prostu kładę na Ciebie lachę i już.

   No to po co dalej ględzisz ? Piecze mocno ? ( ͡º ͜ʖ͡º) Skończyłeś już swoje żałosne wywody ? Jak tak to miejmy to już z głowy bo póki co się ośmieszasz. Powiem szczerze, że nawet żal mi Ciebie. Jak bardzo trzeba nie mieć co robić albo nie mieć jakiegoś własnego życia żeby czepiać się o takie pierdoły... No ale rozumiem, bo mam takiego sąsiada mendę - jak się zastanowić to w sumie podobny typ człowieka.

   Cóż - kolejna osoba na #czarnolisto i idź zawracaj 4 litery innym a ja już będę miał spokój z Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem już starym człowiekiem, ale się wypowiem. Tysiąc razy bardziej wolałbym mieszkać z rodzicami w domu albo kilkupokojowym mieszkaniu (kawalerka to jednak inna bajka) niż ładować się w kredyt na x lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej, ci źli Polacy nie chcą się zadłużać się by biedny deweloper mógł się nachapać.

 •  

  pokaż komentarz

  Lepsze to od zaciąganie kredytu na 30 lat na mieszkanie 60 m2 z pustymi ścianami i wk!!%iającymi sąsiadami :V