•  

  pokaż komentarz

  Czyli jednak fake news pełen niedomówień był ze strony wyborczej xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  Cóż za niespodziewany zwrot akcji xD

  •  
   p.......L

   +266

   pokaż komentarz

   @Cogres: robi się to tak: jak atakują Polaka to cisza, jak Polak atakuje to: nacjonalizm, rasizm, ksenofobia itp itd. Ten ściek specjalizuje się w tym gównie byle szkalować Polskę i Polaków. #gazetazydowska

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogres: I znów odpowiem tak jak koledze @Kleki_Petra który uważał mnie za niedouczonego.
   Słowo przeciw słowu. Nadal nie mamy pełnego obrazu sytuacji choć ten konkretny fakt o nożu nie przysługuje się koledze ukraińcowi ani szkole. Jeżeli uczniowie nosili noże do szkoły to na prawdę nie ma się co dziwić niepokorności ucznia który został pozwany przez szkołę.
   Nawiasem mówiąc po takiej sytuacji zastanawiał bym się nad przeniesieniem dziecka do innej szkoły.

   link

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogres: W którym miejscu są niedomówienia ze strony wyborczej?
   To OP mija się z prawdą.

   W czerwcu tego roku wyszło bowiem na jaw, że młodszy brat chłopca, z którym miał zatarg Maciek, nosił do szkoły nóż.
   Kto nosił nóż? Ukraiński chłopak czy jego młodszy brat?

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz:

   Słowo przeciw słowu.

   Nie rozumiem, po co mnie wołasz, ale w myśl Twojej pokrętnej logiki, to jak mi ktoś powie, że strzela laserem z oczu i podrzuca tonowe głazy jedną ręką, a ja mu powiem, że to niemożliwe, to Ty orzekniesz, że to słowo przeciwko słowu.

   Nie da się w Polsce nikogo sądzić za nacjonalizm, a taką brednię napisało Ordo Luris. Nie ma tu "słowo przeciwko słowu", jest kłamstwo organizacji katolickiej i wyjaśnienie dyrekcji szkoły. Co do pierwszego mamy stuprocentową pewność, że jest kłamstwem, co do drugie możemy się zastanawiać, natomiast nie porównuj dwóch skrajnie różnych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogres: Pozwolę sobie jeszcze inne cytaty zaznaczyć.

   zawiadomienia złożonego w marcu przez szkołę
   W czerwcu tego roku...młodszy brat chłopca,..nosił do szkoły nóż

   Zawiadomienie z marzec, noż czerwiec
   Oświadczenie szkoły dotyczy zawiadomienia.
   Nie wiem jak z twoją znajomością kalendarza.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jednak fake news pełen niedomówień był ze strony wyborczej

   @Cogres: Wyborcza zasadniczo przedstawiła stanowisko szkoły. Ordo Iuris zaś ze zdania o obustronnych prowokacjach wyciąga wniosek, że "wyraźnie widać zatem, że konflikt narastał od dawna i nie był zawiniony przez Maćka". Jak można w ogóle ufać ludziom, którzy nie znają znaczenia słowa obustronny? Stanowisko Ordo Iuris jest wybitnie stronnicze i niestety mało wiarygodne, ale to w sumie nie może dziwić, skoro są stroną w sprawie.

   To znalezisko nic nie wyjaśnia. Pojawiają się co prawda nowe fakty, ale zamieszczona opinia jest z października, zawiadomienie było w marcu, a wątek noża pojawia się dopiero w czerwcu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jednak fake news pełen niedomówień był ze strony wyborczej xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   Cóż za niespodziewany zwrot akcji xD


   @Cogres: Nie ma zwrotu akcji jak zwykle szury kłamią i naginają logikę, tyle że tym razem za kasę klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nadal brak potwierdzenia rzekomego banderyzmu, który był esencją #fakenews i szczucia na ukrainców WPropagandzie. Pisanie o "obustronnej winie" a potem o tym że to nie wina dzieciaka ze ma wytoczoną sprawę to chyba szczyt prawniczej k@%$y z logiki ordo szuris xD Nawet na tym pisemku od wychowacy co dołączyli jest że ciągle wpadał w jakieś konflikty z rówieśnikami, a był w szkole dopiero 2 miesiące co wynika z treści xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: jakie ty tu masz stary niedomówienia. Ukraiński głupek uczący się w Polsce gloryfikuje Bandere w polskiej szkole. Inny uczeń upomina go (w jape mu nie dał bo już by o tym trąbili) , że może jednak niezbyt to mądre skoro Bandera i jego radosna twórczość odpowiadają za 100 tysięcy polskich trupów. No i się cyrk zaczyna. A kończy jakas bójką po szkole.

   A teraz na koniec. Wszyscy winy doszukują w rodzicach polskiego ucznia, który interesuje się historią. Cudownie po prostu. A ukrolek...mały , biedny i niewinny. No aniołek po prostu. Sorry gdzie ja k!@%a żyję. W Polsce czy na Ukrainie? Jak małemu ukrolkowi i jego rodzicom tak pasuje bandyta i morderca Bandera to won do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraiński głupek uczący się w Polsce gloryfikuje Bandere w polskiej szkole. Inny uczeń upomina go (w jape mu nie dał bo już by o tym trąbili) , że może jednak niezbyt to mądre skoro Bandera i jego radosna twórczość odpowiadają za 100 tysięcy polskich trupów. No i się cyrk zaczyna. A kończy jakas bójką po szkole

   @Redguard: Jak rozumiem byłeś świadkiem tego wydarzenia i doskonale wiesz co tam się wydarzyło. Przecież to niemożliwe, że będąc polskim mędrcem, przyjąłeś bezkrytycznie wersję jednej ze stron tylko dlatego, że pasuje do twojej wizji świata.

   Wiem, że poniższe zadanie może być dla Ciebie za trudne, ale może podejmiesz się wyzwania. Jak ma się wczorajszy twitterowy wpis Majewskiej.

   Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu.

   do najnowszego komentarza tej samej osoby?

   Dyrekcja była informowana o tym, że dochodzi do zgrzytów między chłopcami. Najpierw polecono, aby chłopcy się unikali, a zważywszy, że uczęszczali do równoległych klas, było to możliwym rozwiązaniem
   Nastąpiła eskalacja konfliktu między uczniami i rodzice ponownie powiadomili szkołę, ale nie było żadnej reakcji. Skończyło się na bójce poza szkołą.


   Naprawdę ciężko traktować kogoś takiego poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: nie przyjałem bezkrytycznie jeden strony. Natomiast spojrzyjmy realnie na temat. Nikt nie zanegował paru spraw.

   1). Ze mały Ukrolek wychwala Banderę.
   2). Ze na starcie nie było bijatyki tylko chłopak grzecznie upomniał ukrolka, że to nie jest jego banderowska ojczyzna tylko Polska. A w Polsce Bandera to śmieć i bandzior i się go nienawidzi.

   3). Szkoła zgłasza zarzut "nacjonalizmu". To jest dopiero pompa do sześcianu. W którym momencie zwykle upomnienie i stwierdzenie faktu, że dla Polaków Bandera to bandyta oznacza z automatu jakiś wysoce niebezpieczny i skrajny nacjonalizm? I od kiedy tenże nacjonalizm i temat Bandery jest w ogóle w Polsce jakimś zakazanym tabu? Bo z tego co wiem nie jest i szkoła wobec tego nie ma żadnych i to absolutnie żadnych podstaw do takiej decyzji poza jakims niezrozumiałym dla mnie włażeniem w tyłek Ukrolom.
   4) No tak bo pewnie przepychanki i zgrzyty to dopiero w szkole nowość....koniecznie musza wynikać z polskiego nacjonalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tak już trochę odchodząc od tematu. Pare razy widziałem jak Ukry reagują na to, że w Polsce nienawidzi się Bandery i uważa go za zbrodniarza. Swięte oburzenie, że jak to tak my Polacy możemy bo przeciez to wielki bohater i w ogóle i zaraz pojawia się trigger na agresję. Sorry. Jestem u siebie w Polsce. Chcą sobie wyznwcy Bandery wygłaszac pochwalne peany na jego temat to proponuje spakowac walizki i wypieprzać do siebie na Ukrainę. Granica otwarta i problemu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny @Cogres:

   źródło: comment_Q3OGkuupQ5l7t2JlFNZqYD4z4rNI7WPE.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard:

   Nikt nie zanegował paru spraw.

   1). Ze mały Ukrolek wychwala Banderę.

   Szkoła zanegowała w oświadczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejDudaKrolemJest:

   Nie zanegowała!

   Cytat z oświadczenia szkoły:

   Nie mamy potwierdzonych informacji, że chłopiec z Ukrainy
   w jakiejkolwiek sytuacji wypowiadał się na temat Stepana Bandery


   Czy dyrekcja tej szkoły w Toruniu rżnie głupa czy nawet nie musi rżnąć?

   Omawiana jest sytuacja prawdziwej i poprawnej uwagi polskiego ucznia zwróconej Ukraińcowi, że Bandera uznawany jest w Polsce za bandytę. Nieistotne tutaj jest rozważanie, czy ukraiński uczeń wypowiadał się na temat bandyty uznawanego na Ukrainie za bohatera.

   Wczoraj trolle lewków i ukrów uwalili w cenzurze wykopu moje wykopalisko o tym. To już kolejne wykopalisko o tej sprawie uwalane przez Ukrów i moderację.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Jakiej sytuacji? Czy aby na pewno polski uczeń zwrócił uwagę temu ukraińskiemu, że Bandera to bandyta, po czym ten drugi go zaatakował? Możliwych scenariuszy było tam naprawdę wiele. Równie dobrze ten "biedny Maciek" mógł sam się rzucić z pięściami na kolegę z racji, że był on z Ukrainy, a jemu ten kraj kojarzy się z Banderą. Równie dobrze mogło dojść do bójki z zupełnie innego powodu, ale by chronić swoją dupę, młody powiedział, że ten drugi wychwalał Banderę i dlatego dostał w nos. Zarówno Ty, jak i ja uczęszczaliśmy do szkół, a ja z własnego doświadczenia wiem, że by próbować uniknąć konsekwencji można nazmyślać różnych bzdur odnośnie przebiegu sytuacji. Ja to robiłem, "koledzy" to robili (w tym były też oskarżenia przeciwko mnie, o których miałem wiedzę, że są niewłaściwe), pewno część Wykopowiczów też to robiła.

   Ponadto do sądu szkoły nie zgłaszają pojedynczych sytuacji. Dopiero, gdy uczeń mimo wielokrotnego strofowania itp. nie chce się zmienić, a rodzice też przyzwalają na takie sytuacje, są wykorzystywane takie środki

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejDudaKrolemJest:

   Czy Ty w ogóle rozumiesz sens oburzenia Polaków wynikający z tej sprawy?

   Sens jest taki, że przyjechała do Polski rodzina Ukraińców i oni nie mają najmniejszego prawa robić uwag, co do faszystowskich, nazistowskich, hitlerowskich kanalii banderowskich, jakie wychwala się od 2014 roku na Ukrainie. W roku 2014 na Ukrainie wybiło szambo fekaliów pro-hitlerowskich.

   Oburzenie jest tym większe, że jakaś babska dyrekcja polskiej szkoły śmie w Polsce podciągać krytykę zbrodniczego śmiecia - Bandery - pod zarzut szerzenia niesnasek narodowościowych.

   A może należy zacząć szanować innych "gieroi" czczonych przez banderowców 75 lat temu - Hitlera, Himlera itd.?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Pozostaje pytanie, czy ten Ukrainiec faktycznie chociażby wypowiadał się na temat Bandery (nieważne, czy pozytywnie czy też negatywnie), czy może ta dyskusja została wymyślona przez którąś że stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejDudaKrolemJest: no jasne i pewnie 9 latek czy ile tam ten typek ma z samego widzimisie wymyslił sobie Bandere i nacjonalizm za który oskarża go szkoła nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejDudaKrolemJest:
   Nie jest ważne tutaj czy ukraiński nastolatek wypowiadał się na temat śmiecia Bandery ( Powinno być ważne! Za wychwalanie nazistowskich śmieci banderowskich powinna być natychmiastowa deportacja. Ale nie o tym tutaj mowa).

   Ważne, że szkoła nie zaprzeczyła, że wypowiedzi polskiego ucznia o śmieciu Banderze są częścią rozpatrywania jego sprawy przez szkołę pod kątem "nacjonalizmu polskiego ucznia". Co sprawia, że jednak krytyczne uwagi o nazistowskim śmieciu Banderze mogą stać się podstawą do oskarżania Polaka w Polsce. To woła o pomstę do nieba. Czy w Warszawie pogrobowiec Hitlera będzie teraz nękał Polaka, za krytykę Adolfa?

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko kraj, rodzicom zabiorą dziecko - bo z faszyzmem (tym prawdziwym, a nie urojonym) walczyło xD

  Niech się tylko popierający przyznają z imienia i nazwiska, żebym mógł zrobić serię memów "Murem za Banderą" xD

 •  

  pokaż komentarz

  "Przed Sądem Rejonowym w Toruniu toczy się sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej wobec rodziców Maćka. Do wszczęcia postępowania doszło na skutek zawiadomienia złożonego w marcu przez szkołę. W oświadczeniu przesyłanym mediom przez szkołę podstawową nr 10 w Toruniu pojawiły się nierzetelne informacje dotyczące Maćka, którego rodzinę reprezentuje Instytut Ordo Iuris. "

  ... dalej czytamy , że...

  "W czerwcu tego roku wyszło bowiem na jaw, że młodszy brat chłopca, z którym miał zatarg Maciek, nosił do szkoły nóż, co spotkało się z reakcją dyrekcji szkoły pominiętą w dzisiejszym oświadczeniu."

  Młody wielbiciel Bandery nosił nóż w tornistrze. Dyrekcja o tym wiedziała i przemilczała temat.

  Gdzie "dalej czytamy"? I nóż przyniósł ten ukraiński chłopiec o którym mowa, czy jego brat?

 •  

  pokaż komentarz

  Co ci Ukraińcy mają z tymi nożami, że nawet ich dzieciaki noszą je ze sobą?

 •  

  pokaż komentarz

  Warto wspomnieć, że opinia jest z października zeszłego roku, kiedy ten chłopak był dopiero niecałe 2 miesiące w tej szkole.

  W międzyczasie mogło się wiele zmienić. Dodatkowo już wtedy wychowawca zauważył, że chłopak się wdawał w konflikty, jednak wg. jego opinii były one "obustronne".

  Tu sobie możecie to sprawdzić.

  źródło: i.imgur.com