•  

  pokaż komentarz

  Hitler wcale nie wiedział o holocauscie.

 •  

  pokaż komentarz

  Były kanclerz III Rzeszy na pewno nie był głupcem. Był w pewnym sensie geniuszem, wizjonerem. Był zbrodniarzem, tego nikt nie neguje. Ale był bardzo ciekawym człowiekiem, o czym świadczy choćby wysyp ostatnio dziesiątek publikacji o nim, którymi wypełnione są empiki.

  Szkoda, że nie przyjęli go do Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, mógłby tam rozwinąć skrzydła jako artysta (to chyba było jego powołanie). Mówił o tym choćby w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych UK, któremu powiedział, że
  "po rozwiązaniu kwestii polskiej, wróci do malowania, gdyż sztuka jest jego prawdziwym powołaniem, a nie polityka."

  Może historia potoczyłaby się inaczej, zająłby się akwarelami, a nie myśleniem o wojnie, holokauście...

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa: Myslę, że niezależnie od losów Hitlera II wojna i tak musiała się wydarzyć. Hitler był tylko katalizatorem ówczesnych niemieckich nastrojów, nie on, zrobiłby to ktoś inny. Wojnę wywołali Niemcy, nie Hitler.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa: co jak co, ale dzięki II wojnie rozwój technologiczny znacznie przyspieszył, lądowanie na księżycu jak i wynalezienie tranzystora możemy wojnie zawdzięczać, być może bez wojny współcześnie nie byłoby Internetu, co najwyżej zalążki komputerów.

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: tak, wojna z czy bez Hitlera i tak by wybuchła jako rewanż za IWŚ, Z TYM, ŻE różnicę, którą zrobił Adolf to wprowadzenie psychotycznego okrucieństwa do tego Rewanżu, którym inni, "normalni" liderzy Rzeszy nie zawracaliby sobie głowy (rzeczy jak lebensraum, masowy mord żydów, cyganów, "rasa aryjska/panów").

   @lukaszlukaszkk również wielki postęp w medycynie dzięki takim postaciom jak Josef Mengele i jego "eksperymentom"

   źródło: 1563389112194s.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa: A co takiego genialnego zrobił prócz rozpętania wojny? Bo śmiem twierdzić, że gdyby nie genialne pomysły Hitlera to może i Niemcy by tę wojnę wygrali. Jak się mieszał w działania wojenne to Niemcy na tym tracili. Co zresztą nie dziwi, w końcu był zwykłym kapralem o niskich horyzontach myślowych. Ile dywizji Niemcy mieli zaangażowanych w pilnowanie tyłów w okupowanych krajach gdzie siali terror? Hitler był zwykłym podżegaczem, który do pewnego momentu jechał na farcie korzystając z naiwności zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmiczny_pies_Kazak Wyprowadził Niemcy z kryzysu gospodarczego i bankructwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa: 3 słowa które zmieniłyby świat?

   Ładne obrazy Adolf

  •  

   pokaż komentarz

   Mówił o tym choćby w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych UK, któremu powiedział, że
   "po rozwiązaniu kwestii polskiej, wróci do malowania, gdyż sztuka jest jego prawdziwym powołaniem, a nie polityka."


   @Senchaa: Nie ufałbym niczemu co wypowiadał w kierunku zagranicznych polityków.
   No chyba że to z jakichś "Rozmów przy stole" albo "Hitler speaks", wtedy to pewnie po prostu wyssane z palca.

  •  

   pokaż komentarz

   "po rozwiązaniu kwestii polskiej, wróci do malowania, gdyż sztuka jest jego prawdziwym powołaniem, a nie polityka."

   @Senchaa: tyle, że kłamał.

   Po rozwiązaniu kwestii polskiej próbował rozwiązać też (z różnym skutkiem) m.in. kwestię francuską, duńską, norweską, brytyjską (której nie podołał) i rosyjską (później kwestia rosyjska rozwiązała kwestię niemiecką),

  •  

   pokaż komentarz

   A co takiego genialnego zrobił prócz rozpętania wojny?

   @Kosmiczny_pies_Kazak: Szeroki temat i wiele aspektów wojny które Reszy wyszły to właśnie Hitler. Wiele też było błędów (Autarky, plan Z, połowiczna nacjonalizacja przemysłu zostawiając kluczowe zakłady w rękach konkurujących magnatów przemysłowych).

   Co ciekawe, największa klęska Rzeszy czyli Barbarossa to nie Hitler lecz Halder, szef OKH.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że nie przyjęli go do Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu

   @Senchaa: na jakiej podstawie? Te jego obrazy byly c@##?we a on sam nie mial talentu. Mial jakies tam pojecie, jak ktos kto sie naogladal boba rossa

  •  

   pokaż komentarz

   @Senchaa co ciekawe jego obrazy sa naprawde niezle

  •  

   pokaż komentarz

   Co ciekawe, największa klęska Rzeszy czyli Barbarossa to nie Hitler lecz Halder, szef OKH.

   @ZiobroV: Obarczanie odpowiedzialnością Haldera zamiast Hitlera to idiotyczny absurd. Za całą ideę wojny z ZSRR odpowiadał Hitler, tak jak za naciski w związku z jej jak najszybszym rozpoczęciem. Pokonanie bolszewików i Lebensraum było nadrzędnym, życiowym celem Hitlera, wyśnionym jeszcze w Mein Kampf. To wojna z zachodem, przede wszystkim z Wielką Brytanią była wysoce niechcianą koniecznością (wynikłą swoją drogą ze zrealizowania obietnic sojuszniczych wobec Polski - bardzo niemodna dzisiaj kwestia).
   Halder był odpowiedzialny tylko za opracowanie planu, który w dodatku był realizowany z ogromnym powodzeniem, do momentu w którym głównie Hitler zaczął w niego ingerować.

   Trudno tak naprawdę ocenić co tak naprawdę "wyszło" Hitlerowi jeśli chodzi o wojnę. Niewątpliwie miał zasługi w imponujących zwycięstwach z lat 1939-1941, ale z drugiej strony wystarczyło wtedy tylko powierzyć odpowiedzialność generałom. Wszystko zaczęło się sypać mniej więcej wtedy kiedy zaczął na serio brać sprawy w swoje ręce. Podobnie jak najważniejsi historycy, również skłaniam się ku opinii mocno kwestionującej jego rzekomy talent militarny, co zresztą wydaje się logiczne biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o kapralu pouczającym marszałków.

  •  

   pokaż komentarz

   historia potoczyłaby się inaczej,

   @Senchaa: Bolszewizm zalałby Europę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Halder przeniósł ciężar Barbarossy z grupy armii Południe na Centrum, był debilem wierzącym, że wygrywa się tak jak w Europie. Zajmując stolicę.

   Cały plan ataku był wątpliwy i wynikał z kardynalnego problemu, opisanego już w Mein Kampf, czyli rozumieniu rynku w wydaniu Hitlera. Autarky sprawiło, że Rzesza nie mogła zaspokoić swoich potrzeb jeśli chodzi o ropę. Atak na ZSRR był odpowiedzią na ten problem, nie najlepszą, bo można był skupić sie na północnej Afryce i prawdopodobnie wygrać wojnę, ale jednak jakąś odpowiedzią było.

   Tym bardziej, że w dniu wybuchu wojny to Rzesza miała przewagę liczebną, materiałową, taktyczną, strategiczną oraz poziomu wyszkolenia i doktryny.

   Więc fakt, że główny powód ataku został wykreślony z planu operacji przez szefa OKH trudno przypisać Hitlerowi - ten wydał rozkaz i zaufał, że Halder go wykona. Nie wykonał. Czyli zarówno żyzna Ukraina jak i roponośny Kaukaz stały się celem pobocznym ataku, który miał przede wszystkim właśnie te tereny zająć...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV: Głównym powodem ataku na ZSRR nie była ropa, tylko lebensraum i nienawiść do bolszewików. Halder nie podjął żadnej decyzji bez zgody Hitlera, który był w 100% zaangażowany od pierwszych chwil ataku.
   Z ciekawości - skąd zaczerpnąłeś te rewelacje? Przecież nawet głupia wikipedia, nie mówiąc o podręcznikach czy źródłach jasno określają atak na ZSRR jako ideologiczną wojnę totalną. Generalny Plan Wschodni, zbrodnicze rozkazy jak ten o komisarzach - to nie są elementy zwykłego zbrojnego zajęcia surowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: głupia Wikipedia, to klucz do zrozumienia czemu obraz jest tak wypaczony, czemu dalej uczy się ludzi bzdur w szkołach... Będę miał chwilę to podeślę źródła, ale tworzenie obrazu, że wojna była ideologiczna to jeden z tych mitów bez pokrycia.

   Tym bardziej, że sztab Hitlera to byli zawodowcy, weterani, forpoczta doktryny i strategii. Rozumiem, że ideolosp#!$@%?olo wystarczyło, żeby jak wmówić im, że ruszą świat podbić bo są rasowo lepsi? Zamach w takiej sytuacji byłby najpóźniej w 1941 roku( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV: To ile był wart sztab Hitlera pokazał przy Stalingradzie, gdy Hitler przejął dowodzenie, a "zawodowcy" potrafili już tylko wykonywać nawet najbardziej niedorzeczne rozkazy.

   Czekam na te źródła, bardzo zaciekawiło mnie kto i kiedy tak kompletnie zrewolucjonizował oficjalną historię opartą na źródłach, zgodnie z całością wiodącej literatury. Chociaż po tym "hehe ideospierdololo" coś mi się wydaje, że zobaczę jakiś artykuł albo filmik z YT xD

   Rozumiem, że ideolosp#$!!!@olo wystarczyło, żeby jak wmówić im, że ruszą świat podbić bo są rasowo lepsi?
   Nie rozumiesz - nic podobnego nie napisałem. Geneza ataku na ZSRR była bardzo obszerna, Lebensraum oraz ideologia były najważniejszymi ale nie jedynymi czynnikami. Także jak wyżej, czekam z niecierpliwością.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV: No i co z tymi źródłami? Wygląda na to że kolejne dyskredytujące powszechną wiedzę historyczną stwierdzenie okazało się wyssane z palca.

 •  

  pokaż komentarz

  Mimo tylu zdjęć czy nawet filmów z epoki i całej historii, czasami wciąż ciężko mi uwierzyć że to wszystko było naprawdę. Całe państwo przerobić na machinę wojenną i wciągnąć w to cały świat, a do tego te budynki, neoklasycystyczne rzeźby, "stolica świata germania" i cała ta otoczka itp

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: serio? Ciężko ci uwierzyć? Bo jak patrzę na mentalność niektórych ludzi i postępowanie niektórych partii rządzących to przestaję się dziwić jak t możliwe że w 39 wydarzyło się to co się wydarzyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: i wciaz zyja ludzie panietajacy te wydarzenia. To naprawde nie bylo dawno. Nastapil ogromny postep od tamtych czasow

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: ja tam dziwiłem się do 2015. Oczywiście czasy inne, świat inny, UE itp, ale schemat prymitywnej propagandy, szczucia na innych i tworzenia kultu jednostki mozna sobie doskonale przesledzić w pigułce na zywo.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: zmanipulować ludzi i wyprać im mózgi w jakąś wiarę jak np w rasę aryjską podejrzewam, że dzisiaj też byłoby to możliwe... Ludzie się nic nie zmienili.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: no dodatek tak naprawde to przeciez bylo przed chwila, a juz sie o tym zapomina, przeinacza....

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jak patrzę na mentalność niektórych ludzi i postępowanie niektórych partii rządzących to przestaję się dziwić jak t możliwe że w 39 wydarzyło się to co się wydarzyło.

   @perlikont: Efekt pobieżnej, szczątkowej znajomości historii. Wielu ludzi podziela twoje zdanie, równie wielu zdecydowanie za mało wie o tematach w których próbuje zabierać głos. Doszukiwanie się analogii pomiędzy współczesnością, a 1933 (bo w 1939 to już wszystko z rozpędem szło swoim torem) świadczy właśnie o niedouczeniu, przede wszystkim w kwestii ówczesnych realiów społeczno-gospodarczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Myślę że popełniasz błąd myląc dostrzeganie podobieństw z powtarzalnością historii 1 do 1. Jest różnica pomiędzy widzeniem analogii (1 do 1) - co sugerujesz, a dostrzeganiem różnych analogicznych/podobnych sytuacji i zachowań. Zapominasz chyba w swojej niezmierzonej wiedzy historycznej że historia nigdy nie powtarza się 1 do 1.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Mówię o jakimkolwiek godnym uwagi podobieństwie. Nie sugeruję żadnej "powtarzalności historii 1 do 1", odniosłem się wprost do twoich skojarzeń czyli naciąganego demonizowania naszej władzy. Wydaje mi się że powinno na to wskazywać zastosowanie przeze mnie funkcji cytatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: No to zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nawet przez chwilę nie odnosiłem się do obecnej ani żadnej poprzedniej władzy w Polsce po 89 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Możesz w takim razie wyjaśnić co miałeś na myśli odpowiadając w ten sposób na wątpliwości jak coś podobnego mogło się wydarzyć?

   Bo jak patrzę na mentalność niektórych ludzi i postępowanie niektórych partii rządzących to przestaję się dziwić jak t możliwe że w 39 wydarzyło się to co się wydarzyło.
   Chcesz powiedzieć że mówiłeś o Polskiej Partii Robotniczej i mentalności ludzi sprzed ponad 30 lat? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: nie. Chcę powiedzieć to co powiedziałem w swojej wypowiedzi - że nie mówiłem o Polsce w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Czyli o jakichś zagranicznych partiach i mentalności zagranicznych ludzi? Możesz przynajmniej wspomnieć jakiż to kraj pogrąża się niczym Republika Weinmarska?

   pokaż spoiler Tak udając że nie widzę, że po prostu sam nie wiesz o czym mówisz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Po pierwsze to podziwiam że brniesz - nie zrozumiałeś tego co napisałem, odniosłeś jakoś to osobiście (mniemam że jesteś wyborcą obecnie rządzących lub ich okolic - i od razu zastrzegam że nie mówię tego jako zarzut, jako inwektywa czy coś... po prostu tak mniemam). Po drugie wskaż gdzie napisałem że jakokolwiek kraj pogrąża się w czymkolwiek jak Republika Weimarska - jeśli wskażesz to pogadamy. Serio pytam - gdzie cokolwiek porównałem i gdzie mówiłem coś o republice wejmarskiej - napisałem jedynie że nie jest dla mnie nie do uwierzenia to co się wydarzyło w latah 30tych ubiegłego wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   odniosłeś jakoś to osobiście (mniemam że jesteś wyborcą obecnie rządzących (...)
   @perlikont: Nie wiem gdzie zdołałeś wyczytać coś podobnego. Do tego momentu nawet nie wiedziałem że jesteś idiotą, sądziłem że po prostu brakuje ci wiedzy dlatego wyszło ci, że PiS to prawie jak NSDAP (pomijam te śmiesznie żałosne ucieczki że niby wcale nie o współczesności, a potem że jednak nawet w nie o Polsce xD).

   Jestem pasjonatem omawianej dziedziny więc zaintrygowało mnie dlaczego ktoś uważa za zrozumiałe w/w porównanie. Tchórzliwie uciekałeś przed odpowiedzią - więc dopytywałem. Nie moja wina, że zabierasz głos w tematach o których nie masz bladego pojęcia. I jeszcze ten brak pojęcia za wszelką cenę próbujesz maskować, najpierw ucieczką, a teraz desperacko uczepiwszy się tego, że przypisując ci jakiekolwiek pojęcie o temacie sądziłem, że masz na myśli państwo niemieckie przed 1933 rokiem.

   W tym momencie grunt, że najwyraźniej nie należysz do osób zdolnych do podjęcia jakiejkolwiek dyskusji na ten temat. Nie będę ukrywał, że to zawsze jakaś tam zabawa wykazać intelektualną wyższość, ale z drugiej strony nie ma żadnej satysfakcji z kopania leżącego. Więc to by było na tyle skoro nic więcej z ciebie nie wykrzesam, a ewentualną odpowiedzią będą pewnie nieudolne próby obrażenia mnie albo kolejne objawy idiotyzmu jak tamto skojarzenie z partią rządzącą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: No i widzisz. Ja staram się z Tobą prowadzić dyskusję w miarę możliwości rzeczową a ty nie dość że rozpocząłeś dyskusję od nazwania mnie niedouczonym, potem próbujesz mi insynuować coś czego nie powiedziałem a kończysz zwyczajnymi prostackimi inwektywami. Niestety - to niezbyt dobrze świadczy jedynie o Tobie. Zabrakło argumentów to idziemy po wyzwiska.
   Co do obrażania to ty od tego rozpocząłeś i kontynuujesz. Jakoś tak nie czuję potrzeby obrażania kogokolwiek czy udowadniania swojej wyższości aby odczuć satysfakcję - nie potrzebuję tego typu kompensacji.

   A wracając do sedna to może jednak przeczytasz całą tę dyskusję i się zastanowisz. Najpierw czepiasz się że mówię o obecnej władzy w PL, gdy odpowiada ci że nie miałem na myśli ani obecnej władzy wolnej Polski ani żadnej poprzedniej próbujesz mi wmówić że mówię o PRL. I przez całość tej "dyskusji' próbujesz mi wmówić coś czego nie napisałem nie potrafiąc zrozumieć że zwyczajnie nie rozumiesz tego co przeczytałeś i próbujesz udowodnić że wg. mnie obecna Polska jest jak Wejmar lat 30tych. Gdzieś ty to wyczytał nie wiem, ale już nie wnikam. Pozostawiam cię wraz z twoją wszechwiedzą i życzę miłego wieczoru i niech dalsze życie przyniesie ci jak najwięcej satysfakcji z obrażania gdy brakuje argumentów i kompensacji poczuciem wyższości.

  •  

   pokaż komentarz

   Zabrakło argumentów to idziemy po wyzwiska.
   @perlikont: Nie przypominam sobie żebym cokolwiek tu argumentował - ja tylko zadawałem pytania. Było ich kilka bo za każdym razem nie potrafiąc odpowiedzieć po prostu zmieniałeś swoją pierwotną wypowiedź. Jako, że nie lubię pisania w kółko tego samego, po prostu zacytują (to naprawdę dobre):

   jak patrzę na mentalność niektórych ludzi i postępowanie niektórych partii rządzących to przestaję się dziwić jak t możliwe że w 39 wydarzyło się to co się wydarzyło.
   Nawet przez chwilę nie odnosiłem się do obecnej ani żadnej poprzedniej władzy w Polsce po 89 roku.
   Chcę powiedzieć to co powiedziałem w swojej wypowiedzi - że nie mówiłem o Polsce w ogóle.

   A na koniec twierdzisz, że nie zrozumiałem xD Na to wszystko jeszcze nie jesteś w stanie napisać nawet czego w ogóle tu można było nie zrozumieć, nie mówiąc już o wyjaśnieniu tego. Ja tu widzę bardzo zrozumiałą, typową ucieczkę przed niewygodną dyskusją - bardzo częsta sprawa gdy jakiś wykopek wyrazi opinię bez poparcia, wielu takich zaorałem.
   Jeśli uraziłem twoje delikatne uczucia nazywając cię idiotą to może po prostu nie rób z siebie idioty? Bo po prostu ciężko to inaczej nazwać

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: To ja może w punktach bo widzę że nie dociera:
   1. Gdybyś zadał pytanie z kulturą i jak normalny człowiek a nie jak - jak to ujmujesz sam - wykopek który musi sobie wyzwiskami i poniżaniem kompensowac jakieś niedobory to rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej.
   2. Nigdzie swojej pierwotnej wypowiedzi nie zmieniłem ani na krok - to ty próbujesz mi wmawiać coś czego nie powiedziałem.
   3. I żeby się nie powtarzać również zacytuję i dopytam bo nadal nie ogarniasz mam wrażenie:

   jak patrzę na mentalność niektórych ludzi i postępowanie niektórych partii rządzących to przestaję się dziwić jak t możliwe że w 39 wydarzyło się to co się wydarzyło.
   Gdzie tu zobaczyłeś że mówię o Polsce, jej obecnej władzy i że próbuję postawić znak równości pomiędzy obecną władzą w Polsce a Niemcami lat 30-tych?

   Nawet przez chwilę nie odnosiłem się do obecnej ani żadnej poprzedniej władzy w Polsce po 89 roku.
   Zarzuciłeś mi właśnie to co napisałem powyżej więc odpowiadając na Twoje pytanie napisałem wyraźnie że nie mam na myśli obecnej władzy ani żadnej poprzedniej w wolnej Polsce - żeby wątpliwości nie było.

   Chcę powiedzieć to co powiedziałem w swojej wypowiedzi - że nie mówiłem o Polsce w ogóle.
   Na co po raz kolejny próbujesz mi imputować że jeśli nie mówię o Polsce wolnej to że sugeruję że mówię o PRLu.

   Zanim zaczniesz orać i leczyć jakieś swoje niedobory to może czytaj ze zrozumieniem. Wtedy może nie będzie musiał sobie nic kompensować wyzwiskami i udowadnianiem swojej wyższości ( i jeszcze chwaleniem się tym xD)
   Dobrej nocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: uważasz, że za takim półgłówkiem jak kaczor czy Tusk - ktoś by poszedł przelewać krew? No bez jaj....

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Kolejny obszerny wpis w którym tłumaczysz mi się jak dziecko, skarżysz o zranione uczucia i kolejny raz bezpodstawnie zarzucasz niezrozumienie, gdy nie potrafisz powiedzieć nawet czego tu można było nie zrozumieć. Zamiast tego mógłbyś mi po prostu zamknąć japę odpowiedzią na zadane pytanie, ale nie zrobisz tego "bo nie", "bo wyzwiska". Krótko mówiąc - poczułeś się obrażony określeniem "idiota", więc postanowiłeś zrobić z siebie idiotę.
   Przerabiałem to mnóstwo razy - po prostu nie masz pojęcia o czym próbujesz zabierać głos, chciałeś zgarnąć parę plusów hasełkiem, ale nie wyszło bo ktoś postanowił cię sprawdzić. Rozgrywa się to zawsze gdy niewiedza spotka się z niezdolnością do samokrytyki, zawsze w ten sam sposób.
   Zachowaj resztkę honoru i po prostu zostaw to jak jest, bo naprawdę nie sposób nazwać czegoś takiego inaczej niż używając obelg, które cię tak bardzo ranią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart a jednak. Polechtales sobie ego? To gratuluję sukcesu. A jak kiedyś zechcesz rzeczowo pogadać to najpierw się dowartościuj poza wykopem a może znajdziemy wspólny język.

 •  

  pokaż komentarz

  Mało kto wie ale spotkał się wtedy z Januszem Korwinem-Mikke

  źródło: demotywatory.pl