•  

  pokaż komentarz

  Prawda o "naszych" politykach. WYKOP-ujcie.

 •  

  pokaż komentarz

  No, kończy się kadencja pisu? Gdzie obiecane wyroki więzienia dla złodziejstwa z PO? A no tak, nie ma, bo to koledzy od wódki są.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: zważajac na to ile generalnie ciągną się takie sprawy, śledztwa, zbieranie materiału dowodowego, przesłuchania, potem wyroki 1 i 2 instancji, apelacje itd to ja bym się zdziwił gdyby wyrobili się przez jedna kadencję i to nawet przyjmując za fakt, że zaczeliby cały proces pół roku po wygranych wyborach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: Przyznam szczerze, że mocno na to liczyłem, jak PiS do władzy dochodził...( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Dlatego potrzebne są dwie kadencje... albo trzy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: Sędzia zapierdzielił 50 zł. Kamery to nagrały. Sędzia uniewinniony. W tak wydawałoby się prostej sprawie sąd zrobił co chciał. A takich przykładów w ostatnich latach jest wiele. To co dopiero przy oporze kasty zrobić w sprawach mniej oczywistych z perspektywy zebranych dowodów? Na szczęście Izba Dyscyplinarna zaczęła w końcu działać i mamy pierwsze wydalenia kmiotów z zawodu sedziowskiego. Takich na liście jest więcej i stąd m.in. opór kasy przed PiS. PO gwarantuje im zupełną nietykalność choćby po pijanemu przejechali staruszkę na pasach.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego potrzebne są dwie kadencje... albo trzy

   @arti040: i dużo piniąszkóf na podkomisje specjalnie, przecież niezależni eksperci muszą tesch zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   zważajac na to ile generalnie ciągną się takie sprawy, śledztwa, zbieranie materiału dowodowego, przesłuchania, potem wyroki

   @Redguard: Ej przypomnij mi, ile złożono zawiadomień do prokuratury, po tych wszystkich audytach w ministerstwach itp? Ilu polityków usłyszało zarzuty? Czyżby ZERO?

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: wiesz my teraz nie zamykamy was w zamian potem wy nie zamknięcie nas. Przecież gdy trzeba było postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu to przypadkiem kilkunastu posłów PO nie przyszło na głosowanie

  •  

   pokaż komentarz

   @leon-san: Przecież ani jedni drugich nie zamkną, ani drudzy pierwszych, niezależnie od tego co kłamią do kamery. Ale to nie znaczy, że ani jedni, ani drudzy nie popełniają przestępstw. Obudź się.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: nie będzie żadnych wyroków, oni na wzajem się kryją. My was nie ruszymy teraz, a wy nas później.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie obiecane wyroki więzienia dla złodziejstwa z PO?

   @ASLR: Jedna z wielu niedotrzymanych obietnic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: w Polsce nigdy nie będzie wyroków za przekręty polityczne/państwowe. PiS wie, że gdyby wsadzili ludzi z PO to w sytuacji gdy PO dojedzie do władzy zrobią z nimi to samo. I tak się układ kręci od 30 lat. My nie ruszamy was, wy nie ruszacie nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: pytasz czemu nie wsadzają polityków PO do więzienia za korupcję tylko wałkują ich wybryki na komisjach? Hipoteza / podpowiedź: ulica i zagranica. To drugie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przyznam szczerze, że mocno na to liczyłem, jak PiS do władzy dochodził...( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @Zbyszek_Kudriawcew: Tak z ciekawości to skąd ten pomysł? W ostatnich latach wielokrotnie spotykałem się z komentarzami, że ktoś na coś liczył, ktoś się czegoś spodziewał ze strony PiS i zawsze dotyczy to czegoś co mi i innym nie głosującym na PiS nawet by nie przyszło do głowy, że można tego realnie oczekiwać. Partia ta istnieje od prawie 20 lat (przy poprzednich wyborach parlamentarnych od prawie 15), wielu czołowych członków w polityce siedzi znacznie dłużej, ich pogram, poglądy i działania z okresu poprzednich rządów (W tym z okresu gdy PiS rządził, bo już szansę w przeszłości miał o czym wielu zdaje się zapomniało) są doskonale znane.
   Skąd się zatem wzięły te dziwne oczekiwania? Nie mieliśmy tu do czynienia z nową formacją, z grupą po której można się było spodziewać dosłownie wszystkiego tylko z ludźmi którzy byli integralną częścią polskiej sceny politycznej przez większość jej istnienia; których znamy na wylot. Pytam całkowicie poważnie, bez próby dowalenia się do kogoś, po prostu mnie to ciekawi i widzę że dotyczy to wielu osób. Nie siedzę głęboko w polityce i jakoś niespecjalnie obecne rządy mnie zaskoczyły (jedyne co mi przychodzi do głowy to sposób w jaki coś zostało wykonane, gdy na szybko przez noc coś przepchnięto albo to jak prędko i w jakiej atmosferze upychano swoich na stołkach, ale to wszystko dotyczy samej egzekucji, nie tego że taka a nie inna decyzja została podjęta)

  •  
   p.......L

   +1

   pokaż komentarz

   @Lechulec: a wiesz, że targowica już zgłosiła do Komisji Europejskiej również sprawę sądów dyscyplinarnych dla sędziów? KE temat podjęła i na jesieni ma się to znaleźć w sądzie w Luksemburgu. Także tego... postkomuna nas wyrucha z całą reformą systemu sędziowskiego. Tej kasty nie da się ruszyć... (╯︵╰,) Czas zacząć używać słowa mafia a nie kasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abstraktor: Walenie w człona PO i kolesi było tak jawne, że aż wołało o pomstę do nieba. Afera goniła aferę. PiS w kampanii się odgrażał, że rozliczy poprzedników. A fakty są takie, że jedyny, o którym słyszałem, że miał konfiskatę majątku (samochodów), to Dubieniecki... Ja nie bronię PiSu, bo nie jest lepszy, ale wygrał moim zdaniem, głównie dlatego, że ludzie (np. ja, ale na PiS nie głosowałem) mieli dość PO. A, że PiS się zachowuje podobnie... No cóż...¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  "Przepraszam wszystkich podatników za to, co działo się ze Służbą Celną w latach rządów PO-PSL – powiedział przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL Sławomir Siwy"

  No to wiadomo kto kradl.

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki2 od dawna wiadomo, szkoda tylko, że nie będzie miał kto ponieść konsekwencji. Jak zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki2: czy ktoś z was drodzy panowie dałby sobie penisa uciąć że jak się zmieniła władza to przestali kraść? Mireczki nie bądźcie naiwni, każdy chce zarobić czy to za kaczyńskiego czy za tuska. Wały jak były tak będą dalej, no może stawka łapówki pójdzie w górę... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki2: Niech oddaje wszystko co nakradli, a przepraszam niech sobie w dupę wsadzi.

  •  

   pokaż komentarz

   czy ktoś z was drodzy panowie dałby sobie penisa uciąć że jak się zmieniła władza to przestali kraść? Mireczki nie bądźcie naiwni, każdy chce zarobić czy to za kaczyńskiego czy za tuska. Wały jak były tak będą dalej, no może stawka łapówki pójdzie w górę... :)

   @Polak_maly_: tu nie chodzi o to czy władza kradnie, tylko o to, czy pozwala przy tym kraść innym.

   Gdy polityk podpieprzy z budżetu milion do własnej kieszeni, to strata dla państwa jest dużo mniejsza, niż gdyby dostał ten milion w łapówce za pozwolenie na zrobienie wałka na VAT za 100 milionów przez mafię.

   Dlatego ja jestem zdania, że urzędnicy i politycy, którzy mają władzę decyzyjną powinni zarabiać bardzo dobrze, jednocześnie będąc bardzo ostro karani za wałki, żeby zminimalizować ryzyko robienia przez nich czegoś na boku, bo za każdą złotówkę którą on zrobi na boku, szkód powstanie za 10 albo i 100 razy tyle złotówek, bo żeby ktoś dał mu łapówkę, musi na tym dużo zyskać, a dotego kwota musi rekompensować duże ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki2 Z tego oświadczenia wynika tylko to, że facet chce upolitycznienia sprawy swojego zwolnienia, nachalnie i lojalnie bijąc w partyjny bębenek.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: zesrania. Celnicy już o tym wielokrotnie pisali. Nawet list był do Szałamachy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski władza deprawuje , masz immunitety ,masz zarobki dużo wyższe niż średnia krajowa , a i tak znajdą się tacy którzy uznają że jest im mało,że za tyle to na prowincji można żyć a nie w mieście, więc będą brać łapówki , będą tak robić żeby gdzieś coś ukraść.Czy sędzia który ukradł 50 Zł ,zrobił to dlatego że mało zarabia i mu brakło? Czy zrobił to bo taka miał naturę i wykorzystał okazję. Tak więc pchanie i podwyższanie zarobków nic nie da..Jedynkie kary ale nie na papierze, nie że immunitet chroni ,tylko realne wyroki i kary finansowe żeby nir czuli się ponad prawem

  •  

   pokaż komentarz

   Tak więc pchanie i podwyższanie zarobków nic nie da..Jedynkie kary ale nie na papierze, nie że immunitet chroni ,tylko realne wyroki i kary finansowe żeby nir czuli się ponad prawem

   @Czajnikowsky: jak będziesz jedynie karał, a nie będziesz dobrze wynagradzał za odpowiedzialną pracę, to nikt poważny do niej nie pójdzie.

   Jak to ktoś kiedyś powiedział, do takiej pracy pójdzie idiota, albo złodziej, który liczy że sobie na lewo dorobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski umiesz czytać ze zrozumieniem ? Bo chyba nie bardzo .. o czym ty piszesz ? Polityk czy sędzia mało zarabia teraz ? Chyba wystarczająco jak na Polskę..a o przywilejach nie wspomnę..a i tak patologi tam sporo ,przekrętów i kradzieży...jakie jedynie karał? A to co oni tam za darmo siedzą i tylko kary dostają?

  •  

   pokaż komentarz

   umiesz czytać ze zrozumieniem ? Bo chyba nie bardzo .. o czym ty piszesz ? Polityk czy sędzia mało zarabia teraz ?

   @Czajnikowsky: porównuj to z osobami na kierowniczych stanowiskach na wolnym rynku. W porównaniu do robotnika mogą zarabiać dużo, ale w porównaniu do menadżerów wyższego szczebla już niekoniecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski nie porównuj prywatnej korporacji do państwowego stanowiska bo tak sobie możesz porównywać. Unijny polityk czy komisarz zarabia więcej niż polski poseł i co w związku z tym ? Każdy ma być urzednikiem unijnym? Osoba pracująca w Google może zarabiać więcej niż osoba w KGHM i co ma jedno wspólnego z drugim ? Nic ..a poza tym nie kojarzę żeby polityk to był menadżer żeby miał w ogóle jakiekolwiek wykształcenie związane z tym co robi..ani nie przypominam sobie sędziów też z wolnego rynku jak to mówisz, więc tak w sumie nie wiem o czym piszesz.Sprawa jest o odpowiedzialności rządzących,polityków. Skoro uważasz że oni mało zarabiają, więc w związku z tym mogą okradać zamiast zabraniac okradania państwa no to gratuluję ci logiki.Policjant zarabia mniej niz diler tzn że powinien z nim współpracować i sobie dorobić, bo na razie tak wygląda zachowanie polityków, a ty krzyczysz że powinni zarabiać jeszcze więcej to wtedy będą mniej kraść hehe..taaa na pewno

  •  

   pokaż komentarz

   nie porównuj prywatnej korporacji do państwowego stanowiska bo tak sobie możesz porównywać. Unijny polityk czy komisarz zarabia więcej niż polski poseł i co w związku z tym ?

   @Czajnikowsky: czemu mam nie porównywać, skoro działają na tym samym rynku?

   Jeśli obok siebie są urząd i korporacja, a w urzędzie płacą grosze, to dobry specjalista pójdzie do korporacji.

   Ty porównujesz zagraniczne posady do tego co mamy w Polsce, a ja porównuję dwie posady obok siebie, które dzieli to, że jedna jest prywatna a druga państwowa.

   Skoro uważasz że oni mało zarabiają, więc w związku z tym mogą okradać zamiast zabraniac okradania państwa no to gratuluję ci logiki.Policjant zarabia mniej niz diler tzn że powinien z nim współpracować i sobie dorobić, bo na razie tak wygląda zachowanie polityków, a ty krzyczysz że powinni zarabiać jeszcze więcej to wtedy będą mniej kraść hehe..taaa na pewno

   Nie kłam. Pisałem, że nikt poważny nie pójdzie do pracy gdzie mało się zarabia i będą tam pracować albo złodzieje, albo idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski co nie kłam? W jakim kontekście to pisałeś? W kontekście ekspedientki z biedronki czy polityka bo o tym jest cały temat? Więc jak ty porównujesz niby dwa te same stanowiska obok siebie tylko jedno prywatne a drugie państwowe, skaczesz po jakichś stanowiskach menedżerów korporacji do stanowiska polityka czy sędziego? Jaki sens ma twoje porownanie powiedz mi? Widziałeś prywatnego polityka albo sędziego?Chcesz mi wmówić że specjalista od zarządzania firmą zarabia dużo ,a np polityk który zostaje ministrem zdrowia z wykształceniem lekarz pediatra zarabia mało?! Bo chyba to niezły awans i społeczny i finansowy nie uważasz? Nie uważasz też że taki lekarz pediatra na wolnym rynku nie zarobił by tyle samo co będąc ministrem ? Weź nie pisz mi jakichś ogólnych frazesow jak to specjalista w rzadzie powinien być superw wynagradzany tak jak w prywatnej firmie to wtedy kraść nie będzie, bo jak na razie to ani specjalistów nie ma w prawie żadnym rządzie.A tylko obsadzanie stanowisk przez kolegów dla kolegów, w ministerstwach w których często nir mają nic wspólnego z ich wyksztalceniem.Ani nie pisz mi że jak ktoś zarabia dużo tzn że kraść nie będzie.Bo zawsze pokusa jest a władza sama w sobie deprawuje

  •  

   pokaż komentarz

   co nie kłam? W jakim kontekście to pisałeś? W kontekście ekspedientki z biedronki czy polityka bo o tym jest cały temat? Więc jak ty porównujesz niby dwa te same stanowiska obok siebie tylko jedno prywatne a drugie państwowe, skaczesz po jakichś stanowiskach menedżerów korporacji do stanowiska polityka czy sędziego?

   @Czajnikowsky: porównuję stanowiska kierownicze do stanowisk kierowniczych. Jeśli zarobki będą wyższe w sektorze prywatnym, to do sektora państwowego będą szły odpady z korporacji, albo złodzieje.

   Chcesz mi wmówić że specjalista od zarządzania firmą zarabia dużo ,a np polityk który zostaje ministrem zdrowia z wykształceniem lekarz pediatra zarabia mało?!

   Dzbanuszku, ja ci nic nie chcę wmówić, tylko mówię, że należy wyrównać pensje. Skoro twierdzisz, że politycy zarabiają więcej, to przecież nic nie szkodzi.

   Weź nie pisz mi jakichś ogólnych frazesow jak to specjalista w rzadzie powinien być superw wynagradzany tak jak w prywatnej firmie to wtedy kraść nie będzie, bo jak na razie to ani specjalistów nie ma w prawie żadnym rządzie.

   Co ty bredzisz? W bardzo wielu rządach są specjaliści.

   Ani nie pisz mi że jak ktoś zarabia dużo tzn że kraść nie będzie.Bo zawsze pokusa jest a władza sama w sobie deprawuje

   Czyli co, nic nie chcesz robić, bo zawsze będzie źle? Co za żałosne biadolenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowska to właśnie twoje yo jest biadolenie dzbanie bez wyobraźni..twoja jedyna recepta to jest podnieść zarobki dla rządzących..podnieść zarobki dla sędziów, podnieść dla wszystkich funkcyjnych zarzadzajacych wtedy nikt nie będzie kradł..wszyscy będą uczciwi i nie będzie ich kusiło żeby ustawiać przetargi, nie będzie nepotyzmu..nikt nie będzie pisał ustaw pod lobby firm..eh dzbanie ,dzbanie wróć do rzeczywistości, a nie fantazjujesz bo nawet milionerzy nie są uczciwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski poza tym typie, artykuł jest o tym że ustawy były pisane pod to żeby wyprowadzić pieniądze z budżetu, żeby kontrolować uczciwych , a nie szukać tych co kradną, o tym że jeśli ktoś sygnalizował błędy to był przenoszony.A ty p?%@@!#isz coś o ekspertach w rządzie o tym że powinni zarabiać więcej to wtedy by było super i takie rzeczy nie miały by miejsca.. Weź ty się je...w łeb..kar nie ma dlatego kradną do woli a nie że mało zarabiają.Bo tam nikt uczciwy nie był skoro przyzwalali na taki proceder o czym mowi Siwy

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Ta, tyle to smutne p@$#?!!enie o "uniemożliwieniu tworzenia przepisów" jak się ma to tego, że to MF za rządów PO przygotował wszystkie mechanizmy techniczne i prawne umożliwiające poprzez JPK ściganie przestępstw watowskich, a życie wprowadziła je ustawa przyjęta chyba raptem dwa tygodnie przez drugą turą wyborów?

   Kto w takim razie "uniemożliwiał tworzenie" lub był bierny w tej sprawie? k@$!a, chyba wychodzi na to, że PiS, bo przecież będąc opozycją też mieli inicjatywę ustawodawczą. Ba! Mieli też na podorędziu Pana Sławomira Siwego, który już wówczas brylował w "niezależnych" mediach p@$#?!!ąc jak to strasznie jest blokowany, ale chyba niespecjalnie sam zaproponował cokolwiek konstruktywnego w temacie

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Nie wiem czemu wtrącasz JPK do mafii vatowskiej. Mam bić brawo że przez 8 lat stworzyli podwaliny (nie wprowadzili) pod jeden z mechanizmów walki z tym procederem? Nie wiem co ma to pieprzenie o PiS-ie tutaj do tematu. Faktem jest że wwożono nielegalnie paliwo i faktem jest że zostało to w dużej mierze ukrócone. Faktem jest również sporo dodatkowych pieniędzy w budżecie. Chcesz się kłócić z faktami?

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki2:
   Za PIS to samo, ja dostałem taką opinie że szkoda gadać.
   Teraz tylko robią tak aby wszystko na papierze się zgadzało, bo papier wszystko przyjmie. Nakłanianie ludzi do podpisów z datą wsteczną bo papier najważniejszy, manipulacja pełną gębą.

   Jak to zostało mi ujęte perfidnie w mailu, nie liczy się jak pracujesz ale jak w dupę wchodzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czemu wtrącasz JPK do mafii vatowskiej.

   @ediz4: Zapytaj Morawieckiego, nieraz mówił, ze to dzięki JPK mafie vatowskie zostały pogromione!

   W ocenie MF na wzrost dochodów podatkowych największy wpływ miała m.in. rozbudowa zdolności analitycznych aparatu skarbowego (tworzenie wyspecjalizowanych zespołów analitycznych, wdrożenie analizatorów JPK, rozszerzenie stosowania JPK, wykorzystanie zaawansowanej analityki BIG DATA, wykorzystywanie zagranicznych źródeł danych, powstanie centralnej bazy danych dla potrzeb realizacji procedur analitycznych oraz centralizacja procesu analiz, podniesienie kompetencji ludzkich zasobów analitycznych)

   http://niezalezna.pl/201602-opozycja-chyba-sie-zalamie-dochody-z-vat-wyzsze-o-244-proc-rok-do-roku

  •  

   pokaż komentarz

   Mam bić brawo że przez 8 lat stworzyli podwaliny

   @ediz4: W zasadzie to tak, bo proof of concept JPK został dostarczony bodajże przez Hiszpanów, niedługo potem w MF zaczęły się prace by z tym samym spróbować w Polsce. Odwracając zj?#@ne pytanie pisolubów: gdzie wtedy byłeś i co pisałeś o łataniu dziury VAT-owskiej? Co w tym temacie robił Kaczyński, a co Morawiecki?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Hahaha. Czyli jednak opozycja winna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zapytaj Morawieckiego, nieraz mówił, ze to dzięki JPK mafie vatowskie zostały pogromione!

   @deviator: Temat jest o przemycie paliw a nie JPK. Ale w sumie się nie dziwie. Każą bronić tematu to trzeba zmieniać na JPK bo gdzieś tam PO coś zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ciekawe czy Vega pokaże to w swoim filmie...( ͡º ͜ʖ͡º)