•  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, będzie dobrze, Mati obmyślił dobry plan jak rozwiązać problem emerytur. Rosnąca liczba seniorów spowoduje zmniejszenie dostępu do opieki zdrowotnej, bo jak wiadomo, właśnie na stare lata ludzie najbardziej potrzebują lekarza. Z racji nędznej emerytury, nie stać ich będzie na leczenie prywatnie, więc będą zdychać w coraz dłuższych kolejkach do lekarzy specjalistów, a nawet jak się dostaną to okarze się, że zabrali refundacje na leczenie, albo nie ma leków bo mafia lekowa wywiozła je za granice. Więcej pieniędzy na NFZ nie pójdzie, bo nie będzie z czego i w ten oto sposób, po kilkudziesięciu latach takiego pasywnego mordu na własnym narodzie zostanie przeprowadzona reforma emerytalna. #przynajmniejdzieciomdali

 •  

  pokaż komentarz

  Jest sposób - podnosimy pensje facetom razy 2 i zakazujemy pracy kobietom, mają nakaz siedzenia w domu i rodzenia dzieci

  A tak na serio to zapracowani rodzice nie maja sily i czasu na opieke nad wieksza ilością dzieci w domu. Wyobraźmy sobie że w każdej rodzinie jest przynajmniej 3 dzieci. Nasze państwo oraz jego obywatele nie są w stanie utrzymać tak wielkiej liczby bąbelkow przez następne 18 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, jak liczną (i aktywną) grupę wyborców stanowią emeryci. Wiecie, czemu PIS ma takie poparcie? Przez głosy emerytów i prawie-emerytów. To jest żelazny trzon ich elektoratu, połowa z nich głosuje na PIS.
  A zaraz za PIS jest PO, również cieszące się głosami starców. Tak naprawdę jakiś realny rozkład głosów po mniejszych partiach istnieje tylko wśród ludzi młodych. Emeryci serwują nam dwupartyjność ze wskazaniem na PIS.

  I będzie tylko gorzej, bo emeryci będą coraz liczniejszą grupą wyborców. Jeśli młodzi chcą jescze coś w tym kraju zmienić, to muszą iść do wyborów teraz. Ewentualnie może jeszcze w kolejnej kadencji. Później pewnie będzie już za późno.

  źródło: s10.tvp.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Bardziej niż demografia, wpływa fakt nie posiadania globalnych marek, które powodują, że ludzie pracują w dobrze opłacanych zakładach produkcyjnych, a nie montowniach zagranicznych firm.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna