•  

  pokaż komentarz

  Mam lepszą opcję:

  1. Potrzebujesz kartonu i kalkulatora
  2. Chowasz się w karton, wycinając dziurę na kalkulator
  3. Wystawiasz kalkulator i wycinasz dodatkową dziurę na kartę
  4. Czekasz na ofiarę
  5. Ofiara podchodzi, wrzucając kartę
  6. Wstukuje pin na kalkulatorze
  7. Łapiesz kalkulator, wyskakujesz z kartonu i biegniesz do najbliższego automatu
  8. Wyciągasz pieniążki

  Zmyślne, hm? %-)

 •  

  pokaż komentarz

  NAjlepiej zeby popracowali nad jakims standardem, aby wszystkie bankomaty wygladaly dokladnie tak samo

 •  

  pokaż komentarz

  Tuż po wyjęciu karty, bankomat blokuje wejście karty na kilka sekund. Skoro więc możliwe jest zablokowanie wejścia, to ja widzę takie rozwiązanie problemu "modyfikacji":

  Bankomat domyślnie powinien mieć zablokowane wejście. Aby je odblokować, klient musiałby nacisnąć dodatkowy przycisk przy klawiaturze. Po jego przyciśnięciu, na ekranie pokazałyby się dokładne zdjęcia oryginalnej klawiatury i czytnika. Następne wejście kart byłoby odblokowywane. Klient sam mógłby zobaczyć, czy wszystko jest ok, czy też wręcz przeciwnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ładne wałki odchodzą z tym bankomatami... teraz chyba każdy bankomat będę obstukiwał, opukiwał i wyłamywał klawiatury i wejścia do kart 0_o

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem kartę powinno się przesuwać tak jak w terminalach w sklepie a potem zamiast pinu odcisk palca. Może takie rozwiązanie było by bezpieczniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Wątpię. Wtedy martwiłbym się o swojego palca. Z resztą.. tutaj są zastosowane jakieś klawiatury, czytniki kart itp. więc co to dla nich zrobić fałszywy czytnik linii papilarnych?
   Może lepiej wybierać pieniądze z bankomatów, które są wewnątrz banku?

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem czy wiecie, ale rozwiazanie z czytnikiem linii papilarnych juz dawno sie skompromitowalo. Wystaczy odpowiedniej wielkosci balonik z cieplą wodą i mozna uzyskac autoryzacje uzytkownika, ktory ostatnio przytykal swojego palucha.

  •  

   pokaż komentarz

   Wczoraj na jakimś programie w Discovery leciało właśnie o możliwościach włamania się do pomieszczenia zabezpieczonego super bezpiecznym zamkiem na odcisk palca wykrywającego nawet wilgoć i ciepłotę ciała...
   Udało im się włamać za pierwszym razem... wydrukowali odcisk palca na zwykłej kartce papieru, nałożyli na palec a drzwi się otworzyły... potem jeszcze probowali ze specjalnymi odbitkami w lateksie itp. , nie muszę chyba mówić że za każdy razem wchodzili bez problemu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisu: pewnie "Pogromcy mitów". Bardzo fajny program