•  

  pokaż komentarz

  Słyszą sygnał to zjeżdżają i się zatrzymują mimo, że mają jeszcze miejsce. Ich nie obchodzi to, że ci za nimi tego miejsca już nie mają i nie mogą zjechać. Tak samo na światłach. Widzi w lusterku, że jedzie karetka to zamiast jechać do przodu i zrobić dużo miejsca tym z tyłu to zjedzie na prawo/ lewo i ch!% niech się inni martwią on ma czerwone i dalej nie może jechać.

  •  

   pokaż komentarz

   Słyszą sygnał to zjeżdżają i się zatrzymują mimo, że mają jeszcze miejsce. Ich nie obchodzi to, że ci za nimi tego miejsca już nie mają i nie mogą zjechać.

   @VrubeL: Bo tak się nauczyli, metodą psa Pawłowa... jedzie, buczy, stawaj... a że czasami bardziej utrudnią, niż nawet gdyby jechali "swoje", to nikogo nie obchodzi...
   A mieli nie tyle stawać, ile maksymalnie ułatwić przejazd...

   Tak samo na światłach. Widzi w lusterku, że jedzie karetka to zamiast jechać do przodu i zrobić dużo miejsca tym z tyłu to zjedzie na prawo/ lewo i ch$@ niech się inni martwią on ma czerwone i dalej nie może jechać.

   @VrubeL: Formalnie rzecz biorąc, ignorując światła dla przepuszczenia karetki, łamie przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo tak się nauczyli

   @krzychol66: Tak mi kiedyś różowa powiedziała kiedy zwróciłem jej uwagę, żeby się bezmyślnie nie zatrzymywała bo blokuje innych. Tak ją na kursie uczyli.

   ignorując światła dla przepuszczenia karetki, łamie przepisy.

   @krzychol66: Ciekawe czy znalazłby sie odważny i wystawił mandat.

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL @krzychol66 istniał stan wyższej konieczności, nie ma mowy o mandacie

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: W przypadku gdy robisz miejsce pojazdowi uprzywilejowanemu, aby on mógł przejechać to możesz złamać przepis po upewnieniu się czy nie zagrozisz innemu. Zazwyczaj zjeżdzamy na inny pas, zieleń, pas wyłżczony z ruchu... Lepiej unikać jazdy na czerwonym (chyba, że lekko podciągniemy do przodu by zrobić przejazd).

  •  

   pokaż komentarz

   Formalnie rzecz biorąc, ignorując światła dla przepuszczenia karetki, łamie przepisy.

   Lepiej unikać jazdy na czerwonym

   @___marcin___: @krzychol66: to ciekawe co piszecie, mnie uczyli, że jak jedzie pojazd uprzywilejowany, to masz prawo wjechać na skrzyżowanie na czerwonym w celu umożliwienia przejazdu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Albo typy co na pustej dwupasmówce, gdy karetka pruje lewym, zatrzymują się na prawym pasie... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   jak jedzie pojazd uprzywilejowany, to masz prawo wjechać na skrzyżowanie na czerwonym w celu umożliwienia przejazdu ¯_(ツ)_/¯

   @JohnRandom: A jak w Ciebie wjedzie w takiej sytuacji ktoś, kto miał zielone, to się nie wybronisz.
   A jak nie wjedzie, to będzie zależało na jakiego idiotę z policji/sądu trafisz...

  •  

   pokaż komentarz

   Formalnie rzecz biorąc, ignorując światła dla przepuszczenia karetki, łamie przepisy.

   @krzychol66: Formalnie rzecz biorąc nie wypowiadaj się na temat, o którym nie masz pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: dokładnie, nieraz mi się zdarzało przejechać przez skrzyżowanie jak nic nie jechało a miałem czerwone tylko po to by inni mieli możliwość podjechać i zrobić miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: Ja już dwukrotnie miałem sytuacje kiedy ostrożnie łamałem przepisy w takiej sytuacji. Miejsca nie było, więc raz wjechałem praktycznie pod prąd, a innym razem wyjechałem przed czerwone światło wjeżdżając na wysepkę. Raz wjechałem jeszcze na pas zieleni, kurde to powinien być nasz obowiązek. Tym bardziej człowiek to rozumie, kiedy po jego najbliższych jechała karetka i każda sekunda wydawała się jak minuta...

  •  

   pokaż komentarz

   to ciekawe co piszecie, mnie uczyli, że jak jedzie pojazd uprzywilejowany, to masz prawo wjechać na skrzyżowanie na czerwonym w celu umożliwienia przejazdu

   @JohnRandom:

   Ja wyjaśnię na podstawie przepisów: Art 9 ustawy z dn 20.06.1997 stanowi wyraźnie, iż "uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są zobowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego (...)".
   Jak to zrobi - nie jest napisane, choć sugerowane jest usunięcie się z drogi bądź zatrzymanie - w razie konieczności (i tylko konieczności!). Wielkim błędem jest paniczne zatrzymywanie się po prostu gdziekolwiek na sam dźwięk syreny bez uwzględnienia konsekwencji, jakie to zatrzymanie niesie.

   Ważnym jest, że przepis stanowi nadrzędnie do innych. Oznacza to więc konieczność zignorowania zarówno sygnalizatora czerwonego jeśli ten uniemożliwia ułatwienia przejazdu, ograniczenia prędkości jeśli, przykładowo, droga jest wąska, a nie ma możliwości zjechania w bok, zakazu poruszania się chodnikiem wzdłuż, czy nawet zakazu całkowitego wjazdu na chodnik dla pojazdów o DMC>3,5t , jak i inne przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ważnym jest, że przepis stanowi nadrzędnie do innych. Oznacza to więc konieczność zignorowania zarówno sygnalizatora czerwonego, ograniczenia prędkości (jeśli, przykładowo, droga jest wąska, a nie ma możliwości zjechania w bok), zjechania na chodnik i jazdę jego fragmentem wzdłuż(!), jak i inne przepisy.

   @werfogd: A jaka jest podstawa prawna do takiego twierdzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: dlatego jak słyszę sygnał zaczynam się wcześnie rozglądać żeby bezpiecznie ogarnąć sytuację i podjąć decyzję która umożliwi sprawny przejazd.
   Niestety w UK na karetki nikt nie patrzy, o ile na drogach pod większością względów jest tu lepiej niż w Polsce to pod względem pojazdów uprzywilejowanych jest tragedia, szczególnie jak jadą w tym samym lub przeciwnym kierunku, bo ja skrzyżowaniu jeszcze zwykle ludzie je puszczają .

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Te wielkie serca Strażaków Pożarowch (tak) i Medyków, to obok innych służb... to też ludzie!

  •  

   pokaż komentarz

   @t0m3k_: Pamiętam pierwsze zaskoczenie, lata temu - karetka podjeżdża do skrzyżowania na sygnale, staje na czerwonym ,wyłącza sygnał, czeka aż wszyscy rusza... coś u nas nie do zaakceptowania (i słusznie) totalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66:
   Hierarchia. "Przepisy ogólne" definiowane w rozdziale I.

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: za kierownicą zawsze jestem optymistą zap@%#$$%am ile fabryka dała i się nie martwię. Przepisy ograniczenia znaki są dla słabych. Pozdrawiam mistrz kierwonicy

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Wszyscy najmądrzejsi "tamten nie zjeżdża", "Ludzie to debile", "ja sam zawsze zjeżdżam dobrze i jestem fajny". Może nie oceniajmy innych, tylko zastanówmy się w swoim sumieniu, czy aby na pewno "ja" zawsze zachowałem się odpowiednio. Akurat z tego co zauważyłem, to ludzie zawsze starają się zrobić przejazd karetce. Są też takie przypadki, że po prostu nie da się zjechać, bo jest za duży ścisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Są też takie przypadki, że po prostu nie da się zjechać, bo jest za duży ścisk.
   @zlotypiachnaplazy
   A wiesz dlaczegi byl za duzy scisk i sie nie dalo?
   Bo kierowca lub kierowczyni 5 aut z przodu uslyszala sygnal karetki zjechala i sie zatrzymała albo nie mogla wjechac na skrzyzowanie bo bylo czerwone akurat.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to? To oni nie rozjeżdżają się po to, żeby środkiem wrócić na ostatni zjazd?

  pokaż spoiler Świetny materiał - tylko szkoda, że w TV nikt go nie puszcza - np. TVP. W końcu gdzie ta misja?

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: korytarzzycia.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Nie każdy kierowca, na przykład do mojego życia, ten film nic nowego nie wnosi ale wielu by się to przydało. Dla pieszych powinien być taki film bo j@!#ni idioci włażą na przejście jak jedzie karetka bo mają zielone.

  •  

   pokaż komentarz

   @M-a-r-o: Masz rację. Zbyt wiele tego widziałem. Co taki bezmózg robi w takim miejscu....
   Sporo lat wstecz inny bezmózg przebiegał przez torowisko, nogę mu przejechało. A on do przechodni żeby mu pozbierali zakupy, bo szkoda mu ich. Fakt kaleki do końca życia mniejszy niż rozsypane zakupy...

  •  

   pokaż komentarz

   A on do przechodni żeby mu pozbierali zakupy, bo szkoda mu ich. Fakt kaleki do końca życia mniejszy niż rozsypane zakupy...

   @___marcin___: człowiek jest w ciężkim szoku w takiej sytuacji, często ludzie wtedy nie zachowują się logicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   ten film nic nowego nie wnosi ale wielu by się to przydało

   @M-a-r-o: Ten film generalnie może uświadomi kilka osób. Ale jak piszesz o pieszych.... Też taki materiał by zrobili i też uświadomi kilka osób . Generalnie tutaj czy tutaj czy w każdej innej możliwej dziedzinie (monter, rowerzysta i N innych) wystarczy samo zdanie "włącz myślenie" dużo osób zwyczajnie brakuje wyobraźni. Przykład z przed kilku lat, stoi na czerwonym bo czerwone dociśnięty do krawężnika, karetka nie przejedzie bo się nie zmieści, auta na zielonym stoją bo widzą tą karetkę od 20 sekund... zamiast wyjechać na tym czerwonym i umożliwić przejazd karetce to stoi jak ten debil.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla pieszych powinien być taki film bo j@$$ni idioci włażą na przejście jak jedzie karetka bo mają zielone.

   @M-a-r-o: 100% racji, ostatnio miałem taką sytuację że czekam przed przejściem, widzę/słyszę karetkę na skrzyżowaniu w odległości ok. 250 metrów i jedzie tym bardziej oddalonym ode mnie pasem, po chwili zapala nam się zielone światło i jeb ludzie ruszają i parę metrów przed karetką przechodzą/przebiegają część zostaje na wysepce pomiędzy pasami - no przecież to tylko wkur... kierowcę karetki bo musi zwolnić i kontrolować czy zdążą przejść przez ulicę i czy tym na wysepce coś nie odj%?!$ (no jeszcze dodatkowo utrudnia to innym kierowcom ułatwienie przejazdu karetce). Ja w ogóle nie wchodziłem na przejście i przeszedłem spokojnie po tym jak karetka pojechała dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @matixrr: ja kiedyś widziałem taką akcję to debile wbiegali na przejście przed jadącą karetkę bo zielone mają, a że zielone i karetka to przebiegali.

 •  

  pokaż komentarz

  Za niski ten krawężnik, trzeba zrobić wyższe wtedy będzie łatwiej na tak wąskiej drodze przepuścić karetkę, przecież w pasie rozdziału jest tak mało miejsca że zmieścił się trawnik o szerokości ledwie 12m i na szerszą drogę miejsca już zabrakło. Za to nawet na parking dla działkowców miejsce jest: https://goo.gl/maps/hwqYMZkFXDNuzqPz7

  źródło: 111.jpg