•  

  pokaż komentarz

  To akurat jest bzdurą:

  A skoro już o fladze mowa – to nieprawda, iż nie da się jej dostrzec z Ziemi (bo według zwolenników spisku w ogóle nie ma na naszym naturalnym satelicie żadnej flagi). Jest to jak najbardziej możliwe, tyle tylko, że nie przy pomocy domowego teleskopu. Profesjonalne obserwatoria astronomiczne nie mają z tym natomiast żadnego problemu.

  Śladów po Apollo nie da sie dojrzeć nawet najpotężniejszymi ziemskimi teleskopami. Podstawy lądowników są zwyczajnie zbyt małe. Nie wspominając o tak małych obiektach jak flagi.

 •  

  pokaż komentarz

  @HaHard Tak czysto zdroworozsądkowo. Przeanalizujmy kim są ludzie którzy myślą, że do misji Apollo nie doszło i dlaczego brak wśród nich nich specjalistów w dziedzinie inżynierii kosmicznej, astronomii, planetologii itd? Po prostu każdy kompetentny badacz ma na tyle dostateczną wiedzę o Apollo by mieć pewność iż teoria o spisku jest bezzasadna.

  Weźmy pod uwagę na przykład japońską misję Kaguya. Kilkanaście lat temu wykonała radarowy obraz cyfrowy Księżyca o dużej rozdzielczości. Linia horyzontu na zdjęciach z misji Apollo pokrywa się z tym co wiemy dzięki Kaguya. Przypadek? 50 lat temu można było pomarzyć o takich danych

  źródło: ls15.jpg