•  

  pokaż komentarz

  Ale po części ma racje. Prezydent mógł nie wyrażać zgody na taki marsz jak już próbowali robić to w innych miastach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: Ale przecież sądy odrzucają takie decyzje, bo nie może być sytuacji, gdzie dana grupa de facto traci prawo do manifestacji. Co brzmi jak najbardziej słusznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: co jest niezgodne z prawem. Tutaj widac prezydent ma nieco rigczu i praworzadnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: przecież niewyrażenie zgody to byłoby uleganie terrorowi ze strony prawactwa. Szli, nie robili nikomu krzywdy, a mimo to zostali zaatakowani. Ludzie powinni mieć swobodę manifestowania swoich poglądów, tak długo jak są one zgodne z prawem. Wiem, że prawactwo bardzo by chciało, aby było inaczej, ale homoseksualizm w Polsce jest legalny, a popieranie osób homoseksualnych w walce o równość praw nie jest zakazane.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec: xD Szkoda, że nie ma nagrania tylko suchy tekst. Koleś, który uważa, że dostał jajkiem od członków marszu to na 100% oberwał od kolegów, którzy nie trafili, bo takie jajka leciały w naszą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: No i temu sie dziwie. Prawa wyborcze nabiera sie w wieku 18stu lat, a manifestowac moga dzieci? Co czytam to jakis malolat zaatakowany w Bialymstoku. Troche to dziwne, bo kwestia sporna jest seks, geschlecht, czy plec po Polsku. Co na takich manifach robia dzieci? Wiem ze ta grupe wiekowa najlatwiej zindoktrynowac. Zero doswiadczenia zyciowego. Pytam dlaczego nielaty tam sa. Kto ich tam sciaga?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: bo „nielaty” tez moga sobie isc w normalnym kraju podczas legalnej manifestacji idącej za dnia przez centrum miasta? Ba, nie muszą być nawet biernymi widzami tylko mogą być uczestnikami. Szok dla ciebie, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Prezydent mógł nie wyrażać zgody na taki marsz jak już próbowali robić to w innych miastach.

   @Highwayman_: czekaj, czekaj. To jeżeli jest grupa bandytów, która zastrasza ofiary, to winą obarcza się ofiary? Tak to ma działać w tym katotalibanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Dokladnie. LGBT jest gorsze niz nazizm i komunizm. Zaczyna od indoktrynacji dzieci zamiast zmieniac poglady doroslych. Nic z tego nie bedzie, bo to odwrocenie kota ogonem. To dorosli przekazuja wartosci potomkom nie odwrotnie. Prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: LGBT jest gorszy niż nazizm i komunizm?

   Mały protip: jeśli chcesz być traktowany poważnie to nie wygaduj takie bzdury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Powiedz to bojowkarzom antify, kiedy byl organizowany marsz niepodleglosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel: Przecież na nagraniu widać jak leci kamień.

   @Aster1981: To zależy czy wyżej cenisz wolność czy bezpieczeństwo. To jest jak ze szczepionkami, jedni drugim ograniczają wolność na rzecz bezpieczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Co na takich manifach robia dzieci?

   @Rosolis: Mówisz o tym kontrmanifestancie-dziecku na wózku z ojcem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: jedno i drugie.
   Zakaz spowoduje ze bedzie marsz nielegalny, jak w wielu panstwach bywalo i bywa do dzisiaj.
   Przy czym to juz wrecz gwarancja przemocy.

   Na upartego jesli postawimy priorytet bezpieczenstwa to mozna zakazac kontrmanifestacji, przynajmniej w bezposrednim sasiedztwie marszu, srodowisk agresywnych wobec uczestnikow marszu.
   Ale pojawia sie to samo ryzyko co wyzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Jak to mówią w socjalizmie bohatersko pokonuje się stworzone przez siebie problemy. Najprostszy wariant czyli wolnościowy to pozwolenie na takie marsze, ale bez eskorty policji. Zwykła kolumna pieszych. Do tego oczywiście ściganie osób, które łamią prawo i atakują taki marsz. Bez tych śmiesznych wydawań pozwoleń na marsze i zgromadzenia. Podobnie bez prewencyjnego karania, prewencyjnych zakazów. Jak już karać to za czyny, za ataki, za blokowanie jezdni.

   A tutaj jak widać mentalność socjalistyczna dominuje. Bezpieczeństwo jest cenniejsze od wolności. Gdzie marsze to i tak jedna z największych głupot, która blokuje ruch uliczny. Zrobiliby sobie jakieś zgromadzenie w jednym zabezpieczonym miejscu i byłby spokój. Podobnie z marszem niepodległości, a jak ktoś jest nadgorliwy to ostatecznie niech będzie ta kolumna pieszych. Chociaż to wszystko to dalej kombinowanie na rzecz bezpieczeństwa. Gdzie wystarczyłby wolnościowy wariant. Oczywiście jacyś poszkodowani byliby, ale to jest cena wolności. I tak ten wariant jest nierealny w obecnym społeczeństwie, tak jak dobrowolność wyboru w przypadku szczepień i innych dziedzin życia. I tak jak piszesz najbezpieczniej byłoby wszystko zakazać. Każdą masową imprezę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: W UK zabronili wjazdu Ziemkiewiczowi bo lewicowi terroryści grozili zadymami. Więc mieści się takie coś w europejskich standardach.

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: Sam widzisz, że wszelkie odchylenia od prawa do zgromadzeń tworzą niepożądaną sytuację. Inna sprawa, że Ziemkiewicz to ekstremista, a wpuszczanie zagranicznych ekstremistów to kiepski biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Straszny ekstremista, śmie nazywać rzeczy po imieniu. Total nazi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: brednie. Co wolnosc zgromadzen i zapewnianie bezpieczenstwa przez panstwo ma do "socjalizmu"?

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: Ty to nazywasz nazywaniem rzeczy po imieniu, ja to nazywam interpretowanie świata na chłopski rozum. W Anglii funkcjonują małżeństwa homoseksualne z adopcją a w szkole są obowiązkowe zajęcia LGBT. Dziwić się, że go tam nie wpuścili z jego metaforycznym strzelaniem do LGBT to dziwić się jakby do Polski nie chciano wpuścić muzułmańskiego imama, który atakuje chrześcijan.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: A jaką to masz wolność zgromadzeń, jeśli musisz występować o pozwolenie. Proszę cię, nie wiesz jak myśli człowiek wolny. Ty chyba też żyjesz w iluzji wolności jak inni ludzie radzieccy. Człowiek radziecki boi się odpowiedzialności, wolności. Wyrzeka się tych wartości na rzecz bezpieczeństwa i roli przywódczej państwa, nawet w kapitalizmie. Pytasz co ma bezpieczeństwo do socjalizmu? Ano to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sovieticus

   Homo sovieticus można scharakteryzować następującymi cechami:

   człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
   dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
   koniunkturalizm, oportunizm,
   agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
   brak samodzielnego myślenia oraz działania,
   oczekiwanie że „ktoś coś załatwi”,
   zniewolony intelektualnie,
   pozbawiony osobowości i godności,
   całkowicie podporządkowany władzy,
   izolacja od światowej kultury, stworzona poprzez ograniczanie w ZSRR podróży za granicę i ścisłą cenzurą informacji w mediach (a także wszechobecnością propagandy),
   brak respektowania wspólnej własności i skłonność do drobnych kradzieży w miejscu pracy, zarówno dla użytku osobistego jak i dla zysku

   W Polsce termin homo sovieticus upowszechnił ks. Józef Tischner. W jego interpretacji termin miał odmienne znaczenie. Według niego homo sovieticus to: „zniewolony przez system komunistyczny klient komunizmu – żywił się towarami, jakie komunizm mu oferował. Trzy wartości były dla niego szczególnie ważne: praca, udział we władzy, poczucie własnej godności. Zawdzięczając je komunizmowi, homo sovieticus uzależnił się od komunizmu, co jednak nie znaczy, by w pewnym momencie nie przyczynił się do jego obalenia. Gdy komunizm przestał zaspokajać jego nadzieje i potrzeby, homo sovieticus wziął udział w buncie. Przyczynił się w mniejszym lub większym stopniu do tego, że miejsce komunistów zajęli inni ludzie – zwolennicy «kapitalizmu». Ale oto powstał paradoks. Homo sovieticus wymaga teraz od nowych «kapitalistów», by zaspokajali te potrzeby, których nie zdołali zaspokoić komuniści. Jest on jak niewolnik, który po wyzwoleniu z jednej niewoli czym prędzej szuka sobie drugiej. Homo sovieticus to postkomunistyczna forma «ucieczki od wolności», którą kiedyś opisał Erich Fromm” (Tischner, 1992).

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: o_O co Ty masz z glowa?

   Wiekszosc zgromadzen po prostu sie zglasza. W tym ilosc osob by mozna bylo zapewnic bezpieczenstwo. Wazne jest tez by nie bylo roznych zgromadzen dokaldnie w tym samym miejscu czy tez po tej samej trasie w tym samym czasie, by nie doszlo do awantur.

   Dochodzi ocena bezpieczenstwa, tak by w sprawach kontrowersyjnych zmobilizowac odpowiednie sily dla zabezpieczenia zgromadzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: To że czegoś nie rozumiesz albo nie wiesz to nie znaczy, że ktoś ma coś z głową. Zainteresuj się bardziej filozofią wolnościową to zaczniesz myśleć bardziej samodzielnie, a nie według narzuconych praw i schematów. Myślisz kategoriami bezpieczeństwa, które stawiasz ponad wolność dlatego mnie nie zrozumiesz. Zgłaszanie zgromadzeń to nowy twór. Jakby nie można było się gromadzić oddolnie jak dawniej, bez ingerencji i ochrony państwa. Gdzie przypominam każda wolność jak posiadanie samochodu niesie ze sobą ryzyko. Przecież to wygląda jak zachowanie małego dziecka, które musi zgłaszać swojemu rodzicowi gdzie idzie i co będzie robić. A ludzie się godzą na takie traktowanie, wręcz je popierają, aby wyzbyć się resztek odpowiedzialności. Jak się zastanowisz to ludziom to odpowiada, popierają zasiłki socjalne, żłobki, zakaz broni, przymus emerytalny i szczepień, państwową służbę zdrowia i nauczanie, wyższość władzy państwowej nad rodzicielską. Wszędzie bezpieczeństwo ponad wolnością i odpowiedzialnością. Za PiSu dojdzie jeszcze przymusowa służba wojskowa, którą ludzie też będą popierać, bo zwiększy bezpieczeństwo. Komuna runęła, a mentalność niewolnicza w Polakach dalej dominuje.

   Historia zna już podobne przypadki, kiedy u schyłku Cesarstwa Rzymskiego wolni obywatele masowo porzucali swoją własność, po czym dobrowolnie dołączali do miejscowego pana ziemskiego i stawali się niewolnikami. Gdzie o nic nie musieli się martwić, w tym o płacenie podatków. Pana ziemskiego było stać na łapówkę i dlatego płacił o wiele niższe podatki. Normalnych obywateli nie było stać na łapówki i żyli w nędzy, gorzej od niewolników. Ludzi historia nic nie nauczyła, ponownie stali się niewolnikami, a korporacje, które stać na reklamy i łapówki dominują nad zwykłymi przedsiębiorcami. Stąd polecam wykład na ten temat: Dr Szymon Modzelewski - Upadek świata starożytnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: kurcze za duzo tekstu wrzucasz jak na typowego trolla, takze ciezko mi Cie juz okreslic.

   Pisalem juz po co koniecznosc zglaszania zgromadzen.

   I tak bezpieczenstwo rowniez jest bardzo wazne. Kurcze to jedno z podstawowych spraw jakich oczekujemy od panstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   by nie doszlo do awantur

   @Aster1981: A do awantur dalej dochodzi. Zastanawiałeś się dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wlancznik: bo prawica atakuje marsze. Tu pojawia sie kwestia czy kontrmanifestacje nie powinny byc odzielone od marszu na jakas odleglosc. Tak by sie bezposrednio nie spotykaly.

   Inaczej nie uda sie zapobiec syfowi ktory robi prawica ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: Nie. Mowie o pobitych bidusiach. Calej bandzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: Nie. Mowie o bitych dzieciach przez kontr manifestantow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Nie, dlatego że Państwo jest bezsilne i niekonsekwentne w działaniu. Widać, że odgórne "zapewnianie bezpieczeństwa" nie zdaje egzaminu. Gdyby policja i sądy działały jak należy to każdy jeden sprawca takiej napaści skończyłby w wiezieniu oraz płacił odszkodowania ofierze. To widmo bezkarności sprawia, że dochodzi to takich sytuacji. Pomijam już całkowicie, że prawdziwie wolni ludzie nie oddali by odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo w ręce Państwa i obroniliby się sami (i tu @Sarmataa ma racje ale to oddzielny temat)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wlancznik: masz nieco racji. Przy czym sami by sie nie obronili, to ze ktos ma racje nie oznacza ze jakos magicznie wygra w starciu fizycznym z masa napakowanych bandytow. Zycie to nie kino akcji ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Miałem na myśli to, że ludzie wychowani w innym środowisku, bardziej wolnościowym, mają dostęp i możliwości obrony własnej (np. dostęp do broni) Nie zaatakujesz otwarcie nikogo na ulicy jeśli wiesz, że w sytuacji zagrożenia Państwo daje mu prawo się bronić samemu (w Polsce nie jest to takie pewne). Z drugiej strony nie pójdziesz z bronią na kontrmanifestację jeśli wiesz, że za jej bezpodstawne użycie możesz skończyć nawet na krześle. Ale prawdziwa różnica jest w tym, że ludzie wychowani w takim środowisku wiedzą, że każdy może głosić sobie jakie chce poglądy i na kontrmanifestacjach (które tam też mają miejsce) co najwyżej do siebie pokrzyczą. Nikomu jednak nie przychodzi do głowy żeby domagać się od organów państwowych zakazywania zgromadzeń ze względu na poglądy które są na nich głoszone. U nas natomiast takie oczekiwanie jest powszechne, a uzasadnieniem jest rzekoma troska o bezpieczeństwo, a tak na prawdę ma to być knebel dla głosu mniejszości. Głosów mówiących o tym, że nie organizuje się takiej manifestacji w tym akurat mieście, było -również na tym portalu- aż nadto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wlancznik: ja pisalem o rzeczywistosci, nie jakichs zmyslonych i nierzeczywistych sytuacjach.

   Jesli pisales o USA to ani na manifestacje ani kontrmanifestacje ludzie nie biora broni palnej. I tak jej nie wykorzystaja a samo seigniecie mozna oznaczac smierc od pocisko policji.

   I tak samo policja tam ochronia zgloszone zgromadzenia bo tez dochodzi do przepychanek wrecz. I tez uzywaja palek, gazu i gumowej amunicji.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_CVVgMYYJMtfwrDvTZ5mkHPK25cQylULa.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce jest 940 miast ale wczoraj tylko w jednym były burdy - tam gdzie grasowały bojówki LGBT.
  Nie ma LGBT nie ma rozrób.( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Złodziej w środku dnia Cię pobije i okradnie. Czyja to wina? Ofiary oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  [Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki] insynuował też, że Truskolaski nie zakazał marszu, bo sam jest gejem. - Z tego co widzę, to pan prezydent faworyzuje Marsz Równości [był zgłoszony jako pierwszy - red.]. Spotyka się z tym środowiskiem, spotyka się z panem Rabiejem, spotyka się z panem Biedroniem, może jest coś, czego nie wiemy - pytał na antenie Radia Białystok.

  Prawdziwy obrońca cywilizacji europejskiej, dziedzic Aten, Rzymu i Jerozolimy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Piękne są te efekty wielkiej operacji "wymiany elit", dla której obóz rządzący toczy walkę z prawnikami, lekarzami, nauczycielami i instytucjami międzynarodowymi. Teraz tylko ludziom jak pan Kosicki zdjąć jeszcze cugle kontroli przez "dokończenie reformy sądownictwa" (tak, żeby wszędzie na stołkach byli jego kolesie) i na pewno będzie w naszym kraju wspaniale ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym kadrom brakuje tylko możliwości działania, by obsypać manną ten kraj.

  A tak na poważnie: odsłoniło się tutaj, że jeśli (niezbyt) głęboko pogrzebać, to u źródeł niechęci ludzi o mentalności karków do homoseksualizmu leży nastoletni strach o bycie posądzonym o bycie gejem przez środowisko rówieśnicze, lęk o swoją męskość i konieczność jej podkreślenia przez udział w zbiorowym "tropieniu i gonieniu p*****", żeby samemu nie stać się obiektem takiej nagonki. W formie miękkiej (samocenzury) ma to zresztą większość mężczyzn w Polsce, tak jak w dużych miastach pełno jest dziewczyn z torbami LGBT, tak u mężczyzn takiej nie uświadczysz (zapewne jest to też obawa przed wp@$$@$?em, który - co widać po filmikach z Białegostoku - nie jest wykluczony).

  •  

   pokaż komentarz

   tak jak w dużych miastach pełno jest dziewczyn z torbami LGBT, tak u mężczyzn takiej nie uświadczysz

   @eoneon: Tu akurat przesadzasz. Po prostu kanon u kobiet jest naturalnie kolorowy oraz pastelowy i takie torby pasują do kobiecego ubioru, gdy u mężczyzn dominują stonowane i jednolite kolory. Taka torba po prostu nie pasuje do mody męskiej i nie ma to nic wspólnego z autocenzurą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Pewnie trochę przesadzam, bo statystycznie polscy mężczyźni są też po prostu bardziej prawicowi od kobiet, ale jednak jacyś lewacy są, a na ulicach nie ma też innych symboli wsparcia dla LGBT, choć dałoby się coś takiego wymyślić i dla mężczyzn. IMHO efekt, o którym piszę, jest tu dominujący. Oczywiście, nie mam żadnych badań na to, to tylko spostrzeżenie i nie każdy się musi zgodzić.

   źródło: i5.walmartimages.com

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu kanon u kobiet jest naturalnie kolorowy oraz pastelowy i takie torby pasują do kobiecego ubioru, gdy u mężczyzn dominują stonowane i jednolite kolory. Taka torba po prostu nie pasuje do mody męskiej.

   @Herubin: ta, jak wiek wiekiem Polak musi się ubierać na szaro.

   źródło: wiw.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: A kto mówi o szarości? Można wykorzystać kolory i będzie to pasować do mody męskiej (zresztą Włosi w swoim wykonaniu klasycznym świetnie to pokazują) ale tęcza imo do tego nie pasuje, gdy u kobiet taka torba nie wiele różni się od innych i taka kobieta może mieć nawet w dupie LGBT i po prostu ją nosić bo dobrze wygląda.

   Koleś z tego obrazu zresztą też przecież, mimo wykorzystania kolorów zachowuje jednolity kolor dla każdego elementu ubioru, a sama ich ilość krąży wokół zaledwie 3 wraz z odcieniami. Kobieta potrafi mieć więcej kolorów na samych włosach.