•  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy trolle czy Wy tak poważnie ale mam to gdzieś. Powiem tak, mój dziadek jako Polak musiał uciekać z okolic Stanisławowa przed UPA. Pod koniec życia wziął mnie i moją ciotkę na rozmowę. Opowiadał dlaczego uciekali, co tam się działo, jak zabili jego ojca na oczach całej rodziny ze słowami jutro przyjdziemy po resztę. Przyszli tej samej nocy, prababcia miała na tyle oleju w głowie że uciekli do lasu wcześniej w tym co mieli akurat na grzbiecie.
  Ciotka nie chce na ten temat rozmawiać, a ja jako tym myślę to stwierdzam że oprawcy czerpali zwyczajnie przyjemność z kaźni Polaków. Może to i wojna, może i trafiają się jednostki które mają nierówno pod deklem i cieszy ich cierpienie ale nie q$!% wszyscy! A wtedy na Ukrainie, im się to podobało. Te słowa zapadły mi w pamięć najbardziej i słyszałem je wielokrotnie od różnych osób, uciekinierów.
  Po wojnie mieszkańcy wioski z której pochodził mój dziadek sami, na własną rękę dorwali dowódcę oddziału UPA pochodzącego z tej samej wioski, przypięli go za nogi do konia i wlekli go za zwierzęciem od jednego końca wioski do drugiego po kamienistej drodze w ramach odpłaty. Byłem w tej wsi, rozmawiałem z ludźmi. Przerażające było to że część mieszkańców nadal nienawidzi Polaków i nie jest problemem rzucić kamień zza ogrodzenia.
  Więc tak, trafia do mnie takie wykopalisko.

 •  

  pokaż komentarz

  Ukraińcy z batalionu SS Galizien

  ... rok później stali się... Polakami:

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  dobrze pamiętać i uświadamiać ale coś mnie niepokoi że o zbrodniach ukraińskich ciągle są znaleziska i praktycznie tylko takie a inne marginalnie choć akurat rusofili i germanofili tu mamy więcej do uświadomienia niż ludzi którzy gloryfikują ukrainę(są tacy w ogóle poza pojedynczymi 'jajcarzami'??), niewdzięcznie jest porównywać rozmiary tragedii(mogę tu esej napisać jak skarajnie złe jest to co zrobiło OUN/UPA) i mówić że jakaś jest mniejsza ale to co niemcy z rosjanami zrobili już nie jest tak chętnie wykopywane na główną. Zadajmy sobie niemal retoryczne w czyim interesie jest skłócanie OBECNIE Polaków z Ukraińcami

 •  

  pokaż komentarz

  S S ja to ich nawet lubie czasami szkoda iż ponieważ boje sie ognia