•  

  pokaż komentarz

  Adaptacji Netfliksa krzywdę zrobił CD Projekt Red. Ta gra była polska, zrobina na podstawie polskiej sagi. Przyjęła się na świecie genialnie, zachowując ten polski pierwiastek, który zaszczepiło w niej polskie studio. Teraz amerykanie chcą z tego zrobić coś globalnego, adaptując książkę według siebie. Ten statystyczny czarny w Detroit nie ogarnie tej całej słowiańskości bo jej po prostu nie zna. Netflix musiał tak to zrobić, by sprzedać to możliwie najszerszemu gronu odbiorców. No ale kosztem tego wspomnianego pierwiastka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: Właśnie CDPR wypromował słowiańskość na świecie i udowodnił że na zachodzie egzotyczne rzeczy jak słowiańskość potrafią się dobrze sprzedać bo ludzie są znudzeni ciągle tą samą papką.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz amerykanie chcą z tego zrobić coś globalnego

   @Sangreal: Oj już nie pierdziel. Gra nie była globalna? Była. I nikt nie narzekał poza kilkoma krzykaczami SJW, na których nikt normalnynie zwraca uwagi. Po prostu to jest netflix i musi zawierać przynajmniej podstawowy pakiet ideologiczny.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz amerykanie chcą z tego zrobić coś globalnego,
   @Sangreal ta, bo gry Redów takie nie były. Tam jest po prostu permanentna sraczka w kwestii poprawności, stąd te wszystkie roszady w kolorach skóry albo usilnie feminizowanie obsady. No choćby ch$? na chuju to w obsadzie musi się znaleźć kobieta, najlepiej feministka, a do tego gej/trans i murzyn. To już w ogóle podstawa. Bo "diversity" musi być.

   Pamiętasz jaki te środowiska miały straszny ból dupy o to, że właśnie Redzi nie powciskali do gry wymienionych mniejszości i gra jest rasistowska?

  •  

   pokaż komentarz

   No choćby ch%? na chuju to w obsadzie musi się znaleźć kobieta

   @kaganiec_oswiaty: To już kobiety w filmach i serialach też są złe? Powinni grać tylko biali heteroseksualni mężczyźni? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętasz jaki te środowiska miały straszny ból dupy o to, że właśnie Redzi nie powciskali do gry wymienionych mniejszości

   @kaganiec_oswiaty: Tak nie powsadzali że na samym początku gry masz questa z gejem w głównej roli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: bólu dupy by nie było jakby Geralt dmuchał Jaskra np. A tak niestety Geralt przedmiotowo flirtuje z kobietami pokroju Yen albo Triss i jeszcze kilka innych wobec czego jest białym (o zgrozo faszysta) suprematysta narzucającym swoje szowinistyczne wartości biednym kobiecym postaciom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Slavonlorden: o to to to dokładnie - tez mysle ze serial czarnobyl bardzo był czyms innym a tyle ze poza tym ze jest swietny to ten element innosci jest czyms na tyle nowym ze zachwyca zachód

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal spoko..
   Niedługo Netflix zechce raz jeszcze nakręcić Szoguna z 1980 roku. Ale idiota z Detroit nie ogarnie całego jerdolenia o Bushido, tradycji japońskiej i innych, dlatego zrobią coś bardziej globalnego, bez japońskiego pierwiastka.

   Szogunem zostanie czarny, samurajowie jako przedstawiciele lgbt a z jezuitów zrobią członków kuklux klanu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: gdzie u Sapka w świecie Wiedźmina są Słowianie? Może coś Ci się pomyliło z Narrenturm?

  •  

   pokaż komentarz

   Ten statystyczny czarny w Detroit nie ogarnie tej całej słowiańskości bo jej po prostu nie zna.

   @Sangreal: Twój argument jest inwalidą. Jak ktoś nagrywa film o Murzynach albo o Aborygenach albo o Hindusach albo o Wikingach albo o Indianach albo o Japończykach albo o Mongołach to przecież nie wrzuca tam na silę np Polaków żeby Polacy ogarnęli kulturę której nie znają :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal @Slavonlorden: Słowiańskość to może i była silna w I części gry, ale proponuję zagrać w II i III bez polskiego dubbingu, czyli "słowiańskich" rzyci i k%##iów, a ciekawę ile tej słowiańskości zostaję? Część bestiariusza i regiony gry, gdzie psy dupami szczekają, czyli Biały Sad i Velen. Oxenfurt i Novigard - typowo zachodni. Skellige - Skandynawia. Toussant? Ani grama słowiańskości.
   A jak zaczyna się druga część? Oblężenie niczym w wojnie stuletniej, by potem przenieść nas do wiochy w lesie rodem z high fantasy.
   Całe uniwersum Wiedźmina, czy książki, czy gry to w większości Europa zachodnia, z pominięciem zapadłych wioch, które rzeczywiście mogą bardziej przypominać te ze wschodu. Proponuję zdjąć klapki z oczu, gdyż z perspektywy zachodniego odbiorcy ta "słowiańskość" nie jest aż tak atrakcyjna, by stanowiła jakiś punkt dodatni. Wiedzminy nie sprzedały się ze względu na ten elementa i sami Redzi, w porównaniu do jedynki, ograniczyli ten aspekt.

   @kaganiec_oswiaty:
   Ja za to pamiętam wielki ból dupy na podstawię plotek o czarnej Ciri.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: ogarnij film fantastyczna czwórka. Gdzie kanonicznie jest rodzeństwo Stormów a tutaj brat jest nagle...czarny o.o
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Fantastyczna_Czw%C3%B3rka_(film_2015)

  •  

   pokaż komentarz

   bo ludzie są znudzeni ciągle tą samą papką.

   @Slavonlorden: No właśnie, a oni robią coś co już się sprzedało, czyli dostosowują pod gusta typowego widza na świecie, więc co najwyżej może im wyjść coś dobrego rzemieślniczo, a nie coś super oryginalnego co pokochali fani gier i książek. Myślę, że to własnie oni będą najbardziej zawiedzeni choć, to największa grupa, która czeka na ten serial.
   Trochę szkoda, że w imię politycznej poprawności marnuje się taki potencjał.
   Już po samym pierwszym trailerze widać, że to gra na tym co było i się sprawdziło, czyli GoT. Nie mówie, że to źle równac do najlepszych, ale dobre jest wrogiem lepszego w tym przypadku, bo można zrobić coś kultowego co otworzy bramy do nastepnych ekranizacji świata wiedźmina i być może sam AS też na tym zarobi, bo zechce mu się napisać chociażby scenariusz na nowy film/serial. Nie musi być o Geralcie. Może być w tym uniwersum.
   Miejmy nadzieje, że chociaż użyją klimatycznej muzyki jaką znamy z CDprojektowych gier i która klimatem też robi sporą robotę.
   Brak wiedźmińskiego klimatu bardziej mnie by bolał niż kolorowi aktorzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Oxenfurt i Novigard - typowo zachodni

   @sawa12721: A to w Polsce miast nie było? Novigrad czytałem, że z Gdańska inspiracje czerpał.

   z perspektywy zachodniego odbiorcy ta "słowiańskość" nie jest aż tak atrakcyjna, by stanowiła jakiś punkt dodatni

   I dlatego Wiedźmin, zwłaszcza 3 część się sprzedał, a ludziom klimat "słowiańskości" się podobał. Jak kiedyś przejrzałem zagraniczne strony i fora, to ludzie właśnie oczekują tego klimatu, bo to coś świeżego, w ogranej już do bólu papce. Nawet się rzucali o to, że polskich aktorów w sumie nie ma w obsadzie, bo Wiedźmin ma wg nich, tych zagranicznych, przedstawiać naszą kulturę. To ma wg nich, być taka w ich rozumieniu nasza (polska, słowiańska nie rosyjska) "reprezentacja", w sensie jak są filmy o samurajach, kowbojach, kung fu itd są stereotypowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: Najwyżej wyjdzie z tego przysłowiowa kupa, zostanie obśmiane, zjechane jak ongiś Death Note w wydaniu Netflixa i tyle. Jak pisałem wiele razy, jeśli bardzo mocno spierdzielą to nasz rodzimy serial będzie uznany za majstersztyk. PS: Ciekawe czy Sapek brał hajs z góry?

  •  

   pokaż komentarz

   @Slavonlorden: o to to to lepiej bym tego nie napisał +1

  •  

   pokaż komentarz

   Proponuję zdjąć klapki z oczu, gdyż z perspektywy zachodniego odbiorcy ta "słowiańskość" nie jest aż tak atrakcyjna, by stanowiła jakiś punkt dodatni.

   Pierwszy najbardziej lajkowany komentarz "Netflix, please use the same soundtracks, don't you ever create new music!"

   Wiesz jaka płyta zaczęła się sprzedawać na zachodzie? Slava - Pieśni Słowian Południowych i Równonoc Percivala.
   Nie wiem jakie kompleksy waćpan posiadasz, szczególnie iż podkreślasz "zachodni" z uporem maniaka. Bywałem w Londynie, Paryżu NY i wiesz co? Wcale im się nie dziwię, że lubią powiew twórczości spoza tych hollywoodzkich utartych klisz, które są po prostu wtórne i męczące. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie do twórczości zachodnich autorów na siłę wciska się agitację polityczną, która zachodni widz już rzyga.

   @sawa12721:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Hitmanq: A to Gdańsk to przykład słowiańskiego miasta jest? Rozumiem masz na myśli żurawia gdańskiego? A żem sprawdził, styl - gotyk stylu flamandzkiego. Podobnie jak większość budowli z tego okresu. To się człowiek ciekawych rzeczy dowiaduję, że Gdańsk to miasto typowo słowiańskie było.
   Ja nie licząc prowincjonalnych wioch nie odczułem tej swojskości. Miasta? Francja, Niemcy, Niderlandy, Skandynawia

   Gdzieś, coś tam czytałeś, ale co jest w samej grze? Słowiańskość w grze to głownie zapadłą dziura, i wraz z kolejnymi częściami jest coraz bardziej marginalizowana. Grasz w dubbingu angielskim i naglę pyk cały ten słowiański duch jest słabszy.
   O stwierdzeniu, że Wiedzmin 3 sprzedał się ze względu na słowiańskość to pozostawiam to bez komentarza. Gdyby ta gra była paździerzem nikt by na nią nie spojrzał ze względu na klimaty. Te gry wypromowały się bo były dobre i coraz bardziej przesuwały swój wschodni charakter na zachodni styl aby przypodobać się graczowi bardziej licznemu.

   Serial jest na podstawię książki fantasy, w której ta polskość odznacza się głównie w językowych przekleństwach. Proponuję przeczytać książkę po angielsku, przestaję ona posiadać jakikolwiek polski charakter ponieważ Polski jako takiej tam nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: Czyli mówisz, że CDRejekt zrobił im dużo smrodu i gówna?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tak na poważnie to po części tak - jest to bardziej "globalna" adaptacja ale widać standardową ręke Netflixa gdzie wszędzie muszą być wciśnięte postacie, które ewidentnie nie pasują.

   Nikt im np. nie broni naściągąć arabów i zrobić z nich Ofirczyków ale nie i ch*j, triss ma być brązowa a fringilla czarna.

  •  

   pokaż komentarz

   Adaptacji Netfliksa krzywdę zrobił CD Projekt Red.

   @Sangreal:

   Czyli mówisz, że CDRejekt zrobił im dużo smrodu i gówna?

   @slums: mysle ze kazdy normalny czlowiek wolal by sztame z cdp red niz z sapkowskim, cdp ma obecnie taki marketing ze gowno by sprzedali a netflixowy serial na podstawie tego i tak by sie ogladal

   ALE netflix nie ma wyboru, bo znajac sapkowskiego to predzej by spalil wszystkie ksiazki niz sprzedal prawa wiedzac ze zrobia to na podstawie wizji tego szatanskiego cdp ktore tak okrylo gownem jego ksiazki ze od 20 lat ktos na zachodzie w ogole na nie spojzal

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: @Camilli: Festiwal muzyczny w Krakowie, można wiedzieć po co mi to?
   Byłeś za granicą, ja mieszkam za granicą, czy czemuś to dowodzi? Jakieś ankiety tam przeprowadzałeś? Czy po prostu chciałeś podkreślić swoją światowość i zaslonić swoję kompleksy( ͡° ͜ʖ ͡°)?
   Ile konkretnie tychże płyt się sprzedało? Ilość wyświetleń na youtubie, według twojego krytetrium rzecz istotna, nie jest imponująca i porównywalna do generycznych kompozycji (100-200k.)
   Jakie agitację polityczne masz na myśli?
   Naprawdę co niektórzy mają te klapki na oczach i próbują wcisnąć, niczym farsz w dupę indyka, słowiańskość tam gdzie jej nie ma, albo jest w śladowej ilości. III część gry w porównaniu do I jest już klasycznym zachodnim fantasy z elementami słowiańskości.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Sapkowski to raczej nie ma za wiele do gadania bo prawa do wszelkich multimedialnych adaptacji opchął lata temu za krate wódki i 3 pęta kiełbasy i teraz pluje sobie w brode.

   Oczywiście nie bronię, żadnej ze stron bo wiadomo, że głównym motywatorem dla obu są pieniądze.

   Chciałbym tylko, żeby te wszystkie wizje były ze sobą spójne - Mogę przeczytać książki i potem nawet nie znając gier popatrzeć na screenshoty i bym rozpoznał większość postaci (nawet przy pewnych niespójnościach np braku blizny u triss, innego koloru oczu czy koloru włosów u Jaskra, który został określony w ostatniej książce)

   Natomiast gdybym dla odmiany popatrzył na sceny z Netflixa to rozpoznał bym Geralta i może Yennefer.
   Driady pewnie też bym rozpoznał, tylko, że chyba ogarnął by mnie ten sam pusty i smutny śmiech bez względu na odniesienie do gier czy książek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: dobrze że w Grę o Tron Amerykanów i McDonald'sa nie wsadzili żeby przeciętny amerykański czarny zrozumiał.

  •  

   pokaż komentarz

   bo prawa do wszelkich multimedialnych adaptacji

   @slums:

   wbrew wcześniejszym pogłoskom Adam Kiciński zaprzeczył jakoby spółka posiadała prawa do ekranizacji Wiedźmina.CD Projekt posiada prawa do gier, komiksów, gier "bez prądu" oraz wszelkich gadżetów związanych z Wiedźmińskim uniwersum.

  •  

   pokaż komentarz

   ogarnij film fantastyczna czwórka. Gdzie kanonicznie jest rodzeństwo Stormów a tutaj brat jest nagle...czarny o.o

   @Zielony_Pio: a dzięki, dzięki, ogarnę. Chociaż i tak pewnie dalej największą bekę będzie miał z "reboota" Ghostbustersów (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Novigrad czytałem, że z Gdańska inspiracje czerpał.

   @Hitmanq: Jeśli chodzi o gdański żuraw, to przypominam, że powstał za panowania Krzyżaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: p@%!@!@isz, gra odniosła sukces właśnie dzięki słowiańskości, więc w serialu też ona mogłaby być

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: Yenefer brzydka jak noc, kasztan że hej, Ciry jak paprykarz szczeciński, aktorzy nie dopasowani sorry ale jak ktoś czytał sagę Wieska, ba nawet czytać nie musiał tylko grał, stwierdzi że brzydszych aktorek już bardziej zatrudnić nie mogli, only wiesiek jako tako się broni, ktoś kto tam dobierał aktorów albo ślepy był, albo po znajomości zatrudniał.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: No to tym bardziej będzie ciekawie. Domyślam się, że Sapkowskiemu szczęka opada coraz niżej z każdym trailerem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten statystyczny czarny w Detroit nie ogarnie tej całej słowiańskości bo jej po prostu nie zna.

   @Sangreal: Tak samo nie zna mitologii nordyckiej i innych. Zna tylko adaptacje z holiłudu bo są przedstawione tak żeby dobrze się sprzedać

  •  

   pokaż komentarz

   p!!!%$#isz, gra odniosła sukces właśnie dzięki słowiańskości, więc w serialu też ona mogłaby być

   @Thachi: XD Gra odniosła sukces bo była dobra

  •  

   pokaż komentarz

   @drzuo byla dobra właśnie dlatego ze nie bylo to kolejne typowe fantasy

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Co tam jest nietypowego? 90% Wiedźmina to są zrzynki z różnych mitologii

  •  

   pokaż komentarz

   @drzuo muzyka, swojskie prawdziwe dialogi, ciekawe potwory, mutant dostajacy na nie zlecenia

  •  

   pokaż komentarz

   Słowiańskość to może i była silna w I części gry, ale proponuję zagrać w II i III bez polskiego dubbingu

   @sawa12721: kolego, a cala folklorowa otoczka w III czesci to nie slowianskosc? A upiory jak poludnice, polnocnice, licho, bies czart, itp to nie slowianska mitologia? A zwyczaje jak sypanie soli przed progiem, dziady czy typowo slowianskie wiejskie wesele to nie slowianskosc? Ta gra jest wrecz cala przepelniona slowianskim folklorem, tylko trzeba go wpierw poznac, by go zauwazyc.
   Przyznaje, ze polska narracja w pelni nawiazuje do slowianskiego folkloru, czego nie mozna powiedziec o angielskiej, ale to dlatego, ze pewnych charakterystycznych rzeczy po prostu nie da sie na angielski przetlumaczyc nie tracac slowianskiego pierwiastka, bo oni nie mieli nigdy kontaktu ze slowianska kulturą. Dla odmiany poczytaj sobie komentarze Rosjan na temat rosyjskiej wersji gry- mimo roznic jezykowych oni doskonale czuja klimat tej gry, bo ich kultura i tradycja sa bardzo zblizone do naszej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Swojskie dialogi to były tylko w polskiej wersji a reszta to nie jest jakaś cecha słowiańszczyzny. Muzyka tak, jest parę motywów folkowych ale jest też dużo "normalnej". A potwory ciekawe to można z każdej mitologii zaczerpnąć. Czy trolle są słowiańskie? Albo większość Skellige gdzie mamy raczej inspirację nordyckimi klimatami? Leszy itp. to też raczej nie słowiańskie klimaty, bardziej celtyckie. Wiedźmin to jest misz masz wszystkiego, to głównie polacy naciskają na tą słowiańskość bo chcą ją widzieć

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Poszedłbym na taki koncert ahhh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Leszy itp. to też raczej nie słowiańskie klimaty,

   @drzuo: wpierw poszerz wiedze kolego, chociazby z najbardziej podstawowych zrodel

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszy
   https://slowianskibestiariusz.pl/bestiariusz/demony-lesne/leszy/
   https://demonyslowianskie.pl/leszy-dobrochoczy/

  •  

   pokaż komentarz

   mysle ze kazdy normalny czlowiek wolal by sztame z cdp red niz z sapkowskim

   @sawa12721: A wiesz, że to Sapkowski jest twórcą postaci Wiedźmina, jak i świata w którym dzieją się jego przygody. Książki przeczytałem, w grę nie grałem, acz twórcom kibicuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: serio ale czemu uważasz że dla netflixa który jest firmą nastawioną na zysk tak istotne będzie te 10% amerkykańskiego społeczeństwa, w dodatku niebardzo w targecie netflixa :) wrzucili paru murzynów co by się głupie białasy nie rzucały że rasizm itp :)

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: Przecież wymieniłem te rzeczy, czy kolega może czytać całość moich komentarzy zamiast uprawiać cherry picking?
   Bardzo mi przykro ale Rosjanie i Polacy nie stanowią zbyt wielkiej puli potencjalnych klientów i jako tako nie powinno być dziwne, że proporcje klimatów z każdą częścią i wzrostem popularności marki przesuwały się na zachód. Tu się nie ma o co obrażać. Mnie samemu najbardziej podobał się pod względem klimatu pierwszy Wiedzmin, chociaż nie była to aż tak dobra gra. W III części uplasował się podział wieś - słowiańskość, miasto zachód. Najgorzej w moim mniemaniu było w dwójce, która była dla mnie najbardziej amerykańska(Flotsam i to oblężenie - to był szok po jedynce).
   W książce tej słowiańskości jest bardzo mało, przeczytałem z ciekawości "Ostatnie Życzenie" po angielsku i naprawdę nie czułem tam żadnej duszy wschodu. Dlaczego więc serialu na jej podstawię miano by wpychać coś czego nie było, gdy potencjalne zyski byłyby nie duże? Chociaż z drugiej strony straty pewnie też żadne. Widocznie twórcy uznali, że czarne osoby są bardziej odpowiednie, by eksponować je w trailerze. To ich wybór i przekonamy się czy mają rację¯\_(ツ)_/¯.

   @mrChivas: ? Ja tego nie napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: black iron man.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ten statystyczny czarny w Detroit nie ogarnie tej całej słowiańskości bo jej po prostu nie zna. Netflix musiał tak to zrobić, by sprzedać to możliwie najszerszemu gronu odbiorców.

   @Sangreal: w specyficzny sposob w grze przewidzieli, ze obecnosc czarnych jest nieunikniona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: czarni zaleja ten kraj.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   dobrze że w Grę o Tron Amerykanów i McDonald'sa nie wsadzili żeby przeciętny amerykański czarny zrozumiał.

   @t0m3k_: Starbucks był ;)

   źródło: geek.com

  •  

   pokaż komentarz

   Festiwal muzyczny w Krakowie, można wiedzieć po co mi to?
   Byłeś za granicą, ja mieszkam za granicą, czy czemuś to dowodzi? Jakieś ankiety tam przeprowadzałeś? Czy po prostu chciałeś podkreślić swoją światowość i zaslonić swoję kompleksy( ͡° ͜ʖ ͡°)?


   Nie, to Ty zacząłeś. Ponadto siedzenie w jednym miejscu < podróże po wielu miejscach.

   Ile konkretnie tychże płyt się sprzedało? Ilość wyświetleń na youtubie, według twojego krytetrium rzecz istotna, nie jest imponująca i porównywalna do generycznych kompozycji (100-200k.)

   Google trends Twym przyjacielem. Ponadto naprawdę chcesz zestawić folk z popowym kiczem pokroju Taylor Swift czy Jennifer Lopez?

   Ponadto amerykański odbiorcy zaczęli małpować folk, wzorując się na Percivalu własnie (czy szukając poprzez Witcher 3 music). Wyobrażasz sobie? Ledwo 300 letni naród, który nigdy o folku słyszeć nie mógł, zaczyna tworzyć swoją folkową muzykę, gdyż z gry bardzo się spodobała.

   https://www.youtube.com/watch?v=c0trGRJs_IU
   https://www.youtube.com/watch?v=43FnCO1DkOU

   6,6 i 7,6 mln wyświetleń.

   Jakie agitację polityczne masz na myśli?

   Poprawność polityczną i nienawiść pozytywną. Objawia się ona tym, że ideologia zaczyna być ważniejsza od meritum od samego dzieła. Weźmy coś co każdy widział - postać Rey jako Mary Sue.

   Czyli bierzemy tutaj ideologię - tutaj feministyczną. Dalej dzieło - uniwersum Star Wars. Tworzymy film, w którym istotne wątki są nacechowane ideologicznie i towarzyszą nam przez cały seans.

   Nie jest to nowe. Już wcześniej coś takiego robiono: Leni Riefenstahl - Olympia lub bardziej hard - Triumf Woli. Czy z drugiej strony - Upadek Berlina Mikheila Chiaureli

   Naprawdę co niektórzy mają te klapki na oczach i próbują wcisnąć, niczym farsz w dupę indyka, słowiańskość tam gdzie jej nie ma, albo jest w śladowej ilości. III część gry w porównaniu do I jest już klasycznym zachodnim fantasy z elementami słowiańskości.

   Wiedźmin 3 nijak jest zachodnim fantasty. To tak jakbyś stwierdził iż manga Berserk to typowo zachodnie fantasty.

   @sawa12721:

  •  

   pokaż komentarz

   @drzuo nie chodzi o to ze gra byla wzorowym reprezentantem slowianskosci. Chodzi o to że miala klimat i charakter a teaser nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli:

   "Nie, to Ty zacząłeś. Ponadto siedzenie w jednym miejscu < podróże po wielu miejscach."

   Przecież to ty pierwszy zacząłeś przypisywać jakieś wymyślne kompleksy swojemu oponentowi( ͡° ͜ʖ ͡°). I dlaczego zakładasz, że ja nie podróżuję? Jak byłeś w Egipcie all inklusive to też cie czyni ekspertem od trendów egipskich? Chciałeś wyjść na światowca i wychodzi z ciebie zwykły wieśniak, starający się pokazać podróże jako coś niezwykłego w naszych czasach.

   Miracle of Sound, no te kawałki są tak słowiańskie, że ja cie nie mogę. Tu także podobny słowiański sznyt:
   https://www.youtube.com/watch?v=DOQsYk8cbnE

   GoT to też słowianskie klimaty?(ʘ‿ʘ). Przecież ten zespół śpiewa o popularnych grach i serialach i wykorzystuję wszystkie style. Co on ma udowodnić??

   "Google trends Twym przyjacielem. Ponadto naprawdę chcesz zestawić folk z popowym kiczem pokroju Taylor Swift czy Jennifer Lopez?"

   Dlaczego ciąglę wciskać mi jakieś postępki jakich nie popełniłem, naprawdę jesteś tak zakompleksiony? Gdzie porównywałem ten typ muzyki do Taylor Swift?
   Pokaż mi te trendy, przecież to powinno być prostę i zamknąć mi gębę. Ale łatwiej jest powiedzieć "byłem za granicą, więc wiem, że zagranica jara się naszą kulturą." Mieszkam za granicą i nie, nie jara się.

   "Wiedźmin 3 nijak jest zachodnim fantasty. To tak jakbyś stwierdził iż manga Berserk to typowo zachodnie fantasty. "

   Z Berserkiem to już odleciałeś srogo, to jakie to fantasy, jak nie typowe dark w świecie ciężko stylizowanym na średniowieczną Europę zachodnią? Czy te aspekty były pomijane w ekranizacjach?

   "Poprawność polityczną i nienawiść pozytywną. Objawia się ona tym, że ideologia zaczyna być ważniejsza od meritum od samego dzieła. Weźmy coś co każdy widział - postać Rey jako Mary Sue.

   Czyli bierzemy tutaj ideologię - tutaj feministyczną. Dalej dzieło - uniwersum Star Wars. Tworzymy film, w którym istotne wątki są nacechowane ideologicznie i towarzyszą nam przez cały seans.

   Nie jest to nowe. Już wcześniej coś takiego robiono: Leni Riefenstahl - Olympia lub bardziej hard - Triumf Woli. Czy z drugiej strony - Upadek Berlina Mikheila Chiaureli"

   I co to ma wspólnego z Wiedzminem, który jeszcze nie wyszedł? Aa, mudżyny w filmie fantasy. "j!$$ne netflixy dały te murzyńską Cirille.. no nie dały, ale som mudżyny." No jak murzyn jest ważniejszy od słowiańskości to może to słowiańskość nie jest taka ważna?

   "Projekcja (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię."

   Generalnie się nie dogadamy więc, napisz co tam masz napisać i EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @Sangreal: Tak jak z gry Metro chcieli film zrobić, ale im nie pasowało, że to było Moskiewskie metro i chcieli przenieść to w realia USA. To się kupy nie trzymało wtedy i projekt upadł ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty:

   choćby ch!? na chuju to w obsadzie musi się znaleźć kobieta, najlepiej feministka, a do tego gej/trans i murzyn.

   O k@$$a xD jakbym oglądał nowy serial netflixa Another Life xd skład zgadza się w 100% polecan poczytać komentarze na filmwebie przed podejściem do tego niby fajnego SF. Obejrzałem że względu na sentyment do Kary Thrace z BSG ale niestety tragedia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZimnyBigos: wiesz co akurat taki zestaw to był totalnie strzał z dupy, ale jeśli tak naprawdę jest, to sam widzisz...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZimnyBigos:

   O k$!$a xD jakbym oglądał nowy serial netflixa Another Life xd skład zgadza się w 100% polecan poczytać komentarze na filmwebie przed podejściem do tego niby fajnego SF. Obejrzałem że względu na sentyment do Kary Thrace z BSG ale niestety tragedia.
   Twardy z Ciebie zawodnik. Miałem wątpliwości czy w ogóle włączać drugi odcinek. Włączyłem ale w połowie odcinka nie dałem rady (ꖘ‸ꖘ)
   Co za chłam...

  •  

   pokaż komentarz

   @sawa12721:

   xD

   PS: odniosłeś się do innego posta. Potem już przestałem czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek:

   Szogunem zostanie czarny, samurajowie jako przedstawiciele lgbt a z jezuitów zrobią członków kuklux klanu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   O k!$%a, chce to obejrzeć XDDDDDDDDDDD

  • więcej komentarzy(43)

 •  

  pokaż komentarz

  Nilfardczycy czyli "czarni" mogliby by być po prostu czarni ¯\(ツ)

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle oskarżanie Wiedźmina o rasizm, bo nie ma w nim czarnych, jest absurdalne. Przecież Sapkowski sam otwarcie krytykuje rasizm. Główny bohater pod koniec sagi jest ofiarą rasistowskiego pogromu. Potępiane jest też szykanowanie elfów i krasnoludów ze względu na to, że nie są ludźmi. Geralt ma wielu przyjaciół wśród nieludzi. Ale nie, przecież jak nie damy czarnego, to jeszcze ktoś oskarży autorów o rasizm ¯_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe ilu czarnych zamieszkiwało słowiańską Polskę, że aż mieli taki wpływ na kulturę.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za bzdury ona plecie. A ci "polscy przyjaciele" to chyba delegacja neuropy. To co ta baba wyprawia nie ma żadnego logicznego sensu. Chciała być postępowa? To mogła dać np. czarnych najemników z Zerrikani, czy nawet zrobić te czarne Driady. Ale nie jakieś randomowe multukulti rozrzucone po całym świecie, gdzie Sir Niggerot stoi obok Sir Lazlo bo to nie ma sensu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 następna