•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli w pokazywaniu zdjęć ładnych kobiet nie ma nic złego, to w takich okolicznościach jest to skandaliczne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saprofit: jeszcze niech zrobią ranking najseksowniejszych więźniarek Auschwitz (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saprofit: A dlaczego? Nie jestem przeciwny Twojemu zdaniu, ale uzasadnij proszę to logicznie, a nie "no bo jak tak można". Dlaczego normalnie nie ma nic złego, a tu jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saprofit: moze i tak, ale w sumie chociaz beda wspomniane. Watpie zeby sie z nieba wkurzaly, ze ktos o nich wspomnial jako o ladnej kobiecie z tamtych czasow. Kazdej by bylo milo tak naprawde :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: bo biorac udzial w powstaniu kazda kobieta stawiala na szali swoje zycie, i kazde bylo tak samo warte, czy ladna czy brzydka, robienie tego takiego rankingu to sprowadzanie tematu do poziomu pudelka i jest po prostu nie na miejscu. a ten konkurs co wrzuciles to juz jest zupelnie poj!@#ny, kobiety ktore przez holocaust ucierpialy najbardziej raczej w tym konkursie udzialu wziasc nie mogly, ale ze w izraelu zrobili sobie z tej tragedii popkornowy temat to dla mnie nic nowego.

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze niech zrobią ranking najseksowniejszych więźniarek Auschwitz (-‸ლ)

   @pablo103: najgorsze jest to że na efukt jakiś czas temu pojawiło się wideo właśnie o takim tytule, aż mi się niedobrze zrobiło

   pokaż spoiler Wideo zniknęło parę dni później.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saprofit: nie, nie jest. Skandaliczna to jest hipokryzja. te kobiety były kobietami. Były ładne. Kochały swoje ładne ciała. Miały się czym pochwalić. Ale nie. Uj. Będziemy je pamiętać tylko jako gnijące trupy co zginęły od kuli. Nie daj Boże by ktoś je zapamiętał inaczej. Bo przecież jedyne co one w życiu zaznały to cierpienie a te fotki gdzie widać w nich radość życia to zapewne w photoshopie zrobione bo przecież One tylko na barykadach były w uniformie z karabinem a nie w kostiumie na plaży w Śłońcu. Pieprzeni hipokryci. Brzydzę się Wami. Jeśli One gdzieś tam patrzą z góry to zapewne wami gardzą. Nie, nie ma nic niestosownego w pokazywaniu, że to były KOBIETY które były piękne. Takie powinny pozostać w pamięci

  •  

   pokaż komentarz

   @CipakKrulRzycia: ale to boli te wieloryby z akcji feministycznych

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze niech zrobią ranking najseksowniejszych więźniarek Auschwitz (-‸ლ)

   @pablo103: po co? Przecież oczywistym jest, że moja prababcia była ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, nie ma nic niestosownego w pokazywaniu, że to były KOBIETY które były piękne. Takie powinny pozostać w pamięci

   @CipakKrulRzycia: I pies j%?@ł te, które piękne akurat nie były, amirite?

  •  

   pokaż komentarz

   @CipakKrulRzycia: Aha, czyli tych brzydszych już nie pokazujmy, bo są już mniej ważne?? Wśród tych co zginęli są jacyś lepsi i gorsi ze potrzebne są rankingi?

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: @Morte77: nie w tym rzecz. Powinno się pokazywać wszystkie. Nie to co piękne lecz to co się komu podoba. Chodzi o to, że za chwilę nie będzie nikogo kto żył w tamtym czasie. Mija 75 lat od tych strasznych wydarzeń. Nowe pokolenia będą wspominały to jak Bitwę pod Grunwaldem. Bez żadnych emocji. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat wspominano tych ludzi (te kobiety) jako truchła a one były z krwi i kości. I tak powinno się je zapamiętać

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno się pokazywać wszystkie.

   @CipakKrulRzycia: przeczytałeś w ogóle treść znaleziska? Tytuł usuniętego artykułu zawierał słowo "najładniejsze", czyli w pewien sposób podzielił kobiety uczestniczące w powstaniu na lepsze i gorsze, i o to właśnie ludzie się wkurzyli. Rzucasz się a widać że sam nie wiesz o co chodzi, publikacja takich zdjęć chociażby pod tytułem "życie kobiet powstania przed wojną" byłaby spoko, ale nie w kontekście konkursu urody.

  •  

   pokaż komentarz

   @CipakKrulRzycia: Ogólnie to na przykładzie tej afery widać, ile tabu jeszcze funkcjonuje w naszym społeczeństwie. Szczególnie tabu związanych z martyrologią. Uczestniczki powstania warszawskiego są traktowane jako posągowe postacie i ikony, a nie jako osoby z krwi i kości, które miały swoje uczucia, życie prywatne i chęć cieszenia się życiem. Widać ofiary totalitarnych reżimów nie są postrzegane jako prawdziwi ludzie, tylko jako ikony i posągi, którym "nie należy zaglądać w zęby", tylko które należy podziwiać z odpowiedniej odległości i nie dotykać. Bo eksponatów muzealnych się nie dotyka.
   Przykre to, w sumie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LawrenceBDSM

   kazde bylo tak samo warte, czy ladna czy brzydka

   Zawsze każde życie jest tyle samo warte Musisz znaleźć inny argument

  •  

   pokaż komentarz

   Nowe pokolenia będą wspominały to jak Bitwę pod Grunwaldem. Bez żadnych emocji. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat wspominano tych ludzi (te kobiety) jako truchła a one były z krwi i kości. I tak powinno się je zapamiętać

   @CipakKrulRzycia: To je wspominaj godnie, z szacunkiem na jaki zasłużyły ryzykując swoje życie, a nie jak jak laski z fapfolderu. Jeśli ty potrafisz docenić i zapamieta kogoś po zdjęciach w stroju kompielowym, to twój problem, większość jednak docenia głównie ich walkę i postawę, to jaki miały biust jest mało istotne. Poza tym, czy ktoś je pytał, czy one sobie życzyły by ich prywatne zdjęcia w bieliźnie udostępniać?

   Jak bardzo chcesz takie zdjęcia oglądać, to pogadaj z babcią, niech ci da swoich kilka z młodości z pozwoleniem na udostępnianie w sieci, będziesz ją wtedy wspominał z emocjami doceniając jej krew i kości.

 •  

  pokaż komentarz

  Na prawdę nie widzicie nic złego w : " O to najładniejsze dziewczyny powstania"? Zginęło kilkaset tysięcy ludzi. Miasto zrównano z ziemią. Dla wielu te wspomnienia są wciąż żywe. Nagle ktoś mówi: Patrzcie, według nas z tych wszystkich, które ginęły za Warszawe, te kobiety były najładniejsze...

  •  

   pokaż komentarz

   @picia89: A dlaczego? Nie jestem przeciwny Twojemu zdaniu, ale uzasadnij proszę to logicznie, a nie "no bo jak tak można". Dlaczego normalnie nie ma nic złego, a tu jest. Przeklejam pytanie, ale widzę, że zamiast odpowiedzieć wolałeś powielić komentarz wcześniejszy. Bardzo mnie ciekawią uzasadnienia, bo mój tok rozumowania prowadzi do ciekawych wniosków, które przypuszczam, że konserwatystom nie przejdą przez usta (może nie jesteś konserwatystą, a może też masz inny tok rozumowania - przedstaw go)

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: Bo takie wybory to zabawa, a zabawa w tych okolicznościach nie pasuje. Może w Gdańsku lubią radośnie świętować rozpoczęcie wojny czy pierwsze gazowanie w Auschwitz, ale normalni ludzie oddają poległym hołd. Na dodatek Onet należy do Niemców i już raz zrobili artykuł o Polkach które się Niemcom w czasie wojny oddawały, ze zdjęciem Polek które były prowadzone na rozstrzelanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: Według mnie wokół tematu jest za dużo emocji. Chodzi o kontekst i o to jakie to budzi skojarzenia. Nie ma nic złego pokazywaniu ładnych kobiet. Zgodzę się z Tobą całkowicie. We mnie jedkak Powstanie Warszawskie wywołuje inne emocje, które tutaj nie pasują. Myślę, że to też jest powodem zdjęcia tego artykułu. Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo subiektywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: to pomyśl sobie tak: jesteś na pogrzebie swojego starego, a na stypie ludzie robią ranking najładniejszych strojów osób, które tam były.

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: No dzięki. Szczerze mówiąc mam inny tok rozumowania i stąd moje niezrozumienie. Mnie przekonałeś. Co powiesz na wklejony powyżej przeze mnie link o miss holocaustu w tym kontekście?

  •  

   pokaż komentarz

   @przegrany_przegryw: Jestem wychowany na wsi i mam świadomość, że to się właśnie dzieje. Taka mentalność. Jednak ja mam wyj?#@ne w otoczenie wtedy i przeżywam swoje emocje. Inni niech robią co chcą. Nie zamierzam wtedy wrzeszczeć na te przebrzydłe baby, żeby sp$!#?!%ały.

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: no, ale sam przyznajesz, że "tak nie wypada". A teraz chcesz wyjaśnienia dlaczego nie powinno się robić rankingu najładniejszych bab powstania.

  •  

   pokaż komentarz

   a prawdę nie widzicie nic złego w : " O to najładniejsze dziewczyny powstania"? Zginęło kilkaset tysięcy ludzi. Miasto zrównano z ziemią. Dla wielu te wspomnienia są wciąż żywe. Nagle ktoś mówi: Patrzcie, według nas z tych wszystkich, które ginęły za Warszawe, te kobiety były najładniejsze...

   @picia89: nie widziałem artykułu, nie znam intencji co on niby mówi. Ale może mówić: patrzcie, tam nie ginęły tylko śmierdzące kocmołuchy w podartych płaszczach i rajtuzach.

   Gdyby powstała galeria najlepiej wykształconych kobiet, które zginęły w powstaniu to też należałoby oponować?

  •  

   pokaż komentarz

   @picia89 poza tym pamiętajmy o to, że te kobiety nie były celebrytkami, tylko walczącymi dziewczynami. Mówmy o ich historiach, przeżyciach, bohaterstwie (zarówno w przypadku atrakcyjnych jak i brzydszych warszawianek), a nie o tym czy miały ładne oczy. Ładne czy nie, one wszystkie poświęciły się tak samo, jak chłopcy i mężczyźni walczący w Powstaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   ale normalni ludzie oddają poległym hołd

   @TitanusRex: ym, jest jakaś książka, albo regulamin "normalności" w którym to jest zawarte? bo ja nie jestem wojnofilem, żeby podniecać się tym, że ileś tam lat temu moi przodkowie ginęli na wojnie, bo jakieś dziady-politykierzy uznali, że chcą mieć więcej terenu pod sobą

   ciekawe czy jakbyś miał dziadka w SS to równie podobnie oddawałbyś mu hołd i mówił, że to świetny człowiek był i walczył za ideały

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum ja bym powiedziała tak - wszystkie panie które wzięły udział w tych wyborach miss zrobiły to, bo chciały, bo się na to zgodziły, bo to była ich decyzja. Dziewczyn z artykułu na Onecie i w Fakcie nikt nie pytał, czy chcą być wspominane w ramach PW w kontekście urody, a nie ich walki.
   Osobiście uważam, że jeśli ofiara wojny chce brać udział w takich zabawach, to nikomu nic do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: Ale odlot. O dziadków z SS powinieneś pytać Niemców. Jeżeli interesuje cię psychologia i mechanizm wybielania czy usprawiedliwania zbrodni swoich przodków, gadaj z redaktorami GW, SLDowcami i innymi przedstawicielami tzw. elyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: oczywiście odwołałeś się tylko do ostatniego zdania, nic o tym dlaczego TRZEBA oddawać poległym hołd, nawet jeśli walczyli z tymi "złymi"
   tak jak myślałem, śmieszy mnie ta wybiórczość osób, którzy nie potrafią wytłumaczyć dlaczego to jest "normalne" bez powoływania się na jakieś wymyślone definicje moralności

   żałosne

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: Ta pierwsza część jest tak głupia że nie miałem ochoty z tym argumentować. Jeżeli nie wiesz czym są normy to nie mamy o czym rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_rybka: O właśnie. To uważam, że jest przyczyna i w tym argumencie jednocześnie dbamy o wolność. Wolność wyboru. Sam wpadłem na ten argument dopiero po czasie.
   Osobiście prowokowałem argumentację dlatego, że mi wydawało mi się, że kwestią jest uprzedmiotowienie kobiet. I dlatego sam nie wyrażałem opinii, bo wydawało mi się, że jak mamy za złe właśnie to, to powinniśmy mieć za złe każde zestawienie "ładnych kobiet". Ale do playboya idą chętne, do wyborów miss też i jako cheerliderki tak samo. Tu było to bez woli i zgody.

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum sądzę, że w pewnym sensie mamy tu do czynienia z uprzedmiotowieniem kobiet. Ale równocześnie uwazam, że nie ma nic z uprzedmiatawiania, jeśli kobieta sama decyduje się na czarowanie swoją atrakcyjnością fizyczna.

   Najzwyczajniej w świecie, uważam, że tak samo naganne jest ocenianie kobiet (i mężczyzn) li tylko w kategoriach ich atrakcyjności seksualnej, jak i ignorowanie tego, że one (oni) nie chcą być atrakcyjne (ni) seksualnie w imię "poprawności politycznej".

   po prostu jedna baba chce być piękna, druga chce być ceniona tylko za czyny, trzecia chce byc i piękna i ceniona za czyny. Szanujmy się wzajemnie i pozwólmy sobie na różne zachowania ;). Bez popadania w skrajności szkodliwe dla obu płci.

   A jeśli chodzi o tą Panią z wyborów miss obozu koncentracyjnego... No to kto, niż osoba która taki obóz przeżyła, ma wiedzieć lepiej, co jest godne a co nie? My? Ludzie znający tylko pokój i siedzący w ciepłych pieluchach przed komputerem? Rzecz tylko w tym, abysmy mogli mieć wybór, czy chcemy być "wplątani" w te czy inne działania różnych środowisk.

   Niezależnie od płci jesteśmy tylko ludźmi i mamy różne postawy. A wzajemny szacunek polega na tym, że obcujemy z drugim człowiekiem jako z indywidualnością, a nie przedstawicielem zbiorowości (np. płci).

   Oczywiście, że istnieją pewne statystyczne prawidłowości, ale wg statystki - że tak powołam się na sztampowy przykład - to ja mam trzy nogi, bo chodzę na spacery z psem.

  •  

   pokaż komentarz

   Na prawdę nie widzicie nic złego

   @picia89:

   Szczerze to nie widzę nic złego w pokazywaniu ładnych Polek i Żydówek z czasów II WŚ.

   Może to turbo patriotom unaoczni głupotę wybuchu PW.

   BTW, gdybym był niemieckim snajperem podczas PW, to strzelałbym tylko do brzydkich Polek.

   Piękno uber alles!

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli nie wiesz czym są normy to nie mamy o czym rozmawiać.

   @TitanusRex: no super, znasz definicje norm i co z tego? światopogląd ci się zawala, bo ktoś nie spuszcza się nad martyrologią "bo to jest normalne"? jesteś bardzo ograniczoną jednostką w takim razie, jakby każdy był taką konserwą zamkniętą w puszce jak twoja osoba to kobiety nadal miałyby gówno do powiedzenia, a niewolnictwo byłoby dozwolone, bo w końcu "to normalne"

   ale tak jak myślałem, jesteś po prostu bóldupiącym o wszystko żałosnym człowiekiem, którego jedynym argumentem jest to "bo wszyscy tak robią" gdzie wszyscy to ludzie z twojego otoczenia

   wyjdź ze swojej bańki i wyjdź może do ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: Polskie normy nie przewidują niewolnictwa, od 1918 kobiety mają u nas prawa wyborcze a bycie homo nigdy nie było karalne ani przymusowo leczone itd. Panie nowoczesny europejski postępowcu, przestań Pan oceniać Polaków wg. swoich standardów. To co u was jest nowoczesne, u nas jest tak stare że aż 'konserwowe'.

 •  

  pokaż komentarz

  Im się też coś od życia należy, nie tylko smutna i okrutna rzeczywistość..

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: najwyraźniej skoro zginęły w tragicznym powstaniu to ci "prawdziwi" patrioci odmawiają im bycia pięknymi kobietami. Taka ich nagroda za bohaterstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Przecież to wcale nie chodzi o odbieranie komukolwiek prawa do bycia pięknym, tylko o to skupianie się tylko na fizyczności. Naprawdę jeszcze nie zauważyliście, że te wszystkie "rankingi" najładniejszych/najseksowniejszych siatkarek, więźniarek, biznesmenek czy wreszcie, kobiet, które brały udział w postaniu jest strasznie uwłaczające? Przecież to jasno sugeruje, że nieważne co zrobi kobieta, czym będzie się zajmowała, bo i tak najważniejsze jest to, żeby miała jędrne pośladki, bo to jak wygląda będzie się poddawało ocenie. To o to chodzi.
   I nikt nie ma wątpliwości, że podczas powstania brały udział piękne kobiety. I piękni mężczyźni. Tak samo brzydkie kobiety i brzydcy mężczyźni. Ciekawostka: w każdym okresie historycznym żyli ludzie i ładni, i brzydcy. Niesamowite, wiem. Tylko po co się nad tym rozwodzić?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to wcale nie chodzi o odbieranie komukolwiek prawa do bycia pięknym, tylko o to skupianie się tylko na fizyczności.

   @azsatakk: jakie skupienie się na fizyczności? To co, nie wolno pokazywać tego elementu? Ma on nie istnieć? Jest zakazany bo poszły w bój? Pewnie te bohaterki według świętojebliwej prawicy nawet makijażu nie używały, bo przecież jakżesz mogłyby skalać swoje bohaterstwo skupianiem się na fizyczności?

   Problem jest wyłącznie po waszej stronie, bo to dla was ta fizyczność i piękno kobiet jest grzeszna. I uważacie, że dlatego musi być tak samo grzeszna i prośna dla wszystkich innych.

   Ciekawostka: w każdym okresie historycznym żyli ludzie i ładni, i brzydcy. Niesamowite, wiem. Tylko po co się nad tym rozwodzić?

   Niesamowite. Następnym razem to samo napisz jak będziesz rozwodzić się nad wymordowaniem elity" naszego narodu w Katyniu i innych miejscach kaźni. Niesamowite, zawsze przecież byli ludzie wykształceni i niewykształceni. Po co nad tym się rozwodzić? Umarli to umarli.

   Nie, wykształcenie tak samo jak i wygląd jest wymiarem życia osób, które to życie poświęciły. Może osoby które zginęły w powstaniu miały przed sobą kariery naukowe, może mogli być wybitnymi prawnikami, lekarzami, a może świetnymi aktorkami lub modelkami.

   I właśnie dlatego warto to pokazywać, bo to daje nam pełniejszy obraz tego kto zginął w postaniu. Ludzie z krwi i kości.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Chłopcze, zaręczam Ci, że do prawicowca jest mi bardzo daleko. Przestań proszę dopowiadać do mojego komentarza coś, czego tam nie było.
   Jeżeli już chcemy się skupiać na tym, że powstańcy byli normalnymi ludźmi, to może przedstawmy ich jak ludzi, a nie jak kawał mięsa, bo niczym innym to nie jest, jak tylko uprzedmiotowianie i spłycenie tych kobiet. Opowiedzmy o tym, co lubiły robić, jakie były ich zainteresowania, przedstawmy to o czym marzyły i pokarzmy te kobiety, jako normalne osoby, bo takie przecież były.
   I powtórzę jeszcze raz - takie zestawienia najładniejszych kobiet (obojętnie czym się zajmowały i kim były) jest dla nich strasznie krzywdzące, bo sugerują one, że bez względu co zrobiły, to i tak ich wygląd będzie poddawany ocenie i będzie się komentowało to, czy miały cellulit na udach. I tak to czy miały ładnie ułożone włosy jest istotniejsze od tego, jakimi są osobami.

  •  

   pokaż komentarz

   pokarzmy te kobiety,

   @azsatakk: to karaj je faszysto do woli. A odp!?%%?% się od tego jak inni uznali za godne pokazywać bohaterki powstania. Jesteś naziolem, który w kółko wmawia innym, że twój j#@@ny naziolski porządek świata jest jedynym który należy przedstawiać. A to, że o tym nie wiesz tym gorzej dla ciebie. I dla tych którzy mają nieszczęście czytać twoje zielone wypociny.

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje też "Miss komór gazowych II WŚ"...

 •  

  pokaż komentarz

  Wojenko wojenko, cużeś ty za pani,
  gdyby ktoś dzisiaj napisał taką piosenkę to byście go zjedli z kopytami...

  źródło: youtube.com