•  

  pokaż komentarz

  Nie podali wykazu osób, które z nim leciały, zamiast tego podali liczbę osób lecących samolotem. Nie da się zweryfikować, czy osoba X leciała z marszałkiem, skoro nie znamy personaliów, prawda? Podobno "tylko kilka lotów posiada wykaz pasażerów". Reszta takiego wykazu nie posiada, uzasadnienia brak. Mega dziwne...

  Dziwna jest ogólna liczba podanych w wykazie lotów. Mamy ich 'tylko' 85 z lat 2016-2019 - a tymczasem dziennikarze doliczyli się ich prawie 100 i to tylko w latach 2018-2019. Co jest grane? Dziennikarze konfabulują, czy też może biuro marszałka zapomniało o paru lotach?
  No i co z tymi feralnymi latami 2016-2017, których dokumentacja rzekomo została zniszczona, ale rzekomo nie została i jest dostępna? Jak to w końcu jest - dokumenty są, czy ich nie ma?

  Zastanawia mnie, dlaczego facet nie latał normalnym samolotem. Rejsy Warszawa-Rzeszów jak najbardziej są dostępne i to w dość niskiej cenie. Znacznie niższej, niż koszt państwowych taksówek.

  Ciekawi mnie też rubryka "cel". Nie ma tam niczego na temat wypadów na jesienny spacer czy na narty. Nie mogę doszukać się przelotów na konwencje partyjne, o których pisali na Onecie. Czyżby Onety kłamały? Albo wykaz jest pisany wybiórczo?

  Im więcej ujawniają, tym więcej pytań ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: opublikowany wykaz odpowiada oficjalnej tezie, więc nie doszukujmy się tam odpowiedzi na pytania niewygodne dla władzy.

   Jebią nas bez wazeliny, ale głupi naród to kupi bo przecież 500+ itp. Więc głupi, pazerny wyborca może niech pomyśli ile jeszcze by dostał socjalu, gdyby władza nie kradła.

  •  

   pokaż komentarz

   @ScypioAfricanus:

   Jebią nas bez wazeliny, ale głupi naród to kupi bo przecież 500+ itp. Więc głupi, pazerny wyborca może niech pomyśli ile jeszcze by dostał socjalu, gdyby władza nie kradła.

   W dodatku ten naród i wyborcy są tak, hmm, "nie-bystrzy", że umyka im fakt, iż obecna "władza" oficjalnie przyznała, że jest taka sama, jak poprzednicy. Poprzednicy, po których jechali jak po burej suce i od których mieli być lepsi pod każdym względem - a są znacznie gorsi. O ile złodzieje z Platformy mieli jakieś zasady i ograniczenia (tak, wiem, marna pociecha, oni też kupę szkód narobili), to tutaj jest jazda bez trzymanki.

   Szkoda, że Polska Fair Play rozwiała się jak pierd na silnym wietrze, a Korwin nie chce odejść na emeryturę i zostawić partii w młodszych, rozsądniejszych rękach.

  •  

   pokaż komentarz

   Im więcej ujawniają, tym więcej pytań ¯_(ツ)_/¯

   @jagoslau: Warto też wspomnieć że Kuchciński poza podróżami odrzutowcem, podróżuje również prywatną limuzyną z ochroną (która jest do jego dyspozycji), dodatkowo również wydaje na taxi ale do tego dodatkowo również pobiera jeszcze kilometrówki.

   Skąd takie zachowania? No cóż ludzie z małym dorobkiem biznesowym którzy większość życia spędzają w polityce nie rozumieją wartości pieniędzy. To taka próba pokazania przed sobą kim jestem, dość prymitywne dowartościowanie siebie. To powszechne zjawisko społeczne. Politycy mają pensję, dietę, wydatki na biuro, dodatki i inne na którą się zgodzili - to pieniądze z którymi mogą robić co chcą. Niestety publiczne pieniądze wydaje się z pełną transparentnością i otwartością. Oczywiście czyjeś pieniądze (publiczne) wydaje się prosto ale to nie zwalnia z szukania alternatywy. Premier Norwegii lata tanimi liniami i jeszcze się z tego potrafi tłumaczyć. W samej Norwegii była sytuacja gdzie polityk zapłacił kartą partyjną za obiad i to był koniec jego kariery. To tylko pokazuje jak ogromny szacunek mają niektóre narody do publicznych pieniędzy. Nasza współczesna "elita" i mówię to o każdej partii w większości wywodzi się z prostych ludzi którzy nie mają pojęcia o wartości pracy/biznesu/pieniądza bo sami nigdy nie zarządzali własnymi.

   źródło: twitter.com

 •  

  pokaż komentarz

  jemu to się po prostu należało!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Bananowa republika zbudowana na kontrolowanej opozycji z czasów PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°) innych efektów bym nie przewidywał