•  

  pokaż komentarz

  Dojenie kasy z turystów. Nie odwiedzać. Olać

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Siadanie to "brak szacunku dla historycznego i kulturowego dziedzictwa stolicy Włoch". Wchodzić, schodzić, biegać, skakać, chodzić na rękach - można.
   Ja myślę że chodzi o to, że siedzący tam ludzie po prostu władzom zawadzali.

  •  

   pokaż komentarz

   @ixem: Siedzący tam ludzie robili chlew i jedli i pili. Tylko co robisz jak policja podchodzi z zamiarem wlepienia mandatu za picie piwa w parku? "ja nie pije, to tylko stoi i w ogóle to nie moje". No i jak siedzi 10 Januszy i 9 bułek leży koło nich w foliówce napoczętych to komu miała policja dać mandat? Szarpać się i monitoring może sprawdzać. Myślę że o to chodzi. Siedzi - pewnie żre, kruszy, pije i wylewa i śmieci zostawia, potem trzeba sprzątać a czyszczenie niszczy zabytek.
   Inna rzecz to pomyślcie co by było gdyby sobie 50 osób usiadło w Wawie na schodach przy "patelni" koło metra. Zabytek zabytkiem ale schody są od chodzenia. I wręcz mogły się władze obawiać braku drożności w razie paniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ixem: dokładnie tak jak @pozytrum pisze - ludzie robili sobie pikniki na tych schodach i zostawiali okruchy i śmieci, przez co było więcej gołębi. Omijanie takich turystów to też kłopot, dlatego taki sam przepis funkcjonuje również w Wenecji. Schody są od chodzenia, a do siedzenia są ławki niedaleko.
   @Tolstoj-kot: typowy wykopek - zabraniają gdzieś, gdzie pewnie i tak byś nie pojechał czegoś, czego i tak byś pewnie nie zrobił: hurr durr bojkotować xD

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie robili sobie pikniki na tych schodach i zostawiali okruchy i śmieci, przez co było więcej gołębi

   @zielonka18: przeczytałem:
   Ludzie sobie pilniki robili na tych schodach i zostawiali śmieci. Przez to tyle było kruków wron i ślad zaginął.. Za nas samych..

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: za niedługo stanie na schodach będzie karane(づ•﹏•)づ

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   Dojenie kasy z turystów. Nie odwiedzać. Olać

   Uwielbiam takie komentarze, z których aż śmierdzi cebulą na kilometr, bo przecież tak trudno wpaść na to, że sprawa może mieć inne dno.

   Nie wiem, czy tam kiedykolwiek byłeś, ale zdarzają się dni w sezonie, że turyści sobie robią biesiadę na tych schodach, zajmują ich bardzo dużą powierzchnię, jedzą i piją, śmiecą, przejść się nie da, ale władze miasta powinny grzecznie na to patrzeć i olać, zwłaszcza jeśli niedawno wydali spore pieniądze na renowację zabytków. Śmieszne.

   Schody są do chodzenia. Chcesz usiąść? Zapraszamy na ławki. Lub do knajpki.

   Dojenie kasy z turystów, dobre sobie. Zawsze mnie będzie bawić Wenecja i to, jak się bydło w niej zachowuje. Plac świętego Marka, nawet w spokoju nie można wypić kawy, bo tłumy siadają gdzie popadnie, w tym właśnie na schodkach knajpy, utrudniając pracę kelnerom. Wyciągają przy tym własną wałówę, bo oni muszą zjeść gapiąc się na Bazylikę.
   Tymczasem dwie minuty na piechotę od placu jest jeden z nielicznych terenów zielonych w Wenecji, dużo ławeczek, połowa z nich najczęściej pusta. Bo stamtąd nie widać Bazyliki czy Pałacu.

   Bardzo mnie takie zakazy cieszą, jak się turysta nie umie zachowywać, to niech płaci, póki się nie nauczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Coś mi się skojarzyło i aż musiałem sprawdzić. Nie myliłem się, byłeś autorem innego, cebulackiego komentarza w innym wykopalisku o Włoszech ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dokładnie tak jak @pozytrum pisze - ludzie robili sobie pikniki na tych schodach i zostawiali okruchy i śmieci, przez co było więcej gołębi. Omijanie takich turystów to też kłopot, dlatego taki sam przepis funkcjonuje również w Wenecji. Schody są od chodzenia, a do siedzenia są ławki niedaleko.

   @zielonka18: jeśli są jakieś tabliczki, że to jest zabronione to zgoda. Ale jeśli nie ma to nie jest prawo oczywiste typu nie kradnij.

   A kara aż 400 Euro.... że sobie chwilę usiądziesz, np. żeby odpocząć.

   Schody są do chodzenia. Chcesz usiąść? Zapraszamy na ławki. Lub do knajpki.

   No właśnie... tylko kasę wydawać, a jak nie chcesz, to prawo... żeby Cię zmusić.

   Coś jak w Polsce zakaz handlu w Niedzielę, żeby lud do kościoła zapędzić... XD haha

   ...i to nie są teorie spiskowe. Bo takie prawa to nie są po to, by człowiek miał dobrze, turysta, tylko żeby z niego ściągać kesz... czy mandatami czy podatkami w restauracjach czy w kościele na tacę

   Olać. Nie jeździć. Na msze nie chodzić, aż przywrócą handel w Niedzielę

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: @pozytrum: A tu nie chodzi o to że w pobliżu nie ma miejsc gdzie można usiąść i odpocząć lub jest ich za mało, a jedyną opcją są okoliczne kawiarenki i restauracje z zaporowymi cenami? Pisano już o takich akcjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ixem raz zdarzylo mi sie splunac na te schody, nic mi nie zrobili ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum: czyli da się odróżnić osobę stojącą od siedzącej ale nie da się stwierdzić czy ktoś śmieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: obok jest macdonlad i kfc jak szukasz czegos tanio.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: na 100% nie byłeś nigdzie bo to dojenie kasy. ty jestes cfany janusz i nigdzie nie jezdzisz

  •  

   pokaż komentarz

   A tu nie chodzi o to że w pobliżu nie ma miejsc gdzie można usiąść i odpocząć lub jest ich za mało, a jedyną opcją są okoliczne kawiarenki i restauracje z zaporowymi cenami? Pisano już o takich akcjach.

   @Anna_: Bardzo możliwe. Oczywiście masz rację, że tu pewnie lokalne lobby podziałało... i jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Na ławkach to na bank się wszyscy nie pomieszczą - to wepchnąć ich do restauracji, kto zmęczony XD

   O to tu chodzi. O kasę.

   PS Nie patrz na minusy. Wykopki już nie raz minusowali komentarz 100% racji. Oni się mylą. Bywa. To jedynie ludzie. A pośród ludzi są mądrzy i idioci. XD

   Bardzo cenna Twoja uwaga. To raczej na pewno o to chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Dojenie kasy z turystów

   @Tolstoj-kot: Szkoda, że identycznych zakazów nie ma w całych Włoszech. Nie ma większego raka niż blokowanie często uczęszczanych miejsc, bo fajnie sobie posiedzieć w "ładnym miejscu".

   źródło: thelocal.it

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Tu musiałaby się wypowiedzieć osoba która tam była, zbyt wielu turystów też może blokować przejście, ale wtedy powinno się ustawić tabliczkę informacyjną i zatrudnić osobę która pilnowałaby żeby część schodów była stale dostępna dla swobodnego zejścia, byłby porządek, kultura i wszystko miło załatwione. Widziałam takie rozwiązania u nas i fajnie to działało. Karanie mandatami to nie jest właściwa metoda i z pewnością nie będzie mile zapamiętane przez odwiedzających.
   A jeśli ludzie tam siedzą i jedzą to na pewno chodzi o lobby i pazerne władze miejskie :) Jak ktoś bierze ze sobą prowiant to raczej go nie stać na restauracje i miasta powinny ukłonić się przed takimi turystami zapewniając im więcej ławek, zamiast zmuszać do korzystania z drogich knajp, uniemożliwiać odpoczynek i karać mandatami.

   Wykopki i minusy, stara śpiewka na tym portalu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   Bardzo możliwe. Oczywiście masz rację, że tu pewnie lokalne lobby podziałało... i jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Na ławkach to na bank się wszyscy nie pomieszczą - to wepchnąć ich do restauracji, kto zmęczony XD

   Każdy Twój komentarz śmierdzi coraz bardziej cebulą.

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytrum niech zrobią ławeczki obok z pierwszej transzy mandatów i po problemie

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Po prawej stronie widać schody gdzie jest swobodne przejście więc problemu nie ma. Zejdziesz i możesz sobie posiedzieć w ładnym miejscu, po co od razu karać mandatami. Po to takie miejsca są żeby można się było nimi cieszyć. A jak siedzą na wszystkich zejściach to niech miasto jasno oznaczy jedną część z zakazem siedzenia, można wszystko załatwić tak żeby każdy był zadowolony. Całkowity zakaz siedzenia w takim miejscu to tylko i wyłącznie pazerność miasta i sposób na golenie turystów i własnych mieszkańców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shusey: Jak masz własny prowiant i nie ma miejsca gdzie usiąść to co masz robić, za każdym razem masz chodzić do maca napychać się tanim fastfoodem, bo swojego w żadnym lokalu nie zjesz albo jeść kanapki na stojąco? Nie każdemu pasuje syfiaste jedzenie, tu nie chodzi zresztą o cenę tylko o zapewnienie stref turystom z każdym budżetem. Zmuszanie do jedzenia w okolicznych lokalach to przesada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: dosłownie 10m.pod schodami są ławki żeby sobie usiąść. Co więcej na szczycie schodów również. Można się cieszyć schodami nie up#$@!!!ajc ich keczupem I cola

  •  

   pokaż komentarz

   @Shusey: Jeśli jest nieporządek to zatrudnia się sprzątacza do czyszczenia na bieżąco, takie rzeczy turystyczne miasto powinno opłacać, ławki o których mówisz mogą być zajęte większość czasu. Ludzie siadają na schodach czy brzegach fontann na całym świecie jeśli jest to interesująca lokalizacja, po to te miejsca są żeby można było w nich przebywać, zakazy czy mandaty to jest zwykła pazerność i utrudnianie ludziom życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Zapytam może najpierw czy byłaś/eś na schodach hiszpańskim by wiedzieć co się tam wyprawia podczas zwiedzania Rzymu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot dureń bez zdolności logicznego myślenia

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonka18: na szczęście byłem poza sezonem i przykucnąć na lewym półdupku się dało. Policja dawała zjebkę dla tych, co próbowali konsumować i każdy się słuchał poleceń. Domyślam się, że w szczycie sezonu mogą całkowicie tamować możliwość przejścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: @Tolstoj-kot: Ale kieszonkowców, cyganów i sprzedawców róż nie gonią, super

  •  

   pokaż komentarz

   Ja myślę że chodzi o to, że siedzący tam ludzie po prostu władzom zawadzali.

   @ixem: Nie władzom, a innym turystom. Byłem, widziałem, wykazałem się cierpliwością.
   Generalnie Rzym w centrum jest strasznie zaśmiecony. Psuje to atmosferę, a walczyć z tym trudno. Do tego turyści koczujący na atrakcjach, to też problem, bo zniechęca innych do wizyt (zbyt duży tłok).

 •  

  pokaż komentarz

  My też mamy własne schody do których lepiej się nie zbliżać.
  Cudze chwalicie swojego nie znacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: upload.wikimedia.org

 •  

  pokaż komentarz

  A tak można?

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby nie patrzeć to może i dobrze - mnie zawsze wkurza jak muszę slalomem wymijać ludzi bo się rozsiedli i przejść normalnie nie można.

 •  

  pokaż komentarz

  siadanie na kazdych schodach powinno byc karane, czasami trzeba sie prosic aby przejsc