•  

  pokaż komentarz

  Kolarze jedna z bardziej wk#!%iających grup społecznych w polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Rowerowa szlachta, psia mać... Wstyd mi za tę hołotę ilekroć wsiadam na rower.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: już h@! z tym że jadą po drodze ale jak jedzie taki pseudopeleton to zapomnij o wymijaniu czy wyprzedzaniu... I zap@$%!$!aj te 20km/h za nimi bo jest pod górke.. (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk może nie tyle kolarze co pedalarze. Zwykły rowerzysta wie jak się zachowywać na drodze, żeby było bezpiecznie, ale niestety tych jest... mało. Tak mało że taki pedalarz stał się nawet nie synonimem co wartością domyślną jeśli mowa o rowerzystach ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk
   @LouisCypherr

   Nie znoszę tych lajz, a tak długo jak nie będzie dla nich obowiązkowego OC to będę tepil z całych sił. Już nie wspomnę jak bardzo chorym jest wpuszczać 10 latków na drogi. Zero znajomości przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: nie przesadzaj, tempo "Rondo Babka" rzadko schodzi poniżej 35 km/h ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elder_One: A co zmieni posiadanie obowiązkowego OC w kwestii przestrzegania przepisów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1 niewiele, ale wypuscilem wszystkie swoje żale. Chociaż może jak dojdzie OC to jakaś część najmniej świadomych praw i obowiązków porzuci jazdę uliczna że względu na koszty. Chociaż 20-30 zł rocznie nie są duża kwota, a przynajmniej będzie względnie łatwo odzyskać pieniądze jak rowerzysta wjedzie w auto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elder_One: Ile razy musiałeś te pieniądze odzyskiwać? Poza tym OC na rower chyba podchodzi pod zwykłe OC "domowe", więc pewnie sporo osób ma, a nawet nie wie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elder_One: z tym OC, to jest tak, że sporo tych najbardziej znienawidzonych "pedalarzy" posiada OC w życiu prywatnym, które obejmuje jazdę na rowerze.
   Gorzej, że jak Cię taki zarysuje i sp!%?$$?i, to i tak nie zidentyfikujesz, ale przy wiekszych "awanturach" pewnie da się coś ogarnąć

  •  

   pokaż komentarz

   Kolarze jedna z bardziej wk@%?iających grup społecznych w polsce

   @Silwerbalk: kolejna to biegacze... w Katowicach jest jeden sensowny tor dla rolkarzy i co? debile biegające w grupkach że żeby ich wyprzedzić trzeba wjechać na pas dla rowerów gdzie rowerzyści się co chwile wk@%?iają

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Sam mogę siebie określić kolarzem, gdyż jeżdżę na m.in. szosówce w obcisłych gaciach :D
   Z drugiej strony w pracy dużo podróżuję autem i wiem, jak taka grupa potrafi zdenerwować. Dlatego w miarę możliwości staram się nie utrudniać ruchu innych pojazdów i unikam miejsc, gdzie wiem że może być niebezpiecznie. Nie zawsze też jadę ścieżką rowerową, dlatego że jazda częścią z nich stwarza dla mnie skrajne niebezpieczeństwo.
   Oczywiście posiadam OC, które obejmuje uprawianie sportu.

   Takich grup jak "Rondo Babka" jest bardzo dużo. W większości na takie treningi przyjeżdżają ludzie, którzy kupili rower za gruby hajs i przez to uważają się za miszczów świata. Później chwalą się w internetach, że wygrali na treningu. Na wyścig już nie przyjadą (gdzie trasa jest zabezpieczona), bo wiedzą że czeka ich srogi wp?!$!@@... Jak ich mijasz i pozdrawiasz ręką to zazwyczaj nie zrobią tego samego, gdyż uważają się z lepszych (najwięcej tego typu przypadków jest chyba jednak u triathlonistów, którzy uważają się za ludzi z żelaza xD).
   akich dzbanów jest mnóstwo i nic na to nie poradzisz...

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: a mi nie wstyd. Dlaczego miałbym się utożsamiać z idiotą, który nie potrafi się rozglądmąc ani w lewo ani w prawo, albo wp!%#??!a się na skrzyżowanie bez zachowania szczególnej ostrożności.

   Nie wiem w sumie skąd ta zajadłość grup społecznych w Polsce. Tak źle się tu znowu nie żyje a każdy każdego obraża, grozi. Dziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   Rowerowa szlachta, psia mać... Wstyd mi za tę hołotę ilekroć wsiadam na rower.
   @LouisCypherr:
   A wstyd ci za ok 95% kierowców, którzy miając na zwykłych drogach rowerzystów o 0,1 m od kierownicy, gdy jedzie auto z drugiej strony, a oni próbują się zmieścić na pasie razem z rowerzystą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elder_One: OC na rower to około 50zł /rok, NNW 80, CASCO od 200 w górę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk sam nie wiem czy kolaże czy motocykliści...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1 dla uczestników czy ubezpieczycieli? ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: wsiadz na rower to zobaczysz jak bardzo wk%!%iający są samochodziarze

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: ale dodaj że szosowi... MTB i wszystkie ich warianty nie mają 23mm szytek na carbonowej obręczy za cenę roweru i mogą śmiało mierzyć się z krawężnikiem :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @szwarceneger: to akurat też prawda, ostatnio mijał mnie autobus podmiejski... prosta droga, dużo mniejsza na obu pasach, nikogo z naprzeciwka... ale kierowca szur oczywiście musiał wyprzedzić "na gazetę" aż mi rower telepało...

  •  

   pokaż komentarz

   @kroku92 wytłumacz mi w jaki sposób jazda po drodze dla rowerów stwarza dla ciebie skrajne niebezpieczeństwo?
   Na DDR najwyżej może w ciebie wjechać inny rowerzysta, na drodze publicznej na przykład tir... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: Kiedy DDR jest poprzecinana wyjazdami z dróg podporządkowanych lub z posesji i 90% kierowców nie zwolni/zatrzyma się przed przejazdem, żeby upewnić się że nic nie jedzie... Kiedy ścieżka jest wydzielona z pasa ruchu samochodów to nie ma problemu, ale takie ścieżki w Polsce to rzadkość.
   Raczej unikam dróg z dużym natężeniem ruchu pojazdów ciężarowych, ale jak już jadę taką drogą to liczę że kierowca ma wyobraźnie i wyprzedzi mnie bezpiecznie. Taki TIR równie dobrze może się wj#!!ć na DDR i zrobić ze mnie placek.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Rozwiązaniem jest założenie gorszych kół na trening. Ale wtedy już się nie wygląda tak zawodowo i niektórym to przeszkadza...

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: w mieście jeżdżę mtb po ścieżkach, ale jak robię 100km za miastem, to nie mam zamiaru jeździć po jakiejś wiejskiej kostce, dodatkowo przeplatanej wyjazdami z posesji. Chyba bym nigdy do domu nie wrócił. I jeżdżę 30km/h+.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroku92 a jesteś świadom, że jeśli wzdłuż drogi biegnie DDR to masz obowiązek z niej skorzystać?

   Swoją drogą, argument dróg podporządkowanych/dojazdow jest mocno naciagany. Taka sama sytuacja (wymuszenie pierwszeństwa) może przytrafić się gdy jedziesz ulicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Polaki cebulaki do wszystkiego się przywalić można, chłopaki jezdza na rowerach a wy siedzicie z piwerkiem i marudzicie. Zawsze kur.. coś

  •  

   pokaż komentarz

   @27er:

   A wstyd ci za ok 95% kierowców,

   Pomyliłeś znaleziska i piszesz nie na temat. To konkretne znalezisko jest o idiotach na rowerach a nie o idiotach w samochodach.

   Ponadto podajesz tak śmiało procenty... masz jakieś źródła tych badań? Chętnie bym się z nimi zapoznał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: To też mówię, że jak DDR jest bezpieczna to z niej korzystam. Może nigdy nie jeździłeś na rowerze to nie wiesz jak to jest.

   Nie wiem czy jesteś kierowcom, ale masz świadomość że wyprzedzając rower masz obowiązek zachować odstęp nie mniejszy niż 1 metr ? Bo wrażenie mam takie, że większość kierowców nie ma takiej świadomości. Tak samo nie mają świadomości, że jak jest ograniczenie prędkości to obowiązkiem jest przestrzeganie go.

   Kierowca wyjeżdżając na główną z podporządkowanej raczej ma świadomość, że samochód ma większy pęd niż rowerzysta więc kierując się własnym bezpieczeństwem jest bardziej ostrożny. Na DDR raczej nie spodziewa się samochodów więc zazwyczaj ma to głęboko w dupie. On raczej poszkodowany by nie był...

  •  

   pokaż komentarz

   @kroku92
   Jestem zarówno kierowcą jak i rowerzystą.
   Z tym, że rower traktuje tak jak samochód - jako środek transportu, więc nie mam chorego ciśnienia, jak Ci z wykopaliska, na utrzymanie za wszelką cenę średniej prędkości z przejazdu. Wolę kosztem prędkości jechać zgodnie z przepisami i zatrzymywać się na czerwonym, ustępować pierwszeństwa i zachować ostrożność i zawsze jak to tylko możliwe korzystam z DDR - choćby dla własnej wygody i bezpieczeństwa.

   Co do wyjazdu z podporzadkowanej na ulicę vs na DDR, dalej stara się naciągnąć fakty pod usprawiedliwienie swojego zachowania. DDR zazwyczaj biegną wzdłuż ulicy, samochód wjeżdżając na ddr i tak jedzie ze znikomą prędkością, więc zadbaj o swoją widoczność. A przed przejazdem dla rowerów i tak powinieneś zwolnić.

   Wtręt o odstępie przy wyprzedzaniu pojawił się zupełnie z czapy, więc pozwolę sobie nie skomentować.

   Porownanie zachowania kierowców i rowerzystów, wypada moco na niekorzyść tych drugich. O ile kilkanaście % kierowców nie stosuje się do przepisów o tyle 90% rowerzystów totalnie je zlewa(przejazd na czerwonym, przejazd po przejściu dla pieszych, brak sygnalizacji, wymuszenia pierwszeństwa) .

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr:
   Badaniem jest moja próba, gdzie 1 na 20 zwolni, reszta w takich sytuacjach mija mnie o cm.
   A ty masz badania, gdzie policzono ilu rowerzystów jeździ jak na filmikach?
   I niczego nie pomyliłem, bo nie ty jesteś matole od moderowania dyskusji. Weź leki i zgrywaj Napoleona w zakładzie, nie tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: Nie mam obowiązku (więc nie powinienem) zwolnić przed przejazdem dla rowerów, gdyż poruszając się DDR mam pierwszeństwo. Oczywiście nie mówię, że nie zwalniam, bo mam świadomość że mogę tutaj narobić szkody głównie sobie. Co z tego, że nie będzie to moja wina.
   Rozumiem, że Ty bardziej bezpiecznie czujesz się na DDR, ale ja bazując na swoich doświadczeniach wolę nieraz z niej nie korzystać dla własnego bezpieczeństwa. Nie chodzi tu o średnią prędkość przejazdu, bo dla mnie nie ma ona żadnego znaczenia. Po prostu osoba projektująca drogę nie miała wyobraźni albo zrobiła to na odp#@@@@$.

   Argument o odstępie pojawił się w kwestii obowiązków uczestników ruchu. Bo pewne zachowania obowiązują obie strony, więc nie może być tak że jedna strona wymaga ich przestrzegania, a druga ma to kompletnie gdzieś.

   Nie wiem jak wygląda porównanie zachowań rowerzystów i kierowców. Wszędzie znajdą się dzbany, co nie potrafią się zachować. Osobiście mogę bazować na swoich doświadczeniach i z reguły współczynnik ilości dzbanów do ilości pojazdów danego typu wypada podobnie.

   Dlatego na drodze trzeba mieć szacunek do innych uczestników ruchu i wykazywać się wyrozumiałością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu:
   Kilkanaście % kierowców nie stosuje się do zasad? XD
   Człowieku, prawie każdy jeździ szybciej niż mówią znaki, kierunki dają w ost chwili, parkuja jak chcą itd. Nie oszukuj siebie, myślisz, że jak tak napiszesz, to zmienisz fakty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elder_One: Akurat zdecydowana większość na RB ma OC. Ogólnie większość szosowców wykupuje OC w przeciwieństwie do niedzielnych kolarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: Nie ja tutaj szastam konkretnymi procentami na lewo i prawo, tylko ty. Więc to nie ja mam tutaj do podparcia jakiekolwiek dane statystyczne, tylko ty.

   Skąd wiesz, że 1 na 20? Policzyłeś? W jakim okresie wykonywałeś pomiary i na jakiej grupie kontrolnej? Na jakiego typu drogach? O jakiej porze dnia? Jaka duża była grupa kontrolna kierowców, w której jeden na dwudziestu zachował bezpieczny odstęp?

   Skąd u ciebie ta frustracja? Nie dość, że piszesz nie na temat, to zapytany o konkretne informacje zaczynasz wyzywać od matołów. Masz chyba jakiś problem natury psychologicznej. Nie kontrolujesz agresji. Czy na drodze robisz tak samo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk ale nazwiskami daj to aresztuje i osobiście rozstrzelam

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr:
   To ty masz frustrację, bo p!#%?$%isz farma żony by zakładać rzeczywistość. Dobrze wiesz, że znacznie częściej przepisy łamią kierowcy, ale wstyd ci tylko niby za rowerzystów. A to realnie to kierowcy łamią przepisy tak, że mogą zabić innych. Tymczasem rowerzyści jeśli już, to co najwyżej spowalnia ja ruch. Tyle tylko, że ja spotykam śr z 1-2 dziennie rowerzyste, który mnie spowolnić, za to każdego dnia mijam że 100 kierowców, którzy łamią przepisy. Ale to już masz w dupie o za to się nie wstydzisz. A z barku argumentów i obłudy, zapewne znowu będziesz pierdzial o tym, bym przytorczyl pewnie jakieś badania, na każde zdanie w mojej wypowiedzi. Jak ten gołąb co gra w szachy XD

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: Zatem nie potrafisz poprzeć swoich tez, rzucasz się jakbyś miał epilepsję i wściekliznę rajtuzów, a w temacie o idiotach na rowerach masz do mnie pretensje, że nie piszę o idiotach w samochodach. Hmmm, całkiem logiczne.

   Mimo wszystko jednak dla mnie bardziej logiczne jest to, że o idiotach w samochodach piszę w temacie o idiotach w samochodach.

   Ty logiką nie grzeszysz - co już udowodniłeś, dlatego się rzucasz na temat kierowców w temacie rowerowym.

   A, i jeszcze jedno - jestem zarówno rowerzystą, kierowcą, motocyklistą oraz pieszym. Także ten - nie możesz mi powiedzieć, że jestem stronniczy. Debil jest zawsze debilem bez względu na to czym jedzie.
   Natomiast "bo łoni" nie jest argumentem dla nikogo dojrzalszego niż mentalny czterolatek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Ogarnij triatlonistów :D Połączenie biegaczy - blokowaczy miast, cyklistów wk%!@iaczy i do tego panowie i władcy basenów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Gorsi sa hulajnogarze elektryczni.

  •  

   pokaż komentarz

   nanie zachowania kierowców i rowerzystów, wypada moco na niekorzyść tych drugich. O ile kilkanaście % kierowców nie stosuje się do przepisów o tyle 90% rowerzystów totalnie je zlewa(przejazd na czerwonym, przejazd po przejściu dla pieszych, brak sygnalizacji, wymuszenia pierwszeństwa) .

   @Adsu: Ludzie plusują wypowiedź tylko dlatego, że grupa rowerzystów jest powszechnie znienawidzona a samochodziarzy jest znacznie znacznie więcej. Proponuję wsiąść na rower i z normalną rowerową prędkością przejechać się po DDR. Argument o niezatrzymywaniu się samochodów przed przejazdem rowerowym jest mega trafiony, tylko to trzeba najpierw pojeździć rowerem żeby dostrzec. Jeśli rowerzysta jedzie ulicą, to skręcający samochód nie może mu zajechać drogi, bo na skrzyżowaniu się nie wyprzedza, natomiast przy DDR biegnącej np 1,5 metra od ulicy mało które auto ustępuje pierwszeństwa. Oczywiście można rowerem znacznie zwolnić, a czy Ty samochodem też zwalniasz na KAŻDYM skrzyżowaniu w obawie przed niedouczonymi użytkownikami innych dróg?

   Dalej z tymi kilkunastoma procentami kierowców łamiących przepisy popłynąłeś. W mojej ocenie 95% kierowców łamie przepisy ruchu drogowego, chociażby przy wyprzedzaniu rowerzysty na podwójnej ciągłej. Powiesz, że to mało szkodliwe? Subiektywna ocena prawa nie jest niczym dobrym, od tego jest sąd.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgłaszać na policję. Tylko mandatami można takich nauczyć zasad ruchu drogowego.

 •  

  pokaż komentarz

  S Z O S O W CY niestety poprzez swoje zachowania psują reputacje wszystkim rowerzystom - jakoś z osobami jeżdżącymi MTB nie ma problemów¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  rozumiem nie jeżdżenie po kostce brukowej jeżeli jest się kolarzem i jeździ 30 km/h (reszta przypadków won na chodnik) ale po asfaltowej drodze rowerej to aż się przyjemnie jeździ. Powinni dostać mandat za łamanie przepisów w tym momencie

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem nie jeżdżenie po kostce brukowej jeżeli jest się kolarzem i jeździ 30 km/h

   @majestatykv2: Ja nie rozumiem. Skoro drogi w Polsce są, jakie są, to nie kupuję bolidu F1 lub innego sportowego samochodu z podwoziem 3 cm nad ziemią i nie jadę w sposób utrudniający innym życie.

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem nie jeżdżenie po kostce brukowej jeżeli jest się kolarzem i jeździ 30 km/h (reszta przypadków won na chodnik)

   @majestatykv2: a ja nie rozumiem i nie będę tego nigdy tolerował. Jedziesz rowerem i masz obok drogę rowerową - masz zasrany obowiązek nią jechać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: a ty masz obowiązek nie przekraczać 50 km/h w miescie i 90 po za nim taka sama sytuacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2: serio? Znam przepisy i stosuję się do nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: czyli nigdy nie przekroczyłeś 50 w miescie i 90 po za nim ? i Wgl po co ci auto które ma na liczniku więcej niż 140 skoro więciej w Polsce jeździć nie można ?

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2: nie wiem czy nigdy, ale jeśli już to max. 5-10km/h co w zasadzie jest w granicach błędu licznikowego. I to też nie na całej trasie, a jedynie momentami. Może kiedyś, jak byłem młody i głupi to przekraczałem.

   Nie, nie jeżdżę więcej niż 140km/h. Wyrosłem już z takiego zap@$@!!?ania bo to nic nie daje.

   No, ale ok, zacznę jeździć samochodem po chodnikach o drogach rowerowych jeśli jezdnia będzie kiepskiej jakości. Zgodnie z twoją logiką mogę to robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2: ??? Moge posiadac Lamborghini Huracan, jak jest ograniczenie do 50 to jade 50. Nie rozumiem kompletnie twojej logiki. Czyzby to kolarskie wdzianko uciskalo ci na mozg?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: No i widzisz po pierwsze złamałeś przepis o 5 do 10 km na godzinie za co powinnieś dostać mandat.

   Policja nie daje mandatów kolarzom jeżdżącym obok kostek brukowych często mnie wyprzedzali i tyle.

   No i wnioskujesz z mojej logiki skoro mówię że osoby które jeżdzą poniżej 30 na godzinie powinny jeżdzić po chodniku będziesz się tam mieszał autem ? To z resztą o tobie świadczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ydrus: no tak to robisz dobrze brawo jesteś w mniejszości jeździj sobie swoim huracem 50 na godzine gratuluje dobrze spożytkowanych pieniędzy, tylko jak sam się pan znający na przepisach przyznał przekracza o 5 do 10 i potem narzekają że inni łamią przepisy to jest w tym najlepsze xD

  •  

   pokaż komentarz

   No i widzisz po pierwsze złamałeś przepis o 5 do 10 km na godzinie za co powinnieś dostać mandat.

   @majestatykv2: więc jeśli go dostanę to zapłacę, mam jaja to wziąć na klatę w przeciwieństwie do panów "profesjonalnych kolarzy" (w cudzysłowie bo to jednak cipeczki są skoro nie umieją stosować się do przepisów).

   Policja nie daje mandatów kolarzom jeżdżącym obok kostek brukowych często mnie wyprzedzali i tyle.

   Tak samo jak nie daje pieszym chodzącym po drogach rowerowych. A powinni.

   No i wnioskujesz z mojej logiki skoro mówię że osoby które jeżdzą poniżej 30 na godzinie powinny jeżdzić po chodniku będziesz się tam mieszał autem ? To z resztą o tobie świadczy.

   Wnioskuję tylko, że robisz kurtyzanę z logiki i traktujesz prawo wybiórczo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: nie oskrażają mnie wybiórcze traktowanie prawa bo przekraczanie prędkości wg ciebie to błąd pomiarowy czy sam stosujesz to co do mnie piszesz

   ja nigdzie nie napisałem że nie zapłace mandatu, tylko że nigdy go nie dostałem jeżdżąc w ten sposób

   niech chodzą i tak po nich nie jeżdzę

   Najlepszą rzeczą byłoby stworzenie dobrej sieci dróg rowerowych ( co już powstaje np. wydzielony pas przy drodzę lub droga asfaltowa obok drogi) bo inaczej problem nigdy się nie skończy. Tak samo jak to jest w holandii ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2, @Krupier: Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 5 do 10 km/h jest wprawdzie nielegalne, ale nie jest penalizowane. Także nie będzie mandatu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PiesBelkot: jak chcą ci dać mandat to ci dadzą, tak samo jak policja nie łapie kolarzy jeżdzących obok ścieżki ale jak bedzie chciała to da mandat

  •  

   pokaż komentarz

   nie oskrażają mnie wybiórcze traktowanie prawa bo przekraczanie prędkości wg ciebie to błąd pomiarowy czy sam stosujesz to co do mnie piszesz

   @majestatykv2: nie twierdzę, że zawsze, ale porównaj sobie kiedyś wskazanie licznika z rzeczywistą prędkością. Nie da się jeździć idealnie zgodnie z przepisami choćby się bardzo chciało.

   O więcej niż 10km/h prędkości nie przekraczam, szczególnie w mieście stosuję się rygorystycznie do przepisów ruchu drogowego.

   Najlepszą rzeczą byłoby stworzenie dobrej sieci dróg rowerowych ( co już powstaje np. wydzielony pas przy drodzę lub droga asfaltowa obok drogi) bo inaczej problem nigdy się nie skończy. Tak samo jak to jest w holandii ;)

   @majestatykv2: tak, powoli się to na szczęście zmienia na lepsze. Ja sam gdy mam do wyboru jezdnię i drogę rowerową (nawet nie w kierunku, w którym jadę tylko np. po drugiej stronie ulicy) to jadę drogą rowerową. Po to one są.

   Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 5 do 10 km/h jest wprawdzie nielegalne, ale nie jest penalizowane. Także nie będzie mandatu :)

   @PiesBelkot: jak najbardziej możesz mandat za takie przekroczenie dostać. To już zależy od policjanta na jakiego trafisz. Z fotoradarów jedynie z automatu odrzucają te do 10km/h.

   Ale też co ważne - jak przekroczysz prędkość o więcej niż 10km/h to kara nie jest liczona od 60km/h tylko od obowiązującego ograniczenia czyli np. 50.

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2: masz taką pokrętną logik, że masakra. To rozumując twoim tokiem jakby droga była z 300 letniego bruku a obok piękny nowy szeroki chodnik to się tam mogę autem wbić?

  •  

   pokaż komentarz

   @krol_bolu: pedalarskie gacie mu mózg uciskają więc chodzi po wykopie i pisze takie pierdy. Od razu widać mentalność "rowerowca".

  •  

   pokaż komentarz

   @majestatykv2: pędzi 30? Chłopie 30 to ja robię na zwykłym crossowym, w cywilnym ubraniu, nażarty po obiedzie, i za uja nie u trzymam tempa szosowcow jadących na luzie 40-50

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna