•  

  pokaż komentarz

  Dobra dobra; a teraz jakieś CFD które nie ma licencji za kilka tysięcy dolców; a jak już jesteśmy w temacie to jeszcze proszę o sugestię czegoś do dynamiki na miarę LS-Dyna też open source ^^ a najlepiej free software #stallman

  •  

   pokaż komentarz

   @inzynierBek oj nie słyszałem o sofcie do obliczeń numerycznych który jest open source. Tu nie można popełnić błędów w algorytmach bo wpływ przy wynikach może być krytyczny na realne obiekty fizyczne . Mam znajomych którzy rozwijają takie oprogramowania i to są programiści i inżynierowie 15k USD i sporo więcej i jest to parę lat prscy nad jednym :) Wiec odpowiedź prosta dlsczego nie znajdziesz softu za free.

  •  

   pokaż komentarz

   @inzynierBek: To pytanie mnie w sumie zdziwiło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do obliczeń CFD jest darmowe oprogramowanie Open Source i to dość powszechnie znane - OpenFOAM. Krzywa uczenia jest dosyć stroma, ale coś za coś. Oprócz tego jest jeszcze SU2, który również daje rade. Co prawda nie ma darmowego GUI do nich, ale solver jest bardzo dobry i sporo freelancerów na tym pracuje. Problem jest też z darmowymi programami do robienia siatki.

   W przypadku mechaniki strukturalnej sprawy się troche komplikują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest Calculix, jest Salome, ale żadnego z nich nie porównywałbym do LS-Dyna/Ansysa/Abaqusa/Nastrana.

   Jeżeli ciekawi Cię temata to napisałem o tym artykuł całkiem niedawno Jaką cenę należy zapłacić za korzystanie z bezpłatnych pakietów do symulacji inżynierskich?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bogdan191: ooo dzięki :> przeczytam - no właśnie te rozwiązania openSource są takie se. Autodesk fajnie zintegrował Nastran do Fusion360 - ale to nsdal zabawka; a znając praktyki Autodesku nawet nie ma co się uczyć ich rozwiązań bo zaraz to zabiją na rzecz jakiegoś płatnego rozwiązania. Siatka półbiedy jakoś się wrzucić .iges do HyperMesha i powinno być dobrze - ale solver, solver to jest to czego mi potrzeba; no chyba że zrobię sobie model analityczny i powiem dobre i to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @inzynierBek

   a znając praktyki Autodesku nawet nie ma co się uczyć ich rozwiązań bo zaraz to zabiją na rzecz jakiegoś płatnego rozwiązania.

   Hmm, rozwiniesz? Dawno nie używałem niczego Autodesku, więc nie wiem co tam majstrują

   Model analityczny bardzo fajnie, ale raczej jako potwierdzenie obliczeń jak dla mnie. To Calculix moze Ci sie przydać bo słyszałem ze silnik jest podobny do tego jak wyglądał Abaqus w początkowej fazie. Postprocesor nie jest najlepszy ale na forum Calculixa znajdziesz konwerter wyników do Paraview, a to już konkrecik. Jezeli mozesz sie podzielic wynikami i modelem to mozesz użyć simscale - nie wiem do końca co to potrafi ale wygląda nieźle

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry content ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora