•  

  pokaż komentarz

  Ta jasne. Uwielbiam te statystki. Szczególnie widać ten "brak miejsc pracy" jak się idzie po mieście i widzi w co drugim sklepie przyjmę pracownika albo wystarczy wejść na jakieś portale z ogłoszeniami. Tego jest w p@?%u ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że mamy też niski poziom aktywności zawodowej, a będzie coraz gorzej, m. In przez idiotyczne obniżenie wieku emerytalnego przez PiS.

  •  
   wstawajzs

   +145

   pokaż komentarz

   @DanielPlainview: Dziwne, bo coś musi być mocno nie tak, że ludzie wolą małą emeryturę od przyjemnej pracy i lepszej kasy. To tylko świadczy o jakości miejsc pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: zwyczajnie nie wszystkich posrało, żeby pracować do śmierci i wola przed śmiercią trochę odpocząć.
   @DanielPlainview: i powinni jeszcze obniżyć wraz z zakazem pracy dla emerytów, żeby zwolnić miejsca pracy dla młodych a nie siedzą niedoj$?%ne staruszki nic już nie ogarniające i jedynie zajmują miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: No pensje często są bardzo nie tak, ale co nie zmienia faktu że ludzie wraz ze wzrostem średniej życia powinni więcej pracować. To że mają złą prace nie sprawia że państwo powinno brać ich na utrzymanie(emerytura)

  •  
   wstawajzs

   -3

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: Oni przecież płacą na swoją emeryturę. Zazwyczaj mają tak zjechane zdrowie, że są profitem dla państwa. Podobnie przedemerytalni ludzie którzy popełniają samobójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor:

   wraz ze wzrostem średniej życia powinni więcej pracować

   To tak nie działa kolego. W pewnym momencie ludzkie ciało przekracza pewną granicę po której zaczyna podupadać na zdrowiu i nie przesuwa się ona wraz z wydłużeniem życia. Jak masz 70 lat, to niezależnie od tego czy zostało Ci jeszcze 5 czy 20, to w obu przypadkach jesteś tak samo stary i będzie tylko gorzej. Ludzie dożywają sędziwego wieku bo poprawiły się warunki życia, ale nie sprawiło to magicznie, że zaczęli starzeć się wolniej. W pewnym wieku to jest już jazda na lekach i lekarzach, i myślisz, że ktoś taki nadaje się do pracy wymagającej świeżości ciała i umysłu? Co ma teraz zrobić ten biedny człowiek, gdy będą musieli mu podziękować, bo jest już zwyczajnie za stary, a ta robota była jedynym co robił najlepiej i z tego żył? Bieganie po magazynie w Biedronce?

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: O kurde, uwielbiam taką argumentację. Kiedyś pracowałem w Auchan jako ochroniarz, i wracając z pewnym pracownikiem psioczył na typa który siedział za kamerami, ponieważ jest na emeryturze wojskowej i mógłby już nie pracować, ponieważ zajmował miejsce innym młodszym ludziom. Koleś około 30stki, a ten za kamerami powyżej 40stki. Oczywiście też uważał, że rząd powinien podnieść minimalną aby lepiej się żyło więc chyba więcej o jego poziomie mówić nie muszę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   wstawajzs

   +3

   pokaż komentarz

   Oczywiście też uważał, że rząd powinien podnieść minimalną aby lepiej się żyło więc chyba więcej o jego poziomie mówić nie muszę?

   @Kamerzysta325: Jak ktoś nie jest heheh libertarianinem korwinem, to jest głupi? Ogólnie takie sprawy nie powinny być jego zmartwieniem, bo w cywilizacji takie sprawy rozwiązuje centrala związkowa. Przedstawiciel związkowców ustaliłby pensję z przedstawicielem pracodawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: Nie trzeba być korwinistą aby uważać, że ciągłe podnoszenie minimalnej nie jest wcale takie korzystne. Tym bardziej, że kwota wolna stoi w miejscu. No i dodam, że taki argument z tym podnoszeniem minimalnej jak do tej pory słyszałem tylko od osób które nie widzą w sobie żadnej winy, że zarabiają tylko minimalną.

  •  
   wstawajzs

   +7

   pokaż komentarz

   @Kamerzysta325: Nie ma związków, to musi być minimalna i najlepiej przyspawana do jakiegoś wskaźnika, żeby ludzie na minimalnej mogli żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: Zgadza się ale od zwiększenia minimalnej akurat ludzie nie zaczną lepiej żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil moj wuja dostal lotke z magazynu jak zobaczyli ze musi czytac kody przez lupe

  •  
   wstawajzs

   +2

   pokaż komentarz

   @Kamerzysta325: Zaczną żyć, a nie wegetować i to jest wystarczające.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: To rozwiń co to znaczy według Ciebie życie a wegetacja? Bo niektórzy za dużo wymagają mam wrażenie.

  •  
   wstawajzs

   +1

   pokaż komentarz

   @Kamerzysta325: Nie mam zamiaru pisać rozprawek

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwne, bo coś musi być mocno nie tak, że ludzie wolą małą emeryturę od przyjemnej pracy i lepszej kasy. To tylko świadczy o jakości miejsc pracy

   @wstawajzs: Mieliśmy przykład o mierności miejsc pracy przy okazji 500+. Matki nawet tylko dwójki dzieci, kiedy i tak wcześniej dostawały tylko na te drugie, już wolały rezygnować z pracy bo koszty jej utrzymania (dojazdy, organizacja dnia) względem miernej pensji powodowały że matki wolały rezygnować. 500+ nie jest najlepszym wyjściem ale przy okazji pokazało jak fatalny jest rynek pracy dla wielu osób bo wolało wybrać dosłownie groszową dotację niż zapieprzać w pracy za niewiele więcej pieniędzy a nerwów straconych z 5x tyle. A kto najbardziej narzekał na 500+ ? Januszerka, której odpłynęły pracownice za pół darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: To jak szybko starzeje się człowiek zależy też od wielu innych czynników jak stres i odżywianie w przeszłości. Ostatnio podróżowałem po Norwegii i co chwilę widziałem staruszków którzy biegali w sportowych strojach, spacerowali, chodzili po górach. A u nas? Większość siedzi w domach albo kościołach mając bieda emeryturę, dlatego znaczna część naszych 70latków to otyłe (zwłaszcza kobiety) wraki

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielPlainview: To nie jest takie proste. Jak jesteś nauczycielem albo innym pierdzistołkiem możesz pracować i do 80 jak masz sprawny łeb i możesz chodzić. Co innego jak pracujesz ciezko fizycznie przez 45 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   a będzie coraz gorzej, m. In przez idiotyczne obniżenie wieku emerytalnego przez PiS.

   @DanielPlainview: nikt ludzi po 60/65 roku życia nie zmusza do przejścia na emeryturę, mogą śmiało pracować, ba, mogą przejść na emeryturę i pracować nadal, pobierając świadczenie! Cuda panie, cuda. Ale skąd przeciętny wykopek może wiedzieć, jak działa system emerytalny w Polsce, jak jego wiedza ogranicza się do "ZUS kradnie !!!!".

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: Statystyczny emeryt żyje na emeryturze 20 lat, także faktycznie, tuż przed śmiercią...

   @BrockLanders: A kończy się tym, że 95% przechodzi na emeryturę, pracują i pobierają emeryturę, do tego rośnie presja społeczna na polityków żeby zwiększać emerytury, darmowe leki, darmowe to darmowe tamto, bo dużo emerytów.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że mamy też niski poziom aktywności zawodowej, a będzie coraz gorzej, m. In przez idiotyczne obniżenie wieku emerytalnego przez PiS.

   @DanielPlainview: PiS gardzę, ale problemem nie jest tylko prawo. Jest taki termin, ageizm, dyskryminacja z powodu na wiek. Wielu Polakom w wieku 50 i więcej lat trudno znaleźć pracę (a podobno biorą każdego...), tak jak i tym, którym niewiele brakuje do emerytury i mają okres ochronny (głupota).
   Wiek oczywiście trzeba podnieść (i to solidarnie kobietom też, bo to że przechodzą wcześniej, a żyją statystycznie dłużej od mężczyzn to przesada), ale moim zdaniem rynek pracy jeszcze najwidoczniej ma luzy, skoro pomija się starsze osoby w rekrutacjach.

   Zresztą tak jest ze wszystkim. Pracodawcy nadal chcą mieć gotowego do pracy pracownika, zamiast szkolić kogoś, kto np. się chce przebranżowić, albo ma wykształcenie kierunkowe, ale nie ma doświadczenia itd.

  • więcej komentarzy(10)

 •  

  pokaż komentarz

  Tydzien temu slyszalem ze brakuje 100 tysiecy kierowcow. Generalnie od wielu znajomych slysze, ze w ich firmach szukaja ludzi do pracy ale nie ma chetnych. Ojciec ma firme i o nawet przecietnego pracownika jest juz trudno. Cos nie wierze w te 1,1% ale nie jestem z obozu rzadzacego no i jestem na emigracji wiec moze jednak rzeczywistosc jest inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: proponuję podwyższyć pensję (bez zwiększania obowiązków) to się szybko znajdzie osoba do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: kierowców nadal będzie brakować, bo polskie firmy oszczędzając na pracownikach biora mnóstwo najtańszych zleceń w Europie. Gdyby płacili jak trzeba to zleceń byłoby mniej, bo najtansze by się nie opłacały i nagle w cudowny sposób etatów dla kierowców byłoby mniej ale lepiej płatne i problemy z ich brakiem byłyby mniejsze. Zbankrutowaloby tylko trochę dziad transow.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: Te słyszę o poszukiwaniach. Do mnie odzywała się ostatnio firma z której odeszło 3 projektantów ETK.

   3700netto. Podziękowałem, myślę, że będą szukać jeszcze długo. Nie brakuje pracowników a niewolników którzy od zycia oczekują tylko pocałować stopę pana szefa. Taka moja opinia.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: ale wiesz ze kierowca to nie zawód? to stan umysłu

  •  

   pokaż komentarz

   no i jestem na emigracji wiec moze jednak rzeczywistosc jest inna.

   @yale: Gdyby była inna nie siedziałbyś na emigracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: W Polsce zarabialbym podobne pieniadze a po odliczeniu kosztow mialbym pewnie wiecej w kieszeni. Nie jestem tu dla kasy. Dalej uwazam jak ktos nie spal w szkole na lekcjach i mu sie chcialo cos samemu od siebie zrobic na brak pracy nie bedzie narzekal w Polsce. Co do polityki i prowadzenia biznesu przez Januszy to nie bede sie wypowiadal tu faktycznie dalej republika bananowa panuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: proponuję, żebyś kupował droższe artykuły ( bez lepszej jakości) wtedy na pewno znajdzie się kasa dla wszystkich

  •  

   pokaż komentarz

   @Metios2013: o proszę cię, tylko nie zaczynaj tekstu jaki to biedny pan przedsiębiorca jest krzywdzony.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: brakuje kierowcow i bedzie coraz gorzej. Po po pierwsze kierowcow brakuje w gownianych firmach, te dobre maja komplet bo jak ktos jezdzi i wie ze ma dobrze to wciagnie kumpla co jezdzi u dziada. A strzelam ze 90% polskich firm transportowych to dziady.

   Druga sprawa, nie chodzi o pieniadze, bo pracujac na kraju gdzie bedzie sie prawie codziennie w domu mozna zarobic od kolo 4.5-5k w gore. Bez zadnej szkoly tylko z prawkiem, wiec to nie jest malo. Jezdzac na zachod kilka tysiecy wiecej.

   Inna sprawa ze samo prawo jazdy i szkolenie jest dosc drogie.

   Moim zdaniem najwiekszym problemem powodujacym brak kierowcow sa nie zarobki a specyfikacja tej pracy i postrzeganie tego zawodu w spoleczenstwie.

   Pracujac jako kierowca czesto musisz spedzic kilka dni w trasie, samo w sobie to nie jest takie najgorsze bo auta sa wygodne, w miare przystosowane, na wiekszosci stacji prysznice, bary itp. Ale dochodzi rozlaka z rodzina i to ze siedzisz jak ten cymbal w budzie.

   Kolejna rzecz- kierowca wsrod ludzi jest postrzegany jak najgorszy dziad, chuj, pijak, brudas, zawalidroga. Wsrod znajomych nie przyznasz sie ze jestes kierowca bo zostaniesz odebrany jak wyzej.

   Przez kazdego jestes traktowany jak smiec. Na firmach traktuja cie jak bys przyjechal na zlosc. Jestes zalezny od kazdego leszcza na zakladzie, od mietka z grupą na bramie za 5 zl/h, przez paniusie w okienku konczac na wozkowym. Wszyscy pracuja 8h i maja na ciebie wywalone. Powiesz cos nie tak to po zlosci bedziesz stal.

   Do tego dochodza slabe warunki pracy i patologie tej branzy. Zatrudnianie na minimalna, wieczne kontrole, setki przepisow i zlamanie kazdego- mandat minimum kilka stów. Uzeranie sie z dziadami, niesprawnymi autami, wielu ma nawet problem zaplacic w terminie. Jak nie masz znajomego ktory cie wciagnie do dobrej firmy to najczesciej musisz przerobic kilku dziadow zanim znajdzie sie cos lepszego.

   I teraz taki mlody chlopak ktory szuka dla siebie jakiejs drogi, widzi cos takiego, wie ze musi wydac duzo na start, wie ze bedzie popychadlem i wszedzie uwazany za smiecia, ze jak stanie na parkingu to na stacji kazdy bedzie patrzyl jak na najwieksze zlo, wie ze na drodze bedzie postrzegany jak najgorszy chuj. I mysli- po co mu to jest potrzebne? A ci napaleni to najczesciej pojezdza troche, zobacza jaki to jest syf i rzuca te robote w cholere i pojda gdzies gdzie zarobia mniej, ale beda traktowani jak czlowiek, beda spac w domu i nie bedzie sie stresowal podczas jazdy bo coraz to kolejne sluzby na niego czychają.

   I to prowadzi do sytuacji ze stare dziady przez ktorych jest taki obraz w spoleczenstwie wymieraja, a mlodzi, ktorzy reprezentuja juz jakis troche lepszy poziom (chociaz i tak nikt w to nie wierzy bo kierowca=z automatu dziad i chuj) pierdzielą taką robote.

   A ze zawod ten jest jestym z wazniejszych w gospodarce i caly czas rosnie zapotrzebowanie to ktos jezdzic musi. Nie beda jezdzic nasi mlodzi to sciagaja ukrow, pakistancow, bangladeszow, hindusow i innych wynalazkow. I dopiero jak ci beda stanowili wiekszosc to dopiero zobaczymy co sie bedzie odp@$?!?!ac na drogach.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: a gdzie ja pisze o przedsiębiorcy, stosując Twoją logikę, odnoszę się do zmiany Twojego zachowania. Zacznij świat zmieniać od siebie wtedy być może zauważysz że proste recepty są zwyczajnie głupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Metios2013: dokładnie to sugerujesz. My kupujemy tanie rzeczy dlatego biednego przedsiębiorcy nie stać aby płacić więcej pracownikom.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: Bzdury pleciesz.
   Nie spałem na lekcjach a sensownej pracy i płacy dla mnie w kraju nie ma .
   Zarabiam tyle samo euro co złotówek w Polsce ale niestety to nie tyle samo co do wartości..
   Za granicą jestem wyłącznie dla tego że średnia krajowa w Polsce to poziom wegetacji a ponoć większość zarabia znaczniee mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: wyobraź sobie że przedsiębiorca płaci swojemu pracownikowi 40% więcej niż pracownik dostaje do reki, tutaj tez jest rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WormRider: elektrotechnika, czyli instalacje elektryczne, automatyka, bms, ppoż, kontrola dostepu, fotowoltaika, przesyl energii itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: dużo by wam pomogło w zmianie wizerunku jakbyście odpuszczali wyprzedzanie jeżeli różnica prędkości między pojazdami wynosi 1 km/h....

  •  

   pokaż komentarz

   @Luki_78: 3-4 bo 1 to za malo, to jest wlasnie przyklad dziadostwa, bo widzi ze chlop sie meczy to nie odpusci tylko jeszcze bedzie wgniatal pedal w chlodnice

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: Ja tak tego nie postrzegam. Praca jak praca. Na pewno wstydu z bycia kierowcą nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: kierowcą to gówno praca, odpowiedzialność wysoka, nie wypijesz sobie, czasu przejazdu według grafiku nie do wykonania bez łamania przepisów

  •  

   pokaż komentarz

   @Zerodutch: Ja jestem kierowcą na emigracji i nie czuje się źle z tego powodu, najbliżsi też nie wstydzą się tego co robię. Nie każdy kierowca jeździ w długie trasy i śpi w kabinie. Ja jeżdżę śmieciarką i zawsze śpię w swoim łóżku. A co do wypicia, każdy ma inne priorytety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: o ile orientujesz się to mógłbyś powiedzieć w jakich rodzajach firm można znaleźć pracę kierowcy z codziennym powrotem do domu? Czy np budowlana z wywrotką i gruchą do betonu czy cysterny? Czy firmy transportowe , ze zleceniami dla sieci handlowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciasno1: budowlanka to zależy czy na miejscu czy delegacje, cysterny ADR na stacje to codziennie. Dystrybucja- wszelkie biedronki, teska, markety- chociaz dla mnie to jest patodystrybucja, zap@#!!?#, nie ma jak wjechać, ale co kto lubi. Można szukać na nocne linie kurierskie albo wahadła, przewoznicy co jezdza pod rohling suusem, rabenem, schenkerem i inne wynalazki. z jakiego miasta jesteś, musisz dzwonic i pytac po dziadach z ogloszen

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: Będe się przeprowadzać i prawdopodobnie będzie to Warszawa lub Wrocław. Chciałem zrobić taki mały rekonesans bo zazwyczaj jak Janusz sam szuka i daje ogloszenie na olx tzn że kolejki chętnych nie ma. Widzę ,że nawet na jazde w systemie i spaniem w budzie mimo ,że praca wykonywana za granicami to różni się w zależności od atrakcyjności lokalnego rynku pracy. Szukam roboty z powrotami gdzie jednak byłby jakis mały work live balance. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @maciasno1: no to musisz szukac po dziadach jak nie masz znajomych, najlepsze firmy sie nie oglaszaja, jak bys byl z lodzi, to by sie cos podpowiedzialo z taka robota...bo tam to nie wiem czy te firmy dzialaja (codzien powrot, nowe auta)

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: tak domyślalem się. Dzięki za odpowiedź

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: I teraz taki mlody chlopak ktory szuka dla siebie jakiejs drogi, widzi cos takiego, wie ze musi wydac duzo na start, wie ze bedzie popychadlem i wszedzie uwazany za smiecia, z

   Takie podejście ma KAŻDY polski szef który nie pracował za granicą. Tak traktuje swojego pracownika. KAŻDY. Więc to jest standard a nie bolączka kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: fajni znajomi jak nie można im powiedzieć jaki się ma zawód. I przesadzasz nieco na drodze nie aż tak wielu kierowców odbiera kierowców ciężarówek zle- osobiście uważam że mają więcej praktyki i są bardziej przewidywalni od np przedstawicieli handlowych lub busiarzy. Co do stania na firmach i zaladunku...mam w pracy po sąsiedzku właśnie osoby od załadunku itd. W nocy ,święto ok tiry stoją pod bramą. Ale w dni robocze oni nie mają 8 h tylko pracują aż nie załadują tych ciężarówek. Czasami pujda wczesniej- a czasem później.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: ale ja nie mowie o traktowaniu kierowcy jak smiecia przez pracodawce bo to jest pczywiste w kazdej branzy u nas, mowie ze wszyacy w kolo go traktuja jak smiecia

  •  

   pokaż komentarz

   proponuję podwyższyć pensję (bez zwiększania obowiązków) to się szybko znajdzie osoba do pracy.

   @FLAC: Czasami rozwiazanie oczywiste i najprostsze okazuja sie byc najtrudniejsze do pojecia...

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: przesadzasz, za dużo wykopu. Wśród moich znajomych <30 lat jedyny przypadek śmiertelny w pracy to własnie kierowca tira. Raczej nikt nie śmiał się z jego zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @crouch3r: pominąłeś fakt - musimy tak robić, bo mamy konkurencje w postaci litwinów, łotyszy a teraz nawet firm ukraińskich. To nie jest łatwy biznes, jak ci się wydaje. W mojej okolicy mam co najmniej 10 firm transportowo-spedycyjnych, wszystkie lecą na zachód - problemem są jedynie konkurencji z krajów wymienionych przeze mnie powyżej.

  • więcej komentarzy(21)

 •  

  pokaż komentarz

  pamiętajcie polaczki 13 października zagłosować na waszych ulubieńców patriotów niech wam ściągną kolejne 5mln ukrów pakoli i hindusów do pracy za 1zł brutto a wy albo taniej albo żreć gruz xD

 •  

  pokaż komentarz

  Tja... jasne... teoryjki ludzi, którzy nigdy w fabryce nie byli... idź znajdź człowieka do stania przy maszynie w takim np Elblagu, powodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: Spokojnie, coś w końcu się zmieni. Ja też byłem na rozmowie o pracę gdzie w ogłoszeniu miałbym się zajmować drobnymi konserwacjami i naprawami. Na miejscu okazało się, że jest to utrzymanie ruchu (tego nie było w ofercie) na 6 obiektach na raz, w tym betoniarni, części produkującej bruk i bloczki betonowe. Kilkadziesiąt szaf sterowniczych, kilkaset silników, mnóstwo przekaźników. Praca w wysokiej temperaturze, w wilgoci, z dużą szansą na zrobienie sobie krzywdy.. Ile chcieli płacić? Ano minimalną.
   Fun fact: miałbym być na telefon 24/7 w nocy o północy gdyby coś się działo.
   I dziwią się, że byłem siódmym kandydatem który nawet im dokumentów nie zaniósł XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltaire ale w czym problem? Jeśli by za to dobrze zapłacił to nie rozumiem...

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: No a czytałeś co napisałem? Minimalna krajowa na rękę i tyle, nic więcej. Ciuchy i badania też załatw sobie sam.. Serio chciałbyś nie mieć życia? Pracujesz 10 h a potem jesteś pod telefonem CODZIENNIE, CAŁĄ DOBĘ. A to wyklucza Cię z wyjazdu na wakacje czy jakichś podobnych rzeczy. Nie wiem jak oni by kwestie urlopu rozwiązywali, bo nie ma innego pracownika niż obecny. A obecny idzie niebawem na emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltaire to się zmienia, dobrzy ludzie w utrzymaniu ruchu mogą rzadac prawie każdej kasy i dostaną

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: No tam szukają od ponad roku kogoś, jeden wytrzymał 2 miesiące i wyjechał do Szwajcarii (automatyk), potem nikt nawet nie chciał spróbować (czemu się nie dziwię) a facetowi co teraz to ogarnia odkąd powstał zakład to zostało kilka miesięcy do emerytury.. Będą musieli zabulić.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: no polemizowałbym, są janusze biznesu którzy wolą pójść z torbami niż zapłacić więcej
   Oczywiście jak w końcu padną to może coś się zmieni tylko że rząd nie pozwala im za bardzo padać (dostarczając niewolników z Ukrainy, albo tolerując lewe przetargi na których tacy "biznesmeni" się odkuwają).

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltaire: no czyli tak naprawdę nie szukają. Czego tutaj nie rozumiesz? skoro zakład funkcjonuje to znaczy, że dają sobie radę a to ogłoszenie jest po to, że jak trafi się jakiś ogarnięty młody to go wyszkolą i zwiększą mu pensję. Skąd wiesz, że cały zakład spoczywałby tylko na tobie a nie jakiś konkretny moduł? Skąd wiesz, że obecna załoga zarabia minimalną i dalej chce tam zostać?

  •  

   pokaż komentarz

   A obecny idzie niebawem na emeryturę.

   @Voltaire: jak mu stanie produkcja na parę dni to janusz zapłaci i to dużo :)

  •  

   pokaż komentarz

   to wyklucza Cię z wyjazdu na wakacje czy jakichś podobnych rzeczy

   @Voltaire: Na ile zrozumiałem problem wyjazdów wakacyjnych załatwili ci płacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: no bo socjalizm zabija stanowiska nisko opłacane. Normalnie ktoś bez umiejętności, bez szkół, nie potrafiący nic by musiał iść do takiej gówno pracy fizycznej bo nigdzie by go nie chcieli a jeść musi. A teraz wygląda to tak, że patola narobi sobie dzieci, ciągnie socjal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Voltaire: Tylko po co tam szedłeś, skoro miałeś taką wiedzę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fleisch W ofercie pracy pisali tylko ,,elektryk - automatyk" i obowiązki to konserwacja maszyn.

  • więcej komentarzy(2)