•  

  pokaż komentarz

  A co, szwedzka policja nie daje sobie rady? Pewnie przez postępowe zmiany w strukturze zatrudnienia :D

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Ogolnie problem z policja jest taki ze oni nie maja zadnego autorytetu zreszta jak nauczyciele. Jak cie policjant zatrzyma to rozmawiasz jak z kumplem. Dlatego imigranci najczesciej nie szanuja policjantow nawet ich werbalnie obrazajac.

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: No jasne, bo jak idzie władza, to powinieneś stanąć na baczność, zatańczyć, po czym przeprosić, że istniejesz. Na Zachodzie chamstwa i wyższości policji raczej nie uświadczysz, ale dzbany o mentalności posowieckiej tęsknią za zamordyzmem. Normalni ludzie szanują z powodu wykonywanej pracy, a nie pały na pasem.

  •  

   pokaż komentarz

   A co, szwedzka policja nie daje sobie rady?

   @senkjuwerymacz: Tak samo jak ich strażacy. Ale jak jechała pomoc z Polski żeby gasić z nimi pożary to szwedzka minister nie pyskowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Krytyka szwecji przez pisowską europoslankę jest kuriozalna biorąc pod uwagę politykę imigracyjną pisu, ALE Dobrze wiecie, takze wy lewicowcy i lewacy, ze typ nigdy by czegoś takiego nie napisał o muzułmanach, czy imigrantach z jakiegoś afrykańskiego kraju, nawet jesli to byłaby prawda , a nawet jesli to by szybko wyleciał na kopach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Beautiful_Rainbow: No wiadomo, że do Polski przyjechały tabuny Ukraińców, ale ci po pierwsze przyjechali do pracy a nie po zasiłki, a po drugie- nie chcą nam tu robić swoich szariatów.

   Najlepiej by było, żeby Polacy nie musieli wyjeżdżać za kasą, no ale skoro już wyjeżdżają i potrzebni są ludzie do pracy, to lepsi Ukraińcy niż roszczeniowi Arabowie / Afrykanie patrzący tylko na socjal i jeszcze kombinujący po swojemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Nie sa przygotowani na gwalty na owcach ktore popelniaja obcokrajowcy...

   pokaż spoiler ...z Polski
   https://www.strefa.se/2019/05/24/w-szwecji-polak-zgwalcil-owce/

  •  

   pokaż komentarz

   No wiadomo, że do Polski przyjechały tabuny Ukraińców, ale ci po pierwsze przyjechali do pracy a nie po zasiłki, a po drugie- nie chcą nam tu robić swoich szariatów.

   @senkjuwerymacz: Wymyślasz sobie bzdurę "co oni myslą" i przypisujesz to myslenie innym.
   Przyjeżdżają by mieć po 1 miesiącu polską minimalną emeryturę, przyjeżdżają by się zatrudnić na parę miesięcy i leczyć swoje dzieci ( na you jest mnóstwo filmów o tym, jak się tym chwalą), oczywiście biorą wszystkie możliwe zasiłki -tak dokładnie te, które były przez różnych obrzydzane gdy je wprowadzano, do tego studenci stamtąd mają dodatkowe stypendia i zasiłki, a uczelnia dostaje wyższą dopłatę niż do polskiego studenta - a ja pamiętam lata 90 i jak miliony Polaków kształciło się za swoje, teraz z ich podatków płaci się gigantyczne stypendia jakimś ludziom ze wschodu, itd itd

   Polscy debile po uniowstąpieniu w latach 2004-2012 nie mieli prawa do legalnej pracy w Niemczech, a teraz cieszą się, że wpuszczają do siebie miliony desperatów z Ukrainy, kraju, który nie jest członkiem UE i którego państwową ideologią jest banderyzm i UPA.

   Polskim debilom można naszczać do ust i będą zachwyceni oraz czuli się dowartościowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: polska patola jest tam gdzie jej miejsce w UK, Niemczech i Szwecji... Mam nadzieję że jeszcze więcej ich tam pojedzie... A tak w ogóle to w Szwecji tylko Polacy są złodziejami? Nie sądzę...

  •  

   pokaż komentarz

   A tak w ogóle to w Szwecji tylko Polacy są złodziejami?

   @piatek19: Nie, ale widać tylko z naszymi sobie nie radzą :)
   Kurde, aż prawie dumę poczułem :P

  •  

   pokaż komentarz

   Przyjeżdżają by mieć po 1 miesiącu polską minimalną emeryturę

   @yam-jest: A nie jest tak, że aby dostać tę minimalną emeryturę (1000zł ?) to trzeba mieć 10 lat płacenia składek przynajmniej od minimalnej pensji? Coś takiego czytałem jakis czas temu, wczesniej było to 20 lat, ci co wpłacali mniej dostawali jakieś groszowe wypłaty uzależnione od wysokosci wpłaconych składek (np. był przypadek jakiegoś goscia, który dostawał emeryturę w wysokości 4 groszy, a koszt wypłacenia dla ZUS emerytury coś koło 10 zł).

   przyjeżdżają by się zatrudnić na parę miesięcy i leczyć swoje dzieci
   No ale za te pare miesiecy zapłacili składki na ZUS i NFZ, więc trudno uznac że im się to nie należy, skoro nam się należy.

   oczywiście biorą wszystkie możliwe zasiłki
   Skoro państwo chętnie daje to oni chętnie biorą. Jak pojedziesz na zachód i dostaniesz legalną robotę to tez masz prawo do zasiłków. Tak jest wszędzie, nie wiem czego tu się można czepiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: @biliard: brak szacunku do policji bierze się z tego ze nic nie robią. Polskich złodzieji nie łapią również w Polsce. Hamburgery w Mcdonald, drzemka, interwencja na sygnale żeby złodziej zdarzył spokojnie uciec, 12 lat oczekiwania na emeryturę i załatwianie prywatnych interesów w czasie pracy

 •  

  pokaż komentarz

  Majac na uwadze fakt ze Szwecja ma prawie 4x mniej mieszkancow to wyniki migracji w obie strony sa na podobnym poziomie. A Johansson niech sp!#@$!@a na drzewo bo nawet jesli mieszkancy wschodniej europy specjalizuja sie w drobnych kradziezach to przybysze z poludnia specjalizuja sie z ciezkich przestepstwach i zabojstwach oczywiscie ten przyglup na nich palcem nie wskaze bo Polak, Litwin czy Rusek to gorszy sort wzgledem czarnych. Na szczescie tylko dla urzednikow.

  Jeszcze dodam paradoksalnie ze na przestrzeni 10 lat zaczelem postrzegac Polske jako bardziej bezpieczne miejsce niz Szwecja. A kazdemu szwedowi z jakim rozmawialem podrozujac Pomorze sie bardzo podoba (glownie ze wzgledu na ceny i mozliwosc shoppingu)

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: No ja się z Tobą zgodzę, ale zaczepka Mazurek była po prostu debilna:

   Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów. Szwedzi uciekają ze swojego kraju,aby w Polsce znaleźć spokój i normalność.
   A Polacy na zachodzie to co? Nie imigranci? Wytykanie komuś otwartości na imigrantów, kiedy własny kraj ma problemy z emigracją to po prostu jakiś odlot.

  •  

   pokaż komentarz

   A Polacy na zachodzie to co? Nie imigranci?

   @DaeronTargaryen: Polacy na zachód wyjeżdżają głownie za lepiej płatną pracą. Raczej nikt z Polski nie ucieka bo tu jest niebezpiecznie i nie ma spokoju.
   Powinieneś od czasu do czasu przeczytać całość wypowiedzi (nawet dwa razy) - wtedy zrozumiesz jej sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Ale mi nie chodzi o sam fakt, że ktoś wyjeżdża z Polski tylko o to, że ona ogólnie pisze o imigracji jako czymś złym, kiedy Polacy w dużej mierze są beneficjentami otwartych granic w UE i stanowią spory procent imigrantów na zachodzie. Gangi wschodnioeuropejskie są również problemem w Szwecji. Zgadzam się z kolegą wyżej, że kradzieże to jest łagodniejsza forma przestępczości, ale gdyby ktoś rzeczywiście chciał słuchać rady Mazurek to na Odrze już dawno powinni wprowadzić kontrole, żeby poprawić bezpieczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko o to, że ona ogólnie pisze o imigracji jako czymś złym

   @DaeronTargaryen: Nie zauważyłem, gdzie pisze że imigracja to zło? Choć inna sprawa, że nadmierna emi/imigracja nie jest korzystna dla nikogo, ani dla państwa, z którego ludzie uciekają, ani dla państwa do którego przybywają. Powtarzam: NADMIERNA (bo już wiem, że masz problemy z takimi drobnostkami jak złapanie prawdziwego sensu wypowiedzi :P )

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   A Polacy na zachodzie to co? Nie imigranci?

   No właśnie nie. Swoboda przepływu osób w ramach UE to nie to samo co imigracja. Podstawowa różnica jest taka, że Polacy swojego prawa do przemieszczania się w obrębie wspólnoty nie dostali w prezencie, ani ze względów charytatywnych, tylko uzyskali w ramach traktatów akcesyjnych. My to prawo do przemieszczania dostaliśmy "za coś" - a konkretnie za spełnienie wszystkich wymogów akcesyjnych, nawet jeżeli niektóre były niekorzystne dla naszej gospodarki. Polska co roku wpłaca do UE składkę, można więc nawet powiedzieć, że my za to prawo do przemieszczania się swoich obywateli nadal regularnie płacimy. W przypadku imigrantów spoza wspólnoty nie ma takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Napisała:

   Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów.
   Szwecja i ogólnie zachód ma otwarte drzwi na Polaków, którzy z tego chętnie korzystają, a ona pisze, że to źle.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie nie. Swoboda przepływu osób w ramach UE to nie to samo co imigracja.

   @xysiorek123: Wiem co masz na myśli, ale kłóciłbym się, czy to ma tutaj znaczenie. Tak, imigracja wewnątrz Unii to specjalny przypadek, ale na poziomie indywidualnym nie ma żadnej różnicy, skoro to i tak decyzja rządu Szwecji, że dane osoby znajdują się na jej terytorium. To, że istnieje dodatkowe porozumienie między państwami nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:
   Ma znaczenie, bo jeżeli używasz określenia "imigranci" wobec dwóch kategorii osób o zupełnie różnym statusie to zniekształcasz rzeczywistość. Stawiasz znak równości, tam gdzie go nie ma. Polacy maja prawo, które inne państwa mogłyby wycofać co najwyżej wycofując się traktatów unijnych o swobodnym przepływie, bo inaczej byłaby to dyskryminacja. Tymczasem imigranci spoza UE nie mają żadnego prawa - korzystają jedynie z charytatywnej, dobrowolnej decyzji niektórych państw. A charytatywności nie wymusza się na innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @xysiorek123: W słowniku masz konkretne znaczenie, lepiej trzymać się języka polskiego. I jak najbardziej Polacy pod nie popadają. Co to za gówniana nowomowa? To na emigranta z Polski mamy jakieś nowe słowo?
   Jak ktoś pisze "człowiek" to też wydaje ci się, że zrownuje np mordercę i, powiedzmy, osobę pracującą charytatywnie, tylko dlatego, że oboje są ludźmi? Zacznij myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: jak pisowiec. Moze nasi kradna, ale tamci kradli wiecej i nie mieli wartosci :)

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: chyba jakiś zj#%!ny jesteś cisnąc po nim. On tylko oddał pstryczek Mazurek która ze swoimi bredniami obrażającymi Szwedów wyjechała.

  •  

   pokaż komentarz

   Majac na uwadze fakt ze Szwecja ma prawie 4x mniej mieszkancow to wyniki migracji w obie strony sa na podobnym poziomie.

   @rentonB: Jak to niby obliczyłeś? xDDD Nie ma to jak prawackie dane z odbytu.

   to przybysze z poludnia specjalizuja sie z ciezkich przestepstwach

   @rentonB: pokaż statystyki ze Szwecji

   Jeszcze dodam paradoksalnie ze na przestrzeni 10 lat zaczelem postrzegac Polske jako bardziej bezpieczne miejsce niz Szwecja.

   @rentonB: Gówno kogo obchodzi twoje postrzeganie xD Ja postrzegam polskę jako burdel zmierzajacy w stronę autorytaryzmu. Kraj taki bezpieczny, że możesz być pobity na legalnym marszu i nic się z tym nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @szybki_zuk: Jakbys mial troche oleju w glowie to bys wiedzial ze statystyk tym bardziej w Szwecji nie prowadzi sie wg. narodowosci. Kto tu mieszka ten wie. Zreszta przestan klamac ze nikt z tym nic nie rob w sprawie Bialegostoku. Wielu zostalo juz zidentyfikowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: jakbyś miał trochę oleju w głowie to nie wyciagalbys wniosków z dupy. Jak nie ma statystyk to skąd wiesz takie rzeczy xd
   To ty klamiesz. Zatrzymano tylko kilka osób, podczas gdy agresywnych bandytów było wielu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szybki_zuk: Wielu to znaczy ile? Jakbyś miał trochę oleju w głowie to nie wyciagalbys wniosków z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rentonB: z dupy tylko ty sobie wyciagasz różne rzeczy. Jak chcesz zobaczyć ilu to wielu to włącz losowe nagranie z yt, widać tam stada bandytów, liczne są też nagrania z ataków na pojedyncze osoby

  •  

   pokaż komentarz

   Majac na uwadze fakt ze Szwecja ma prawie 4x mniej mieszkancow to wyniki migracji w obie strony sa na podobnym poziomie.

   @rentonB: Chyba ty i plusowiecze nie zrozumialiscie prostego tekstu pisanego. (-‸ლ) W Szwecji jest okolo 100,000 Polakow (91k w 2017 za wiki) a Szwedow w Polsce niecale 3,000 (za artykulem). Czy ty serio uwazasz, ze to jest podobny poziom? Te 8,000 to wyjechalo w zaledwie 2 lata.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Sweden

   W latach 2017-18, do Szwecji wyemigrowało ponad 8 tys. Polaków. To ponad trzy razy więcej niż całkowita liczba Szwedów, którzy mieszkają w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: Mea Culpa, z rana nie powinno sie pisac ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Takie techniczne pytanie: w jaki sposób Polska miałaby się zająć kradzieżami w Szwecji?

 •  

  pokaż komentarz

  O tym, że szwedzki rząd i politycy kłamią w temacie imigracji powszechnie wiadomo. Dopóki BRA udostępniała statystyki przestępczości z podziałem na kraje pochodzenia sprawców to zawsze wychodziła nadreprezentacja sprawców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. W kategorii przestępstw seksualnych ta nadreprezentacja była jeszcze większa. Pod koniec lat 90-tych przestano więc udostępniać tę część statystyk pod pretekstem, że byłyby rasistowskie. Obrona przed tymi zarzutami jest zawsze ta sama: to żadna tam "strefa szariatu" ani "no-go" - fejk nius! Tu się "tylko" policja boi zapuszczać, a karetki pogotowia są obrzucane granatami... Dowalanie się do Polaków to też ucieczka do przodu. Ta sama manipulacja co w przypadku UK - w liczbach bezwzględnych wyjdzie, że w więzieniach jest ich dużo, ale w stosunku do całkowitej liczby Polaków w Szwecji już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xysiorek123: właśnie chciałem zobaczyć czy ktoś zwrócił na to uwagę.
   bo ciekaw jestem skąd ta pani ma informacje, skoro BRA od 2015 nie nie wpisuje "background" w statystyki

   za wiki
   "In January 2017, the Löfven Cabinet denied the request from member parliament Staffan Danielsson to update the BRÅ statistics on crime with respect to national or immigration background of the perpetrator, as had previously been done in 1995, 2005 but the 2015 was overdue."

 •  

  pokaż komentarz

  Specjaliści od kradzieży w 1655 roku się odezwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna