•  

  pokaż komentarz

  Jak mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu, zadaszenie jest zgodne z projektem. – To jest wstępna wizualizacja, która nie jest w ogóle zgodna z projektem – tłumaczy. W podobny sposób rozbieżność pomiędzy faktycznym wyglądem centrum przy Sądowej a wizualizacją wyjaśnia urząd miasta, ale powodów przeprojektowania nie podaje. – Wizualizacje węzłów powstawały na etapie koncepcji, stąd różnice. Zmiany, które są obecnie widoczne, zaszły podczas procesu projektowania dla wszystkich elementów węzła i były efektem różnych wytycznych i uzgodnień – odpowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice.

  Z katowice 24.info

  Czyli oglądamy nieaktualna wiz, gdzieś tam ze szkiców koncepcyjnych, która wogóle nie powinna być podawana do publiki. Zawalili sprawę.

 •  

  pokaż komentarz

  Znalezisko wyśmiewające rozdźwięk między wstępnymi projektami a rzeczywistością nie było fake newsem. Ani tym bardziej informacją z Radia Erewań. Uwaga o wielokrotnych zmianach projektu przez inwestora jeszcze bardziej pogrąża zarówno Centrum Przesiadkowe, jak i Budimex. Ciekawy projekt wstępny obrócono w karykaturę.
  Całkiem jak z planetarium ku czci Kopernika na placu Wszystkich Świętych w Krakowie. Konkurs na zabudowę działki wygrał świetny projekt Nonchi Hwafong Wanga. Ale był za odważny jak na krakowski grajdół, więc zrealizowano śmieszny Pawilon projektu Ingardena. Śmieszny, bo jeden z głównych akcentów fasady - ceglane żaluzje dość szybko przestały działać.
  W linku skany (fatalnej jakości niestety) artykułu poświęconego projektowi Koreańczyka: https://smp.uph.edu.pl/msn/17/1-5.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzSkoczylas: wow, to niesamowicie ciekawa sprawa z tym planetarium! Inna sprawa że Pawilon Wyspiańskiego i tak jest dość odważną realizacją jak na takie ścisłe centrum miasta. A jak to jest z tymi żaluzjami - one nie działają i nie da się ich naprawić, czy da się ale nikomu się nie chce/opłaca?

  •  

   pokaż komentarz

   @Archivald: Nie wiem jak jest teraz, ale przez pewien czas były problemy. Pierwszym były zbyt słabe siłowniki obracające żaluzjami. Jak to naprawiono, to okazało się, że krakowski brud unieruchomił żaluzje.
   Ogólnie budynek jest zachowawczy, tak jak inne projekty Ingardena. Sprawia pozory nowoczesności, ale to wariacja tego samego, dość nudnego tematu.
   Jeszcze edit.
   Były też problemy z żaluzjami, bo publika samodzielnie nimi kręciła, co również uszkadzało siłowniki. Wykonawca i architekt tłumaczyli się, że to było nie do przewidzenia, że ludzie będą sobie tym banglać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Archivald: Ciąg dalszy editu. I to wina publiki, że się psuje, a nie wadliwego projektu i bumelanckiego wykonania.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pacze na słupy z wizualizacji vs. słupy z realizacji:

  źródło: 1565443015603.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczyło by zobaczyć jak wyglądał projekt złożony do urzędu przez architekta.
  Teraz są prawdopodobne opcję jakie zostały zrobione:
  Konstruktor mógł być kiepski, bez profesjonalnego narzędzia do opracowania tych krzywizn lub na etapie optymalizacji zrobili kwadracika bo taniej. Etap optymalizacji może zlecić budowa i z uzgodnieniem z architektem i konstruktorem do zrobienia kwadracika.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież nikt nie miał pretensji do wykonawcy, a do miasta, że pokazuje jedno, a buduje drugie. Co z resztą jest normą w Katowicach: przypominam kosmiczne koncepcje i wizualizacje tzw. rynku zanim zrobiono obecną patelnię.

  •  

   pokaż komentarz

   GrzegorzSkoczylas 15 godz. temu +3

   Znalezisko wyśmiewające rozdźwięk między wstępnymi projektami a rzeczywistością nie było fake newsem. Ani tym bardziej informacją z Radia Erewań. Uwaga o wielokrotnych zmianach projektu przez inwestora jeszcze bardziej pogrąża zarówno Centrum Przesiadkowe, jak i Budimex


   @OnufryZagloba: Co ty nie powiesz?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodany przez:

avatar dedik dołączył
632 wykopali 6 zakopali 33.3 tys. wyświetleń
Advertisement