•  

  pokaż komentarz

  jedna z wielu "zasług" człowieka

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny byc moze kiedys uda sie go odtworzyc i wroci

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny: z dinozaurami też tak było, rzucali w nie kamieniami i wszystkie wymarły ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @MrSmoker: No ale to tylko gdy rzucali przez miesiąc, dwa miesiące bez przerwy #pdk.

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny: Czy można tak powiedzieć, że zasług człowieka? Sam uważam, że przy obecnym wymieraniu gatunków świat straci wiele ze swoich kolorów i wartości, ale tego poniekąd chce natura.

   Mamusia natura zawsze skupiała się na tym by przetwarzać swoją materię organiczną w formy które na chwilę obecną mają najlepsze warunki do przetrwania i zachowania cennego kodu DNA. Ona się tak nie użala nad tygrysami i lwami jak my, bo najwyraźniej nie ma w sobie zarówno empatii do przegranych jak i zmysłu piękna.

   Gdyby było inaczej to muchy byłyby wróżkami, a przegrani nie byliby rozszarpywani na strzępy przez inny gatunek.

   Pokmińcie.

   Ze 100% gatunkow jakie kiedykolwiek zamieszkiwaly ta planete, ponad 99% juz nie istnieje, materia na ktora sie skladaly, juz stanowi skladowa czegos innego co zyje. Natura z pewnoscia nie interesuje sie zadna forma zycia inna niz ta, ktora obecnie deklasuje pozostale. Jej tylko zalezy zeby nie wymrzec.

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny: a na ch%! podtrzymywac sztucznie gatunki? chcesz to wydawaj swoj hajs i zlap je wszystkie

  •  

   pokaż komentarz

   @Carguy: Przez ostatnie kilka lat było trochę prawdopodobnych obserwacji tego zwierzaka. Do tego stopnia, że dokładne lokalizacje są utajnione (EDIT: ale do publicznej wiadomości podano, że gdzieś na północy Półwyspu Jork), a naukowcy rozpoczęli poszukiwania. Być może jeszcze nie wszystko stracone.

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny śmierć tego zwierzaka to nie zasługa człowieka, a na pewno nie w 100 procentach. Wyginęły ze względu na migracje do Australii psów dingo, które były silniejsze i spowodowały wyparcie wilkowora tasmańskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @KLYKWPLYK: A pies dingo dotarł do Australii kupując bilet w jedną stronę w Australian Airlines i ludzie nie mieli z tym nic wspólnego? Akurat wymarcie tego gatunku jest winą człowieka absolutnie w 100 procentach.

  •  

   pokaż komentarz

   @dramatdramatyczny 99% gatunków żyjących na ziemi wymarło Fyi

  •  

   pokaż komentarz

   @Sahelantrop: Prawda. Ale to było dość dawno temu :)
   "Na podstawie badań genetycznych naukowcy przypuszczają, że przodek dingo dotarł na kontynent prawdopodobnie 5 tys. lat temu (ale być może nawet 10 800 lat temu) wraz z jedną z późniejszych fal osadniczych z Azji Południowo-Wschodniej."

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: Ale czy to coś zmienia? Psy przywędrowały tam jako towarzysze człowieka i od początku były gatunkiem inwazyjny. Podobnie zresztą jak Homo Sapiens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sahelantrop: Ale czy to coś zmienia? W samej Polsce mamy wiele gatunków inwazyjnych wśród zwierząt, choćby:
   babka śniadogłowa
   babka rzeczna
   babka łysa
   jenot
   norka amerykańska
   wioślarka kaspijska
   racicznica zmienna
   rak sygnałowy
   rak pręgowaty inaczej rak amerykański
   lates nilowy
   stonka kukurydziana
   szop pracz
   krab wełnistoszczypcy
   krabik amerykański
   kiełż wschodni
   Dikerogammarus villosus (kiełż)
   żółwie: ostrogrzbiety, ozdobny, malowany i jaszczurowaty
   sowa śnieżna
   syberyjski podgatunek orzechówki
   krzyżodziób świerkowy
   krzyżodziób sosnowy
   krzyżodziób modrzewiowy
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: O tym że jednak zmienia przekonał się osobiście wilkowór tasmański, oraz sympatyczny Genyornis, wzorowo wytępiony przez inwazyjny gatunek nieruchawego ssaka, którego Natura umieściła gdzieś między owcą a hieną, a który uwierzył że jest Koroną Stworzenia.
   A co do powyższej listy: ktoś Cię oszukał. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale na pierwszy rzut oka widzę, że są tam gatunki, które w Polsce można spotkać wyłącznie na dziale rybnym w Auchan (lates nilowy), albo widziano je raptem dwa razy, jeszcze przed wojną (sowa śnieżna). Zlituj się...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sahelantrop: W historii planety nie istnieje gruuuubo ponad 99% gatunków, a na ich miejsce powstają nowe. Co roku ginie ponad 20 000 gatunków zwierząt. Obecnie wyginięciem zagrożonych jest około 41 proc. wszystkich płazów i 25 proc. ssaków. To szóste masowe wymiaranie gatunków w historii, a zatem nic nowego. Po nim życie rozkwitnie na nowo. Prawdopodobnie człowiek w małych grupach zbieracko-łowieckich też jakoś się dostosuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak Ci się nie chce niczego sprawdzaj to przestań pisać "zlituj się", bo trąci zajebistością... niemniej dzięki za rozmowę - mnie się nie chce przekomarzać z mądralami... możesz mieć ostatnie zdanie lub zakończyć już teraz. Wybór należy do Ciebie. Miłego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: Napisałem "zlituj się", ponieważ podałeś fałszywą informację. To Ty miałeś obowiązek przed wciśnięciem "Wyślij" sprawdzić wiarygodność tego, co piszesz. Inaczej wychodzisz po prostu na kłamcę. I to ja tutaj udaję mądralę? Niewiarygodna bezczelność.
   Żadne z wielkich i tych mniejszych wymierań, nie było spowodowane destrukcyjną działalnością jednego gatunku. To sytuacja, w historii życia na ziemi wyjątkowa. Jest rzeczą całkowicie oczywistą, że nie doprowadzi ona do unicestwienia życia. Ale pojawienie się gatunku obdarzonego inteligencją to również wydarzenie jednostkowe (w każdym razie o żadnym innym nie wiemy) i od takiego gatunku należałoby oczekiwać bardziej racjonalnego postępowania. W jego własnym interesie. Skoro jednak uważasz, że w sumie nic się nie stało, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

 •  

  pokaż komentarz

  Piękny byl ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @RETROWIRUS Warg z gothica

  źródło: vignette.wikia.nocookie.net

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie podejmuje się próby sklonowania na podstawie materiału genetycznego pobranego z zakonserwowanych tkanek zwierzęcia. Niestety, tkanki zostały zakonserwowane w formalinie, która „pocięła” DNA na małe kawałki. Największe nadzieje pokłada się więc w jedynym egzemplarzu zakonserwowanego w alkoholu szczenięcia. Szanse na realizację tego projektu nie są jednak duże.

  Ciekawe ile kasy idzie teraz na takie badania przez debili, którzy 80 lat temu nie potrafili powstrzymać bandy wieśniaków przed wytępieniem gatunku. Wydaje sie nie tak dawno, ale ludzie byli wtedy tak zacofani w niektórych kwestiach jak małpy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaką funkcje spełniały te pasy z tyłu?