•  

  pokaż komentarz

  Faszysta, bo nosi mundurek od Bossa

 •  
  zapinio

  -2

  pokaż komentarz

  To jest tylko angielskopodobny. Słowa nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @zapinio: absolutnie czysty angielski ze slowianskim akcentem. Chyba musisz się jeszcze pouczyć

  •  
   zapinio

   -1

   pokaż komentarz

   @dbc4razy: Radzę pojechać do Anglii. W wiekszości przypadków nie będziesz rozumiał ani słowa. Prawdziwy angielski prezentuje mój przyjaciel Steven. Tu w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @zapinio: W Anglii i bardziej ogólnie w Wielkiej Brytanii istnieją dziesiątki lokalnych gwar różniących się akcentem, semantyką i leksyką. Podobnie jest w Australii, czy USA. Osoby, które uczą się tzw angielskiego jako drugiego, czy trzeciego języka zazwyczaj zgłębiają RP - wersję modelową. We wspomnianej przez ciebie Anglii RP uchodzi za język wykształconych elit. Oczywiście, wszędzie trafisz na brytyjskich,amerykańskich, czy afroamerykańskich przymułów,czy kmiotów, którzy nie przejmują się ani modelwą gramatyką, ani składnią. Jednak wciąż jest to, mniej więcej ten sam język i po krótkim oswojeniu się z róznicami wszędzie się dogadasz. Zapytaj przyjaciela Stevena co to jest ten prawdziwy angielski? Ciekaw jestem co ci powie.

  •  
   zapinio

   0

   pokaż komentarz

   @dbc4razy: Jako typowy niegdyś biały anglosaxon (England...Old England...) po politechnice londyńskiej ,syn pilota RAF, zapewne powie coś sarkastycznego jak John Clees ostatnio (że Londyn nie jest już angielskim miastem...)

  •  
   zapinio

   0

   pokaż komentarz

   @dbc4razy:

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: londoner.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @zapinio: Zapewne więc posługuje się RP, czyli jak sama nazwa wskazuje językiem wyuczonym, nie naturalnym. Więc który to jest "prawdziwy angielski"? Received czy może ludowy cockney?

  •  
   zapinio

   -1

   pokaż komentarz

   @dbc4razy: Dla niego literacki angielski jest językiem jak najbardziej naturalnym. Z tym, że Anglicy z angielskim jako native language stanowią juz mniejszość. Poza tym ,podobnie jak dla mnie, język angielski (dla niego ojczysty) jest tylko 1/100 umiejętności jakie posiada.Więc się nie zastanawia nad takimi niuansami. Bo i po co. To bez znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: A prawami się trzecią.
   Co ma wspolnego komunizm z antifą, z lgbt?
   Tylko waszą prostotę umysłową. Ktos wam powiedzial- komunizm to zło. I wy bezrefleksyjnie powtarzacie instynktem stadnym.
   Komunizm zna pojęcie lumpenproletariat- tam ludzie nie pracujący nie są mile widziani. Komunizm to nie wewnętrzne tarcia światopoglądowe. Kominizmowi zależy na jedności.
   Tylko, że w komunizmie ci wszyscy bogacze i aferzyscu polityczni mieliby problem finansowy, wspierają więc te wszystko antify, lgbt, jakieś inne wynaturzenia logiki. Przyklejają im naklejkę komunizm i ludzie tak sobie to wyobrażają.

   A co do antifą to szkoda tylko, że swoją działalnością kompromitują te Antifą z okresu sprzed II wojny. Gdzie rzeczywiście walczyli o wolnosc z rosnącym Nazizmem. Dzisiaj tamta Antyfaszystowska Akcja swoją działalność zaczęłaby od walki z dzisiejszą.

   Ale to potrzeba trochę poczytać samemu, nie to co Ci Wykop, czy pan z telewizji powie, albo ktoś kto chce żebyś tak myślał.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: A prawaki się trzepią* edycja zawiodła.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Komunizm jest dla debili, wiesz dlaczego? Bo jest kłamstwem, a debile wierzą w kłamstwa. I wiesz co? Oświecę cię czemu komunizm nigdy nie działał i nie będzie działał:

   pokaż spoiler Ludzie są egoistami

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: Dzisiaj ludzie o zbrodniach i winach komunizmu wiedzą prawie wszystko. Zobaczymy jak wyjdzie prawda na jaw co się dzisiaj dzieje w tym demokratycznym kapitalizmie.

   Debile wierzą w kłamstwa. Ok wydaje mi się że mam więcej niż 60 IQ, nie odbieram więc tego jako atak personalny, a niewiedzę.

   Ludzie są egoistyczni z natury. Też tak myślę, dzisiaj przecież też to widać w tym ustroju.

   Kłamstwem w komunizmie jest? Jak się domyślam, argument, że się nie sprawdził.

   Porównujemy chlopską Rosje i Chiny. Zniszczona po wojnie Europa Wschodnia, Kuba...
   A zapominamy, że Marks pisał o podłożu do rewolucji komunistycznej w rozwiniętej gospodarce.
   Możemy się tak przepychac na argumenty.
   Błędem komunizmu mogło być to w jakich warunkach się kształtował.

   Masz jakieś jeszcze argumenty po za
   "nie będę rozmawiał z debilem" to podziel się, lub nie komentuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: @pulkownik_isajew: "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb" to jest właśnie największą wadą komunizmu, chyba nie muszę pisać dlaczego? Dlatego uważam że najwięcej powodzenie miał by okres przejście który zakłada "od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy".

   Czemu komunizm jest kłamstwem? Bo mówi nam że da sie zbudować takie społeczeństwo w świecie egoizmu I chciwości.

   Też nie mówię że Kapitalizm jest najlepszy, bo widzę w nim pełno wad np. Elitaryz, ale napewno komunizm nim nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: Komunizm jest łatwy do krytykowanie, bo można zawsze uderzyć w dane miejsce, lub czas w którym widzimy coś co nie mogło się udać. Można złapać się jej i ją przybliżyć adwersarzowi. Jako argument brzmiący to bez sensu.

   Tak. Teraz nie wiem czy myślisz o komunizmie idealnym? Takim jak idealna demokracja pozbawionym populizmu i nadużyć, stroniąca od nadużyć władz, reprezentująca interesy wszystkich wyborców? Czy takim, ktory ma podparcie w logice, będąc jednocześnie możliwym do zrealizowania?

   Komunizm nie jest kłamstwem. Jeśli atakiem na niego jest niemożliwość zbudowania poprzez ludzką chciwejść i egoizm to prawdopodobnie masz wizje, że wszystko jest państwowe. Zanim jeszcze powstał PZPR w Polsce to ustalono uspolecznienie zakładów powyżej 50 pracowników.
   Małe zakłady, gdzie można było realizować chciwość i egoizm naturalny dla czlowieka nastawionego na polepszenie swojej syguacji zyciowej funkcjonowały jako wlasnosc prywatna, lub spoldzielcza.

   Czy żeby być komunistom potrzeba zgadzac się w 100% z książka sprzed 150 lat? Można z niej wykreślić co nie wyszło, nie tracąc tym samym samej filozofii.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Czy łatwość jej krytyki nie świadczy o jej słabości?

   Szczerze nie myślę o żadnym konkretnym ustroju, to są tylko moje luźne przemyślenia.

   Egoizm i chciwość nie przejawia się tylko w przedmiotach czy pieniądzach (które zresztą są też przedmiotem), ale i władzy dlatego powstały takie twory jak: ZSRR, ChRL czy KRLD, a nie ten wasz wymarzony komunizm w myśl zasady "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb".

   Nie, nie musi. Jak zaczynasz wykreślać jej podstawy to i reszta traci swój sens, jeżeli podstawy są złe, to i w większości reszta i jak zaczniemy już tak skreślać, to zostajemy praktycznie z niczym. A to podstawy są złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: >ten wasz wymarzony komunizm w myśl zasady "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb".

   Nie ma nas, sam to pisze. Nigdy tak nie było chyba. Możesz wskazać ewentualnie okres.

   Zachowaj jednak dowolność i skreśla. W demokracji był ostracyzm, nie było kampanii wyborczych, specjalistów od wizerunku, rozdawnictwa pieniedzy za glosy wyborcze- teraz są, rzutuje na całe rozwiązanie? Czy można mówić tylko o potrzebie zmian?

   Chciwość i na władzę. Teraz nie ma? Masz jakieś w Polsce partie nie socjalistyczne? Może konfederacja. Nie mów mi o 2% partiach?
   Nie wydaje Ci się, że coś poszło nie tak?
   każdemu tylko zależy na pieniądzach w zasiłki?

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Największym błędem w historii ludzkości jest nie rozliczenie się z komunizmem jak z nazizmem. Swastyka to obciach, nazistowscy politycy nie są noszeni na koszulkach jak popkulturowe gwiazdy. Te wszystkie Che, sierpy i młoty, zakazać to jest herezja. Twój ideał komunizmu był w Kambodży, ludzie żyli w pierwotnych kilkuset osobowych komórkach społecznych, bez wykształcenia, majątku. Skończyło się układaniem piramid z ludzkich czaszek, ale wszyscy byli równi. Na tych marszach komunistycznych maszerują rozpuszczone dzieciaki zachodu, klepane po pupci przez rodziców. Mentalne miernoty nie potrafiące wybić się ponad przeciętność tylko dlatego, że są po prostu leniwi. Taki jest komunizm przeciętny, leniwy, wszystkich równający do jak najniższego poziomu. Jest szary, agresywny, dlatego, że na jego czele stoją jednostki zwyczajnie przeciętne obrażone na świat, który nie dostrzegł ich geniuszu. Natomiast w trudnych czasach władzę obejmują zwyrodnialcy pokroju Stalina, Pol Pota.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: jak nie ma nas, to kto jest nikt? Czy może masa bezrefleksyjnych ludzi, którzy są w stanie wykonać wszystko co im się powie, czyli niewolnik idealny, czy masa nic nie znaczących ludzi, którzy są tylko statystyką? Do tego dążycie? Chyba gdzieś już to widzieliśmy.

   Jeżeli nie widzisz różnicy między tamtymi czasami i trazniejszymi chyba nie mamy już o czym gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: jak nie ma nas, to kto jest nikt?

   Sam piszę, nie wypowiadam się w czyimś imieniu. Nie pisz was. Brani jakby się w imieniu Partii wypowiadał.

   Uławiasz sobie rozmowę. Wstawiasz "nas" jako twój obóz- czyli wszystkich antykomunistów. I "was" stawiając mnie w sytuacji, że muszę prostować wydarzenia, jako zagorzały komunista. Na łatwiejszym poziomie musiałbyś pisać "Stalinisto".

   Jeśli nie widzisz różnicy między tamtymi a naszymi czasami to nie ma o czym rozmawiać.

   Widzę, dlatego piszę. Nie bronię książki sprzed 150 lat, ani rozwiązań sprzed 80. Część rozwiązań dalej wykazywalaby się efektywnością gospodarczą, część można usprawnić zgodnie z ideami zawartymi w podstawach teoretycznych, ale i wykorzystaniem nowych rozwiązań, które pojawiły się w trakcie tych lat. Np. Internet, który mógłby pozwolić na łatwiejsze zdobywanie wyksztalcenia wyższego, udział proletariatu w decydowaniu o sobie poprzez rozwinięcie idei Demokracji Internetowej. Coś czego nie było 80 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kokabiel: > Największym błędem w historii ludzkości jest nie rozliczenie się z komunizmem jak z nazizmem.

   Ile Nazistów zginęło? Nie chce pominąć, więc może koło 50? Plus samobójstwa czy to czołówki partii, czy generałów.

   Stalina ciężko było osądzić. Pośmiertnie jedynie można było. Kogo byś chciał skazać na śmierć? Ciężko będzie podawać nazwiska, ale kto był zbrodniazem zaslugującym?
   Pewnie UBecy z sądów Z okresu stalinowskiego.

   Na tych marszach komunistycznych maszerują rozpuszczone dzieciaki zachodu, klepane po pupci przez rodziców. Mentalne miernoty nie potrafiące wybić się ponad przeciętność tylko dlatego, że są po prostu leniwi.

   Zgadzam się. Komuś komunizm może kojarzyć się z pomocą innym. Mozd chca s bezpieczny sposob zwrocic na siebie uwagę. Zauważ tylko paradoks, o którym wspomniałeś Che idol lewicy. Raz uznawany za rasiste i homofobia. A w innych wypowiedziach jako twarz lgbt i multikulti. Wybierzmy jedną narrację. Pierwsza jest bliżej prawdy zgodnie z obiegową wiedzą.
   Czyli ci ludzie z koszulkach Che mają coś wspólnego z jego wizją komunizmu? Chcieliby żeby wygrał? Raczej nie. Nie będę tłumaczył się za innych co nimi kieruje zakładając koszulki z nim w takim otoczeniu społecznym.

   Mój ideał komunizmu skończy się Kambodzą.

   Powiedziałbyś z którego zdania to wynika, to postaram się uniknąć błędu gdy następnym razem zabiorę głos.

   Zakazać koszulek z Guevarrą.
   W Ameryce południowej też? Taka demokracja silną, że innym do głosu dojść nie pozwoli. Na temat Che( już któryś raz w rozmowie- jakbym chciał się narracja internetową jednego słowa usilnie zlapac)
   -poziom analfabetyzmu Kuba i państwa sąsiednie
   -średnia długość życia Kuba i państwa sąsiednie
   600 ofiar może ma na koncie. A ile osób nie umarło i z głodu, lub chorób dzięki lepszej medycynie i ziemi dla rolnikow jest tematem pomijanym. Pewnie nikt. Za Batisty ludzie nie ginęli, żyło im się wspaniale. Taką narracja jest stosowana - dużo ludzi w to wierzy chyba.

   Wyciągnijmy z rozmowy temat Stalin, "każdemu po rowno"-może w Kambodży to miało miejsce, , zachowanie dzisiejszych aktywistów w sporej mierze utrzymywanych, a nie spontanicznych. I mozna porozmawiać na argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Źle przeczytałem i się nie zrozumieliśmy.
   Dlaczego mówię o was ponieważ atakuje jedynie komunizm i ogół osób go wspierających nie ciebie samego. Dlatego wypowiadam się jako o was. Wracając do tego całego usuwania, tak jak pisałem usuwając podstawy niszczysz sam komunizm. Z tego co widzę raczej próbujesz stworzyć nową idę na bazie komunizmu. Jak chcesz to próbuj, ja ci tylko dałem odpowiedź dlaczego komunizm nigdy nie działał i dlaczego nigdy nie będzie działać.
   Myślę, że możemy już skończyć naszą dyskusje, bo w sumie nic więcej ciekawego nie napisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejek: Chcesz ro probuj, ale nie bedzie działal.

   Może usuwając ostracyzm polegającym na wygnaniu polityka po za polis, może rozbudowywujac kampanie wyborcze, działy pr partii, ich trolli gdzieś się pobubilismy. Może zachęcanie ludzi obrazkami z kampanii, plakatami wyborczymi ludzie głosują na zdjęcia, nie wartości?

   To się nie uda. Chcecie to próbujcie?

   Może się nie rozumiemy. Ja dzieł Marksa i Lenina wszystkich nie czytałem. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Nie twierdzę, że twoja idea nie będzie działać, ja tylko twierdzę że komunizm nie będzie działać dlatego, że błąd leży u podstaw.

Dodany przez:

avatar Cayar dołączył
496 wykopali 23 zakopali 9.5 tys. wyświetleń
Advertisement