•  

  pokaż komentarz

  Dziękuję ! Powinni dostać 90 mil za sprzedawanie gówna horizon które zacina się częściej niż działa...

 •  

  pokaż komentarz

  Te wszystkie sieci kablowe i satelitarne pływają po bardzo konkurencyjnym i kurczącym się oceanie, korzystając z metafory ze słynnej książki (Blue Ocean). Prawdopodobnie rynek skurczy się do rozmiarów, które doprowadzą do upadłości większości tych graczy w perspektywie 15-20 lat. Na dziś główną motywacją do ich utrzymania są transmisje sportowe, a te jak wiemy szybkie zmierzają w stronę platform streamingowych. Wyobraźcie sobie teraz, że taki Netflix dostaje prawa do transmisji IO, Ligi Mistrzów albo nawet Ekstraklasy. Firmy próbują się dziś ratować łącząc tv z internetem, czy tak jak Polsat kupując Plusa i pakietując usługi telekomowe z TV, a nawet z dostarczaniem energii. To są próby zbudowania nowych linii biznesowych lub crossowania usług, które mają zapewnić im przetrwanie właśnie w długoterminowej perspektywie.
  Jeśli takie UPC prowadzi politykę, która tak mocno bije klientów, to może być pierwszy kandydat do upadłości dużej sieci tego typu (chociaż w sumie Multimedia też była na skraju upadku i zainwestowała w nich Vectra).

  •  

   pokaż komentarz

   @Iudex:
   Mam od UPC internet, telewizji nie oglądam. W przyszłości zastanowię się czy nie wziąć od nich HBO GO, bo jest taniej niż bezpośrednio od HBO.
   W miejscu gdzie mieszkam, nie mam konkurencji dla UPC, alternatywa to 10 mbit od Orange lub internet mobilny.
   Takich miejsc jest sporo, do większości osiedli jest teraz podpięty jeden operator kablówki i Orange/Netia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Encjusz: HBO GO w UPC to koszt 30zł, bezpośrednio od HBO 19.90 - jak to robisz, że u nich jest taniej?

  •  

   pokaż komentarz

   @krysk: nie wiem jak to robisz, że koszt dla Ciebie to 30 zł, ale ja dostałem ofertę za 10 zł

  •  

   pokaż komentarz

   Wyobraźcie sobie teraz, że taki Netflix dostaje prawa do transmisji IO, Ligi Mistrzów albo nawet Ekstraklasy.

   @Iudex: Przecież może je kupić gdyby chciał, tylko ich cena jest tak wysoka że nigdy im się to nie będzie opłacać.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież może je kupić gdyby chciał, tylko ich cena jest tak wysoka że nigdy im się to nie będzie opłacać.

   @Zuben: Słowo klucz - REKLAMY. Nie jest tajemnicą że sporą część tego co płacą telewizje za prawa do transmisji pokrywają potem całkiem nie tanie reklamy w trakcie. Bez wsparcia reklam jeszcze prędko takie platformy sobie nie pozwolą na kupno sportu, a reklamy w takich serwisach to wciąż kruchy temat dla tych platform.

   Z drugiej strony, coraz więcej na świecie praw do transmisji kupują stacje telewizyjne tzw. premium, utrzymujące się podobnie jak platformy z abonamentu swoich widzów z minimalnym zakresem reklam. A przy tym dostarczają zupełnie nie przerywaną reklamami transmisję, dodatkowo jeszcze samemu produkując wysokiej jakości studia i analizy.

   No ale to są znowu prawa do transmisji limitowane regionalnie, więc wciąż niepomiernie tańsze, niż globalna licencja dla jednego Netflixa na cały świat. Oczywistym jest że jeśli np. 10 największych telewizji w Europie płaci po 100 mln za jakąś transmisję, to cena dla Netflixa we wszystkich tych krajach nie będzie 100 mln, a 1000 mln, bo taka FIFA czy MKOL nie pozwoli sobie na "promocje" tylko dlatego żeby był jeden nadawca, a raczej na pewno pełne pokrycie dotychczasowych wpływów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben To jest tylko kwestia czasu. Kiedyś byś pewnie powiedział, że wypożyczalni DVD Netflix nigdy nie będzie stać na zrobienie wlasnego serialu, a Amazon to firma sprzedająca książki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To jest tylko kwestia czasu.

   @Iudex: Na pewno nie w obecnym modelu streamingowym śmieszny abonament nigdy nie dostarczy do środków by się to opłacało. Podobnie jest z filmami dystrybucja kinowa jest wielokrotnie bardziej dochodowa niż streaming. A dla netflixa nadchodzą trudne czasy niedługo nie zobaczysz na nim żadnego większego filmu hollywoodzkiego i kultowych seriali telewizyjnych bo już wszystkie wytwórnie startują z własnymi platformami.

  •  

   pokaż komentarz

   już wszystkie wytwórnie startują z własnymi platformami.

   @Zuben: Dobrze kombinujesz. Ja nie powiedziałem, że to akurat Netflix je wykupi. Po co np. UEFA ma mieć pośredników w postaci stacji telewizyjnych, skoro może sama livestreamować z reklamami i inkasować całą pulę leżącą na stole prosto do swojej kieszeni? Albo np. odsprzedać prawa jednej-dwóm globalnym platformom streamingowym? Do tego dojdzie, pytanie tylko kiedy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iudex: o upadku kablówek i zmianie formatu sprzedaży kontentu słyszę od jakiś 15 lat, czyli od czasu kiedy zacząłem pracować przy sieciach. To jest taki beton, że poza wojną jądrową nic ich nie ruszy, z roku na rok są za to coraz bardziej okopani bo zbyt wielu jest ludzi którzy zarabiają gigantyczną kasę na takim stanie rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @syrena_elektro: Przeczytaj sobie wspomnianą książkę (Przemianę Błękitnego Oceanu), to zrozumiesz o czym piszę w pierwszym poście. Aczkolwiek warto ją przeczytać w ogóle, bo ten powód jest błahy. Wyraźnie napisałem też, że upadnie wiele sieci, a nie że znikną one całkowicie z rynku, a te które zostaną i nie zmienią swojej strategii, znacznie uszczupla swoje dzisiejsze dochody.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iudex: chodzi ci o "Strategie Błękitnego oceanu"?

  •  

   pokaż komentarz

   @syrena_elektro: To są dwie ksiązki tych samych autorów, ale przemiana moim zdaniem jest znacznie bardziej wartościowa, bo jest praktyczna - pokazuje metodę dojścia do błękitnego oceanu. A to o czym mówimy w kontekście sieci telewizyjnych, to cholernie czerwony ocean.

   źródło: f.allegroimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Iudex: czytałem strategię z dobrych 10 lat temu. Nie pamiętam żeby mnie porwała.
   Co do sieci i telekomów, to uważam, że prędzej to pójdzie w takim kierunku jak rynek samochodowy. Koncentracja kapitału u kilku ogromnych koncernach i blokowanie zmian oraz wchodzenia nowych graczy. Tesla to taki Netflix

  •  

   pokaż komentarz

   czytałem strategię z dobrych 10 lat temu. Nie pamiętam żeby mnie porwała.

   @syrena_elektro: Większość osób tak mówi, dlatego Przemiana jest lepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Iudex niedługo upc ma być sprzedane deutsche telekom...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bomboniusz1986 Kompletnie nic to nie zmienia w kontekście przyszłości branży. Konsolidacja rynku jest niemalnym krokiem, łącznie usług także. Pytanie tylko, który z tych graczy jako pierwszy zrozumie grę w którą wszyscy grają i odstawi konkurencję.

 •  

  pokaż komentarz

  UPC rownież mnie naciągnęlo w umowie. Inna kwota była ustalona ze sprzedającym, a inna na rachunkach. Kpina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: Ja mam tak samo... Miałem płacić 49.99 za internet i dostać 10 kanałów TV za free a płacę 29.99 za internet i 29.99 za te 10 kanałów TV "free" z których nie korzystam, jak próbowałem zrezygnować z tej telewizji to "się nie da" i i tak bym płacił 60 PLN za internet. Poza tym regularnie pada im internet. UPC = dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelLegowski: Możliwe, że płacisz więcej bo UPC odejmuje 5pln/msc za akceptowanie ich spamu marketingowego i kolejne 5 za rachunki tylko elektroniczne, bez makulatury. Osobiście z UPC mam dobre doświadczenia we Wrocławiu, przez kilka lat (3-4, nie pamiętam dokładnie) były może 3 sytuacje bez internetu, przy czym 2 razy kilkugodzinne (raz awaria, raz zapowiedziane modernizacje) i raz przez kilka dni przy większych modernizacjach, przy czym to było w okolicy świąt jakiś lub innych powodów do dni wolnych od pracy, w każdym razie też zapowiedziane więc ciężko było narzekać. Do tego po przeprowadzce wystarczył telefon i technik był na drugi dzień, miałem pakiet 250mbps, teraz 300mbps, i rzeczywiście 100% czasu jest bardzo blisko wartości (gdy jeszcze miałem pakiet 250mbps czasami mierzyłem, zazwyczaj ~240/19 przy deklarowanych 250/20, w najgorszych sytuacjach 225/18, teraz przy deklarowanych 300/20 jest 295/20), pingi niskie, bez utraty pakietów, nie zaobserwowałem żadnej nawet kilkuminutowej przerwy.

 •  

  pokaż komentarz

  1.badz korpo
  2.zrob gowno umowe
  3.sciagaj hajs z biedakow
  4.dostan kare 1/10 czy 1/100 zarobionego hajsu z biedakow
  5.WPLAC KARE PANSTWU KTORE NIE CHRONI BIEDAKOW

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko gwoli spójnej informacji: UPC jest mocno, choć coraz mniej, zadłużone u... swojego właściciela (Liberty Global).
   Przy przychodach rzędu 1 500 000 000 zł rocznie wykazuje stratę (dwa lata temu 100 mln zł, w zeszłym 400 mln zł), z czego dużą część generują odsetki od pożyczek (sprytne! :)

   Inwestycje UPC w infrastrukturę i soft w zeszłym roku to ponad 500 000 000 zł.
   UPC ma plan objąć swoją siecią docelowo 6 mln gospodarstw.

   Podsumowując - jeśli przez "zarobione" masz na myśli przychód roczny, to ta kara to ok. 2% "zarobku" rocznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @deni28s: Jakie to prawdziwe, a totalną patologia to są afery z żywnością. Producenci z pełną świadomością oszukują. To nie dość, że dostają groszowe kary to nawet nie podają nazw tych producentów do świadomości publicznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Oni doliczają k%%%a 5 zł za spamowanie reklamami o jakichś ich gównianych wydarzeniach. "w ramach oferty masz możliwość skorzystania z dwóch upustów za Elektroniczną Fakturę lub zgodę na otrzymywanie korespondencji marketingowej. Wysokość upustu to 5,01 zł. W każdej chwili masz możliwość rezygnacji, jednak wiąże się to z doliczeniem kwoty za upust. Warunki są określone w Regulaminie promocji." ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żałosna firma.