•  

  pokaż komentarz

  po 45 chemioterapiach Jak? > musiałem zakasać rękawy i iść do pracy To nieludzkie. > Urząd Miasta Wrocławia zaoferował nam kilka mieszkań do remontu Remont za 100k, obniżcie oczekiwania. Woda, mydło, trochę gipsu i dwa wiaderka farby tyle nie kosztują.

 •  

  pokaż komentarz

  edy pomogli nam ludzie dobrej woli i sławny biznesmen, który nie zdając sobie sprawy z całej sytuacji, chcący ocieplić swój wizerunek jeszcze bardziej nas pogrążył wynajmując dla nas mieszkanie od prywatnego właściciela.

  Jakim cudem was pogrążył?
  Z opisu wygląda, że miasto zaoferowało wam kilka mieszkań - fakt luksusów nie było, wc na klatce - ale to chyba lepsze, niż mieszkanie w maluchu.

  Rozumiem, że sytuacja jest nieciekawa, ale czytając opis odnoszę wrażenie, że bardziej potrzebujecie pomocy psychologa i asystenta rodziny, a nie kasy.

 •  

  pokaż komentarz

  @RobertRobson

  Macie moją sympatię, ale takie życie to wasz wybór.
  1. Dostaliście mieszkanie od miasta, ale go nie chcecie bo remont za drogi kosztujący 100 000 zł. Mam dwie lewe ręce, ale wykończenie domu o powierzchni 140 m2 (z stanu deweloperskiego) kosztowała mnie 50 000 zł. razem z wyposażeniem łazienki i kuchni. Większość prac robiłem sam, ucząc się z filmików z internetu, a żona dzielnie mi pomagała.
  2. Mieszkanie niewykończone jest lepsze niż maluch. Zdziwilibyście jak wielu Polaków którym nikt nie pomaga mieszka w prowizorkach.
  3. Uważam, że Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej są mało efektywne i marnują kasę, ale jeśli ktoś nie potrafi z nimi współpracować tzn., że w jego postawie jest problem. Tzn. zrozumiałbym gdybyś prosił o pomoc z załatwieniem jakiejś sprawy w MOPSie, bo z jakiegoś powodu nie chcą Ci pomóc, lub robią to źle, ale odrzucanie pomocy MOPSu i wybieranie dalsze mieszkanie w maluchu zamiast nawet zrujnowanym mieszkanku to o was źle świadczy.

  Przykor mi, że musiałem być wobec was tak brutalny, ale zafałszowywanie obrazu rzeczywistości nic nie da. W każdym razie jeśli się za to nieobraziliście to napiszcie prywatną wiadomość - mogę pomóc wam dogadać się z MOPsem, lub zaproponować inne rozwiązanie.