•  

  pokaż komentarz

  czekamy na sezon drugi czarnobyla,ponad 30 lat minęło ,a Ruskie takie same

  •  

   pokaż komentarz

   @art33: ludzi u nich mnogo, kilkanaście mniej czy więcej - różnicy nie zrobi. Byle tajemnica się "nie wydała".

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: biedni ludzie,prywatnie rosjanie są zajedwabiści( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @art33: Zajebiści dopóki im przytakujesz ale spróbuj porozmawiać z tymi cepami o historii i zobaczysz jak większości z nich odp#%$$%?a.
   @FLAC: Już nie mnogo przyrost naturalny słaby a do tego jeszcze ludzie emigrują.

  •  

   pokaż komentarz

   @art33: no właśnie kręcą drugi sezon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-stojanowski: bo to są zryte zsrrowskie berety,ale idzie do nich dotrzeć ,o ile wątroba wytrzyma

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-stojanowski Ale dalej w sumie ponad 100 mln, wiec wyczerpanie tych zasobow troche im zajmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-stojanowski tutaj się zgodzę. Czasem w gierce Battlefield pytam czat kiedy developer doda do gry nową zawartość w postaci sojuszników Niemiec czyli Rosjan. Taki wysyp cyrylicy musi świadczyć o srogim bólu rowa

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: z tym, że "ludzi u nich mnogo" to mit. Jakiś mirek nawet napisał cały wywód na ten temat obalając to powiedzenie opierając się o dane książkowe. Jak ktoś ma pod ręką to może podesłać, bo aż się prosi, żeby do zakładek wrzucić i linkować dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   biedni ludzie,prywatnie rosjanie są zajedwabiści( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @art33: Pomijając tematy historyczne: ci zajebiści Rosjanie w razie wojny z lubością wyruchaliby Ciebie, całą rodzinę i inwentarz domowy, a potem zaj@#@li zastawę stołowa i muszlę klozetową wraz z wc kaczką. Prikaz to prikaz, car każe - nie ma marudzenia, trzeba słuchać. Było się nie stawiać...

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: jezeli Polak dostawal rozkaz bylo inaczej? p!!?$#@etto Mirosławie, wyczuwam p!!?$#@etto. Fakt że rosyjska armia to był zlepek głodnych, zastraszonych i agresywnych ludzi w wiekszości z wyrokami itp. Gdyby teraz pozbierać taką ekipe z kazdego panstwa mialbys obraz armii rosyjskiej. My myslisz jestesmy lepsi? Po alko kilku zgwalcilo kobiete kilka lat temu w ustce na szkoleniu wojskowym. XXI wiek i myslisz ze cos sie zmienilo?

  •  

   pokaż komentarz

   : jezeli Polak dostawal rozkaz bylo inaczej?

   Niestety Polacy nie dostawali zazwyczaj rozkazów tak sk$!?ysyńskich i nie jest to przypadkiem. Akcje odwetowe polskich formacji na Wołyniu i w Galicji były reakcją na spiralę zbrodni nakręconą przez samych Ukraińców.

   . Fakt że rosyjska armia to był zlepek głodnych, zastraszonych i agresywnych ludzi w wiekszości z wyrokami itp.

   @sebastian-grabunczyk: Setki tysięcy wyrokowców?

   Czy alianci planowo rozbierali przemysł, infrastrukturę zdobytej Francji, Holandii i Belgii, bo to teraz wszystko trofiejne?

   Czy najwyżsi dowódcy wojsk alianckich uzasadniali w rozmowach na najwyższym szczeblu, że to przecież nic takiego, gdy żołnierz ulży sobie na przypadkowej kobiecie, musiał przebyć taki szmat drogi od Potomaku nad Ren, trzeba to zrozumieć.

   jezeli Polak dostawal rozkaz bylo inaczej?

   Wszystkie armie we wszelkich epokach dopuszczały się zbrodni i gwałtów. Czerwoni Ruscy byli w tej dziedzinie niekwestionowanym prymusem, co jest poniekąd zrozumiałe biorąc pod uwagę w jak dzikich i prymitywnych warunkach bytowali przez swe dotychczasowe życie oraz fakt, że w odróżnieniu od aliantów nie mieli do zaoferowania miejscowym dóbr w zamian za seks czy żarcie.

   Jak to jest, że zarażali tą cechą również szkolone przez siebie armie sojusznicze, które dopuszczały się potem podobnych czynów na swoich własnych rodakach, jak armia Północnej Korei czy Wietnamu Północnego?

   Po alko kilku zgwalcilo kobiete kilka lat temu w ustce na szkoleniu wojskowym

   Jeśli była to kobieta w mundurze, to nasuwa się pytanie - po wuj ona się tam ładowała? Oczywiście z pełnym współczuciem dla niej, ale dla kobiety w mundurze to niestety ryzyko zawodowe. Żołnierze nigdy nie słynęli ze zbytnich skrupułów w tych kwestiach.

   Po jaką cholerę za niemiecką armią w odwrocie podążały setki tysięcy hiwisów, cywili gotowych służyć pomocą okupantowi, byleby nie trafić w ręce wyzwolicieli?

   Żołnierz jest wypadkową warunków, w których żyje, wychowania, wyszkolenia i warunków kulturowych. Rosja to cywilizacja turańska, pokonany zasługuje w niej na pogardę i poniżenie, nic więcej.

   Poczytaj o dokonaniach armii rosyjskiej w niedawnych wojnach czeczeńskich czy Afganistanie, u nich nic się nie zmieniło Czy polskie wojska w Iraku czy Afganistanie również dopuszczały się zbrodni wojennych w celu sterroryzowania miejscowej ludności cywilnej? Stałe wojska zostały ujęte w karby dyscypliny, niestety Ruskie nadal cholernie lubią wspierać się wszelką możliwą żulerią, jak ma to miejsce obecnie w Donbasie i Ługańsku. Pogadaj z nimi przez net, zero krytycyzmu wobec Stalina, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku ukraińskich banderowców - tak trzeba było robić, wszelkie zbrodnie są usprawiedliwiane przez późniejsze ''osiągnięcia''. a w ogóle to wszystko wroga propaganda. W Polsce demitologizuje się postać Piłsudskiego, pisze od niedawna dość sporo o zbrodniach reżimu i samego marszałka. Wyobrażasz sobie coś podobnego w Rosji czy na Ukrainie?

   My myslisz jestesmy lepsi?

   Mniej dzicy, mniej skłonni do sadyzmu w realiach wojennych, z cała pewnością. Polacy nie dokonywali planowych zbrodni na masową skalę, nie byli trybikiem totalitarnego reżimu, by potem nie widzieć w tym nic złego i chełpić się minioną potęgą.

   Pisał o tej polskiej ''miękkości'' choćby Melchior Wańkowicz w swoich wspomnieniach wspominając jak polscy żołnierze oględnie mimo deklaracji traktowali niemieckich jeńców, częstowali papierosami i konserwami.

   Również mniej wytrwali na wojenne trudy, niedostatki aprowizacyjne, trudności wojenne, mniej psychicznie przygotowani na możliwość zostania wezwanym w kamasze.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy najwyżsi dowódcy wojsk alianckich uzasadniali w rozmowach na najwyższym szczeblu, że to przecież nic takiego, gdy żołnierz ulży sobie na przypadkowej kobiecie, musiał przebyć taki szmat drogi od Potomaku nad Ren, trzeba to zrozumieć.

   @mieszko111: oczywiście, że tak. Francuski generał, który obiecał afrykańskim giaurom, że mogą sobie robić co im się podoba nigdy nie został osądzony. To były uzgodnienia na najwyższych szczeblach. Armia USA tym się różniła od swołoczy jaka Stalin puścił przodem (nie była to większość jak pisze twój rozmówca ale już mniejsza o to)... tym się różniła, że miała rozdawane prezerwatywy i pozwalała sobie na podobne ekscesy na terenie Niemiec. O gwałtach pod Monte Cassino nakręcono zaraz po wojnie film, który bano się potem wyświetlać: https://histmag.org/Goumierzy-Jak-afrykanscy-zolnierze-wyzwalali-Wlochy-13908 http://krajwspanialy.pl/zbrodnia-monte-cassino/

  •  

   pokaż komentarz

   Poczytaj o dokonaniach armii rosyjskiej w niedawnych wojnach czeczeńskich czy Afganistanie, u nich nic się nie zmieniło Czy polskie wojska w Iraku czy Afganistanie również dopuszczały się zbrodni wojennych w celu sterroryzowania miejscowej ludności cywilnej? Stałe wojska zostały ujęte w karby dyscypliny, niestety Ruskie nadal cholernie lubią wspierać się wszelką możliwą żulerią, jak ma to miejsce obecnie w Donbasie i Ługańsku.

   @mieszko111: b racie - tu już mówiąc prosto "pieprzysz jak poparzony". Może napiszę tylko, że Czeczenia jest obecnie sprzymierzeńcem FR (były dwie wojny Czeczeńskie). A wiesz dlaczego? Bo po wojowaniu z ruskimi zaznali "honorowości" i "protektoratu" USA. O Czeczenii nie masz pojęcia - to Czeczeńcy potrafili obcinać jeńcom genitalia itp. Ruska armia była daleka od takich praktyk. W każdym razie obecnie po podsumowaniu tamtych trudnych zdarzeń obie strony się szanują i cenią - głównie za odwagę i męstwo, której brak jankesom. Armia USA zabija dla pieniędzy -to są zwykli najemnicy ("Polska" współczesna armia również dała się zdegradować do tego poziomu - tu nie ma już mowy o jakimś honorze i obronie granic ojczyzny w wypadku zagrożenia.

  •  

   pokaż komentarz

   . Armia USA zabija dla pieniędzy -to są zwykli najemnicy (

   @aleksiej-trexlebov: Ruscy żołnierze kontraktowi na pewno zabijają dla idei, w szczególności najemnicy z grupy Wagnera.

   O Czeczenii nie masz pojęcia - to Czeczeńcy potrafili obcinać jeńcom genitalia itp. Ruska armia była daleka od takich praktyk.

   Jasne, wszelkie książki, w których mowa jest o porywaniu czeczeńskich cywilów dla okupu, obozach filtracyjnych to wroga propaganda:

   ortury w obozie w Czernokozowie dokładnie opisał Umar Chanbijew, były minister zdrowia Czeczeńskiej Republiki Iczkeri, który jako więzień i jednocześnie lekarz zajmował się setkami ofiar rosyjskiego bestialstwa. Na podstawie tej wiedzy stworzył naukowe opracowanie na temat tortur chirurgicznych stosowanych w rosyjskich obozach koncentracyjnych. Gwałty i bicie były najłagodniejszymi z całego wachlarza wymyślnych tortur, wśród których znajdują się amputacje palców i kończyn, wydłubywanie oczu, łamanie kości i kręgosłupa, otwieranie jamy brzusznej i wyciąganie jelit na zewnątrz, odcinanie języka, uszu i organów płciowych, miażdżenie wątroby, śledziony i nerek. Więźniów poddaje się także elektrowstrząsom (torturowanie prądem elektrycznym organów płciowych, uszu, nosa,potylicy, pod pachami – jedna z ofiar opowiadała o wprowadzeniu jednej elektrody do odbytu, a druga elektroda podłączona była do organów płciowych; tortura spowodowała trwałe uszkodzenie dróg moczowych i prostaty)

   https://historia.org.pl/2015/07/08/pierwsza-wojna-czeczenska-1994-1996/

   Istniejące w czasie konfliktu rosyjskie tzw. obozy filtracyjne, porównywane były w różnych opiniach do obozów koncentracyjnych.. Z różnych źródeł, również rosyjskich, pochodziły informacje o zbrodniach armii rosyjskiej przeciwko ludności cywilnej – wymieniano gwałty, mordy, uprowadzenia, handel organami ludzkimi, handel zwłokami, tortury, okaleczanie ludzi oraz tzw.zaczystki - czyli łapanki, podczas których terroryzowana była cała wieś[30]. Również stronę czeczeńską obwiniano o dokonywanie rozmiarami podobnych do rosyjskich masowych zbrodni, jak np. mordowanie jeńców czy ludności rosyjskiej zamieszkującej tereny republiki[potrzebny przypis]. Raport międzynarodowej organizacji Human Rights Watch donosi, że do połowy 2006 w wyniku tortur zmarło 100 osób[31].

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Czeczenia

   Milewicz też ściemniał, Politkowska miała majaki. Jedynie słuszna wersja wydarzeń jest serwowana ludzkości przez Kreml.

   Czeczenii też oczywiście dopuszczali się zbrodni, taka miejscowa kultura. Trafił swój na swego, Rosjanie ze swym potencjałem mieli tylko większe możliwości złoczynienia miejscowym.

   http://jes.org.pl/2012/05/czeczenia-ludobojstwo-na-oczach-swiata/

   Może napiszę tylko, że Czeczenia jest obecnie sprzymierzeńcem FR (były dwie wojny Czeczeńskie). A wiesz dlaczego?

   Może dlatego, że wskutek drugiej wojny czeczeńskiej Rosja wzięła ten kraj za pysk i nie miano po prostu żadnego wyboru?

   Bo po wojowaniu z ruskimi zaznali "honorowości" i "protektoratu" USA.

   Jasne, po drugiej wojnie czeczeńskiej, podboju ich kraju i wyrżnięciu jakiejś 1/6 populacji miejscowi zapałali nienawiścią do USA i uznali, że Moskwa jest dobrym kumplem.

   Jest takim samym ''sprzymierzeńcem'' jak swego czasu PRL, Czechosłowacja czy NRD.

   Różnica jest taka, że Ruscy do tego sojusznika dopłacają miliardy rubli, bo boją się kolejnych niepokojów na Kaukazie, sam Kadyrow jest lojalny tylko wobec Putina. W razie zmiany władcy na Kremlu i dalszego osłabienia Rosji Moskwa może utracić swojego wasala.

   k. W każdym razie obecnie po podsumowaniu tamtych trudnych zdarzeń obie strony się szanują i cenią - głównie za odwagę i męstwo

   Dziwne, wszelcy Czeczenii, z którymi rozmawiałem przez net nienawidzili Ruskich.

   tu nie ma już mowy o jakimś honorze i obronie granic ojczyzny w wypadku zagrożenia.

   Nic tylko czekać na honorowe zielone ludziki, które wyzwolą Polaków, tak jak zrobiły to w Doniecku i Ługańsku, by dać potem władzę miejscowym gangusom i dresiarzom. Ruskie zawsze słynęły z honorowości i nie interesuje mnie ile rubli bierzesz za wpis.

   USA też ma swoje brudne interesy, z perspektywy Polski większym zagrożeniem jest bliska Rosja. I cokolwiek złego o USA nie powiedzieć, gdyby nie zbrojenia Reagana Polska nadal byłaby szczęśliwym krajem wysyłającym radośnie statki, węgiel i mięso do starszego brata.

  •  

   pokaż komentarz

   @art33 ja nie czekam na żaden serial a już na pewno żaden o Rosji czy jakimkolwiek innymi postsowieckim świecie

  •  

   pokaż komentarz

   @art33: Czekaj na ruskiego czarnobyla. Tam ci wszystko ładnie wytłumaczą, że to wina imperialistów zachodnich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: mowisz o tym ze polacy nie byli sadystami itp. k%%$a a skad wiesz czy by nie byli bedac po 2 stronie? Poczytaj relacje mieszkańców malych wsi gdzie działali tzw wyklęci. Gwałty na własnych ludziach, rabunki jedzenia pieniedzy itp.

   Trzeba byc skonczonym idiotą by skomentować gwałt na kobiecie tekstem a co ona tam robiła. Chciała zostać soldatem jak koledzy ktorzy ja zgwalcili. W kazdym przypadku takie rzeczy nie moga miec miejsca a Ty p$$?@$%etto w zaparte

  •  

   pokaż komentarz

   @art33 takie zachowanie to dewiza nie tylko ruskich władz

  •  

   pokaż komentarz

   mowisz o tym ze polacy nie byli sadystami itp.

   @sebastian-grabunczyk: To już Ty powiedziałeś i nie wiem dlaczego imputujesz mi podobne stwierdzenie.

   Trzeba byc skonczonym idiotą by skomentować gwałt na kobiecie tekstem a co ona tam robiła. Chciała zostać soldatem jak koledzy ktorzy ja zgwalcili. W kazdym przypadku takie rzeczy nie moga miec miejsca a Ty p%%$$@%etto w zaparte

   Niestety podobne incydenty zdarzają się chronicznie we wszelkich armia świata, w których kobiety chcą koniecznie być sołdatami.

   Gwałciciele to sk%?@ysyny, kobieta jest ofiarą, która nie powinna ładować się w mundur albo pogodzić z ryzykiem zawodowym, które grozi żołnierkom we wszystkich armiach świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: nie. To nie powinno zdarzyc sie nigdzie i czy jestes soldatem czy gornikiem. Jestem zawodowym od 11 lat i przeciwnikiem jobiet w armii ale tekst po co sie pcha bo moga ja zgwalcic jest slaby

 •  

  pokaż komentarz

  Ciągle się zastanawiam po co to było? Przecież to oczywiste, że dziś takie coś się nie ukryje. Chyba, że stare capy podejmują decyzję, a zatrzymali się w latach 80.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie skażenie? To nie jest choroba zakaźna. To że zostali napromieniowani nie oznacza, że sami "promieniują".

 •  

  pokaż komentarz

  Czarnobyl 2
  Akcja dokładnie jak w serialu HBO.

  Kacapskie gówno, byle znowu coś nie wybuchło i nie skaziło pół Europy