•  

  pokaż komentarz

  Bezrobocie w Polsce jest znacznie, znacznie większe. Po prostu mało kto rejestruje się w urzędzie pracy. Jest cała rzesza Polaków nieaktywnych zawodowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: Dokładnie. Największym kłamstwem jest niższe bezrobocie kobiet, niż mężczyzn. Okazuje się bowiem, że bezrobocie wśród kobiet wynosi 2,2%, przy 2,8% mężczyzn. Tym czasem faktycznie pracujących mężczyzn jest 50% więcej niż kobiet. Niepracujące kury domowe, matki, instagramerki taktowane są jako osoby bierne zawodowo i nie są zaliczane do bezrobotnych.

   Wiele osób uważało, że 500+ zwiększy bezrobocie wśród kobiet. Nic bardziej mylnego. Matki żyjące z socjalu traktowane są jako bierne zawodowo, wobec czego statystyka niskiego bezrobocia pozostaje na zadowalającym poziomie ;)

   źródło: pracujacy.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: @LeP_:
   Obaj zapoznajcie się z definicją "bezrobotnego", to osoba, która m.in. jest gotowa do podjęcia pracy. Tak więc kobiety zajmujące się domem czy niebieskie ptaki z definicji bezrobotnymi nie są i do statystyk nie powinni być wliczani.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: przecież to napisałem, ślepy jesteś? Nawet pogrubioną czcionką napisałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @LeP_: To czemu napisałeś jednocześnie "dokładnie" pod tezą przedmówcy, który najwyraźniej nie zna definicji, a w ostatnim zdaniu zasugerowałeś jakby nie uwzględnianie biernych zawodowo w stopie bezrobocia było jakąś sztuczką statystyczną? Stopa bezrobocia zawsze jest liczona z uwzględnieniem osób, które mogą i chcą podjąć pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: zapraszam do okulisty

   Po prostu mało kto rejestruje się w urzędzie pracy. Jest cała rzesza Polaków nieaktywnych zawodowo.
   Ty naprawdę jesteś ślepy. Przecież autor pierwszego komentarza doskonale zna definicję osoby bezrobotnej i wyraźnie podkreślił, że chodzi mu o osoby nieaktywne zawodowo - czyli bierne. Każdy doskonale rozumie o co chodzi, tylko ty czepiasz się słownikowych definicji.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: przecież nie pisałem o bezrobotnych. Uważam że ten wskaźnik jako liczbie zarejestrowanych osób w urzędzie jest bezwartościowy, bo obejmuje głównie tych, którzy rejestrują się bo nie mają NFZ.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec Z drugiej strony choc nie pochwalam, to jednak rozumiem ludzi, ktorzy nie chca isc do legalnej pracy za 2 tysiace tylko po to, zeby stracic spora czesc zasilkow. Trzeba jeszcze rano wstawac, ubrac sie porzadniej... Nie oplaca sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec

   Bezrobocie w Polsce jest znacznie, znacznie większe. Po prostu mało kto rejestruje się w urzędzie pracy. Jest cała rzesza Polaków nieaktywnych zawodowo.

   O ile mi wiadomo, to nie ma w Polsce przymusu pracy. Jeżeli jedna osoba w rodzinie jest w stanie utrzymać całą rodzinę to w czym problem?
   Powiem więcej, uważam że tak właśnie powinno być, żeby móc utrzymać rodzinę z jednej pensji. Wtedy druga osoba może sobie zdecydować czy chce zająć się domem, czy pójść do pracy żeby podnieść standard życia całej rodziny.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tylko czeka to Japonię oraz Polskę, ale większość rozwiniętych krajów, ogólnie temat jest dosyć poważny, jak zwykle politycy myślą że wszystko da się naprawić zasiłkami, a tu chodzi o mentalność ludzką, np. kobiety mają zdecydowanie więcej możliwości w rozwijaniu swojej kariery niż przedtem więc naturalnie że wolą się usamodzielnić od samca i wieść lepsze życie niż przy pieluchach oraz stękajacym mężu, ja również nie myślę żeby zakładać rodzinę, wolę pracować oraz rozwijać swoje zainteresowania. Może doczekamy czasów że politycy zaczną zmuszać ludzi do kopulacji, a brak partnerki oraz dziecka przypłacimy grzywną ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Hentai_san: marnujesz swoje życie na pracę, nie rozumiem po co? gdyby nie miał rodziny to głównie bym nie pracował, rozwijał zainteresowania i przemieszczał się z jednego miejsca do drugiego co jakiś czas.

  •  

   pokaż komentarz

   a brak partnerki oraz dziecka przypłacimy grzywną ¯(ツ)

   @Hentai_san: to już jest, nazywa się 500+. Tyle że płacą wszyscy pracujący, a dzieciatym jest po prostu zwracane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, poza tym do mojego zainteresowania akurat są potrzebne coraz to lepsze modyfikacje sprzętu, więc naturalne że muszę pracować aby tą pasje rozwijać

  •  

   pokaż komentarz

   @Hentai_san: odniosłem się tylko do jeden części twojej wypowiedzi i dla mnie nie ma sensu pracować i robić czegoś czego nie lubię by rozwijać zainteresowanie. Jeżeli robisz coś co uwielbiasz i rozwijasz zainteresowanie to ok, ale większość tego nie ma. Gdyby pracował to nie brałbym nic na kredyt bo marnotrawienie pracy.

   A co do reszty to ludzie są dzisiaj coraz słabsi psychicznie, wydaje im się, że posiadanie dzieci zepsuje im to wspaniałe życie, że wysiłek jest ogromny. Powielane bzdury powodują, że będziemy mieli poważne problemy, zasiłki nic nie zmienią, a może jedynie promocja, wprowadzenie mody na dzieci i różne ułatwienia np. rodzina z 3 dzieci może zarezerwować wakacje taniej, mieć pierwszeństwo w kolejce do lekarza itd. Dziś się wiele spraw utrudnia, a ludzie jeszcze myślą, że posiadanie dziecka ich przerasta finansowo, czasowo i fizycznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli jest jednak jakaś szansa że będziemy drugą Japonią (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko ze są na tyle bigaci ze mogą otworzyć granice i zaimportować sobie normalnych obywateli a w Polsce za niedługo zostaną tylko emeryci

 •  

  pokaż komentarz

  No niech prywaciarze złodzieje zapłacą więcej

Dodany przez:

avatar travelove dołączył
65 wykopali 11 zakopali 2 tys. wyświetleń
Advertisement