•  

  pokaż komentarz

  Czyżby kolejny oszust z PiS?(ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Zarządzałem kiedyś średniej wielkości stroną o wnętrzach (umarła 4 lata temu), przy 50k uu miesięcznie i średnio 7 odsłonach na sesję generowała 25-30k pln miesięcznie, także można. Ale to co on twierdzi, to jest kreatywna próba zalegalizowania jakiegoś lewego dochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mitatuyo: Z Google AdSesne? Przy takich zarobkach nie opłacało się nadal prowadzić tej strony?

  •  

   pokaż komentarz

   @mitatuyo: Też nie uważam że to jakieś nierealne liczby - z ciekawości widzę ten jego blog. Jest bardzo wypełniony reklamami - nawet do 6-7 boxów na stronę. Nie wiem kto czyta takie "dziennikarstwo" bo moim zdaniem poziom jest tam fatalny. Typowy blog z newsami, tendencyjne nagłówki, wszystko to zawalone reklamami. Nie to jest tematem ale mogę przypuszczać że grupą docelową są raczej ludzie którzy takie newsy klikają z fb/yt i pewnie nie używają adbloków. Często w takiej grupie można trafić na profile behawioralne z targetem reklam wysokiego CPC. Mam kilka serwisów z znacznie większym ruchem i jego zarobki to nic wielkiego. Kwoty jakie można w obecnych czasach uzyskiwać potrafią być naprawdę ogromne. Sama optymalizacja reklam u niego jest również fatalna (pozycje). Oczywiście że nie warto korzystać z AdSense, jakby pomyślał o SSP (RTB) - każdego rodzaju ad exchange wpiąć się do sieci i bić się o wyższe stawki niż google. Spokojnie może zarobić znacznie więcej na takim ruchu. Jeżeli mówimy o youtube w Polsce przy około 40 milionach wyświetleń miesięcznie można obecnie generować od 20 do 40 tysięcy dolarów miesięcznie. Chociaż mówię to bardziej z perspektywy "family friendly content" - polityka to kontrowersyjne tematy i monetyzacja często jest wycinana. To tak dla porównania jego rocznego dochodu. Oczywiście w zależności od tematyki i grupy docelowej. Wszystko zależy od grupy docelowej, w filmach o samochodach gdzie przeglądając różne filmy możemy zostać stargetowani pod np. reklamy z branży ubezpieczeń (bardzo wysoki CPC) znam przykład gdzie w Polsce milion wyświetleń dał około 10 tysięcy złotych. Nadal te zarobki z średnim CPM w USA są żenująco małe. Reklamy w internecie (szczególnie video) nadal są najtańszą formą, porównując do cen reklam w telewizji koszt znacznie mniejszy a konwersja, możliwość targetowania i zaangażowanie konkretniej grupy docelowej znacznie skuteczniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wobler: Tak, nie opłacało się ponieważ ruch był tam napędzany przez tv, a nie organica. Ja tylko ja monetyzowalem.

 •  

  pokaż komentarz

  Koniec końców wydzie że te "inne" to inne źródło dochodów niż AdSense. Póki skarbówka nie pretensji to takie "pomylki" będą przechodzic luzem.

  Chyba że zegarek. Wtedy to już nie

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego pissowskie trolle zakopują? Wstydzą się osiągnięć swojego kolegi?

 •  

  pokaż komentarz

  To jak Gazeta Polska, czym mniej ludzi ją czyta, tym więcej zarabiana na rządowych reklamach, o przepraszam firm, gdzie członkowie PIS są prezesami w spółkach Państwowych.