•  

  pokaż komentarz

  xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  #heheszki

  źródło: Przechwytywanie.PNG

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się dosłownie łupi ludzi na wypłacie to i wskaźniki na papierze dobrze wyglądają. Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja na papierze jakby pracodawcy płacili europejskie wynagrodzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: Co znaczy europejskie wynagrodzenie? Liczy się siła nabywcza pieniądza w danym kraju. Tak mocno "ogólnie" jak przeliczymy pensje minimalna w Kanadzie na złotówki to masz około 6500 złotych, w Wielkiej Brytanii jest to około 6600 złotych.

   Wiesz jaka jest różnica? Ze w UK nie utrzymasz się 'sam' - na wynajętym mieszkaniu. 6500 to starczy Ci na wynajem i opłaty i może na chleb i pasztet do końca miesiąca.

   W Kanadzie - za ten hajs wynajmiesz na luzie mieszkanie (2 pokoje + salon) i jesteś wstanie normalnie się utrzymać do końca miesiąca (prowincja Ontario).

   W Polsce? Sam pomyśl na co by starczyło z 6500 złotych.

   Dlatego porównywanie nominalne zarobków to lipa.
   Oczywiście porównuje większe miasta, w których żyłem w Kanadzie/UK.

   Kwoty bez odjęcia podatku, bo nie chce mi się już tego przeliczać, a chodzi mi o sam fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: to znaczy żeby wynagrodzenia były na zbliżonym poziomie a nie że Polak wykonuje to samo za jedną trzecią tego co na tzw. zachodzie, porównuj sobie siłą nabywczą, to tylko wzmacnia moją tezę

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: porównując siłę nabywczą to wychodzi dla nas na plus. Ja akurat pracuje w firmie międzynarodowej, która płaci naprawdę dobrze jak na polskie warunki. Koledzy w Niemczech mają nominalnie nadal ok. 20% więcej na rękę, ale to nadal ja mogę pozwolić sobie na lepszy standard życia tu w Polsce niż oni w Ruchu

   Jasne, mój przykład nie jest do końca miarodajny i zdaje sobie sprawę że tyrajac za minimalną to w Pl jest kijowo, ale trzeba jednak pamiętać że koszty życia są u nas sporo niższe.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek gowno prawda, zrobie ci wyliczenia z.de jak chcesz i zobaczysz ze jest lepiej

  •  

   pokaż komentarz

   @maxpower69: @fraciu: Kolega MAX dał fajną stronkę, z której można wycisnąć jedną bardzo ważna informacje. Porównując różne - podobne wielkością miasta - można znaleźć np. w Kanadzie miejsca gdzie jest dużo taniej niż w UK w podobnym mieście, ale też znaleźć miasta w UK Gdzie jest dużo taniej. Zresztą - samą Kanadę ciężko porównywać "ogólnie" ze względu na jej wielkość i różnicę w prowincjach. Czasami prawo, podatki itp. bardzo mocno różnią się mimo, że wszystko w granicach Kanady.

   @fraciu: Wyliczać można, ja tylko pokazuje, że nic nie jest takie zero jedynkowe, czarno białe i ciężko porównywać poziom życia na prosty, indywidualnych przykładach.

   Wiesz żyją w UK możesz znaleźć w centrum miasta mieszkania do wynajęcia za 2 tyś funtów - a na wiosce za miastem za 400 funtów podobne mieszkanko.

   Ja ogólnie nie chce nic generalizować, nie chce pokazywać, że tak i tak jest na 100%. Jak zaznaczałem dla mnie na poziom życia itp. wpływa zbyt dużo czynników i spłycanie sprawy tylko do pensji - jej nominalnej wartości jest bardzo dużym błędem.

   pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: jak to zmierzyłeś i co porównujemy z czym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek jasne ja ci porownam +- gliwice vs niemieckie gliwice za minimalna i zobaczmy czy przezyjesz bo w de przezyjesz spokojnie.....
   duzo czynikow czyli opieka zdrowotna itp. w tym polska przoduje xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Nizior: uważasz że jesteśmy porównywalnie zadłużeni?

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca:

   porównując siłę nabywczą to wychodzi dla nas na plus
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: a, no jasne że sponsoruje mnie "instytut danych z dupy wziętych" podobnie jak chyba i Ciebie, skoro ignorujesz kwestię parytetu siły nabywczej. A na poważnie - to moje prywatne spostrzeżenie, zebrane podczas częstych pobytów w Niemczech, wielokrotnych wspólnych wyjść na piwo i rozmów przy kuflu oraz wizytach w domach tamtejszych kolegów.

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: wiesz, zależy kto i jak żyje i na co przeznacza pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: oczywiście, stąd mówię że to moje prywatne wrażenia. Ale już wskaźniki PPP są jednoznaczne i wyraźnie pokazują, że ceny w Polsce są sporo niższe od niemieckich.

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: w UK to samo, w Londynie średnia pensja to 2000 funtów netto, mówię o średniej nie minimalnej. Jakiekolwiek mieszkanie to 1200 funtów przynajmniej, 150 funtów bilet miesieczny. Opłaty za dom 250 funtów, ubezpiecznie samochodu 100 funtów itp itd. W Polsce jeśli masz jakaś specjalizacje coś umiesz to żyjesz na wyższym poziomie niż tam.

   Ale wykopkom się ubzdurała ze na zachodzie to się żyje świetnie, wielokrotnie porównywałem jak żyją ludzie w Warszawie i Londynie na podobnych stanowiskach i powiem ci ze w wawie żyją w ładniejszych i większych domach, ładniej wykończonych i ogólnie maja lepszy standard życia. Wyjątkiem są ludzie na minimalnej którzy w UK faktycznie maja lepiej bo na benefitach siedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: zależy od rodzaju dobra, im z wyższej półki tym bardziej osiągalne i właśnie takie myślenie przekonuje ludzi. To, na co nie mogliby sobie pozwolić i na co mogą to jest właśnie ta "różnica".

  •  

   pokaż komentarz

   porównując siłę nabywczą to wychodzi dla nas na plus. Ja akurat pracuje w firmie międzynarodowej, która płaci naprawdę dobrze jak na polskie warunki. Koledzy w Niemczech mają nominalnie nadal ok. 20% więcej na rękę, ale to nadal ja mogę pozwolić sobie na lepszy standard życia tu w Polsce niż oni w Ruchu

   Jasne, mój przykład nie jest do końca miarodajny i zdaje sobie sprawę że tyrajac za minimalną to w Pl jest kijowo, ale trzeba jednak pamiętać że koszty życia są u nas sporo niższe.

   @klaun-szyderca: Co za karalusza narracja typowego p0laka.

   źródło: K.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wykopkom się ubzdurała ze na zachodzie to się żyje świetnie, wielokrotnie porównywałem jak żyją ludzie w Warszawie i Londynie na podobnych stanowiskach i powiem ci ze w wawie żyją w ładniejszych i większych domach, ładniej wykończonych i ogólnie maja lepszy standard życia

   @ej-no-nie-przesadzaj:

   Brytyjczycy posiadają jedną z najnowocześniejszych armii na świecie. Atomowy okręt podwodny Astute to kwintesencja najnowszych technologii, a i tak tylko tych, którymi zechciano się podzielić z opinią publiczną. Ten stumetrowy gigant jest praktycznie niewidzialny dla innych okrętów podwodnych, a do tego świetnie uzbrojony i zdolny pozostać pod wodą teoretycznie przez 25 lat.

   BAE Systems otrzymało kontrakt wartości 1,5 mld funtów na dostawę siódmego okrętu podwodnego typu Astute oraz 900 mln funtów na kolejną fazę programu budowy podwodnych nosicieli rakiet balistycznych typu Dreadnought. Oba typy jednostek będą wyposażone w napęd jądrowy.

   A w b0lsce ŻYĆ i ŻREĆ! & 500+

   źródło: 215.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: ubzurało się bo jedyna opcja to wynająć pokój na 4 i oszczędzać ciułane pieniądze. Wtedy wracając do Polski faktycznie odczuwa się, że zarabia się dobrze, ale to nie jest życie..

  •  

   pokaż komentarz

   to znaczy żeby wynagrodzenia były na zbliżonym poziomie a nie że Polak wykonuje to samo za jedną trzecią tego co na tzw. zachodzie, porównuj sobie siłą nabywczą, to tylko wzmacnia moją tezę

   @takiego: ty myślisz, że jak wprowadzą euro, to pracodawcy będą ci płacić jak Niemcowi, ponad 2000 euro, a nie 600 euro miesięcznie czy ile ci tam dzisiaj ze złotówek wychodzi? XDDDD

   W Polsce jeszcze długo nie będzie takich zarobków jak na zachodzie i euro tu nic nie zmieni. Jedź sobie na Litwę czy Słowację i tam zobacz jakie wypłaty mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis: Jaka to jest przepaść. UK woduje któryś supernowoczesny okręt podwodny, a Polska nie potrafi zbudować jakiejś już na starcie przestarzałej korwety. Jednej. Na niemieckich planach. Jak LEGO wystarczy to złożyć. Nie da rady xd

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek
   @klaun-szyderca Co to w ogóle za brednie. Chyba nigdzie nie byliście. Ceny w UK jedzenia są identyczne jak w Polsce, Max 10% wyzsze. Ubrania i sprzęt elektroniczny są nawet sporo tańsze. Jedynie co jest drogie to mieszkania. Jak jedzie się tam na zarobek to wynajmujesz pokój za 120-150 euro na tydzien i masz w miarę warunki. Z minimalnej krajowej jesteś w stanie coś odłożyć. Duża część moich znajomych zarabia tam około 35k f a rok i żyje świetnie

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis znam kilka osób które szukały pracy w DE i stwierdziły że im się to nie opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   znam kilka osób które szukały pracy w DE i stwierdziły że im się to nie opłaca.

   @komentarzeprawdy: A ja jestem znajomym Piaska.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wykopkom się ubzdurała ze na zachodzie to się żyje świetnie, wielokrotnie porównywałem jak żyją ludzie w Warszawie i Londynie na podobnych stanowiskach (...). Wyjątkiem są ludzie na minimalnej którzy w UK faktycznie maja lepiej bo na benefitach siedzą
   @ej-no-nie-przesadzaj:

   Czyli wyjąłeś jedno miasto, porównałeś do innego wyjętego miasta i otrąbiłeś sukces. To teraz porówaj miasto z "Polski B" i co wtedy wyjdzie.

   To jak już tak daleko płyniesz, to porównaj jeszcze wartość netto obywateli danego kraju, to okazuje się, że Maltańczycy i Hiszpanie są bogatsi od Niemców, ale jakoś nie zauważyłem eksodusu Polaków do Valletty i Madrytu.

   powiem ci ze w wawie żyją w ładniejszych i większych domach, ładniej wykończonych

   Akurat to, czy coś jest "ładne" czy "brzydkie", to jest rzecz gustu, tego nie przeliczysz na kasę. Może im się podobać i dlatego tak mają zrobione. Metraż też niekoniecznie wynika z tego, że kogoś stać czy nie stać. Mam znajomych w Berlinie, którzy mieszkają na 60 m2, mimo, że mają dość kasy, żeby postawić dom. Tylko, że większy metraż po prostu im nie jest potrzebny. Żeby było jeszcze śmieszniej, to mają drugie, większe mieszkanie, które komuś wynajmują. Jaki jest cel w postawieniu domu 150 czy 200 metrów, jeśli nie potrzeba ci więcej niż mieszkanie 50-70 metrów? Żeby ganiać się po nim w berka czy grać w piłkę w salonie? Ale w Polsce musi być typowo po polsku "zastaw się a postaw się". Szlachta też zadłużała się u Żydów, żeby poszóstnym zaprzęgiem na obrady Sejmu przyjechać, bo kto bogatemu zabroni.

   i ogólnie maja lepszy standard życia
   To teraz zapytaj jednych i drugich o taką sytuację: zwalniają ich z pracy i pozostają bezrobotni przez 3-4 miesiące. Jak wygląda wówczas ich sytuacja finansowa. Kto będzie bardziej spanikowany na myśl o utracie pracy na kilka miesiący? Bo może się okaże, że ten Londyńczyk w brzydziej wykończonym mieszkaniu i "niższym standardem życia" wzruszy ramionami i powie, że ma dość oszczędności, żeby nie pracować i przez pół roku nawet, a Warszawiak będzie musiał sprzedać poniżej wartości te zajebiście wykończone mieszkanie, bo go nie będzie stać na raty, żeby je spłacać, a jego "lepszy standard życia" rozwali sobie ten głupi ryj.

   Poza tym jest jeszcze coś, czego nie przeliczysz na euro ani na funty: mentaloność ludzi. W Niemczech jak chwilę dłużej popatrzyłem w czyjąś stronę, to od razu uśmiech i przywitanie, mimo, że nie znamy się, widziała mnie ta osoba pierwszy raz w życiu. Ludzie na ulicy są bardziej przyjaźnie nastawieni. W Polsce uśmiechnij się do faceta, to, jeśli nie jesteś różowym 8-10/10, to albo nie zareaguje, albo zacznie wyzywać, że "pedaustwo się szerzy", a jak jakiś seba, to masz szansę na wp@@#@!?, bo pewnie jesteś gejem i go podrywasz, a "Prawdziwy Polak" to biały, katolicki heteroseksualista. Teraz przelicz to na cenę kafelków w łazience albo desek podłogowych w dużym pokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis: Już pomijając wszystko, nie rozumieją, że nawet jeśli proporcjonalnie wydadzą tyle samo na życie, to jeśli odłożą jakiś kawałek wypłaty, to Polakowi starczy na bułke, a Niemcowi czy Anglikowi na xiaiomi.

  •  

   pokaż komentarz

   Pl jest kijowo, ale trzeba jednak pamiętać że koszty życia są u nas sporo niższe.

   @klaun-szyderca: dokładnie, tak jak piszesz, w szczególności jeśli chodzi o ceny paliwa, żywności, elektroniki itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: nic takiego nie napisałem, koszty życia mamy nadal niższe - wystarczy żeby płacono tyle samo za taką samą pracę

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: pracodawcy nie sa w stanie płacić europejskich wynagrodzeń, dopoki zarabiają na polskim rynku. To bedzie sie zmieniać z czasem - pracownik zarobi wiecej, ale zapłaci tez wiecej za hydraulika, fryzjera, itd - tak jak na zachodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   nic takiego nie napisałem, koszty życia mamy nadal niższe - wystarczy żeby płacono tyle samo za taką samą pracę

   @takiego: a czemu mieliby to robić?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wykopkom się ubzdurała ze na zachodzie to się żyje świetnie, wielokrotnie porównywałem jak żyją ludzie w Warszawie i Londynie na podobnych stanowiskach i powiem ci ze w wawie żyją w ładniejszych i większych domach, ładniej wykończonych i ogólnie maja lepszy standard życia. Wyjątkiem są ludzie na minimalnej którzy w UK faktycznie maja lepiej bo na benefitach siedzą.

   @ej-no-nie-przesadzaj: Ależ oczywiście, że masz rację. Tylko po jaką cholerę piszesz takie rzeczy bałwanom? Oni tego nigdy nie pojmą, bo nie znają życia poza swoje piwnicze osiedle. Im się wydaje, że wszędzie jest lepiej tam gdzie ich nie ma. Dla tych matołów liczy się tylko to, ile dostaje na rękę. Dlaczego tak jest? Bo to są doły społeczne, patolia. On może mieszkać w sraczu, ale dla niego najważniejszą rzeczą jest to, ile dostanie NA RĘKĘ!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Bo może się okaże, że ten Londyńczyk w brzydziej wykończonym mieszkaniu i "niższym standardem życia" wzruszy ramionami i powie, że ma dość oszczędności, żeby nie pracować i przez pół roku nawet, a Warszawiak będzie musiał sprzedać poniżej wartości te zajebiście wykończone mieszkanie, bo go nie będzie stać na raty, żeby je spłacać, a jego "lepszy standard życia" rozwali sobie ten głupi ryj.

   @Prezes_roku: XD No i rozumiem, że to wina PO, PiSu, AWS i SLD, że Polacy nie oszczędzają? XD

   W Niemczech jak chwilę dłużej popatrzyłem w czyjąś stronę, to od razu uśmiech i przywitanie, mimo, że nie znamy się, widziała mnie ta osoba pierwszy raz w życiu. Ludzie na ulicy są bardziej przyjaźnie nastawieni. W Polsce uśmiechnij się do faceta, to, jeśli nie jesteś różowym 8-10/10, to albo nie zareaguje, albo zacznie wyzywać, że "pedaustwo się szerzy", a jak jakiś seba, to masz szansę na wp!@!!?%, bo pewnie jesteś gejem i go podrywasz, a "Prawdziwy Polak" to biały, katolicki heteroseksualista.

   @Prezes_roku: TAK BYŁO NIE ZMYŚLAM XD ! Chciałbym jednak zauważyć, że niektórych może wk?!#iać to, że ktoś wpatruje się w nich długo. Ja zaliczam się do takich osób. Jednak nigdy nikomu nie groziłem wp!@!!?%em ani nie wyzywałem. Masz urojenia kolego. To się leczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca wiesz jeśli dla kogoś koszt życia to "zapchanie kichy" i wynajem kawalerki, to rzeczywiście w Polsce lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @mentools Ty za to pracujesz w czynie społecznym i napawasz się dumą z rosnącej z każdym dniem polskiej gospodarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Karl_Cotlet: to wlasnie na zachodzie tak jest. Tam dobry standard życia kosztuje tyle ze mało kogo stać.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja na papierze jakby pracodawcy płacili europejskie wynagrodzenia?

   @takiego: Wyglądałaby tak, że z dnia na dzień padłoby 75% przedsiębiorstw. Czy Ty jesteś typowym wyborcą PiSu? Pensje u nas rosną razem z PKB ale nie urosną nagle z dnia na dzień. A tym szybciej urosną im dłużej u władzy będzie rząd który zadba o to abyśmy rozwijali się szybciej niż zachodni sąsiedzi, czyli taki rząd który ograniczy opodatkowanie i socjal (czyli nie PIS i raczej nie PO)

  •  

   pokaż komentarz

   Jedynie co jest drogie to mieszkania.

   @Mmmm91: No i po co p%@?%$!isz farmazony? Ubezpieczenia, transport, usługi, wszystko od kilku do kilkudziesięciu razy droższe niż w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   No i rozumiem, że to wina PO, PiSu, AWS i SLD, że Polacy nie oszczędzają?

   @krwawytornister: Pyszny chochoł. Wygrałeś.

   TAK BYŁO NIE ZMYŚLAM XD
   Twoja sprawa.

   Chciałbym jednak zauważyć, że niektórych może wk!%%iać to, że ktoś wpatruje się w nich długo
   No właśnie

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego

   Jak się dosłownie łupi ludzi na wypłacie to i wskaźniki na papierze dobrze wyglądają. Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja na papierze jakby pracodawcy płacili europejskie wynagrodzenia?

   O jakie europejskie wynagrodzenia ci chodzi? Niemieckie czy może bułgarskie?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwodzio: równowartość średniej europejskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @Dupa01: nie, nie jestem, a nie zastanawiało cię że jakoś ceny mamy podobne do zachodnich tylko pieniędzy mamy kilka razy mniej za tą samą pracę?

  •  

   pokaż komentarz

   @komentarzeprawdy: niemcy żeby się opłacały, to w pl musisz absolutnie nie mieć nic i być nikim

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: Ilość pieniędzy nie ma znaczenia kiedy wartość kupowanych przedmiotów jest rożna.

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: Pojedź sobie na Słowację i zobacz jak cudownie jest po wprowadzeniu euro. Tak cudownie że w firmie w Warszawie mieliśmy imigrantów ze Słowacji xD.
   A Litwini jeździli na zakupy do Polski bo taniej

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN:

   Ilość pieniędzy nie ma znaczenia kiedy wartość kupowanych przedmiotów jest rożna.
   Sugerujesz, że wartość jednego np. banana w Hiszpanii lub Szkocji jest większa od wartości takiego samego banana w Polsce?

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: Oczywiście że tak. Zadam ci podobnie głupie pytanie. Czy wartość twojego pluszowego misia dla 10letniego ciebie jest taka sama jak dla 25letnieho mnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN : porównujess wartość sentymentalną z rzeczywistym kosztem wyhodowania i sprowadzenia banana do Europy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i na tym zakończymy jałową dyskusję. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Akurat w przypadku bananów jak się tak czepiłeś do Hiszpanii jest znacznie bliżej z Ekwadoru niż do PL

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: Dowolna książka do ekonomii, hasła: popyt, podaż, transport, umowy międzynarodowe, handel, hurt, detal, podatki i jeszcze kilka innych

  •  

   pokaż komentarz

   @takiego: oczywiście że dla producenta, myślisz że jak jest słaby popyt w kraju A, a więc ceny niskie, a w kraju B jest popyt i większe zyski, to producent będzie dobrowolnie rezygnował z zysków i charytatywnie sprzedawał w kraju A?

 •  

  pokaż komentarz

  Pracowałem do niedawna w organie odpowiedzialnym za inwestycje zagraniczne w naszym kraju. Powiem tak, jest to proces złożony trwający lata, i widzę jak po zmianie rządu podchodzi się do tematu. Jedzie się na inwestycjach rozpoczętych kilka lat temu. To co teraz reprezentuje strona rządowa która wyłączyła samorządy z możliwości obsługi inwestorów to śmiech na sali. Więc jak czytam że złotówka sprzyja inwestorom...to ogarnia mnie śmiech. Oni w dupie mają złotówkę. Idąc tym tokiem zainwestowali by na Ukrainie w Rumunii czy Bułgarii. Chodzi o otoczenie inwestycji, ulgi, zasób pracowników i pomoc w kwestii złagodzenia ustaw(np w dostępie do ziemi rolnej i możliwości przeksztalcenia. Oni nie oferują im nic. I zobaczycie co wyjdzie za rok-dwa.

 •  

  pokaż komentarz

  To bardzo dobrze jest, kiedy Twój kraj, ma własną walutę. Kiedy widzisz, że krajem rządzą socjaliści wystarczy wystarczająco szybko przewalutować oszczędności i szybko staniesz się Bogiem w swoim kraju.

 •  
  Rider_Paw_Patrol

  +28

  pokaż komentarz

  źródło: pasek-tvpis.pl

Dodany przez:

avatar regiony dołączył
435 wykopali 53 zakopali 10.7 tys. wyświetleń
Advertisement