•  

  pokaż komentarz

  Bo chorym prawem jest takie które daje urzędnikowi do ręki oręż interpretacji. I to indywidualnej. Urzędnik staje się wówczas SBekiem, szef KAS feliksem dzierżyńskim, a przedsiębiorca czy obywatel ofiarą, na którą przepis się zawsze znajdzie....

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30 Pracowałem w UKS. Dostawaliśmy wewnętrzne instrukcje od MF: ludzie się z tym godzili bo dostawali premie. Dojeżdżali nawet uczciwych przedsiebiorców. Polski system podatkowy to kompletna paranoja!

  •  
   Rider_Paw_Patrol

   +65

   pokaż komentarz

   @patrzpan:

   źródło: pasek-tvpis.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: to właśnie jest najgorsze, bo nawet jeśli jesteś uczciwy, płacisz na czas wszystkie haracze, skrupulatnie prowadzisz dokumentację to i tak nie masz pewności, czy jaśnie pani urzędniczka nie doj#$%$ się do czegoś, bo ma zły humor. (╯︵╰,) prowadziłam działalności i zdarzało się, że urzędniczka sama wprowadzała w błąd. Raz miałam sytuację, że nie byłam pewna jak wyliczyć ZUS w jednym miesiącu więc poszłam do oddziału po pomoc, pani pięknie mi wszystko wyliczyła, ja zapłaciłam jeszcze tego samego dnia. Po ponad roku dostałam wezwanie, że mam niedopłatę, poszłam do tego samego okienka do tej samej kobiety, ona wzięła moje papiery i z taką pretensją zapytała: kto pani takie bzdury nawyliczał? Nie chciałam już mówić, że ona sama, bo bałam się, że będzie mi jeszcze bardziej robić pod górkę i z w sumie małej sprawy zrobią mi Meksyk w firmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: dlatego chodź mam możliwość rozwoju działalności to wolę pracować sam, place prawie cały należny VAT odliczając tylko paliwo i artykuły BHP. Wystarcza mi na godne życie i nie martwię się skarbowkami. Kto lubi adrenalinę niech zatrudnia ludzi, odlicza miliony kosztów i niech czeka na kontrolę :) za dużo znajomych miało problemy z US, szukanie dziury w całym. Jak duży biznes to nie w tym kraju . Lepiej skromniej a spokojnie

   Często potrzebuje coś kupić na nietypową robotę ale wolę nie brać faktury żeby oszczędzić sobie zbędnego tłumaczenia w razie kontroli

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie się z tym godzili bo dostawali premie

   @patrzpan: i tu jest problem, prawo to jedno ale ludzie to druga sprawa i prostsza do rozwiązania. Taki urzędnik powinien odczuwać ostracyzm społeczny na tyle mocno aby był świadom że nie do końca opłaca się brać udział w tym procederze i ciężko będzie się wtedy tłumaczyć tym że "tylko się chciało zarobić na chleb".

   Dopóki prawo oraz jego interpretacje nie pozbędą się wschodnich pozostałości (a nie pozbędą bez odpowiedniej presji) to niestety ludzie wprowadzający je w życie powinni być traktowani jak pariasi i mieć możliwie mocno utrudnione codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie tak jak oni starają się utrudnić życie tym którzy ich utrzymują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: Jak duzy biznes, to konieczne dobre znajomosci. Inaczej konkurencja nawet nie da podrosnac malej firmie.

   Szanuje Cie i tez popularyzuje taki styl- jak juz zarobki wystarczaja na godne zycie i oszczedzanie, to szarpac sie z systemem nie warto. Chyba, ze przypadkiem kolega ze szkoly zostanie prezydentem miasta. Zycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kami-chan: To u mnie mamusia chcąc wynająć mieszkanie niepotrzebnie się poradziła pani z US, która jej nagadała, że do okazjonalnego, to trzeba mieć KPiR bo bez tego ani rusz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: skoro już się wygadałeś to musisz koniecznie dać parę historii. Nadal pracujesz jako urzędnik czy przyzwoitość wzięła górę i odszedłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @BookaYashee Zwolnili Mnie. Zresztą nikt zdrowy na głowę nie powinien pracować w administracji publicznej a zwłaszcza podatkowej : zdrowemu psychicznie człowiekowi odwali. Moją drugą robotą była praca w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Łodzi: pisanie setek stron protokołów, kserowanie z 1000 stron akt a Prokuratura i tak twierdziła że nie zajmie się sprawą. Inna sprawa że Mnie tam zmuszano do naginania przepisów, oskarżania na podstawie poszlak bez dowodów i tak Mnie zmobbingowano że popadłem w alkoholizm

  •  

   pokaż komentarz

   odlicza miliony kosztów i niech czeka na kontrolę :)

   @Danzem: I tu jest pies pogrzebany. Wbrew pozorom, jak ktoś nie kozaczy, to może całe życie nie zobaczyć kontrolera. Przecież kontrole nie są losowe, a planowane. Jak ktoś ma kontrolę, to coś musiało przykuć uwagę skarbówki.

  •  

   pokaż komentarz

   odliczając tylko paliwo i artykuły BHP

   @Danzem: Tutaj Cię zmartwię. Jeśli masz jakiś koszt, którego nie zaksięgowałeś a był związany z prowadzoną działalnością to też dostajesz mandat. Należy księgować wszystkie wydatki, nie tylko te które jest łatwiej. Jak nie księgujesz wszystkiego to z ksiąg wychodzi niewiarygodny stan przedsiębiorstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: nie martw się jeśli cię zwolnili znaczy że masz kręgosłup moralny i to wyczuli. Mobbing zrobili ci aby doprowadzić cię do swojego niskiego podłego poziomu. Ciesz się że nie pasujesz do tych gnid i zwalniając cię odpuścili sobie nadzieję że cię urobią. Szkoda tylko że wyssali ci optymizm.
   Znajdź dobrych ludzi co pomogą ci się ogarnąć z alko i będzie git. Nie ma się co chujami przejmować.

  •  

   pokaż komentarz

   @BookaYashee To całe Państwo to jeden wielki burdel na kółkach na który ludzie się godzą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: Nie masz pewności, że dobrze wyliczyłeś VAT. Za 5 lat z 5 tys. zł zrobi się 25, a ty akurat będziesz w dołku finansowym... o to w tym chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lejs: no np wziąłem ostatnio kilka rzeczy łącznie za ok 200zl na fakturę ale moja księgowa stwierdziła że nie jest to ściśle związane z działalnością więc kazałem nie odliczać tego kosztu. Za taka nierozliczona fakturę jest mandat ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: jeśli nie jest związane z działalnością to nie ma się czego bać. Ale jak np. kupisz przewód usb do firmowego telefonu, nawet jeśli nie weźmiesz na niego faktury i nie wpiszesz tego jako koszt to jest mandat. Wydatki powinny być księgowane równie skrupulatnie jak przychody.

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem: to jest bardzo zle podejscie. Zwrot vatu jest po prostu normalnym cyklem. Jak nie ubiegasz sie o zwrot bo sie boisz a boisz sie bo mamy poj#!!ne prawo to tracisz na tym ty i cala gospodarka bo bez tego nie rozwijasz sie w wiekszym tempie. Zle podejscie ale cie rozumiem ja akurat p!@?@#?e i wszystko odliczam ale biore z tego vatu miesiecznie tyle ile powiedzieli mi w skarbowce ze nie beda mnie gnebic za taka i taka kwote. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Sengrod: Jaka to kwota :D? Ja może zbytnio się przejmuję pewnymi rzeczami. Za dużo się też negatywnych rzeczy nasłuchałem na temat urzędników ze skarbówki. Nie ponoszę dużych kosztów bo wszystko co potrzebuję kupuje firma zlecająca, mam bardzo małe koszty. Ogólnie to świadczę tylko usługi więc czy odliczę 300zł czy 200zł miesięcznie VATu to nie ma dla mnie dużej różnicy, na ryczałcie dochodowy mam stały więc się nie przejmuję. Ale jak pomyślę, że miałbym kogoś zatrudniać, bawić się w te wszystkie biurokracje to mnie głowa boli. Wiadomo - można mieć księgową ale najpierw odpowiada i tak przedsiębiorca, dopiero potem można skarżyć biuro księgowe. Jak usłyszałem to tej prowokacji ze spaloną żarówką co to mechanika kobieta z US podeszła to zwątpiłem. Nie ufam tej instytucji za grosz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: najgorszy jest brak odpowiedzialności urzędnika za swoje błędy. Przedsiębiorca pomyli się o grosz to ściągną go po 3 latach razem z odsetkami karnymi, jeszcze kontrolę zrobią czy przypadkiem kolejnego grosza nie ukrył. Urzędnik się pomyli i będzie próbował dowalić niesłusznie milionową karę, po latach sądowej batalii i prawdopodobnie bankructwu przedsiębiorcy - nic się nie dzieje, każdemu może się zdarzyć hehe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Czarzy no co Ty waadse chcesz sądzić? A słyszałeś by w PRL jakiś SBek był ukarany za "obsługę obywateli"?

 •  

  pokaż komentarz

  pani Krysia z kontroli skarbowej może sobie interpretować przepisy jak chce, zgodnie z kalendarzem menstruacyjnym i zawsze na swoją korzyść. Mimo, że nie ma racji, to zajmie cały majątek i wtedy można się odwoływać - do sądu. Przecież na rozprawie u państwa polskiego przeciwko państwu polskiemu nie zapadnie wyrok samobójczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten kraj sam się prosi o to, by każdy kto może przeszedł na zasiłki, a reszta wyjechała. Jedna partia daje więcej powodów do przejścia na zasiłek, a inna daje więcej powodów do wyjazdu.

 •  

  pokaż komentarz

  Podp#!!?$?alem na podatkach, wyszło na jaw, a teraz jestem wielce poszkodowany bo trzeba oddać za kilka lat z odsetkami.

  -Halina, robimy zakupy na cały miesiąc na chatę, weźmiemy na fakturę, wpiszemy w koszta i powiemy jak coś że konferencja biznesowa była.
  3 lata później
  -Halina, te złodzieje z US podliczyły faktury i musimy oddać 30k. ZŁODZIEJE!!!!!!! Dawaj żyletki, jestę prześladowanym przez państwo rekinem biznesu, tak traktują ludzi!

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: ty chyba nigdy nie miałeś doczynienia z US ani żadnej działalności nie prowadziłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: jedzenie w koszta to nie sa duze sumy. Problemem czesto jest chociazby interpretacja odnosnie wlasciwej stawki vat.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: właśnie tak do każdego przypadku podchodzą pracownicy KAS :) Nie ważne jak tam trafiłeś. Ważne żeby zablokować Ci wszystko, co się da i patrzeć jak się staczasz.

   Ty najwyraźniej niestety nigdy się z tym nie spotkałeś i tak trzymaj (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Dla segregatorów nie ma znaczenie czy płacisz podatki uczciwie czy szyjesz w szarej strefie. Jeśli nie spodoba im się Twoja gęba, spodoba im się Twój biznesik, Halinka z inspektoratu ma okres albo Bolek z referatu nie dostał od żony - to masz przej#%?ne. Po prostu. I nikogo nie obchodzą Twoje kwity. Oni zawsze znajdą coś żeby Ci doj#%?ć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: takie bzdury może napisać osoba która nigdy nie była w urzędzie skarbowym oraz jedyna styczność z urzędem jest gdy wysyła roczny PIT przez internet.

  •  

   pokaż komentarz

   jedzenie w koszta to nie sa duze sumy. Problemem czesto jest chociazby interpretacja odnosnie wlasciwej stawki vat.

   @gttg: No i na tych stawkach ludzie najzwyczajniej świecie OSZUKUJĄ!
   I US i siebie.

   Że niby w restauracji to oni obiady gotowe wydają (czy tam odwrotnie), albo że lody z wody, cukru i barwnika to produkty mleczne...

  •  

   pokaż komentarz

   żadnej działalności nie prowadziłeś

   @Kernydz: może właśnie prowadził i wie że biznesie codziennością są leasingi aut dla żon, laptopy dla synów i ajfoniki dla córek

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa:

   gwiazdowski o tym mówił kiedyś. Ma dom gdzie na parterze ma biuro + kibel dla klientów. Jak kupuje srajtaśme czy domestos to jak ma kupować? dwa osobne dla domu i dla tego kibelka? no dobra doł na fakture góra na paragon.

   A co z używaniem po godzinach pracy? Jak postawi klocka po pracy w dolnym kiblu to jest przestępcą skarbym..

  •  

   pokaż komentarz

   Że niby w restauracji to oni obiady gotowe wydają (czy tam odwrotnie), albo że lody z wody, cukru i barwnika to produkty mleczne...

   @graf_zero: zacznijmy od tego, kto korzysta na takim podziale i jaki on ma w ogóle sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Ładnymi fantazjami żyjesz. Najgłupsi wałkarze w latach 90ch chyba tak nie robili.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli nie spodoba im się Twoja gęba, spodoba im się Twój biznesik, Halinka z inspektoratu ma okres albo Bolek z referatu nie dostał od żony - to masz przej??$ne. Po prostu

   @mechagodzilla: jasne, biurwy nie wykonują prawa tylko mają wolną rękę... gdzie tak jest oprócz twoich urojeń? Przedawkowałeś jakieś bzdury w internecie? 40 milionjów Polaków płaci podatki, przeczytałęś o 100 niejasnych złych błędnych sytuacjach które w tej skali muszą sięzdażyć, a totalnie pomijasz że 39milionów pozostałych podatników zostało naormalnie dobrze rozliczone. Ale trzeba narzekać polaczkowato.
   @Ilythiiri: @Willy666: Ludzie tak robią po dziś dzień, pełnakombinacja kosztami uzyskania przychodu, a potem jęczenie że są pokrzywdzeni.
   Ostatnio kupowałem auto po leasingu. Pan przedsiębiorca sprzedawał bo "już ten leasing wk#$%ia, kupiłem córce a ona tylko jeździ tylko po galeriach, chociaż księgowa miała co robić".
   PRawdopodobnie temu oszustowi jak wielu innym przejdzie bokiem, ale jak złąpią to poleci do TV że przedsiębiorców prześladują...

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie tak robią po dziś dzień, pełnakombinacja kosztami uzyskania przychodu, a potem jęczenie że są pokrzywdzeni.
   Ostatnio kupowałem auto po leasingu. Pan przedsiębiorca sprzedawał bo "już ten leasing wk!%?ia, kupiłem córce a ona tylko jeździ tylko po galeriach, chociaż księgowa miała co robić".


   @MateriaBarionowa: Nie skomentuję Ci patologii, nie wiesz zresztą czy córka nie pracuje dla ojca. A gdzie jeździ "służbowym" to mi to rybka. Jest to często stosowany bonus "motywacyjny" dla pracownika. (a auta wolno używać prywatnie)

   Nie zamierzam Ci się wylewać osobiście jak to wygląda, bo ja mam JDG (w tej chwili pracuję z swojego mieszkania) i nie produkuję kosztów z dupy, w zasadzie praktycznie ich nie mam. Główny koszt to księgowa a ostatni wrzucony na firmę zakup to nowa obudowa do laptopa bo stara pękła.

   Generalnie jednak jest tak, że skarbówka jest Ci w stanie zająć każde pieniądze na koncie i potem możesz się sądzić o to czy słusznie. Nie chodzi o "bzdury w internecie" tylko o fakt, że stronnicze sądy rozpatrzą sprawę najwcześniej za pół roku. Przeżyjesz pół rok, czasem rok z zablokowanym kontem bankowym? Odwołania to w tym kraju fikcja.

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq: Ideą jest wpływanie na wybory konsumentów i producentów, czyli kreowanie rynku za pomocą stawek podatku. Oraz zapewnienie konkurencyjności w przypadku niektórych towarów/usług.

   A sama klasyfikacja produktów/usług VAT nie jest AŻ TAK skomplikowana. I ciężko o błąd... O ile sie nie robi kury z logiki i nie nagina się rzeczywistości aby się w niższej stawce zmieścić.

  •  

   pokaż komentarz

   Najgłupsi wałkarze w latach 90ch chyba tak nie robili

   @Ilythiiri: nie znasz poziomu intelektualnego typowego Janusza biznesu

  •  

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: nie pracuje dla ojca a jeżdzenie po galeriach nie służy uzyskaniu lub podtrzymaniu dochodów, nie wybielaj łajdacko oszusta. Jest prawo i do prawa się stosujemy, ale widze że mentalność krętacza nie jest Ci obca.

   Też mam JDG. Prawo nie jest idealne i oczywiste jest że przy kilku milionach firm zdarzają się nadużycia i niejasności, tylko że jęczycie na te kilka nadużyć, pomijajać że dla milionów działą wszystko ok, a proceder oszustw księgowych jest spory i czesto krzyczą Ci ktorzy mają coś za uszami.

  •  

   pokaż komentarz

   Że niby w restauracji to oni obiady gotowe wydają (czy tam odwrotnie), albo że lody z wody, cukru i barwnika to produkty mleczne...

   @graf_zero:
   Krysia: Halina pij te kawę i zejdź do mnie do pokoju. Znalazłam przestępce - ten krezus Stefan prywaciarz w swoim barze sprzedaje hot doga na vat 5% a powinien wg interpretacji nr 201563 na vat 8%. Dawaj mu kontrol, niech nie podskakuje za wysoko a my przytulimy premię. (Kij, że przez to ten bar padnie i za rok nie będzie kogo kontrolować.)
   Halina: Krycha a Ty wiesz, że McDonald też swoje hamburgery sprzedaje na vat 5%?
   Krysia: no ale oni to mają prawników i pewnie wiedzą lepiej niż my więc u nich ta stawka vat 5% raczej się obroni. Łatwiej nam tego Stefana przycisnąć bo on nie ma na prawników a premia i tak liczona od sztuki więc wyjdzie na to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gttg: fajne mitomaństwo. Jak to jest wymyślać sobie sytuacje pod tezę?

   Krysia: no ale oni to mają prawników i pewnie wiedzą lepiej niż my więc u nich ta stawka vat 5% raczej się obroni. Łatwiej nam tego Stefana przycisnąć
   Sprawa vatu mcdonalda była w Najwyższym sądzie administracyjnym.
   https://www.google.com/search?q=mcdonalds+stawki+vat&oq=mcdonalds+stawki+vat&aqs=chrome..69i57.5666j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   Wymyślasz historie żeby była zła i okrutna a potem jęczysz że jest tak źle, jap!@#@?@e jaki rak.

  •  

   pokaż komentarz

   Generalnie jednak jest tak, że skarbówka jest Ci w stanie zająć każde pieniądze na koncie i potem możesz się sądzić o to czy słusznie.

   @Ilythiiri: Dokładnie o to chodzi - owszem sądy uwalają takie halinki z okresami czy inne grażynki ze złym humorem, ale to trwa. Teraz pytanie, czy jako firma będziecie w stanie funkcjonować z zablokowaną częścią lub całym kontem bankowym? Czy ew. kontrahenci, słysząc o tym że trzepie was skarbówka (prędzej czy później i tak się dowiedzą) będą ryzykować kontrolą także u siebie?

  •  

   pokaż komentarz

   Sprawa vatu mcdonalda była w Najwyższym sądzie administracyjnym.

   @MateriaBarionowa: owszem była, do tego kilka odwołań, interpretacji itd.
   Jedzenie to podstawowa rzecz i nie powinno być miejsca na jakiekolwiek interpretacje. Ale w państwie nieudolnych prawników piszących ustawy jest problem z tak banalną rzeczą jak stawka vat na jedzenie. Rozumiem jeszcze stawke vat od podróży promem kosmicznym ale od jedzenia?

   To prowadzi do sytuacji, że duże korporacje ryzykują stosowanie niższej stawki ale mały przedsiębiorca stosuje w razie co wyższą. Na starcie jest wówczas mniej konkurencyjny i oddaje rynek międzynarodowym korporacjom.

   Niestety gros polityków i urzędników tego nie rozumie i traktują małego przedsiębiorcę jak przestępcę. A to oni sami powinni odpowiedzieć za stworzenie dziurawego do granic absurdu systemu prawnego.

  •  

   pokaż komentarz

   nie pracuje dla ojca a jeżdzenie po galeriach nie służy uzyskaniu lub podtrzymaniu dochodów, nie wybielaj łajdacko oszusta. Jest prawo i do prawa się stosujemy, ale widze że mentalność krętacza nie jest Ci obca.

   @MateriaBarionowa: z Twojej opowieści nie wynikało żebyś posiadał takie informacje. Teraz nazywasz mnie lajdakiem i sugerujesz wybielanie oszusta.

   Sp#@#$@!aj z takim podejściem. Ty jeden święty, reszta oszuści. Poczekaj aż skarbówka zawita do twych drzwi,liczę, że będą mieć wobec Ciebie takie samo podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie o to chodzi - owszem sądy uwalają takie halinki z okresami czy inne grażynki ze złym humorem, ale to trwa. Teraz pytanie, czy jako firma będziecie w stanie funkcjonować z zablokowaną częścią lub całym kontem bankowym? Czy ew. kontrahenci, słysząc o tym że trzepie was skarbówka (prędzej czy później i tak się dowiedzą) będą ryzykować kontrolą także u siebie?

   @tellet: tak właśnie dziurawy system prawny ze wsparciem wrogo nastawionych do przedsiębiorczości urzędników niszczy małe a nawet całkiem duże firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz nazywasz mnie lajdakiem i sugerujesz wybielanie oszusta.

   @Ilythiiri: Powiedziałeś wprost że " A gdzie jeździ "służbowym" to mi to rybka.". Gość się porzyznał wprost że oszukuje na podatku a Ty szukasz dla niego usprawiedliwienia i jeżdzenie na zakupy do galerii sumujesz - mi to rybka. No świetne podejście do prawa i legalizmu. I Ty się dziwisz że ktoś Cie skontroluje jak tak traktujesz przepisy prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   ...że przy kilku milionach firm zdarzają się nadużycia i niejasności, tylko że jęczycie na te kilka nadużyć

   @MateriaBarionowa: Widzisz, ja byłbym gotów zaakceptować taką sytuację, gdyby urzędnik za te nadużycia osobiście ponosił odpowiedzialność. Podkreślam - za nadużycie - nie za błąd, bo pomylić może się każdy!

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: nie przyznał się wprost, samochody do użytku prywatno-służbowego są akceptowalne także w myśl przepisów.
   To że z Twojej strony jest pewność wałka to trudno. Zachowujesz się jak polska skarbówka - zero domniemania niewinności. Ja zakładam że gość jest uczciwy poki jawnie nie wynika inaczej.
   To że z Twoich 2-3 zdań opowieści nie wynikały szczegóły a masz teraz pretensje i problem do mnie to już źle świadczy o Tobie.

   I Ty się dziwisz że ktoś Cie skontroluje jak tak traktujesz przepisy prawa?

   To znaczy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Albo sam jesteś segregatorem, albo masz fart i nigdy nie miałeś do czynienia z segregatornią. Z całego serca życzę Ci byś nigdy nie miał.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: proponuję trochę poczytać o przepisach przed komentowaniem. Można wykorzystywać samochód firmowy również w celach prywatnych. Odlicza się wtedy tylko część kosztów, ale odlicza.

  •  

   pokaż komentarz

   @atheling-bunghole-unlade: pokaż mi przepis pozwalający na kupienie auta tylko do celów prywatnych na firme w leasingu odpisującym raty, ktore prowadzi tylko osoba trzecia.
   Możliwość używania także prywatnie nie oznacza używania tylko prywatnie i to przez osobę postronną.
   Nie możesz kupić ajfona dziecku i udawać że to są koszty uzyskania dochodu zabezpieczajace dochody firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: znam dużą firmę, która robi dokładnie to co piszesz. Przepisu nie znam, znają go ich księgowi. Kontrole US przechodzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak przyjedzie 3 mln żydów do Polski to też będą wpadać w paranoje i myśleć o odebraniu sobie życia przez fiskusa?