•  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa. Trump odwołał spotkanie nie z powodu odmowy czy niechęci Danii do sprzedania Grenlandii, a z powodu określenia jego oferty jako absurdalnej. Wprost powiedział - jeśli nie są zainteresowani sprzedażą wystarczyło tak powiedzieć, nie musieli określać mojej propozycji jako absurdalnej.

 •  

  pokaż komentarz

  pewnie nowe satelity wykryly pod genlandia zloza helu3 i nadszedl czas zaprowadzic tam demokracje.

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym mieć takiego prezydenta co chce dla własnego kraju wycisnąć jak najwięcej pieniędzy.

  •  
   s......e

   +1

   pokaż komentarz

   Chciałbym mieć takiego prezydenta co chce dla własnego kraju wycisnąć jak najwięcej pieniędzy.

   @tyski: No i gdzie ta kasa dla obywatela? Wszystko na wojsko idzie a przeciętny hamburger spłaca kredyt studencki i opłaca za krocie prywatne ubezpieczenie medyczne które nie pokryje i tak wszystkiego w razie wypadku lub poważnego leczenia xd
   Nie samym tanim paliwem człowiek żyje...

  •  

   pokaż komentarz

   @sad_pepe: tyko że oni sami sobie ten sprzęt dla wojska produkują. Więc kasa w kraju zostaje.

 •  

  pokaż komentarz

  A może to tylko i wyłącznie gra aktorska, aby inni myśleli, że jest takim "dużym chłopcem" a tak naprawdę jest odwrotnie?

 •  

  pokaż komentarz

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-polnocna/trump-czuje-sie-obrazony-po-odpowiedzi-rzadu-danii-w-sprawie-grenlandii/

  "Pomyślałem, że wypowiedź premier [Danii]… była niegrzeczna. Pomyślałem, że to jest nieodpowiednia wypowiedź. Wszystko co musiała powiedzieć to >>Nie, nie jesteśmy zainteresowani<<” – słowa Trumpa cytuje agencja informacyjna Reuters – „Ona nie mówi do mnie. Ona mówi do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie mówi się do Stanów Zjednoczonych w ten sposób, przynajmniej za moich czasów”. Jak powiedział „Stanom Zjednoczonym musi być okazany respekt”."

  "Ostrzej wypowiadali się na temat zachowania prezydenta USA duńscy politycy spoza rządu. „Czyli odwołał wizytę do Danii bo nie było tu zainteresowania dyskusją nad sprzedażą Grenlandii. To jakiś żart? Głęboko obraźliwe dla narodu Grenlandii i Danii” – oceniła była duńska premier Helle Thorning Schmidt.

  „Totalny chaos z Donaldem Tumpem” – napisał były minister spraw zagranicznych Danii, Kristian Jensen, który podkreślił – „Każdy powinien wiedzieć, że Grenlandia nie jest na sprzedaż”. Soren Espersen z Duńskiej Partii Ludowej nazwał decyzję Trumpa o odwołaniu wizytą „szokującą”. A szef Duńskiej Partii Socjal-liberalnej określił go mianem „nieprzewidywalnego człowieka”."

  #pycha #buta #arogancja #trump #urojeniaksobne #urojeniawielkosciowe