•  

  pokaż komentarz

  Witam wszystkich. A ja trochę z niecodzienną sprawą.A mianowicie muszę sam udowodnić że sąsiad jest nielegalnie podłączony do inst.centr.ogrzewania i ja tylko ja pokrywam koszty.Ręce mi już opadają.Poprostu muszę wejść do jego mieszkania i zrobić fotki.Proceder ten trwa już od dłuższego czasu.Nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest w każdym razie jest. Potrzebuję pomocy uczę się już od ok pół roku. Zrobiłem sobie sam picki z brzeszczotu napinacz również.i trenowałem na wkładce bębenkowej doszedłem do wprawy.Pózniej zacząlem trenowąć na moich drzwiach od wewnątrz wszystko idzie ok.otwieranie zajumjuje mi ok 1min czasami nawet krócej tj wkładka bębenkowa do zamka wpuszczanego.I teraz zaskoczenie gdy wyszedłem na zewnątrz mieszkania zamknąłem drzwi kluczem i do dzieła zacząłem pikować i co się dzieje bębenek się obraca ale nie obraca się z nim zabierak który powinien przesuwać zasuwkę zamka.I klops.Znalazłem również post na stronie www.lockpicking.pl że trzeba docisnąć sprzęgiełko ale i to nie pomaga obraca się sam bębenek. Wkładka to typ Gerda przy najmniej tak na niej pisze oraz na kluczach. Czy czasem to nie jest dodatkowe zabezpieczenie?Jesli tak to co dalej? Help proszę będę wdzięczny.Klucze działają z dwóch stron tzn na zewnatrz dzrwi i od wewnętrznej strony.Obróciłem wkładkę i teraz od zewnątrz otwieram wytrychem(pickiem). a wewnętrzna strona obraca się bębenek a zabierak nie.Jeszcze raz help.

 •  

  pokaż komentarz

  Hm... ktoś bardzo wprowadza ludzi w błąd podpisem "dobrze ze oprócz takich kiepskich zamków mamy Gerdy". Otóż to nie są kiepskie zamki, ta metoda można otworzyć np. Mul-T-Lock, ISEO, DOM, Evva.. to wszystko firmy z górnej polki... Ta metoda działa nie tylko na klucze "yalowskie", ale także na te wyglądające nowocześnie które nacina sie frezami palcowymi... Gerda..duża czesc Gerdy tez da sie tak otworzyć... Gerda jest dosyć pospolita firma, to jest masówka wbrew temu co twierdzi jej firmowa propaganda. Dosyć tanie i tandetne produkty, wytwarzane zresztą obecnie w chinach ze względu na koszty. Oczywiście jest to polka wyżej od najtańszego badziewia... ale proszę nie ulegać propagandzie. Czymś sie różnią wkładki Gerdy za kilkadziesiąt złotych i innych firm za kilkaset... Choć w święte bumpkey różnica o zgrozo lekko zanika... Z innejsrony duża cześć tych zamków (oprócz najdroższych) dotychczas dawała sie otworzyć w minutę nawet bez tego patentu. Są rożne sposoby, rozwiercanie, przełamywanie (wystarczy ze wkładka odrobinę wystaje z drzwi), wytrychy... dla sprawnego fachmana nawet grubo poniżej minuty..

 •  

  pokaż komentarz

  Zdarzylo mi sie popelnic maly wpis o tym zagadnieniu, moze zainteresowani poszerza swoje wiadomosci w tym zakresie ;-)

  http://blog.konieczny.be/2006/04/05/wytrychy-doors-hacking/

 •  

  pokaż komentarz

  Czas ruszać w miasto ^-^....

 •  

  pokaż komentarz

  bumping działa na tylko 40% zamków (moje doświadczenia). kłódki (standardowe, za pare zł, jakie są w większości piwnic) otwiera się w 10 sekund 2 blaszkami z wycieraczki samochodowej