•  

  pokaż komentarz

  Podrosną, dostaną kartę Polaka, przyjadą studiować za darmo, pojadą sobie na parking w Przemyślu z flagą bandery... Ale rząd będzie ich wincyj brał, bo przecież tania siła robocza...
  I tak to się żyje w tym kraju nadwiślańskim.

  Czekać tylko jak się osiedla setkami tysięcy tutaj i za 20lat w szkołach polskich będą nauczać, że bandera był bohaterem...

  Nie uczą się Polacy na błędach innych krajów...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie żebym chwalił ale dzieciaki nauczą się obycia z bronią. A u nas? Jak zwykle jak w lesie, najgorzej uzbrojone społeczeństwo w Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @Krueger1 Jak przyjdzie co do czego to i tak wywalą te pukawki i widły w dłoń wezmą ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zwykle jak w lesie, najgorzej uzbrojone społeczeństwo w Europie

   @Krueger1: ... neo liberalna propaganda jest w kwestii zniechecania Polakow do broni bardzo skuteczna

  •  

   pokaż komentarz

   Jak przyjdzie co do czego to i tak wywalą te pukawki i widły w dłoń wezmą ¯(ツ)/¯

   @Richyrich: Dlaczego tak sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krueger1: No niech się uczą, ale potem niech prują odbijać Donbas, a wielu pewnie spada do Polski żeby uciec przed wojskiem. Tacy odważni w demonstracjach a z walką coś im nie idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: To tak jakby powiedzieć, że my potrafimy zabijać wrogów przy pomocy stodoły i benzyny

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400

   To tak jakby powiedzieć, że my potrafimy zabijać wrogów przy pomocy stodoły i benzyny

   ???

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: UPA zajmowała się głównie walką z sowietami. I o tym chcą pamiętać, zwłaszcza teraz gdy jakoś muszą zachęcić młodych do walki. To jest ich mit założycielski, nie mają innego. O tym że mordowali Polaków wolą nie pamiętać, bo dla nich był to jakiś odprysk działalności skierowanej głównie przeciwko sowietom. Będą sobie wpierać że :
   1. To nieprawda rozpowszechniana przez wrogów.
   2. Jeśli do mordów dochodziło, to było ich znacznie mniej niż im zarzuca strona polska, i były to walki wzajemne a nie jednostronna akcja likwidacyjna.
   3. Poza tym była to uzasadniona (ale być może przesadzona) reakcja na represje ze strony polskiej w czasach II RP.

   Oczywiście my nie możemy zgodzić się na taką postawę i protestujemy. A jednocześnie uważamy że:
   1. Nieprawdą jest ze Polacy mordowali Żydów. "Widziałyśmy tę stodołę 5 na 6 metrów. Tam by się z trudem zmieściło 1,6 tys. krasnoludków – powiedziała w programie „Cztery strony” w TVP Info dr Ewa Kurek, historyk."
   2. Może i jakieś pojedyncze przypadki się zdarzały ale na pewno nie tyle ile podają środowiska wrogie Polsce jak prof. Grabowski czy prof. Engelking.
   3. Poza tym Zydzi sobie zasłużyli, bo już we wrześniu 39 strzelali polskim żołnierzom w plecy, świętowali przyjście sowietów na ziemie wschodnie i współpracowali z NKWD.
   Poza tym mamy świętowanie rocznicy mordu w Hajnówce przez ONR oraz objęcie przez prezydenta Dudę patronatu nad obchodami rocznicy Brygady Świętokrzyskiej - formacji kolaborującej z Niemcami.

   Tak więc żeby móc wystawiać cenzurki innym nacjom najpierw trzeba by zmusić się do bezstronnej oceny własnej postawy podczas wojny. A my cieszymy się że film "Niezwyciężeni" otworzy światu oczy na prawdę o wyłącznie szlachetnej postawie Polaków podczas II WŚ. Taką prawdę ma każdy naród w tym rejonie. Zarówno Polacy, Rosjanie, Białorusini, Litwini jak i Ukraińcy uważają, że są narodem który był najbardziej skrzywdzonym podczas II WŚ i jedynym który postępował godnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400

   Głównie walką z Sowietami
   No oczywiście, że tak. Bo 100 tys. trupów to wzięło się znikąd, tak, od niechcenia.

   No dobrze im idzie zachęcanie młodych do walki. Niech jeszcze Niemcy zrobią obozy dla młodzieży odwołujące się do hitlerjugend. Też będziesz tego bronił? Nic mnie nie interesuje, że nie mają nic innego w historii poza ludobójstwem, takie to sztuczne państwo, powinni to po prostu przyznać i zacząć budować coś na normalnych podstawach.

   Odprysk działalności
   Powiedz mi jak Ci nie wstyd tak to nazywać? 100 tys. trupów Twoich rodaków to odprysk, świetnie.

   Będą sobie wpierać
   Tak naprawdę akcja fałszowania zbrodni i kłamstwa zaczęła się już w 1943 roku. Zwalanie winy na Sowietów i Niemców, a nawet na (sic!) Polaków przez UPA, wydawanie specjalnych rozkazów, by tuszować dowody i zwalać winę na innych, ta polityka fałszowania historii trwa do dziś, szczególnie za Wiatrowycza.

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82szowanie_historii_ludob%C3%B3jstwa_OUN_i_UPA

   Nieprawdą jest, że Polacy mordowali Żydów.

   Napisałeś "uważamy, że". Kto tak uważa? Ty? W ogóle co to jest za stwierdzenie, uważamy że Polacy nie mordowali. Tak jakbyś napisał, że Polacy Polaków nie mordują. Na 100% jednostkowe przykłady się znajdą, ale nie było żadnej zorganizowanej akcji mordu, pomagania w nim ani uczestnictwa. Polacy w wyjątkowy i heroiczny sposób w większości przypadków ratowali Żydów, pomagali im. Tworzyli organizacje pomagające Żydom np. Żegota. Jaka inna nacja tyle zrobiła? Nawet Żydzi nie zrobili tyle dla innych Żydów, co Polacy.

   Wklejasz cytat z dr. Ewy Kurek, jakby miał on być dowodem na zaprzeczanie Polskim mordom na Żydach. Akurat kula w płot koleszko, bo dr. Kurek jest osobą, która najgłośniej domaga się ekshumacji w jedwabnem, a więc poznania PRAWDY, na temat tego co się tam stało. Kto nie chce poznać prawdy i sprzeciwia się ekshumacji? Środowiska Żydowskie. Kto w tym czasie produkuje antynaukowe, przesiąknięte manipulacją książki o jedwabnem i urojonych Polskich mordach? Właśnie panowie o których wspomniałeś. Ich paszkwile były wielokrotnie demaskowane. Uwazasz, że oni opisywali prawdę historyczną?

   Żydzi strzelali Polskim żołnierzom w plecy w 39

   Kto tak mówi? Wg Ciebie Polacy tak mówią. Nazwiska, kiedy, gdzie takie coś padło.

   Żydzi świętowali przyjście Sowietów i współpracowali z NKWD

   To jest fakt, zachowało się wiele relacji i dokumentów na ten temat. Wg Ciebie jest to kłamstwo?

   Patronat nad brygada świętokrzyska
   Ty byś pewnie wolał, żeby brygada i wszyscy jej członkowie zostali wymordowani przez Niemców lub Sowietów? Wtedy byłoby lepiej? Gdyby nie skorzystali z taktycznego zawieszenia broni z oddziałami niemieckimi nie wyzwoliliby później żydowskiego obozu w Czechach. Tego też mamy się wstydzić?

   Cezurki innym nacjom
   Aha, czyli jak grupa pseudo profesorów produkuje antynaukowe, przepełnione manipulacją książki o rzekomej Polskiej zbrodni w jedwabnem, to już nie możemy reagować krytycznie na odradzający się kult neonazizmu i propagowania ludobójstwa na Ukrainie, które jest mimo prób tuszowania dobrze opisane i udokumentowane? Czy ty widzisz o czym właśnie tu piszesz? Typowa pedagogika wstydu, zginanie karku przed ludobójcami naszych przodków. Jak Ci w twarz spluną, to pewnie powiesz, że pada. Paskudne.

  •  

   pokaż komentarz

   No oczywiście, że tak. Bo 100 tys. trupów to wzięło się znikąd, tak, od niechcenia.
   No dobrze im idzie zachęcanie młodych do walki.


   @Richyrich: No a liczbę Żydow zabitych przy współudziale Polaków (zwłaszcza tych ze środowisk endecji i ONR) ocenia się na 200 tys. A polski rząd celebruje uroczystości ku chwale formacji zbrojnej powiązanej z tymi środowiskami politycznymi.

   Powiedz mi jak Ci nie wstyd tak to nazywać? 100 tys. trupów Twoich rodaków to odprysk, świetnie.
   To dla nich jest zapewne odprysk tak jak dla nas zabijanie przez AK i NSZ Żydów ukrywających się po lasach. Marginalizują te fakty tak samo jak my marginalizujemy mordowanie Żydów czy pacyfikacje wsi białoruskich czy litewskich) i nie zgadzają się z narracją że to było główne zadanie ich formacji.

   Napisałeś "uważamy, że". Kto tak uważa? Ty? W ogóle co to jest za stwierdzenie, uważamy że Polacy nie mordowali.
   My jako zbiorowość. Tak jak mówisz "oni" o Ukraińcach nie rozróżniając na tych co gloryfikują i ich przeciwników. Na Ukrainie przebija się głównie narracja o walce z Sowietami i sprowadzająca zbrodnię wołyńską do wzajemnych walk, tak u nas urzędową narracją (włącznie ze stanowiskiem IPN i premiera) jest to, że nielicznych zbrodni wobec Żydów dokonywali w sumie odszczepieńcy, którzy tymi czynami postawili się poza wspólnota narodową. Tak więc niezależnie od tego jakie mas osobiste zdanie muszę przyznać, że to jest "nasza" narracja.

   Kto tak mówi? Wg Ciebie Polacy tak mówią. Nazwiska, kiedy, gdzie takie coś padło.
   Wystarczy poczytać archiwum Wykopu.
   https://naszahistoria.pl/smierc-lachom-piata-kolumna-na-kresach-we-wrzesniu-1939-r/ar/c1-10527926
   http://wolyn.org/index.php/informacje/800-ukraiska-rebelia-w-kresach-we-wrzeniu-1939-r
   https://wprawo.pl/2018/09/17/17-wrzesnia-1939-sowieci-zadaja-polakom-cios-w-plecy-a-zydzi-wiwatuja/
   Tu masz Żaryna który uzasadniał dlaczego Polacy nie lubili Zydow (czyi mieli prawo mscić sie?)
   https://www.wykop.pl/link/4936513/prof-zaryn-zydzi-zachowywali-sie-wobec-polakow-obrzydliwie-darli-flagi/
   Podobne rzeczy wypisywała Kurek ale mi się nie che szukać.

   Wklejasz cytat z dr. Ewy Kurek, jakby miał on być dowodem na zaprzeczanie Polskim mordom na Żydach
   B jest typowym przykładem zaprzeczenia, zresztą ona ma dość duży posłuch. Tak samo kwestionują mordy na Białostocczyźnie Żaryn, Żebrowski czy Chodakiewicz. Może nie całkiem kwestionują ale próbują zasiać wątpliwość co do liczby ofiar, czy przebiegu wydarzen i faktycznego udziału Polaków. Jednocześnie sugerujac ze sobie zasłużyli na nienawiść Polaków wiec gdyby były jakieś przypadki to właściwie trudno się dziwić.
   A sam prezes Szarek gdy obejmował urząd publicznie oświadczył wbrew dotychczasowym ustaleniom IPN, że polscy sprawcy zostali do zbrodni w Jedwabnem zmuszeni przez Niemców, więc to jest zbrodnia niemiecka. Jednocześnie powywalał większość badających zbrodnie na Żydach a awansował tych którzy zajmują sie badaniem ratowania Żydów, jak np. Szpytmę. Piszemy nową historię o nieskalanym bohaterstwie. Tak jak Ukraińcy. Ale ich zmusza do tego czas wojny a nas co?

 •  

  pokaż komentarz

  Coz skoro kaczor to ukrainski zyd.

 •  

  pokaż komentarz

  Ruch narodowy nagle wykopkom nie pasuje?

 •  

  pokaż komentarz

  dalej z opisu/art.:
  "Działacz zwrócił też uwagę na udział duchownych w nacjonalistycznych imprezach dla dzieci i młodzieży."

  "Zdaniem Dolinskiego „obecne lato jest bogate w zajęcia dla młodzieży”. Żydowski działacz wymienił szereg imprez, które odbywają się na Ukrainie: festiwal „Bandersztat” koło Łucka, festiwal na cześć ideologa radykalnego ukraińskiego nacjonalizmu Dmytra Doncowa w Melitopolu, obóz „Banderowiec” w rejonie drohobyckim, festiwal „Tropami Tarasa Borowcia” w Olewsku, obóz „Bohaterów UPA” imienia Omelana Hrabca w obwodzie winnickim, duchowo-patriotyczny obóz na cześć „Bohaterów OUN «Hurkało»” w rejonie skoleckim, wojenno-patriotyczny obóz „Czarna sotnia” w Rakowczyku, obóz „Odważny” w rejonie horochowskim organizowany przez organizację „Tryzub imienia Stepana Bandery”, wszechukraiński obóz „Chorąży” w Kowlu imienia jednego z dowódców UPA Wasyla Iwachiwa, obóz Narodowego Aliansu „Legioner”, obóz „Tropami niepokonanych” poświęcony bojowi UPA z NKWD i tym podobne."

  "„Zdecydowana większość tych obozów jest finansowana przez państwo za pośrednictwem ministerstwa ds. młodzieży i sportu oraz lokalnych władz. Ministerstwo stworzyło nawet specjalny dział edukacji narodowo-patriotycznej. Dziesiątki milionów hrywien są wyciągane na nacjonalistyczne obozy z kieszeni zwykłych Ukraińców. Dzieciom pierze się na nich mózgi i zmienia świadomość.” – stwierdził Dolinsky."

  współczesna Ukraina coraz bardziej przypomina III Rzeszę:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Jungvolk

  zrzeszenia nazistowskie/banderowskie/oun/upa widziane oczami psychopatologa-ponerologa:
  https://www.wykop.pl/wpis/41596531/ponerologia-lobaczewski-zrzeszeniaponerogenne-kosc/

  #psychopaci #oun #upa #ukraina #neohitleryzm #neonazizm #banderyzm #nazizm #zrzeszenieponerogenne