•  

  pokaż komentarz

  Ponieważ znaczna część społeczeństwa widzi iż zieloni zamiast zajmować się racjonalnie ochroną środowiska, mieszają się także w sprawy inne światopoglądowo i są mocno lewicowi. A wystarczyło by prawaków także przekonać (mnie nie trzeba) iż samo chrześcijaństwo również zobowiązuje ludzi do ochrony środowiska a postępowanie przeciw ochronie środowiska jest dla chrześcijan grzechem a dla pozostałych zwyczajnie głupie i krótkowzroczne.
  Druga sprawa to sposób i nachalność w jaki to robią. Wieszanie się na drzewach przez różnej maści aktywistów którzy są często sterowani politycznie także daje zły PR ochronie środowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: jak lewak rozumie, że ochrona przyrody jest potrzebna i dobra, a prawak nie (chrześcijanin też nie) to chyba coś jest z nimi nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: mam wrażenie że to nie zależy od opcji politycznych. Specjalnie tak napisałem ponieważ zieloni są uważani za partię lewicową a śmiało można powiedzieć że te poglądy są tak samo lewicowe jak prawicowe. Trzeba być świadomym tego że jakieś tam oszołomy mają rację i już samo Pismo Święte wymaga od ludzi szacunku do przyrody.

   Zieloni są zapewne uważani za lewicę ponieważ nie zajmują się tym do czego zostali powołani.

  •  

   pokaż komentarz

   a prawak nie

   @olszus: Prawak rozumie i dba, ale nie o szwindle i politykę robioną POD PRETEKSTEM ekologii.
   I w tym nie ma podziału lewak-prawak, tylko myślący-wyznawcy, bo przecież myślący lewak też chce dbać o planetę, a nie o szwindle i interesiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: no właśnie o dziwo zależy jednak prawicowi politycy negują np. globalne ocieplenie a co za tym idzie ich elektorat w dużej części też.

  •  

   pokaż komentarz

   A wystarczyło by prawaków także przekonać

   @KazPL: przeczytałeś komentarz do którego się odniosłem?

  •  

   pokaż komentarz

   A wystarczyło by prawaków także przekonać

   @juzjuzjuz: ja nie zależy to po co piszesz, że prawaków trzeba przekonać?

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: ale wielu ludzi wychodzi z zasady, że bycie eko to jedna z cech lewicy, więc chociażby z przekory są wrodzy tej idei. Co jest absurdalne, bo to jest rzecz, ochrona środowiska, nad którą powinien być konsensus ponad podziałami. Tylko niestety, jak ktoś wychodzi z założenia, że robimy dobrze, bo lewakow boli, to ciężko mówić w takim wypadku o dyskusji

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: @olszus: @KazPL: @Bukajec: @pytlar: to jest niesamowite jak udało się rządzącym podzielić Polaków na prawakow i lewaków. Są tylko skrajności, dlatego są ciągle te same osoby wybierane na przemian, wystarczy zobaczyć kto siedział w 89 przy okrągłym stole

  •  

   pokaż komentarz

   @Maro88z: a ja walczę o tytuł centrowca albo niezrzeszonego a wykop mnie wyzywa od lewaków bo nie pluję na wszystkich muzułmanów. Daleko mi do biegania w marszach lgbt, a mój pogląd na temat adopcji dzieci przez gejów jest inny niż lewaków i prawaków. Czasem poglądy mam po tej lub tamtej stronie płotu lewacko prawackiego.

   Po stronie prawackiej nie nazywam Viktora Orbana albo Kaczyńskiego faszystą bo lud ich wybrał demokratycznie, a że lud ciemny to pogląd chyba lewacki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   // i nie lubię Tuska, Korwina też nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Maro88z: i zgadzam się, że jest podzielenie - tak od czasów 89 w Polsce.

   Teraz to się bardzo uwydatnia w innych krajach, wyrażnie rośnie obóz nacjonalistyczny i jemu przeciwny lewacki. Chyba social media i wiedza generowana w memach popchnęła głupi tłum w dwie strony. Jednym obrazkiem obe strony próbują tłumaczyć skomplikowane zagadnienia. I ludzie to kupują! tragedia kurna mać i tyle!

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: bo zieloni to tacy młodzi czerwoni( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: a co to jest "racjonalna ochrona środowiska"? Taka jak teraz czyli żadna?

  •  

   pokaż komentarz

   @dingi_dong: Racjonalna, to na przykład odwrotna do tej, która jest teraz w Niemczech. Czyli że zamyka się elektrownie atomowe, żeby otwierać kolejne węglowe, bo OZE nie wyrabiają z produkcją energii.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: > A wystarczyło by prawaków także przekonać

   Mam wrażenie, że taki podział na lewaków zajmujących się ochroną przyrody i lewaków mających to w głębokim poważaniu, istnieje tylko w mediach lub wśród ludzi o ciasnych umysłach patrzących na świat zero-jedynkowo.
   Sam pewnie według niektórych jestem jednym z ekooszołomów, spotykam na swojej drodze różnych ludzi. Są one w różnym wieku, wywodzą się z różnych środowisk, są bogatsi i biedniejsi, każdy ma inne doświadczenia życiowe i różne poglądy.
   I kiedy się spotykamy w terenie to, to wszytko nie ma znaczenia, bo jest to co nas łączy czyli miłość do przyrody. Ile razy widziałem takie scenki jak chłopaczek z blogu, mający w przeszłości problemy z alkoholem rozmawia profesorem i szanowanym lekarzem jak równy z równym.

   Tak jak słusznie zauważył @Maro88z i @juzjuzjuz jesteśmy społeczeństwem, które usilnie stara się podzielić, żeby łatwiej nami rządzić to mam wrażenie, że jest taka płaszczyzna jak miłość do przyrody, na której ten podział się nie udaje.
   Żeby to zauważyć wystarczy nie zwracać uwagi na skrajności, bo one zwykle najgłośniej krzyczą.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo ludziom sie otwierają oczy i widzą że działanie zielonych nie ma nic wspólnego z ochroną przyrody a jedynie z wyciąganiem kasy od rządu i ludzi oraz szantażowaniem przedsiębiorców - też dla kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: albo dziwne akcje, które wyglądają jakby były kijkiem pisane
   po prostu jak to zwykle bywa, mało jest osób które robią to dla dobra a robią tylko dla kasy, bądź szerzenia ideologii, a ludzie to widzą

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: @xblackwidowx: Dużo w tym winy mediów oraz tych, którzy tę narrację napędzają, czyli odbiorców. Ma być strasznie, szokująco i sensacyjnie. Dużo się mówi o tych sprawach, które wywołują duże emocje, często negatywne, a bardzo mało o pozytywach.
   Z działaniami proekologicznymi jest tak samo, w mediach praktycznie mówi się np. tylko o greenpeace, wwf, czyli o dużych organizacjach, które głośno krzyczą, szokują, działają na granicy prawa, bo to się sprzedaje. Mało kogo obchodzi, że w całym kraju setki osób wysprzątało w tym roku dziesiątki kilometrów rzek, że powiesiło tysiące budek lęgowych, wykosiło setki hektarów zarastających łąk czy posadziło tysiące drzew. I to wszytko przez osoby, które nie wzięły za to ani grosza poświęcając swój własny czas.
   Mam nadzieję, że uwierzycie mi, i że to będzie powiew optymizmu, ale takie organizacje proekologiczne, których głównym celem jest zarabianie pieniędzy na naiwniakach to jest margines, bardzo niewielki margines, niestety o nich się najwięcej mówi, bo to się najlepiej sprzedaje.

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt mi nie powie że jak rozdepce grzyba w lesie to świat spłonie ヽ( ͠°෴ °)ノ

 •  

  pokaż komentarz

  Sposoby ochrony przyrody proponowane przez UE i ekologów totalnie rozmijają się z ochroną a w niektórych miejscach wyglądają bardziej jako narzędzia represji. Takie normy emisji spalin na przykład. Nie mówię że nie były potrzebne ale wg mnie spokojnie wystarczyłoby Euro 4 -5. Obecne normy nic nie dadzą a powodują jakieś dziwne odejście w stronę elektryków ( za kilkanaście lat pewnie ekolodzy będą bić na alarm w związku z naruszeniem zasobów naturalnych przy produkcji akumulatorów oraz problemów z ich recyklingiem).