•  

  pokaż komentarz

  klikam na link, a tam pisze że sobie porozmawiali..ale nie ma tej rozmowy. To jest reklama?

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop, gdyż informacja nieprawdziwa. Kramer już dawno przekroczył granicę, po przekroczeniu której trudno nazywać go księdzem katolickim. Oczywiście jego święcenia są nadal ważne wg przepisów KK, jednak utracił mandat zaufania wśród wiernych. To typowy ksiądz postępowiec z ulicy Czerskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   jednak utracił mandat zaufania wśród wiernych.

   @Kotaro: potrzebny przypis.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim: Już Ci odpowiadam. Np. na Twitterze od lat w dość licznej grupie konserwatywnych katolików wymieniamy się opiniami na temat swoistej trzódki tzw. księży patriotów (oczywiście pamiętajmy, że to określenie stworzono w innym klimacie politycznym dla opisania zupełnie innego zjawiska). Lista kapłanów sympatyzujących z Tygodnikiem Powszechnym, Wyborczą i okolicami jest dość długa. Sam pewnie wiesz, kogo wlicza się do takich zestawień. Często Ci kapłani i zakonnicy mijają się nauczaniem społecznym Kościoła i Magisterium ecclesiae, a nawet ich wypowiedzi naruszają konkretne kanony Katechizmu Kościoła Katolickiego. Po prostu taki mamy klimat. To oczywiście nic nowego, gdyż w historii takie ruchy odśrodkowe zdarzały się często. Jak myślisz, po co stworzono instytucję Świętej Inkwizycji? Nie tylko do oczyszczania przedpola, ale do trzymania dyscypliny wewnątrzorganizacyjnej. Jednak doczekaliśmy się czasów, gdy nawet urząd papieski zaczyna zbliżać się do stanowiska heretyckiego. To tyle w skrócie. Może być?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotaro: Ale ja pytałem tylko o mandat zaufania wśród wiernych. Ponoć 90% Polaków to katolicy - ilu z nich nie ma do niego zaufania? 10 tys.? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim: No dobrze, powinniśmy się zastanowić, co tym mandatem jest. Jakość czy ilość? Znasz zapewne napomnienie: Obyś był zimny albo gorący (Ap 3,15n). Mogę tylko przypuszczać, że zdecydowana większość uczęszczających na msze jest po prostu letnia. Oni milczą i głosu nie dają. A Kościół Katolicki znajduje się w dość złej kondycji i wymaga działań naprawczych. Jednak niech nie będą to "uzdrowiciele" lewicowi. No i przypomnę, że wspomniana przez Ciebie wartość to już od dawna wartość nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotaro: Kościół robi zawsze to co jest zgodne z jego interesem, a nie tak jak "bóg chciał". Chrzczenie niemowląt czy celibat też jest herezją, ale nikomu nie przeszkadza.

   No i przypomnę, że wspomniana przez Ciebie wartość to już od dawna wartość nieprawdziwa.

   @Kotaro: Jeżeli masz na myśli cotygodniowe uczestnictwo we mszy to w sumie tak.