•  

  pokaż komentarz

  Kiedy dostali zawiadomienia?
  Co w nich było?
  Bo narazie ten wpis to jak o libacji w parku we Wrocku.

 •  

  pokaż komentarz

  Hahaha, no dobrze, ja rozumiem ze z dniem 31sierpnia, ale kiedy je wystawiono, a nie kiedy eksmisja. Jak chcą mieszkać to niech sobie kupi własne, a nie "zły człowiek biednym ludziom kazał się z własnej kamienicy wyprowadzic". Mi się to w głowie nie mieści, jak można użytkować cudzą własność i szczekac, że kazał przestać i dej w zamian bo mi się należy. Chcesz coś mieć - to sobie kup.

  Dla mnie to tak samo, jak bym Ci zaj@?$ł samochód i przelewał miesięcznie 100zł, mówiąc że to nie kradzieżą tylko najem, a jak chcesz odzyskać to daj mi drugi.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest patologia. Dlaczego ja mam się zadłużyć na 30 lat i trząść się, żeby mi się noga nie powinęła (praca, zdrowie, kryzys itd.), bo jak tak się stanie to w najlepszym wypadku wrócę do wynajmowania pokoju, a ktoś inny po prostu coś dostaje? Jakieś k???a mieszkania komunalne, socjalne i inne chuje muje.
   Nie sposób odnieść się do tej sytuacji, bo jest za mało informacji. Pewnie sytuacja wygląda tak - mieszkamy tu x-lat i nam się należy, a że np. kamienicę ktoś kupił, albo wróciła (czy zasłużenie czy nie to już inna sprawa) do potomków dawnego właściciela i ten chce ją wyremontować i wynajmować za rynkowe stawki. SWOJĄ WŁASNOŚĆ.
   Wk???ia mnie to. Nade mną nikt się nigdy nie litował i nie będzie litował, ani mi nie pomagał, a jest cała zgraja pasożytów, którzy przywykli do pewnej sytuacji i wychodzą z założenia "że im się należy".

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: Dokładnie, to jest chore, ale elektorat sam się nie zdobędzie. Kilka budynków obok mnie miasto wyremontowało kamienice pod mieszkania socjalne, włącznie z termomodernizacją i ogrzewaniem gazowym, teraz mieszka tam totalna patologia, gdzie połowa to bezrobotni. Nikt nie powinien dostawać mieszkania od państwa, każdy powinien sobie mieszkanie kupić lub wynająć.

  •  

   pokaż komentarz

   @denzelkowal: @FrasierCrane: szczerze mówiąc, to czy powinny istnieć lokale socjalne to temat na oddzielną, bardzo długa dyskusje, z której wnioskiem (w moim przekonaniu) było by, że powinny istnieć. Jesteśmy społeczeństwem, istnieją słabsze jednostki, które nieraz zasługują na pomoc itp. Itd. Ale jak są obowiązki zapewnienia tych mieszkań, to niech je realizuje państwo. Natomiast własność, to rzecz święta, a sytuacja, że k#?$a nie możesz dysponować swoim mieszkaniem, bo w nim siedzi za darmo ktoś kto nie ma, to nic innego jak PRL. k#?$a, jak coś jest Twoje, to możesz to sprzedać, spalić, ch!? kogokolwiek to powinno obchodzić (do granic naruszania korzystania innych z ich wlasnosci). Swoją drogą dziwią się wszyscy eksperci, że Polska odstaje od Europy pod kątem powszechności i elastyczności wynajmu... No k#?$a, w Polsce albo masz minimum 10 mieszkań na wynajem i to ogarniasz, albo lepiej się nie pakować, bo jak jesteś właścicielem A ktoś najemca, to ma do Twojej własność i więcej praw niż Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken Trafiłeś w sedno sprawy. W takich kamienicach mieszkają op@?%?#?acze co mają lewe ręce i tylko im się należy. Jak ktoś myśli rozsądkowi to prędzej czy później, ale kupuje na własność.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteśmy społeczeństwem, istnieją słabsze jednostki, które nieraz zasługują na pomoc itp

   @mazaken: Ale słabsze jednostki to np. ludzie niepełnosprawni. I nikt nie ma pretensji że się im pomaga bo są najczęściej wystarczająco pokrzywdzeni przez los. Problem w tym że pomagamy też jednostkom leniwym i patologicznym którym się zwyczajnie pracować nie chce a którzy nauczyli się że im się należy za to że oddychają. To już jest patologia jak jeden musi zapierdzielać 30 lat w stresie na stare mieszkanie na wyp$?!owie godzine od centrum a drugi co mu się pracować nie chce dostanie lepszą lokalizację za darmo i jeszcze ma pretensje że mu miasto wyremontowało tanim kosztem a nie tak jak chciał (te przypadki znam osobiście). Nóż się w kieszeni otwiera jak się słucha takich ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajnie, ale przydałby się jakiś szerszy opis sprawy.

  dostali ekmisje z lokali mieszkalnych z dniem 31 sierpnia
  Można by było zamieścić chociażby skan takiego nakazu, to by było wiadomo o co chodzi.
  Nie można ot tak sobie kogoś eksmitować. Musi być nakaz sądowy, czyli sprawa się toczy już kawałek czasu. Były zapewne wcześniejsze pisma, je też przydałoby się załączyć.

  A tak to cholera wie o co chodzi. Może ta kamienica należy do miasta, a lokatorzy nie płacą czynszu? Skąd mamy wiedzieć? ¯\_(ツ)_/¯

  proszę o udostępnianie i pomoc w sprawie
  Co tu udostępniać? 3 zdania na krzyż i zero informacji co faktycznie można zrobić żeby pomóc? Ludzie z całej Polski mają się zjeżdżać i szarpać z komornikami? Wysil się i napisz coś więcej jak oczekujesz pomocy.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajna kamienica, po remoncie nawet fajne pieniądze z najmu będą. Ps. Nie można tak sobie z dnia na dzień kogoś wyrzucić z mieszkań.

 •  

  pokaż komentarz

  dzwon po Ikonowicza ;]

  źródło: i.wpimg.pl