•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli to jest naukowy artykuł/wywiad to ja dziękuje, same subiektywne poglądy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja to tu tylko zostawię:
  Odsetek 15 latków po inicjacji seksualnej wśród chłopców:
  Polska 19%
  Szwecja 31%
  UK: 26%
  Niemcy: 20%

  Wśród dziewczynek:
  Polska 13%
  Szwecja 32%
  UK: 32%
  Niemcy: 24%

  Udział przerwań ciąży przez nastolatki w ogólnej liczbie aborcji:
  Polska 2,8%
  Szwecja 16,4%
  UK 20,8%
  Niemcy 10,4%

  Liczba zakażeń wirusem HIV:
  Polska: 753
  Szwecja:383
  UK: 7386
  Niemcy: 2843

  Liczba zachorowań na AIDS:
  Polska: 159
  Szwecja: 73
  UK: 729
  Niemcy: 486

  Liczba napaści seksualnych(2013):
  Polska: 2219
  Szwecja: 11268
  UK: 31402
  Niemcy: 39385

  Liczba gwałtów(2013):
  Polska: 1362
  Szwecja: 5634
  UK: 22912
  Niemcy: 7408

  Dane statystyczne jasno wskazują na zależność między wprowadzeniem edukacji seksualnej
  a wzrostem u dzieci i młodzieży patologicznych form zachowań seksualnych: gwałtów,
  przemocy seksualnej, narkomanii, alkoholizmu, przerwań nauki szkolnej, ucieczek z domu,
  liczby samobójstw, a także wzrostu depresji i zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii).

  Źródła: Social Determinants of Health and Well-being among Young People.
  Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) Study: International Report from the 2009/2010 Survey,
  Copenhagen. Eurostat http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/statistics/search_database. Eurostat: Table 10. Rape/sexual offences recorded by police 2008-2013. Grzelak Sz. Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży. Aktualny stan badań na świecie i w Polsce. Wydanie II rozszerzone: Wydawnictwo Rubikon, Kraków 2009. https://www.gov.uk/government/statistical-data-sets; http://www.socialstyrelsen.se; www.destatis.de; www.stat.gov.pl.

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek:

   Dane statystyczne jasno wskazują na zależność między wprowadzeniem edukacji seksualnej
   a wzrostem u dzieci i młodzieży patologicznych form zachowań seksualnych:
   Nic nie wskazują. Ale tak to bywa, jeśli myli się korelację z koincydencją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: Wskazują, ponieważ zawarłem w komentarzu jedynie część danych. Polecam zapoznać się książkami w przypisie. Unikniesz dzięki temu robienia z siebie ignoranta - tak jak w tym przypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   Wskazują, ponieważ zawarłem w komentarzu jedynie część danych.

   @milewiczwaldek: LOL.
   Słyszałeś kiedyś o logice formalnej? Pewnie nie, bo inaczej pewnie byś był w stanie wytłumaczyć, gdzie w tym zdaniu istnieje związek o charakterze implikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: Myślisz, ze jak użyjesz trochę "trudnych" słów to wyjdziesz na inteligenta i ktoś weźmie Cię na poważnie? Żałosne...

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek:

   Myślisz, ze jak użyjesz trochę "trudnych" słów to wyjdziesz na inteligenta i ktoś weźmie Cię na poważnie? Żałosne...
   No cóż. Ja nie muszę "wychodzić" na inteligenta. bo mi na tym nie zależy. Niewątpliwie natomiast ty jesteś skończonym idiotą, a to już dość poważnie utrudnia życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: Chyba jednak tak. Sam fakt użycia inwektywów, tylko wskazuje jak mocno Cię to zabolało :)

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: Te dane na nic nie wskazują w każdym kraju są inaczej liczone.
   Zgodnie ze statystykami w Polsce jeszcze nie tak dawno nie występował problem gwałtów na dzieciach przez księży katolickich, dziś wiemy ze to duży problem i im dalej idą badania tym cyfry rosną.

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: Sorry, ale to nie ja wyciągam losowe cyferki z jakichś książek, których nikt nigdy na oczy nie widział. I daję głowę, że z tych książek zrozumiałeś tylko tabelki i obrazki, bo słowo pisane to juz wyższe wyzwanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakub20: Nie jest to duży problem, ponieważ zdecydowana większość(ok. 80-90%) tych przypadków to nie pedofilia, a efebofilia - dotyczy więc chłopców w tzw. późnym wieku dojrzewania(16-21 lat). Były to więc po prostu kontakty homoseksualne. Istnieją niezależne od siebie raporty, które to potwierdzają(zarzucam linkami jak ktoś chce) Zależność ta jest obserwowana we wszystkich krajach. Efebofilia nie brzmi już jednak w mediach tak fajnie jak pedofilia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate Przedstaw mi jakiekolwiek dane, które potwierdzają skuteczność edukacji seksualnej - wtedy możemy rozmawiać dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: może ty przedstaw najpierw coś na poparcie swojej tezy, bo to, co zapodałeś to jakieś luźne dane bez związku.

   A to:

   Dane statystyczne jasno wskazują na zależność między wprowadzeniem edukacji seksualnej a wzrostem u dzieci i młodzieży patologicznych form zachowań seksualnych: gwałtów, przemocy seksualnej, narkomanii, alkoholizmu, przerwań nauki szkolnej, ucieczek z domu, liczby samobójstw, a także wzrostu depresji i zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii)

   to już taki absurd, że naprawdę szkoda gadać

  •  
   x.........3

   0

   pokaż komentarz

   @ImperatorPL: Z wielu badań wynika, że edukacja seksualna nie tylko nie wpływa na obniżenie poziomu ryzykownych zachowań seksualnych, ale zwiększa odsetek tych zachowań poprzez tworzenie złudnego poczucia bezpieczeństwa. Źródła:

   For instance, increased contraceptive use has been argued to increase sexual-risk taking (Akerlof et al, 1996; Paton, 2002) while a recent Cochrane review of trials of school-based SRE concluded that “there was no apparent effect on the number of young women who were pregnant” (Mason-Jones et al, 2016, p.24).

   This adds to a large body of research showing that teenage pregnancy initiatives may have unintended effects on risky_**
   **_sexual behaviour which could counteract or even outweigh positive effects on teenage pregnancy. For example, a number of authors have found that access to birth control has only limited effects on most measures of fertility (Raymond, Trussell and Polis, 2007; Girma and Paton, 2006; 2011; 2014; Paton, 2002).

   Akerlof et al. (1996) provide a theoretical basis for these outcomes: easier access to birth control may induce increases in sexual activity amongst teens. As methods of birth control are not fail-safe (particularly so amongst teenagers [Kost et al, 2008]), the net impacton pregnancy rates is ambiguous. Put simply, birth control will reduce the risk of pregnancy for sex acts which would have occurred anyway but may increase the risk amongst teenagers who are induced by easier access to birth control either to start having sex or to have sex more frequently. This has been tested empirically by numerous authors using data on sexually transmitted infections (infections should rise if risk-taking is greater). Girma and Paton (2011), Durrance (2013) and Mulligan (2016) all find that greater access to emergency birth control can induce an increase in sexual risk taking. Similarly, Klick and Stratmann (2007; 2003) and Klick, Neelson and Stratmann (2012) find that access to abortion is associated with an increase in risk taking behaviour, although Coleman, Dee and Joyce > (2013) argue that these effects are partly due to misreporting of data.

  •  

   pokaż komentarz

   @xysiorek123: to, co zapodałeś, to jakiś tam argument ws. zachowań seksualnych, niemniej wciąż nie ma nic wspólnego z:

   przemocy seksualnej, narkomanii, alkoholizmu, przerwań nauki szkolnej, ucieczek z domu, liczby samobójstw, a także wzrostu depresji i zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii)

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperatorPL: Wszystko masz w przypisach. Dane są sprawdzone i wiarygodne; wiem że ciężko coś innego Ci odpisać skoro nie masz argumentów. Nie masz i nie będziesz miał, bo fakty stoją po mojej stronie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: Lewactwo już włącza tryb zaprzeczania faktom. Tak to jest z danymi jak się jest fanatykiem - nie zgadzają się z doktryną to tym gorzej dla danych, nasza oliwa sprawiedliwa. Najdziksze fantazje odstawiają feminazistki o podziemiu aborcyjnym, ile to tysięcy zabiegów dokonuje się w krajach gdzie obowiązuje zakaz. Kiedy te kraje zakaz znosiły to legalnych aborcji nie przybywało wiele, wtedy powtarzały że muszą minąć lata zanim zniknie społeczne tabu i że część skrobanek zawsze bywa na tyle wstydliwa że i tak będzie tajna (-‸ლ) Takie smoki pokonuje najczęściej oświecony liberalizm - niewidzialne, bezgłośne, unoszące się nad ziemią, bezcielesne. Walczą z nimi do utraty tchu.

 •  

  pokaż komentarz

  Czego brakuje obecnej edukacji traktującej w swoim programie o życiu seksualnym jak np biologia? że narodził sie pomysł osobnych zajęć z edukacji seksualnej? Poza tym, patrząc na obecny poziom polskiego szkolnictwa, jaka jest szansa, że takie zajęcia będą prowadzone rzetelnie?

 •  

  pokaż komentarz

  Niech kazdy dba o swoje dzieci. Od moich prosze sie laskawie odp!@?!#%ic. Niech sobie pani profesor edukuje swoje dzieci zeby czerpaly wiecej szczescia.

 •  

  pokaż komentarz

  Naukowcy twierdzą, że dziecko jest istotą seksualną od początku swojego życia. Co to znaczy?
  Seksualność opiera się na trzech filarach: biologicznym, psychicznym i społecznym. Człowiek jest istotą seksualną od > momentu poczęcia aż do śmierci. Etap dzieciństwa to jednocześnie pewien etap rozwoju seksualnego.


  Tym tokiem rozumowania, to po śmierci człowiek też jest istotą seksualną... no bo jakie są tego wyznaczniki, już nie powiedziała.

  Dziękuję, zakop, dobranoc.

Dodany przez:

avatar neib1 dołączył
514 wykopali 119 zakopali 18.5 tys. wyświetleń
Advertisement