•  

  pokaż komentarz

  Rozumiem sentyment, ale jednak ten humor nie był wysokich lotów. To było wszystko takie pseudo inteligenckie, oparte jedynie na przedstawieniu rzeczywistości w krzywym zwierciadle - i to fajne, ale nigdy nie było w tym jakości.

  Przypisywana jest "jakość", bo "kiedyś to było". A tak naprawdę to było jechanie linii najmniejszego oporu. Takie niezbyt zabawne, w zasadzie nawet bez ambicji na bycie zabawnym. Flegma i oczywisty absurd? To niestety trzeba umieć robić.

  Osobiście nigdy nie rozumiałem zachwytów. Poziom czerstwości był niesamowity, a próby robienia abstrakcji wychodziły tylko z rzadka i pojedynczo.

  To było naprawdę bardzo, bardzo, bardzo słabe. To tylko czas i sentyment robi swoje. Podobnie jak KOC i to, że dzisiaj "hehe", bo "weź dwie" - niesamowity żart. W sam raz na wszelkie budowy dla pijanych majstrów.

  Był ciekawy humor w tych czasach, ale Mann nigdy do niego nie należał. To było tylko takie udawanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: no jasne.. ch$@ z tym, że w większości to była jedna wielka improwizacja na odp!@$##$ a i tak wychodziło dużo śmieszniej niż obecne (ha tfu) kabarety czy pisane po nocach programy stand-upów, roastów czy innych, w których jak nie zak!??isz co 15 słowo to jesteś nieśmieszny.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: jak oni to krecili to bylem plemnikiem, pierwszy raz sie spotkalem z ich tworczoscia z 10 lat temu jak mi koles pokazal na yt "kielbase z dymem na wodzie", wiec ciezko tu mowic o jakims sentymencie, a jednak uwazam to za 100x lepsze od dzisiejszych programow rozrywkowych w tv i na yt.

   I mysle, ze wykopki lvl 50+ to jednak jakis maly procent, wiec raczej wiekszosc zachwytow nie bedzie sie opieralo na sentymencie.

  •  

   pokaż komentarz

   @meshack: nie mam nawet 40 lat (chociaż prawie) a oglądałem to jako dzieciak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: fakt, troche strzelilem, z tego co widze to zaczeli 88r, wiec trzeba miec ok. 40+, ale to wciaz mniejszosc tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: No cóż, jak nie lubisz, to sobie oglądaj Kabaret Moralnego Niepokoju albo co tam teraz dzieci lubią.

  •  

   pokaż komentarz

   oparte jedynie na przedstawieniu rzeczywistości w krzywym zwierciadle

   @oiio: A niby na czym polega wg ciebie "humor wysokich lotów"???

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio ja nie miałem możliwości tego oglądać bo jestem zbyt młody, więc sentymentu nie mam. Ale jednak ten humor czasem abstrakcyjny, czasem ukazujący realia późnego prl i wczesnego kapitalizmu lat 90 jest świetny. Może nie rozumiesz niektórych gagów przez kij w rzyci albo brak świadomości historycznej, bo sporo tam jest też żartów opartych na historii czy popkulturze.
   Osobiście żałuję że teraz nie ma komików tej klasy. Oni nawet potrafili dla żartu partie polityczna założyć (ppp). Dzisiaj to chyba mało który z "satyrykow" odważyłby się być bestronnym i żartować z otaczającego świata bez względu na partie czy upodobania polityczne i strefy wpływów.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: nie zgadzam się. Wydaje mi się że postrzegasz to czerstwo ze względu na to że humor absurdalny w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinął i mamy go w zasadzie na każdym kroku więc i ten skecz postrzega się jako zacofany (w mojej opinii niewiele). W tamtych czasach musiało być to jednak mistrzostwo świata.

   Przy okazji rzucę mój ulubiony dowcip:

   Siedzi facet w teatrze i czuje, że coś śmierdzi niemiłosiernie. Trąca typa co siedzi przed nim i pyta:
   - Przepraszam, zesrał się pan?
   - Tak, a o co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jednak ten humor czasem abstrakcyjny, czasem ukazujący realia późnego prl i wczesnego kapitalizmu lat 90 jest świetny.

   @ButtHurtAlert: jest mega dużo zapomnianych perełek polskiego kabaretu z tamtych lat. Ot chociażby pieśń ku chwale kombajnów w wykonaniu Schubertha - klasa muzyka, słowa i wykonanie :)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: ale kija z dupy to ty wyjmij zamiast pisać felietony na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: Ja Cię nawet rozumiem.
   Po pierwsze jak na dzisiejsze czasy "artystyczne środki wyrazu" są na poziomie smoka z Wiedźmina puszczonego na monitorze monochromatycznym.

   Po drugie ten humor był osadzony w nieistniejącym dziś kontekście. W tym przypadku kontekst wynikał z faktu że prezenterzy pogody nie mieli podglądu na planszę, ktoś z realizacji mówił im że na tej grafice Polska będzie mniej więcej tu, na kolejnej trochę w lewo a na trzeciej na 3/4 ekranu. Nagranie na żywo, czasu mało więc nierzadko prezenter machał rękami jakby nie miał pojęcia o geografii a jeszcze jak przeoczył specjalny znak-sygnał o zmianie grafiki to widz patrzył, słuchał i nich//j nic nie rozumiał.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   majkrofon sony też był dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  mówcie co chcecie ale ja uważam że Mann to mega inteligentny facet. Pamiętam jak prowadził "Szansę na sukces". Normalny program bez nadmiernej popisówy i wzruszających historii.

  •  
   riasf via Android

   -19

   pokaż komentarz

   @Michalinaaa

   Fakt, bez Wojtka Szansa nie byłaby taka dobra. Ale to byl tylko jednorazowy epizod.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michalinaaa: poczucie humoru idzie w parze z wysoką inteligencją. Przy czym przed ten humor rozumiemy faktycznie humor, nie debilizmy I żarty na poziomie dupa, chuj, ruchanie, hehe chłop się za babe przebrał.

   Najlepsi komicy i satyrycy to inteligentni ludzie, bo tacy najlepiej zauważają pewne zjawiska i zachowania człowieka, potrafią je zgrabnie skarykaturowac, zwrócić na coś uwagę, zastosować masę chwytów z puli figur retorycznych.

   Rowan Atkinson czy Jim Carrey to naprawdę bystrzy faceci, o czym czasami mało kto wie. Nitk tak nie zagra idioty, jak ktoś mądry.

 •  
  PolskaNieWaszKraj via Android

  +21

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Jest w tym pewna prawda, bo gdy ta "nowoczesna technologia" zawitała do telewizji to trochę czasu minęło zanim prezenterzy nauczyli się w niej poruszać.

 •  

  pokaż komentarz

  Jezu, uwielbiam jak ktoś wrzuci na wykop coś zabawnego, a zaraz pojawi się wielki specjalista od humoru, koneser dowcipu i satyry i napisze, że to nieśmieszne gówno, nigdy śmieszne nie było i nie wie, jak coś takiego mogło i może ludzi bawić xD To samo jeśli chodzi o jakieś seriale itd.
  A wracając do Za chwilę dalszy ciąg programu, to uwielbiam, tak samo jak Komiczny odcinek cykliczny.