•  

  pokaż komentarz

  Pewnie chcial pokazac, ze organizowanie takich marszow, bez dogadania z objazdowym cyrkiem kierowanym centralnie, przyciagnie zero tubylcow.

 •  

  pokaż komentarz

  Emocje związane z tym wydarzeniem sięgnęły dziś zenitu, choć do żadnej parady de facto nie doszło. Artur Grala - organizator przedsięwzięcia - wziął w niej udział sam. Jak twierdził, ze względów bezpieczeństwa. Przeciwników marszu przyszło ponad dwustu, a teren zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, zarówno umundurowanych, jak i w cywilu.

  Fake marsz? Środowisko się odcina
  Na podstawie opinii przedstawionych w sieci można by wnioskować, że wydarzenie znane jako I Marsz Równości w Zabrzu, mogło być prowokacją. Nie da się nie zauważyć, że dotychczasowa działalność pana Grali sprawiła, że przypięto mu łatkę prowokatora.


  Czarę goryczy przelały oświadczenia organizacji związanych z LGBT i działaczy aktywnych na tym polu. Marsz sygnowany nazwiskiem Artura Grali został powszechnie uznany za potencjalnie niebezpieczny, przygotowany i zabezpieczony w sposób amatorski, budzący wiele wątpliwości.

  Tak o sprawie pisał Śląsk Święty, Śląsk Przegięty:

  Wczora przegiyntym internetym wstrzonsnyła informacja o Marszu Równości w Zabrzu, kery mo sie odbyć już w najbliższo sobota. W zwionzku z tym, że pojawio sie wokoł tego moc pytań i wontpliwości, chcymy powiedzieć o tym pora zdań.

  Choć wszystko wskazuje na to, że to ni ma prowokacja środowisk prawicowych (jak nikere osoby sie obawiajom), to je to wydarzynie, kere nie budzi zaufania. Organizator(ka) nie podpisuje sie oficjalnie pod nim i nie odpowiado na pytania. Nie do sie w ciongu jednego tydnia zrobić bezpiecznego marszu, a bezpieczyństwo je najważniejsze.

  Żeby nie było wontpliwości: w zwionzku z powyższym jako Śląsk Przegięty nie wspiyromy tego marszu ani go nie promujymy. Przestrzegomy tyż przed pójściym nań, bo moge to być bardzo niebezpieczne.

  Wiadomo, ze do Zabrza przyjechało co najmniej kilkanaście osób, głównie młodych ludzi, zainteresowanych udziałem w paradzie. Ze względu na sporą liczbę niechętnych i agresywnie nastawionych ludzi, nie ujawniły się jednak. Jedynie część z nich, prawdopodobnie Zabrzan, zdecydowało się pojawić na miejscu zbiórki.

  Top bk, ludzie nie przyszli na marsz, który od samego początku j$!$ł prowokacją ze strony narodowców.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @SynagogaSzatana: zauważ, że reklama które to bydło kibolskie robi, ma wydźwięk negatywny wobec lgbt. W sumie gdyby nie oni to ciekawe jaka inna grupa spoleczna by się zorganizowała w takich liczbach, aby pokazać swój sprzeciw ( no chyba, że reszcie jest to obojętne)? Uważam, ze bez kiboli i ich protestów cyrkowcy nie napotykaliby większego sprzeciwu w polskich miastach, co dałoby możliwość poczucia się pewnie, co skutkowaloby coraz śmielszym próbowaniem promowania siebie w różnych aspektach życia normalnego społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @SynagogaSzatana: Nie chodzi o to, że nie znalazł, tylko, że było to zgromadzenie przed którym ostrzegały zainteresowane środowiska.

 •  

  pokaż komentarz

  Organizator tego marszu ma nawet konto na Wykopie (o ile nikt się nie podszywa) i wypisuje takie rzeczy: https://www.wykop.pl/wpis/43339803/#comment-153097471

  źródło: i.imgur.com