•  

  pokaż komentarz

  Jak lubię profesora czasem posłuchać, tak ten wątek wydaje mi się wyjątkowo głupi. Skrajności zawsze się ścierają i powodują niepokoje społeczne, rozwarstwienia, etc. w szczególności kiedy podłożem jest religia. Człowiek wolny od dogmatów wiary, głoszący pokój i nieszkodliwy dla jednostek i społeczeństwa ma być gorszy od fanatyków?
  To, że ludzie stają się cyniczni również wynika z pewnej inteligencji zbudowanej na doświadczeniach i obserwacji. Niektórzy ludzie dojrzewają do tego by przestać stawiać czynny opór, wyrastają z buntów, akceptują rzeczywistość i uświadamiają sobie bezmiar głupoty naszego gatunku w perspektywie możliwości jakie daje nam umiejętność artykulacji mowy, analizowania procesów, tworzenia narzędzi, itp. Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, latamy w kosmos i zaglądamy głęboko w atomy, a od tysięcy lat zabijamy się w imię wyimaginowanych istot, stworzonych w ramach personifikacji, niewytłumaczalnych wtedy zjawisk naturalnych czy anomalii pogodowych.
  Wolę ludzi, którzy ignorują problemy wagi i pokroju wiary niż takich, którzy budują wrogie sobie obozy i rozlewają swoją głupotę i nienawiść na osoby postronne.

  •  

   pokaż komentarz

   @tempusvernum mam podobne odczucia. Duży plus za Twój komentarz. Naprawdę ciekawie się to czyta.
   Pozdr

  •  

   pokaż komentarz

   @KokosowoONY dziekuję za miłe słowa i również pozdrawiam :)

  •  

   pokaż komentarz

   Skrajności zawsze się ścierają i powodują niepokoje społeczne, rozwarstwienia, etc. w szczególności kiedy podłożem jest religia. Człowiek wolny od dogmatów wiary, głoszący pokój i nieszkodliwy dla jednostek i społeczeństwa ma być gorszy od fanatyków?

   @tempusvernum: Tylko, że to w żaden sposób nie tłumaczy społeczeństwa w Polsce. Większość fanatycznego elektoratu PO i PIS to ludzie właśnie wspomnianego baby boomers, które jest bardziej zantagonizowane niż młodsi, choć jeśli wierzyć temu prof. ich stosunek do religii jest obojętny- co jest moim zdaniem prawdą. Najwyżej uważają, że religia to jedno z narzędzi walki politycznej, bo tak ich nauczono za PRL.

  •  

   pokaż komentarz

   @djtartini1 i tłumaczy i nie, ponieważ osoby z pokoleń lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych piastują ważne stanowiska w naszym kraju w danej chwili. Wolałbym aby ci ludzie byli wspomnianymi "hippisami" niż zacietrzewionymi w religii zgredami lub co gorsza, cynicznie ją wykorzystujący do osiągania partykularnych celów. Sama walka z religią też nie jest nikomu potrzebna, bo z tego właśnie się biorą konflikty.
   Optymalnym według mnie jest podejście ambiwalentne do kwestii religii, która jest ewidentnym narzędziem walki politycznej. Coś na zasadzie "nie karmić to samo zdechnie".

  •  

   pokaż komentarz

   @tempusvernum: Wykopałem to dla Twojego komentarza (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

 •  

  pokaż komentarz

  2:38 Jaki Karol, Jan Izydor.
  @cruc

  "Chwaliła się, że jest duża,
  Kałuża
  No cóż -
  Nie znała jezior ani mórz."

 •  

  pokaż komentarz

  Już na początku wielce odkrywcze "nowe pokolenie ma inne poglądy niż stare" - no brawo, odkrycie koła po prostu :D

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka że ta cała wiara w Boga poprzednich pokoleń wynika z nędznego życia jakie przyprawiła im 1 i 2 wojna swiatowa.
  Z lewej Niemiec z prawej Rusek i jak tu znaleźć jakiekolwiek sens życia?
  Wiara była potrzebna wtedy i pewnie niejednemu uratowała życie aczkolwiek nie widzę sensu forsowania jej w obecnych pokojowych czasach.

 •  

  pokaż komentarz

  k$?!a, i nikt nie powiem jakie są przyczyny tego zjawiska? Przecież w stanach po wojnie ci co przyjechali i zaczeli płodzić pokolenie właśnie w latach 1950+, później musiało wyjechać do Wietnamu i znowu połowa chłopa wypadła i nie miał kto wychowywac, tylko kobiety się zajmowały dzieciakami. To sie tak to skończyło

Dodany przez:

avatar cruc dołączył
75 wykopali 54 zakopali 1.6 tys. wyświetleń
Advertisement