•  

  pokaż komentarz

  Kurde powiedzcie mi jak to jest, że tak dużo osób nie miało w sobie tego podstawowego instynktownego odruchu: "słyszę burzę, więc spierdalam"? Nie potrafię tego zrozumieć. I tu już nawet nie chodzi o to, że ludzie nie mają wiedzy o górach, że są turystami z Krupówek, nie sprawdzają prognozy pogody. k@!#a, człowiek ma naturalny lęk przed burzą, gdziekolwiek by nie był. Wydaje mi się, że 99% osób jakby szło polną drogą na nizinach i przyszłaby burza no to by chciało się jak najprędzej ewakuować stamtą, schronić gdzieś... A tu ludzie słyszą wyładowania, pewnie nawet widzą i chuj, idą sobie dalej na otwartej przestrzeni... O co tu k@!#a chodzi??? Zbiorowa głupota?

  •  

   pokaż komentarz

   @don_camillo: "Brajanek tak długo czekał na ten wyjazd do Zakopanego, tyle czasu nam się zeszło na Krupówkach, wjazdach na Gubałówkę kolejką, że na Giewont został czas na ostatni dzień wyjazdu. No i trzeba było wejść, burza, czy nie burza, bo co by on kolegom w szkole opowiedział o wakacjach w górach..."
   "Grażyna, dawaj dalej, nie panikuj, na pewno przejdzie bokiem"
   "Z cukru nie jesteśmy, damy radę, pogrzmi, chwilę popada i po krzyku"
   Przykładów podobnego myślenia chyba więcej Ci nie trzeba?

 •  

  pokaż komentarz

  Odczepcie się od Janusza i Grażyny. Mieli pasję, swój sposób na zdobywanie szczytów, nie zrozumiecie tego. Żyli tak jak chcieli i umarli tak jak żyli, robiąc to, co kochali...

  #pdk

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż... stało sie źle, ale sytuacji dało sie uniknąć. Moze i burza lokalnie przyszła nagle. Ale patrząc na prognozy pogody oraz mapę przemieszczania sie wyładowań, pogoda do zdobywania wysokich szczytów była podła. To była taka sytuacja, jak ogłoszona lawinowa dwójka - moze lawina nie zejdzie, ale kto ma dużo do stracenia lub nie akceptuje zdarzenia w górach, to nie idzie. Koniec i basta.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak, musiało do tego dojść. I tak dziwne że tak późno. Nie żal mi zupełnie ofiar. Też mam tendencje do bagatelizowania ale w górach, w dodatku na takim szczycie czuje niesamowity respekt do potęgi przyrody i pierwsze co bym zrobił to napewno oddalić się jak najdalej od szczytu

Dodany przez:

avatar bojesieminusow dołączył
875 wykopali 16 zakopali 44.4 tys. wyświetleń