•  

  pokaż komentarz

  Zastanawia mnie co by powiedział ten, który wcześniej krzyczał, że nie ma nic do ukrycia i nie boi się gdy go rozpoznają urządzenia elektroniczne

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: zapewne to samo co wczesniej, poniewaz tlum to nie jest jedna osoba i osoby, ktore tego dokonaly nie sa tego samego zdania co osoba o ktorej wspominasz.

   To mi bardziej przypomina zolte kamizelki we Francji, gdzie demolowali miasto. Latwo znalezc zdjecia oraz filmy ukazujace jak policja brutalnie sie z nimi rozprawiala (co bylo szokujace dla mnie). Policja w Hongkongu jest rowniez brutalna, lecz caly swiat zapomina co sie wyprawialo we Francji, na ruchach antify w USA lub na innych "pokojowych protestach". Oczywistym jest, ze spory procent marszu/protestu jest pokojowy i nie chca zadnego konfliktu, lecz organizatorzy protestu odpowiadaja za wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Do tej pory było mi obojętne czy mnie nagrywają/rozpoznają bo nic nie miałem do ukrycia. Lecz teraz gdy państwo nie przestrzega prawa to ja walczę. Zakrywam twarz, wyrywam słupy które rozpoznają twarze bo boję się represji ze strony rządzących.

  •  

   pokaż komentarz

   zolte kamizelki we Francji, gdzie demolowali miasto

   @Zhukov: tylko tam problem jest taki, że Macron to demokratycznie wybrany prezydent. W Hong Kongu nie ma demokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: jak nie ma demokracji? Jest demokracja tak samo jak w Makao. "Jeden kraj, dwa systemy".

   Czy jezeli w danym kraju narod demokratycznie wybral prezydenta to oznacza to mozliwosc demolowania miasta w imie swoich zasad lub postulatow?

   Zeby nie bylo: zawsze bede za organizowaniem protestow i jestem stanowczym przeciwnikiem blokowania ich, lecz tylko i wylacznie wtedy kiedy nie bedzie demolowania miasta, agresji ze strony protestujacych, niebezpiecznych zachowan oraz bedzie to legalny protest.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest demokracja tak samo jak w Makao.

   @Zhukov: xD
   Wiesz jak wyglądaly ostatnie wybory w HK?

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: wiem, co w nich bylo nie tak?

   Odpowiesz na moje poprzednie pytanie odnosnie demolowania miasta w krajach demokratycznych?

  •  

   pokaż komentarz

   co w nich bylo nie tak?

   @Zhukov: przecież to Chiny wybrały administratorkę miasta, a nie mieszkańcy

   Odpowiesz na moje poprzednie pytanie odnosnie demolowania miasta w krajach demokratycznych?

   @Zhukov: raczej nie, bo sprzeciwiam się demolce w demokratycznych krajach, bo ludzie mogą zmienić władzę w wyborach. W HK tego zrobić nie mogą, bo Chiny coraz mocniej wchodzą z butami do HK.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to Chiny wybrały administratorkę miasta, a nie mieszkańcy
   @JakovKarnic: to jest nieprawda. Chiny wybraly kandydatow i robily to od poczatku przylaczenia Hongkongu do Chin. Glosowaly osoby z Election Commitee w liczbie niecalych 1200 osob. Tak, to nie jest pelna demokracja, poniewaz nie pyta sie niecalych 4 milionow mieszkancow Hongkongu, lecz jest to posrednia demokracja. Election Commitee posiadal wczesniej nawet mniej czlonkow bo dochodzac do 600 osob. EDIT: podczas pierwszego glosowania bylo tylko 400 czlonkow, nie: 600.

   Election Commitee zostalo utworzone przed dolaczeniem Hongkongu do Chin w 1984 roku bodajze i za zgoda Wielkiej Brytanii. Taka ma sie kolej rzeczy od samego poczatku i wszyscy sa tego swiadomi od samego poczatku istnienia tego organu.

  •  

   pokaż komentarz

   lecz jest to posrednia demokracja

   @Zhukov: xD To tak jakbym ja i moi ziomkowie założyli parlament i powiedzieli, no ale jesteśmy waszymi przedstawicielaim. To pośrednia demokracja. Ludzie (większość, mała grupka ma) nie mają wpływu kto siedzi w tym komitecie.

   Chiny wybraly kandydatow

   @Zhukov: to się nazywa demokracja xD

   Taka ma sie kolej rzeczy od samego poczatku i wszyscy sa tego swiadomi od samego poczatku istnienia tego organu.

   @Zhukov: no i co z tego. Fakt jest taki, że tam demokracji po prostu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tej pory było mi obojętne czy mnie nagrywają/rozpoznają bo nic nie miałem do ukrycia. Lecz teraz gdy państwo nie przestrzega prawa to ja walczę. Zakrywam twarz, wyrywam słupy które rozpoznają twarze bo boję się represji ze strony rządzących.

   @IroL: Tak tak. Zapomniałeś dodać, że zrozumiałeś jak bardzo byłeś głupi lekceważąc inwigilacje, przez swoje kretynskie "mnie nie dotyczy", Ponieważ na podstawie zebranych przez nich danych, wystarczy, że wyłapią Twoją twarz w protescie (a wiecznie w masce nie bedziesz chodził) i już wiedzą kim jesteś

  •  

   pokaż komentarz

   To tak jakbym ja i moi ziomkowie założyli parlament i powiedzieli, no ale jesteśmy waszymi przedstawicielaim. To pośrednia demokracja. Ludzie (większość, mała grupka ma) nie mają wpływu kto siedzi w tym komitecie.
   @JakovKarnic: zgadzam sie z Toba w 100%. Nie mi oceniac czy to jest wlasciwe czy tez nie.

   to się nazywa demokracja xD
   Nie, to nazywa sie przestrzeganie 'Sino-British Joint Declaration'. Wielkia Brytania i Chiny podpisaly porozumienie, ktore wlasnie o tym mowi, ze kandydatkow beda wybieraly Chiny. Tak sie dzieje od 1997 roku czyli od poczatku. Nie wysmiewaj faktow, bo piszesz o tym jakie to Chiny sa zle i niedemokratyczne, a olewasz fakt, ze sama Wielka Brytania zgodzila sie na ten uklad i to trwa od samego poczatku.

   no i co z tego. Fakt jest taki, że tam demokracji po prostu nie ma.
   Przed chwila napisales, ze tam jest posrednia demokracja. Posrednia demokracja jest wciaz demokracja. Pisanie, ze w Hongkongu nie ma demokracji jest po prostu olewaniem faktow. Tak, tam jest demokracja. Nie, nie ma demokracji bezposredniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhukov: jeżeli tam jest demokracja, to w Polsce za PRL też była.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: splycasz temat rzucajac porownaniem dwoch totalnie roznych sytuacji. Nie bede nawet tego komentowac, bo to sa dwie rozne sytuacje ¯\_(ツ)_/¯ Jezeli nie widzisz roznicy to nie bede wchodzil w glebsza polemike.

  •  

   pokaż komentarz

   nie widzisz roznicy

   @Zhukov: nie widzę. Mieszkańcy HK chcą żyć w normalnym demokratycznym społeczeństwie i ich gówno obchodzi czy to wina Chin czy UK. No ale mają siedzieć cicho i zamknąć mordę. Najlepiej niech patrzą jak zostaną zmieleni przez resztę Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: to niech wyjada jezeli chca zyc w demokratycznym spoleczenstwie. Maja na to dodatkowe niecale 30 lat.

   Wiem, ze to mega sarkastycznie brzmi i rozumiem, ze beda chcieli walczyc o swoj dom, ale ich dom zmienia sie i ta zmiana trwa juz od 20 lat. Faktycznie, "porzucenie" Hongkongu przez UK bylo niesamowitym (w negatywnym znaczeniu tego slowa) posunieciem, ale to byl ich teren i oni zadecydowali. Ludnosc Hongkongu urodzona przed 1997 nadal ma brytyjskie paszporty.

   Po prostu to jest pierwszy w historii swiata taki przypadek i uwazam, ze bardzo ciezko zdecydowac ktora strona ma wiecej racji.

  •  

   pokaż komentarz

   to niech wyjada

   @Zhukov: nie mogę tej wypowiedzi minusa po prostu nie dać.

   ze bardzo ciezko zdecydowac ktora strona ma wiecej racji.

   @Zhukov: może uczciwe byłoby, żeby demokratyczny parlament zdecydował... a no tak, nie ma go. Albo chociaż demokratycznie wybrany przedstawiciel mieszkańców HK. Aj waj też go nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Lecz teraz gdy państwo nie przestrzega prawa to ja walczę. Zakrywam twarz, wyrywam słupy które rozpoznają twarze bo boję się represji ze strony rządzących.

   @IroL: Skoro już siedzisz w rejestrach, to już jesteś spalony. Trzeba było pilnować prywatności, gdy był na to czas :D

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Nic by nie powiedział, bo nadal jest idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: mógł by uczciwie powiedzieć "jestem idiotą", przynajmniej ułatwił by rozpoznanie swojego podstawowego problemu

 •  

  pokaż komentarz

  K...a! Za niedługo będą nas hodować jak na jakiejś farmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  najpierw rewolucje przewracały pomniki, teraz słupy z kamerami. znak naszych czasów.

 •  

  pokaż komentarz

  Często jak czytam o protestach/represjach w PRLu zastanawiam się czy świat naprawdę nie widział, że nie reagował. A dziś czytając komentarze pod tym znaleziskiem widzę że nawet gdyby widział to znalazłaby się tłuki, które z naszych protestujących zrobiliby jedynie wandali a władza PRLu według nich miala rację.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaczynają odłączać się od matrixa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodany przez:

avatar dynx dołączył
563 wykopali 2 zakopali 3.4 tys. wyświetleń