•  

  pokaż komentarz

  Pisałem do nich w ubiegłym tygodniu z prośbą o informację w jaki inny sposób można się zweryfikować jako że wysyłanie skanu dowodu nie do końca stoi w zgodzie z literą prawa ;)

  Szanowny Panie,
  dziękujemy za przesłane zgłoszenie.
  Uprzejmie informujemy, że Totalizator Sportowy w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych jest podmiotem obowiązanym do weryfikacji tożsamości i wieku gracza. Nasze produkty mogą trafiać tylko do osób pełnoletnich. Należy dodać, że skan dowodu nie jest przechowywany przez Totalizator Sportowy tylko jest on automatycznie usuwany przez system w przypadku pozytywnej weryfikacji gracza. Powyższe zasady zostały zawarte w regulaminie, którego treść została zaakceptowana przez Ministra właściwego ds. finansów.
  Każdy użytkownik przed zakończeniem rejestracji jest zobowiązany zaakceptować warunki regulaminu, co oznacza, że również Panu była znana ich treść. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem nowych metod uwierzytelniania gracza, umożliwiających alternatywne możliwości weryfikacji tożsamości i pełnoletności.
  Istnieje również stacjonarna możliwość weryfikacji konta na podstawie dowodu osobistego w kasie każdego Oddziału Totalizatora Sportowego (w godzinach pracy kasy). Dane teleadresowe oddziałów znajdują się w linku poniżej:
  https://www.lotto.pl/kontakt/oddzialy

  Dodatkowo informujemy, że w przypadku braku chęci udostępnienia obrazów dowodu osobistego na rzecz udziału w grach LOTTO przez sieć Internet, zarejestrowane konto zostanie usunięte po 7 dniach od dnia rejestracji.
  W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, w godzinach 08:00 - 24:00 i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.
  Z poważaniem,
  Zespół Obsługi Klienta LOTTO
  Tel. +48 459 59 59 00
  kontakt@lotto.pl

 •  

  pokaż komentarz

  No to chyba normalne że państwowa strona z hazardem nie przepuści cię na samo "Masz 18 lat? TAK/NIE"

 •  

  pokaż komentarz

  Facebook też żąda skanów dowoodu i co??? I nic, tak działa państwo z dykty. Dlaczego nikt nas przed takimi praktykami nie broni?? Jest 500+ jest git.

  •  

   pokaż komentarz

   @SnDa79: Państwo powinno chronić przed wyłudzeniami, surowo karać ich sprawców i brutalnie gwałcić ich matki, a nie zmuszać wszystkich, żeby chodzili w maskach i tylko kanałami, aby nikt przypadkiem nie zobaczył twojego dowodu/linii papilarnych/twarzy i innych "poufnych" danych.

 •  

  pokaż komentarz

  A niedawno pisali, że ma wejść nowy przepis zabraniający instytucjom kserować dowody osobiste.

 •  

  pokaż komentarz

  Niektóre firmy są zwolnione z zakazu kopiowania dowodów. Np. w kantorze nie wymienisz waluty powiedzmy przez internet jak im skanu dowodu nie prześlesz bo oni wprost mówią że mają takie prawo i ich to nie obowiązuje. I tyle.