•  

  pokaż komentarz

  Intel od 8 gen. i wszystkie Ryzeny nie mają już wsparcia i sterowników dla Windows 7, ten system jest już martwy, prawda jest taka że Win 10 ma swoje problemy jednak jest systemem o niebo lepszym i nowocześniejszym niż 7, od kiedy wszysztkie komputery w firmie siedzą na 10 mam połowę mniej roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @T600 mają (do gen 2). Dopiero gen 3 nie ma wsparcia. Co innego że sam ms próbował sztucznie to blokować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzyszla: Realnie rzecz biorąc wsparcia pod AMD nie ma właśnie ze względu na Microsoft, jeśli uda się już zainstalować wszystkie sterowniki to stabilność systemu z Ryzenem pozostawia wiele do życzenia, w korpo liczy się maksymalna stabilność, nawet jeden BSOD w tygodniu nie jest akceptowalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @T600 jakoś od roku miałem tylko dwa - na własne życzenie, bo eksperymenty z ram. W pracy win 10 i ile razy już coś albo przestawało działać, albo trzeba od nowa ustawiać, albo samoczynne wybudzenie się z hibernacji bo aktualizacje i sruu praca zostawiona i środowisko. Bsod też już kilka razy widziałem choć to nieruszany laptop, w przeciwieństwie do domowego składaka. Więc nie pisz mi o stabilności ryzena na win 7 jak nie miałeś styczności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzyszla: W firmach bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie, zapewne w twojej firmie windows 10 jest nie bez powodu, mieliśmy w firmie 20 komputerów z przetargu na ryzenach 1300 jeszcze przed migracja na 10, jak już przebilismy się przez instalację i sterowniki (które częściowo zadziałały ale nie były dedykowane dla tego systemu) to przyszło nam instalować NIEOFICJALNE patche by wymusić instalację update, USB 3.0 losowo wywalaly BSOD a raz tygodniu na kompach wisiał zielony ekrąn, ostatecznie komputery zostały wymienione jako niespełniające zapisów SIWZ, więc to że coś działa akurat u Ciebie i jest przez Ciebie akceptowalne nie oznacza że z Ryzenami i Windowsem 7 jest we wszystkich przypadkach ok , bo nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @T600: Niemniej, możliwość pracy również. Broń Boże, co napiszę nie jest kontrargumentem przeciwko temu, co napisałeś, ale chciałem coś o samym Win10 dodać od strony dostarczania programowania. Mianowicie trzykrotnie w swojej "karierze" dziesiątka kompletnie unieruchomiła działanie programu i to na szeroką skalę! Pierwszy raz - zmiana działania API związana z identyfikacją karty sieciowej. Drugi raz to wywalanie zainstalowanych sterowników i instalowanie własnych! Nie do pomyślenia, żeby system bez pytania o zgodę wpychał inne sterowniki unieruchamiając urządzenie peryferyjne! (a już osobiście do szału mnie doprowadza konieczność wyłączania logowania na skrót w oprogramowaniu touchpada po każdej "dużej" aktualizacji). I trzeci raz to wyłączenie wsparcia starszej wersji SMB. I owszem - jest to bardzo dobry krok w kierunku bezpieczeństwa, bez dwóch zdań. Ale wymuszanie aktualizacji, brak sensownej opcji wstrzymania do czasu przygotowania całej infrastruktury, to jest po prostu idiotyzm.
   BTW - zgadnij, czemu zmiana certyfikatu w MF jest tak kłopotliwa. Cóż, wybór rozwiązań MS i ich aktualnej polityki stosowanej m.in. w Win10...

   Nie pamiętam ani jednego przypadku masowego unieruchamiania programów przez Windows 7. Jednak co do sprzętu, jeśli firmy kupowały bardzo świeżego Ryzena to faktem jest, że platforma borykała się na początku z wieloma problemami współpracy i kompatybilności z pamięciami głównie. Ale dotyczyło to tak Windows 7 jak i Windows 10. A powiem więcej - właśnie dziesiątka miała więcej problemów i były wypuszczane łatki dla Ryzena. Win 7 choć nie umie wykorzystać wszystkich możliwości, to jednak też z tego powodu działał pewniej z tymi procesorami.

 •  

  pokaż komentarz

  ja mam ubuntu i tylko się śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przy stale rosnącej bazie gier na linuxa strach zagląda w oczy, nie mówiąc o tym, że próg wejścia w linuxa spadł na przestani lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Linuksiarze to szosowi cykliści informatyki.

 •  

  pokaż komentarz

  Mhmyyy..... Sypie się syf DirectX 12 jak tynk z Rumuńskiej chaty.