•  

  pokaż komentarz

  Win7 to był beznadziejny system operacyjny podczas gdy win8 to jakiś bubel/wersja beta a win10 to nic innego niż adware za które w dodatku trzeba zapłacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @tuomollo: W dodatku wadliwe. Mi siadł podczas update'a i nijak nie dało się naprawić poprzez recovery (po co to to w ogóle jest jak nie działa?). Musiałem od nowa instalować system i programy.

   Z kolei dowiedziałem się przy okazji jaka jest różnica między systemem na HDD a SDD, bo przez przypadek najpierw przeinstalowałem na HDD i mulił niesamowicie. Zainstalowałem na SDD i śmigał normalnie. Różnica jest kolosalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @tuomollo: @Rimfire:

   A moja prywatna statystyka wygląda tak, ze W10 działa mi poprawnie od 3 lat. W tym przeżył zmianę płyty z AMD na Intel i zmianę dysku systemowego.

   A w tym czasie zepsuły mi się same (!) linuksy kilkukrotnie z których również prywatnie korzystam, na mniej istotnych kompach.

   A wszyscy twierdzą, że powinno być odwrotnie. Osobiście jestem zadowolony z W10.

  •  

   pokaż komentarz

   A moja prywatna statystyka wygląda tak, ze W10 działa mi poprawnie od 3 lat.

   @volatile_pc: Mi też działał przez ponad 3 lata poprawnie aż do niedawna jak cały system padł podczas update'a i nie chciał ani wstać ani przywrócić poprzedniej wersji. Jak szukałem solucji to pod filmikami w YT były komentarze ludzi, którzy mieli podobne doświadczenie niedługo przede mną, także to nie był jakiś nietypowy błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @tuomollo: Lepszy niż Win10 czy gówniany Linux.

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc: linux sam z siebie się zazwyczaj nie psuje. Chyba, że porobisz dziadostwa w źródłach oprogramowania albo korzystasz z dystrybucji typu unstable. A nawet jeśli to posiadając podstawową wiedzę na temat tego jak ten system działa, jesteś w stanie postawić go na nogi bootując do jakiegoś niższego runlevela. Windows jeżeli się posypie to nie ma co liczyć na narzędzia naprawy systemu.

  •  
   JanKowalskiOfficial

   +5

   pokaż komentarz

   @tuomollo: wez bo wstane ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   linux sam z siebie się zazwyczaj nie psuje.

   @tuomollo:

   Sam się popsuł - a dokładnie to zaczęło świrować GUI na jednym. A drugi dostał jakiś dziwnych błędów i przestał działać dźwięk i część programów przestała się uruchamiać, a część działała.

   "jesteś w stanie postawić go na nogi bootując "

   Jak wspominałem, to były kompy na których nic się nie robi prócz przeglądarki więc zamiast bawić się w szukanie winnych tego zachowania komponentów szybciej było mi przeinstalować system - to raptem kilkanaście minut.

   Ale fakt jest faktem - padły same z siebie. Dla mnie niezawodność linuksów na desktopie to zwykły mit i Windows jest bardziej niezawodny.

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc: bo windows jest dla osób którzy nie mają czasu na grzebanie w systemie, po prostu ma działać jako tło do innych apek i tyle, linux ma zupełnie inne zastosowanie co większość nie rozumie i się ciska jak dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @getin ale windowsa instalujesz a potem każdy program oddzielnie bo nie ma nic. W Linuxie instalujesz system i masz już wsztstko potrzebne do funkcjonowania. Czegoś brakuje to piszesz jedno polecenie i po chwili masz zainstalowane. Linux nie włączy ci się sam z uśpienia i nie zrobi aktualizacji rozwalających stany uśpionych programów. Kiedyś nawet miałem sytuację że laptop się w nocy włączył i zawiesił wydając głośny dźwięk z głośników. Win 10 to najgorsze gówno jakie miałem okazję używać. Do przeglądarki bez różnicy co używasz. Do gier tylko windows bo ma monopol. Jeżeli chcesz stabilny system który dostosujesz do siebie to nie win 10

  •  

   pokaż komentarz

   @tuomollo: Win 8.1 z wyłączonym metro jest bardzo OK

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc: Linux się wykrzacza nawet podczas odtwarzania muzyki, bardzo zadowolony jestem z mac os x wg mnie stabilniejszy niż win.