•  

  pokaż komentarz

  Jezu jaki to jest rak ( ͡° ʖ̯ ͡°). 3 lata. Za młody na decydowanie k!#?a o wszystkim włącznie z tym jaki rodzaj pieluszki nosi na dupie ale wystarczajaco "duzy", żeby decydowac o tym czy chce byc chłopcem czy dziewczynką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: u nas jest podobnie jeżeli u dziecka wykształciły się jednocześnie męskie i żeńskie cechy płciowe. Wtedy rodzice decydują w którą stronę iść. Można oczywiście zostawić taką hybrydę i pozwolić wybrać samemu w przyszłości ale szkody dla psychiki mogą okazać się dewastujące. Właśnie dlatego można chwilę zaczekać i zobaczyć jaki rodzaj zabawek będzie dziecko wybierało. Z kim na placu zabaw będzie wolało biegać. I w ten naturalny sposób dopasować płeć i uciąć pindolka XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard W wieku trzech lat byłam kotem. Dobrze, że to było wiele lat temu i dano mi szansę z tego wyrosnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   Jezu jaki to jest rak ( ͡° ʖ̯ ͡°). 3 lata. Za młody na decydowanie k@#!a o wszystkim włącznie z tym jaki rodzaj pieluszki nosi na dupie ale wystarczajaco "duzy", żeby decydowac o tym czy chce byc chłopcem czy dziewczynką.

   @Redguard: ty ale wiesz że decyzję podejmą rodzicie i lekarz a nie 3 letnie dziecko?

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: A potem co? Mamo , tato ja nie chciałem byc dziewczynką. Ot taka "zabawa" w pigułce. Powaznie stary? Wyjasnisz mi kto w takim wypadku opłaci psychiatrę, psychologa i podne sprawy takiemu dzieciakowi ze zj$??mym przez rodziców umysłem jakimiś gender trans idiotyzmami?

   Trzeba kiedyś powiedzieć dośc i postawic taka granicę ktorej przekraczanie jest surowo zabronione. Uważam, że ta granica powinna byc już teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard Rozumiesz człowieku, że płeć to jest kwestia dyskusyjna i zależy od przyjętej definicji? Możesz np. myśleć o sobie, że jesteś w 100% mężczyzną, a jak byś zbadał sobie chromosomy to mogłoby się okazać, że jesteś mieszanką, zresztą jak tysiące ludzi.
   Powiedzmy, że ktoś dostaje od rodziców chromosomy X i Y, czyli jest zaprogramowany do bycia płcią męską. Jednak na etapie płodowym w odpowiednim momencie nie dojdzie do głosu testosteron (mutacja, zanieczyszczone środowisko, choroba matki czy inne cholerstwo) odpowiedzialny za męską budowę ciała i narządy płciowe i rozwój takiego płodu postępuje w "trybie domyślnym", czyli żeńskim. Każdy z nas był kiedyś kobietą, na początku rozwoju płodowego :)

   Jest niezliczona ilość kombinacji i wariantów. Byłem kiedyś na wykładzie biologa prof. Wetulaniego i wg niego w świecie naukowym wyróżnia się już ponad 100 płci.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard To o czym mówisz to są najprawdopodobniej zaburzenia psychiczne. Ja mówię o stronie czysto biologicznej, niezależnej od tego co ktoś o sobie myśli.
   Parę lat temu jak zaczęło być głośno o biegaczce i jej dyskusyjnej płci to przeczytałem fajny artykuł, który dużo tłumaczył takich niuansów. Opisany został przypadek kobiety, Australijki, która była w ciąży i ginekolog zlecił jej jakieś badania (przyczyny badania nie pamiętam). Okazało się, że kobieta posiada 3 chromosomy 2 X i 1 Y, a to oznacza, że jest częściowo kobietą i częściowo mężczyzną. I nie zmienia to faktu, że uważała się za kobietę i była w zdrowej ciąży.

   Mieszanek płci jest mnóstwo i większość ludzi tego nie ujawnia, nie leczy, a jeśli już to po cichu. Słyszałeś o naszej medalistce olimpijskiej w biegach, Walasiewiczównie? Dopiero jak była stara i przypadkiem zginęła podczas napadu na sklep (mieszkała w USA) to podczas sekcji zwłok okazało się, że miała niewykształcone w pełni męskie organy płciowe.

   Prosty podział na dwie płcie jest infantylny, na poziomie dzieci, którym tłumaczy się, że jak będą dobre to pójdą do nieba, a jak złe to do piekła, a świat powstał w 7 dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Stary wszystko spoko ale ty wchodzisz na kwestie biologiczne o które nawet nie mam pretensji (bo i po co miałbym mieć). Ja mówie o kwestiach ideologicznych w których jednum drugiemu czy trzeciemu wydaje, że on jest kobietą albo ona jest męzczyzna (mimo , że wszystko temu przeczy) albo 40 letnim niemowlakiem. A to juz jest po prostu temat dla psychiatry.

   Jesli ktos twierdzi inaczej to ja sie domagam równouprawnienia w kwestii traktowania osób psychicznie chorych i zwolnienia ich zz akładów zamkniętych. W końcu to jest dyskryminacja skoro 40 letni debil może identyfikowac się jako ssacy cycka niemowlak to ja mam prawo ubierac się jak generał Grande Armee i identyfikowac sie jako takowy. I ch@# komu do tego. Albo jako Hitler tudzież Stalin. ¯\_(ツ)_/¯

   Powiedziałem i słowa tego będe się trzymał. Skończmy z poprawnym p#%%!!?cem i tolerancja na każde gówno. Inaczej doprowadzamy do takich absurdów jak wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: i dlatego powinny być 3: K / M / X. X, czyli np lekarz musi mieć indywidualne podejście, a nie wzorować się na podręcznikowej budowie anatomicznej (bo może się okazać, że z pozoru wyglądająca kobieta może mieć pewne "dodatki").
   Rozwiązałoby to wszystkie problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: ty ale wiesz że zdarzają się sytuacje w których ludziom wykształcają się zarówno organy płciowe męskie jak i żeńskie i podjęcie decyzji we wczesnym wieku dziecka może pomóc mu w mieciu normalnego życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881 dziwne rzeczy opisujesz kariotyp XXY to poprostu zespół Klinefeltera i z tego rodzą się tylko chłopcy tylko że z hipogonadyznem i są bezplodni. Pokazałbyś mi ten artykuł

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: czy ty kurwa* chociaż artykuł przeczytałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: No wlasnie w tym tkwi sedno. Nie dzieci tylko zj#?!ni rodzice i opiekunowie zrobia dziecku krzywde. Kto wie jakie nastepstwa medyczne to za soba pociagnie. Najwazniejsza jest ideologia - typowa bolszewia. Tfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: Powiedziałem, że pomijamy w tej dyskusji kwestie biologiczne na które de facto nie mamy wpływu czy nie tak? Ja mówię tylko i wyłącznie o kwestiach ideologicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   A potem co? Mamo , tato ja nie chciałem byc dziewczynką. Ot taka "zabawa" w pigułce.

   @Redguard: Efekty brania blokerów są odwracalne. Mniej kwejka, więcej artykułów naukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000

   ty ale wiesz że decyzję podejmą rodzicie

   Na jakiej k%?@A podstawie rodzic ma decydować za dziecko, które w tym wieku traktuje dorosłych jak wyrocznię?

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: Oczywiście oczywiście. Wobec tego koniec z dyskryminacją Napoleonów czy Stalinów. Oni tez maja prawo sobie wybierac kim chcą. oczywiście w imię tolerancji , równości i miłości musimy też przestac oskarżac pedofilów...oni się tacy urodzili i sobie nie wybrali. Hurra wolność. ¯\_(ツ)_/¯.

   A teraz idę powiedzieć swojej 6 letniej siostrzenicy, że może wyskoćzyc mi do sklepu po Browara. Skoro mając 3 lata mogła decydowac o swojej płci to majac 6 może decydowac o tym jaki browar mi kupi. To zdecydowanie decyzja mniejszego kalibru.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście oczywiście. Wobec tego koniec z dyskryminacją Napoleonów czy Stalinów. Oni tez maja prawo sobie wybierac kim chcą.

   @Redguard: Rozumiesz bocie jeden, że są dowody potwierdzone przez neurologów, że w ultra rzadkim przypadku płód może otrzymać informacje hormonalną niezgodną z informacją chromosomalną?

   Mózg nie przyjmuje wtedy wymaganej ilość androgenów, by się zmaskulinizować, jednak na tyle dużą by rozwinął się fenotypowo męski płód.

   Potwierdź, że ktoś ma mózg Napoleona albo Stalina albo jest jakąś reinkarnacją to dostaniesz Nobla.

   pokaż spoiler Wk$@%iają mnie nastolatki, które naczytają się bzdur na nczas i uważają, że są jakimiś edgy discussion ownerami XD

  •  

   pokaż komentarz

   koro mając 3 lata mogła decydowac o swojej płci to majac 6 może decydowac o tym jaki browar mi kupi.

   @Redguard: Nie, nie mogła decydować. Mogła sama z siebie wykazywać chroniczne zachowania odpowiednie dla płci przeciwnej, co warto w takich sytuacjach konsultować ze specjalistami.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto wie jakie nastepstwa medyczne to za soba pociagnie.

   @ozzmann: Żadne. Działanie blokerów jest odwracalne, wystarczy, że odstawisz i normalnie nadgonisz zaległości w dojrzewaniu w krótkim czasie.

   A operacji nikt się nie podejmie dopóki pacjent nie jest pełnoletni oraz nie udowodni prowadzącym go psychiatrom, że funkcjonuje na co dzień jako płeć "docelowa".

   Nikt nie pozwoli przychodzącemu z ulicy brodatemu facetowi ubranemu w spodnie ogrodniczki wykonać takiej operacji bez udowodnienia lekarzom, że pacjent tego potrzebuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: "Ultra rzadkich przypadkach" ( ͡º ͜ʖ͡º) a teraz bocie jeden tepy przeczytaj o czym my tu dyskutujemy i szczerze przestan sie juz ośmieszac. Łazisz za mna i skowyczesz i za każdym razem dostajesz w dupę.

   I teraz tez dostaniesz. Nie przeczytałaś/eś kompletnie NIC z tego o czym było pisane bo zobaczyłbyś ty tępa pusta jednostko , że rozmawiamy tylko i wyłącznie o kwestiach ideologicznych a omijamy kwestie stricte biologiczne na które nie mamy wpływu. A ty wyskakujesz tutaj z gadką o płodach i chromosomach.Serio ¯\_(ツ)_/¯.

   Zanim następnym razem podejmiesz sie dyskusji pustaku to naucz sie najpierw czytać...ze zrozumieniem. Inaczej matura będzie w plecki i cie nie puszczą. I to jest podstawowy i główny mój wymóg jesli dalej zamierzasz prowadzic jakąkolwiek dyskusje i oczekujesz ode mnie odpowiedzi. Jesli sie tego nie nauczysz no cóż...będe po prostu ignorował twój bezproduktywny skowyt bo męczy mnie dyskusja z ideologami skorymi do p@%#?%@enia dla samego p@%#?%@enia przy czym p@%#?%@enie owe nie ma nic wspólnego z tematem samej dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   A ty wyskakujesz tutaj z gadką o płodach i chromosomach.Serio ¯_(ツ)_/¯.

   @Redguard: Wiem wiem, typowego odbiorcę Kwejka temat przerasta, trudno 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

   że rozmawiamy tylko i wyłącznie o kwestiach ideologicznych a omijamy kwestie stricte biologiczne

   Opierając się na całkowicie błędnej informacji zawartej w opisie i tytule.

   Zgodzisz się z faktem, że dzieci mogą jedynie otrzymać blokery, a jakiekolwiek dalsze zmiany są podejmowane po osiągnięciu pełnoletności?

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: Dalej lecisz w temat poboczny ¯\_(ツ)_/¯. Nie o tym dyskutujemy. Albo trzymasz sie tematu albo żegnam. Twoja następna odpowiedz ma być w temacie dyskusji a nie w temacie twojego widzimisię. I od tego będzie zależeć moja ewentualna odpowiedz. Jesli się nie pojawi znaczy, że jak zwykle dałes/ałaś dupy.

   A więc główny temat brzmi "Czy uznajemy podobne jednostki chcące sobie zmieniać płec za p%%%$%%nięte na równi z ludzmi, którzy chcą sobie być Napoleonem albo Stalinem czy nie?". No bo skoro można sobie wybierac tutaj bez żądnych konsekwencji to czemu nie wybierac sobie i tam.

   I skończ zasypywac mnie tu biologicznymi kwestiami. Po raz kolejny powtaram że rozmawiamy tylko i wyłącznie o chorej zrypanej ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard:

   na równi z ludzmi, którzy chcą sobie być Napoleonem albo Stalinem

   To wtedy jest rozpoznanie pt. schizofrenia. Bardzo proste. Kwestia taka, że przy tranzycji psychiatra bada twój stan przez lata.

   Po raz kolejny powtaram że rozmawiamy tylko i wyłącznie o chorej zrypanej ideologii.

   Zrypanej ideologii tego, że natura płata nam figla i ludzie cierpią, bo budowa i działanie ich mózgu zostały rozwinięte jak u płci przeciwnej?

   Jak dla mnie tu nie ma żadnej ideologii, jest tylko neurologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: A ty swoje. Żegnam.

   I mała podpowiedz na koniec. Rozmawialiśmy o w pełni myslacych, zdrowych ludziach bez żadnych chorób czy innych biologicznych przypadków, którzy nagle sobie wymyślaja "a kij tam zostanę sobie panna bo sie za pannę uważam, a kij tam zostane sobie 40 letnim niemowlakiem bo tak sobie uważam". Ty dalej brniesz w biologię przypadków medycznych, których jest znikoma ilość. Co oznacza, że nie poświeciłaś/eś nawet kilku sekund , żeby przeczytac o czym było pisane wczesniej a tylko i wyłącznie twoje wejscie tutaj miało zrobic gównoburze. ¯\_(ツ)_/¯. Tyle w tym temacie. Przykro mi ale z upośledzonymi jednostkami nie potrafiącymi przeczytac nawet kilku zdan ze zrozumieniem prowadzenie dyskusji jest BEZ SENSU. Wróć do szkoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire:

   Żadne. Działanie blokerów jest odwracalne, wystarczy, że odstawisz i normalnie nadgonisz zaległości w dojrzewaniu w krótkim czasie.
   Poprosze o dane z badan na tak malych dzieciach- jakos nie sadze zeby ktos przy zdrowych zmyslach i nie ideologicznie zj!@!ny przeprowadzal takie cos na dzieciach. Dodatkowo jak sie okaze ze dziecko ma jakies zaburzenia hormonalne to co wtedy? Kto bedzie odpowoadal za jego kalectwo? Po co takie cos robic skoro dziecko w wieku 3 lat nie za bardzo w ogole wie co to jest plec. Jak moze tego chciec. Moze mu sie cos wydawac albo wmuwia mu to jego zj!@!ni rodzice. Jakie psychiczne szkody moze to wyrzadzic to juz zadanie dla psychiatry. Dziecinstwo to najwazniejszy okres od ktorego zalezy potem wiekszosc zycia.

  •  

   pokaż komentarz

   @alteron Nie mam zielonego pojęcia gdzie o tym czytałem. Być może jakiś tygodnik. Było to już dobrych 5-6 lat temu gdy zaczęło być głośno o tej biegaczce co jej nazwiska nie pamiętam. Zresztą, w ostatnich dniach też o niej znów pisano.

   Nie dam głowy, że na 100% chodziło o xxy, ale tak zapamiętałem. Istotniejsze było to, że osoba uznająca się za kobietę, wyglądająca na kobietę i w ciąży wg chromosomów okazała się nie 100% kobietą. Było tego pewnie dużo więcej, ale ten szczegół zapamiętałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: ale czemu coś ucinać. Transki są spoko( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ty ale wiesz że zdarzają się sytuacje w których ludziom wykształcają się zarówno organy płciowe męskie jak i żeńskie i podjęcie decyzji we wczesnym wieku dziecka może pomóc mu w mieciu normalnego życia?

   @Banek5000: Tym wpisem dokładnie potwierdzasz, że "płeć" inna niż męska bądź żeńska jest patologią (czyli nieprawidłowością, a nie żulernią) i należy to leczyć. Oczywiście, że to się zdarza. Ale powinno się to leczyć, a nie pielęgnować i podnosić do rangi prawdziwej płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: ilu pytam 2 czy trzem? i z tego powodu na calys świecie trzeba dobudoeac trzecia toaletę? Nikt tych ludzi zreszta z tego powodu nie prześladuje i tak powinno być- odwalcie sie od nich niech zyja normalnie- no chyba że któryś chce przycwaniakowac i np postanowi zrobic kariere w damskim sporcie ale i na to sa przepisy- oszustwo i nie trzeba robic żadnych nowych...

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature aha czyli jak biegałam z piłką z chłopakami jak miałam 6 lat i nie lubiłam sukienek to rodzice powinni zmienić moją płeć

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Ogólnie UK to rak. Tam już dzieci przedszkolne karmią benzo jak są smutne.Oglądałem o tym doku na planete. Kraj gdzie dzieciaki zjadają więcej tabletek niż jedzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   wyróżnia się już ponad 100 płci.

   @marian1881: A możesz wymienić tylko 10 z tych 100?

  •  

   pokaż komentarz

   @XLuckyX: użyj mózgu i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
   Potem zapoznaj się z tym artykułem
   https://www.medme.pl/artykuly/interseksualizm-na-czym-polega-charakterystyka,69899.html

   i na koniec przeczytaj to co ty napisałaś i jak twoje brednie odnoszą się do całości. Widzę że ciężko jest wam ogarnąć kilka zdań tylko od razu załącza się walka z lewactwem. A u nas dokładnie tak samo w razie konieczności wybiera się jakąś płeć dla dziecka. Jest normalne postępowanie medyczne i nie jak sugeruje clickbaitowy tytuł - nie robi tego 3 latek ze względu na chęć zmiany płci lub przez fanaberie rodziców. To nie ma też nic wspólnego z filozofia gender ani z innymi skrzywieniami.

 •  

  pokaż komentarz

  "będą mogły zmienić płeć"

  Ile razy w roku?
  No bo bez przesady, że tylko raz, a potem nie można się rozmyślić... Musi być też ze dwa razy na próbę.

 •  
  JessPinkman via Android

  +36

  pokaż komentarz

  Skoro są na tyle odpowiedzialne, to powinny mieć też prawo głosu i możliwość zakupu alkoholu. Przecież wiedzą co robią

 •  

  pokaż komentarz

  :D Ja pier%$@# :D "Dzieciaki" 17 letnie nie mogą zagrać w GTA... ale 3 latek może zmienić płeć :D

  Sytuacja sprzed 10 lat. Syn mojego kuzyna miał wtedy jakieś 4 lata. Przyszedł do nas i mówi W POKOJU JEST JAKAŚ PANI... <w sumie mam ciarki>. Dzieciak był nam w stanie pokazać gdzie stoi i jak wygląda PANI W POKOJU,
  Wyobraźnia dzieci nie ma granic, do tego są podatne na wszelką manipulację i wyłapują rzeczy, które nam dorosłym umykają. Czy wg NHS syn kuzyna FAKTYCZNIE WIDZIAŁ JAKĄŚ KOBIETĘ ?