•  

  pokaż komentarz

  I to jest cała komedia z tej sytuacji. W Europie nie kupisz Fabii 1.6 tylko Fabię 1.0. Tymczasem w USA downsizing ... pickupy tracą pojemność z 6,7 l na 5,7 :D Durna F1 zmniejsza pojemności silników, a w USA trwają w najlepsze wyścigi... ciągników.
  Ty masz palić w domu gazem, a chińczycy palą śmieci na potęgę.
  No ale oni mają inną planetę niż my :D
  Euroekoterror w najlepszym wydaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: Śmieszny jest też rodzaj walki jaki się wytworzył na poziomie obywatel-państwo. W zimie straż miejska szuka babci która postanowiła spalić starą meblościankę a przez resztę roku płonie setka składowisk odpadów i nie potrafią nawet namierzyć właścicieli śmieci/działki. Francuzi zadowoleni z limitów bo mają elektrownie jądrowe. A jakby poczytać jaki syf robią w ich byłych koloniach gdzie mają kopalnie paliw do elektrowni to okazuje się że trują gorzej od nas. No ale to poza Unią więc problemu nie ma.
   Unijne limity CO to podatek nałożony na kraje słabo rozwinięte. Po wyborach i z początkiem nowego roku jak już przestanie obowiązywać zamrożenie cen dla małych przedsiębiorców i odbiorców indywidualnych wszyscy zapłacimy więcej bo rachunki będą wyższe szacunkowo o jakieś 30-50%. Inflacja z tego roku będzie miłym wspomnieniem. Taki wzrost cen prądu odbije się na wszystkim. Chlebka nie kupi się za 4 złote tylko za 7. No ale to dopiero po najważniejszych wyborach więc dupy będą odpowiednio nasmarowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: W sprawie afryki. W byłej kolonii angielskiej jest największe wysypisko odpadów elektronicznych na świecie. Tacy są EKO. Bo jakoś nie chce mi sie wierzyć że to pomysł mieszkańców Ghany. Kolejna sprawa ? Złomowisko statków w Bangladeszu. Czemu nie złomują tego np. w Calais ? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: ktoś musi pokazywać jaką trucizną jest spalanie węgla. To że inni chcą żyć w gównie i wdychać gówno nie jest z argumentem. Potem ktoś nie dożyje emerytury, bo wysiądzie mu układ oddechowy od wdychania spalonego węgla.
   Już nie wspominam, że USA ma znacznie ostrzejsze prawo co do emisji tlenków azotów niż w Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion z tym paleniem śmieciami to bait, nie? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: Podwórko w moim krawartale kamienic jest usłane gównami. Wszystkie trawniki zasrane, że pojedyncze kępy trawy wystają z gównianych piramid. Jednak, mimo pozornie beznadziejnej sytuacji sprzątam po swoim psie, tym chętniej kiedy patrzą inni. Bo uważam, że trzeba, bo na podwórku będzie kilka gówien mniej, bo innych to przekona.

   Taka gówniana przenośnia, ale może załapiesz... Ktoś musi zacząć działać. Jak wszyscy będą patrzeć po sobie to obudzimy się z ręką w nocniku i wszystko póki co wskazuje na to, że tak się to skończy. W dupę sobie wtedy będziemy mogli wsadzić to PKB, które tak bardzo chcemy oszczędzić. Po podniesieniu się poziomu wody o metr prawie cała Holandia jest pod wodą i tylko system zapór będzie chronić ich przed kataklizmem... dziwisz im się, że podejmują działania?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: biały człowiek wysyła swoje śmieci do dzikich krajów i potem oburza się że zgodnie z planem je spalili.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   "I to jest cała komedia z tej sytuacji...
   Ty masz palić w domu gazem, a chińczycy palą śmieci na potęgę.
   ..Euroekoterror w najlepszym wydaniu"

   @Grzesion: Ale pierdolisz.

   Bo chińczycy żyją w zasyfionym kraju, to ja też mam żyć w takim syfie?

   Wolę żyć lepiej, zdrowiej, dłużej i dawać dzięki temu przykład innym.
   Od razu całej planety nie uratujemy. Ale chyba lepiej dawać przykład innym czymś, co i tak daje nam duże korzyści zdrowotne.
   Nie wiem co tu jest nie zrozumiałego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: no i z tego wszystkiego tylko europejska droga ma jakąś przyszłość, ale to nie jest nic nowego od 3000 lat prawie wszystkie zmieniające świat idee miały swój początek w europie ta jest kolejną

  •  

   pokaż komentarz

   Potem ktoś nie dożyje emerytury, bo wysiądzie mu układ oddechowy od wdychania spalonego węgla.

   @le_waq: Japończycy ostatnio wymyślili jakieś filtry dzięki którym spalanie węgla nie truje. To powinniśmy od nich kupić i po sprawie. A na protokół z Kioto odlać się ciepłym moczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @le_waq: prawo może mają tylko normy inne! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk: Zasyfienie zasyfieniem, ale CO2 nie jest trujące. I wszelkie ograniczenia CO2 w eurokołchozie nie mają żadnego sensu z ekologicznego punktu widzenia, jeśli jednocześnie nie ograniczy się importu towarów i usług (lub nie nałoży wysokich ceł co jest równoznaczne z ograniczeniem importu) z krajów, które nie mają ograniczeń. Tylko że wtedy by się okazało, że wszystko jest 2-3 razy droższe.

   Jak się popatrzy na działania pro-ekologiczne w Europie to się okażę, że to głównie biznes. Niemcy promują energie wiatrową, bo mają technologie wiatrową. Gdyby zależało im na ekologii nie likwidowaliby elektrowni atomowych, nie zgodzili by się na NS2. Ale Niemcy nie produkują reaktorów jądrowych, więc mówią, że energia atomowa jest zła, budujcie wiatraki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: dziwisz sie ? Recycling czesto zuzywa duzo energii i przez to efekt jest gorszy dla planety jak przed recyclingiem...

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy promują energie wiatrową, bo mają technologie wiatrową. Gdyby zależało im na ekologii nie likwidowaliby elektrowni atomowych, nie zgodzili by się na NS2. Ale Niemcy nie produkują reaktorów jądrowych, więc mówią, że energia atomowa jest zła, budujcie wiatraki.

   @bags1111: Łączysz losowe fakty i szukasz zależności. To, że nie sprzedają technologii atomowej nie ma nic wspólnego z wychodzeniem z atomu bo Niemcy nie tyle nie stawiają nowych co WYGASZAJĄ obecne elektrownie. Jak to się ma do Twojej teorii?

   Siemens jest tez jednym z dwóch największych producentów turbin gazowych na świecie a branża podupada. Widzisz jakieś lobby Siemensa w gazie?

   CO2 nie jest trujące

   Worek foliowy i taśma.

   CO2 wchodzi w aspekty ekologiczne bo gwałtowne ocieplenie klimatu rozchwieje równowagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gitaroszewc:

   Siemens jest tez jednym z dwóch największych producentów turbin gazowych na świecie a branża podupada. Widzisz jakieś lobby Siemensa w gazie?

   Właśnie dlatego Niemcy stawiają na NS2. Po za tym jak zlikwidują wszystkie EA to będą potrzebowali elektrowni gazowych w momencie gdy nie wieje. (Elektrownie gazową można najszybciej uruchomić). No i trzeba dodać, że Siemens jest też wiodącym producentem turbin wiatrowych, na czym trzepią dużą kasę.

   Worek foliowy i taśma.

   W takim według tej argumentacji należy też pozbyć się wody z ziemi, bo też jest trująca. W obu tych przypadkach nie CO2 zabija tyko brak tlenu.

   CO2 wchodzi w aspekty ekologiczne bo gwałtowne ocieplenie klimatu rozchwieje równowagę.

   zgadzam się, dlatego nie neguje że trzeba ograniczyć CO2, twierdze tylko, że to co robi Europa jest bez sensu, tylko i wyłącznie na pokaz. bo ograniczając w ten sposób produkcje w nowoczesnych zakładach powodujemy zwiększanie produkcji w zakładach nie spełniających żadnych norm poza UE (np w Rosji czy Ukrainie)

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest cała komedia z tej sytuacji. W Europie nie kupisz Fabii 1.6 tylko Fabię 1.0.

   @Grzesion:

   Debil nie wie że jest debil.

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   Widać ciekawe rozumowanie

   @Grzesion: Tymczasem u ciebie ogromne braki.

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis: porównywać hipersamochod do aut używanych przez tysiące

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: "Łunia" ci zabrania kupna auta z 5 L silnikiem.

   Poj. silnika 5 000 cm³

   11 999 zł

   https://www.olx.pl/oferta/mercedes-w123-coupe-5l-v8-manual-drift-kjs-gruz-szpera-klatka-zamiana-CID5-IDAZa8f.html#a50db5fa77

   źródło: apollo-ireland.akamaized.net

 •  

  pokaż komentarz

  jaki sens ma porównywanie emisji CO2 przez kraje? Chiny to przynajmneij 1/7 ludności świata. Jak już cokolwiek porównywać to emisję CO2 per capita

 •  

  pokaż komentarz

  W tym nie ma nic złego o ile za płotem mojego domu będzie budowana elektrownia jądrowa a Polscy naukowcy dostaną środki (nie tylko pieniądze ale np. teren) na opracowywanie elektrowni termojądrowej (oczywiście mogą oni zatrudnić zagranicznych w tym celu również). Jestem przekonany, że przy takim planie reszta świata prędzej czy później (w tym chiny) przestanie truć.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś Wam powiem, zawsze jest ból dupy, że wszyscy oprócz Europy trują na potęgę. Większość jednak tego syfu osiada na ich terenie, w Chinach na przykład i do Europy nigdy nie dolatuje. Chińczycy wręcz zazdroszczą Europie środowiska i nie tylko oni. Cały nasz kontynent ma w internecie opinię zielonego. Może tylko CO2 ma wpływ na klimat u nas, jeśli w ogóle ma jakiś wpływ. Całe to gówno osiada na chińskiej ziemi i zatruwa wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze lewakom to tłumaczę. Do c@@@? pana, żyjemy w gospodarce globalnej. Narzucanie norm i obostrzeń ma sens tylko przy globalnej regulacji, a nie takie dokręcanie śruby Europie, typowe przekonywanie przekonywanych. Przemysł wtedy sp%?#!?@a do krajów dzikich, któe emitują nie tylko CO2, ale całą tablicę Mendelejewa do powietrza/gruntu/wody.
  Ale weź tu takiemu wytłumacz, że np. kampanie o niewyrzucaniu plastiku do wody sensu wielkiego w Europie nie mają. Raz z powodu rozwoju cywilizacyjno/kulturowego, a dwa, że grubo ponad 90% plastiku w oceanach ma źródła z rzek w Afryce i Azji, bo mieszkają tam brudasy, które mają na wszystko wyjebane.
  nie przetłumaczysz

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: Zawsze to powtarzam mądralą, że Chiny w 2017 ogłosiły rezygnację z rozwijania energetyki węglowej. A te kraje, o których mówisz dzikie - to jednak budują bardzo szybko świadomość globalną, więc też się szybko skończy.

   Mentalność pańszczyźnianego chłopa. Jak za miedzą można to i ja będę.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: Dostajesz minusy ale piszesz jak jest.
   Ja dorzucę kolejny przykład czynnik do klimatyzacji r134a, UE sztucznie reguluje ilość czynnika na rynku z powodu lobbingu dupont/honeywell.
   Aby KUPIĆ czynnik r134a w UE musisz mieć działalność, szkolenia, certyfikaty i inne biurokratyczne gówna.

   Aby kupić czynnik w pozostałych częściach świata (np w celu uzupełnienia 200g) pakujesz dupę do samochodu jedziesz do marketu i kupujesz jednorazową puszkę (UE zakazała też tych praktycznych jednorazówek) 340g za 10$.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: platnosci za CO2 maja sens, bo rzadu panstw beda cisnac na to, zeby je wprowadzac. Pal licho Ziemie, ale beda miec dodatkowy hajs do wydania :D

   Zreszta
   Chiny wlasnie wprowadzaj platnosci za CO2

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: I tak się wypali i wydobędzie cały węgiel, to po cholerę spowalniać ten proces? Tyle samo CO2 trafi do atmosfery tylko wolniej. EROEI musi być wyższe od zera i tyle.