•  

  pokaż komentarz

  tl;dr: Konferencja PHP odwołana, bo nie zgłosił się żaden Murzyn. #clownworld
  Osobiście uważam że programowanie przez czarnych to cultural appropriation. Nie wypada, żeby interesowali się technologią.

 •  

  pokaż komentarz

  Zarzutem jest raczej to, że do niektórych prelegentów organizatorzy pisali z prośbą o zgłoszenie się do CFP. Pytanie do ilu kobiet/osób innego koloru skóry organizatorzy napisali z taką samą prośbą? Jak to się stało, że zgłosiła się tylko 1 kobieta?

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar jak to się stało, że zgłosiła się tylko jedna kobieta? A tak, że inne nie były zainteresowane, proste.

   Wynoszona różnorodność to rak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Czyli to, że organizatorzy pisali do jednych z prośbą o zgłoszenie się do CFP a do innych nie nie ma tutaj znaczenia?

   Nikt nie mówi, żeby wymuszać różnorodność. Sam jestem temu przeciwny. Po prostu wystarczy napisać: "hej, robimy konferencję, właśnie trwa CFP, zgłoś się jak możesz, dzięki" również do kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar być może nie znali żadnej? To nie jest jakaś niszowa konferencja, żeby nikt nie wiedział że może się na nią zgłosić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: serio? Wychodzisz z argumentem że nie znali żadnej? XD

   Nawet jeśli wystarczy wejść na YouTube / Twitter / Facebook (przypominam, mamy 2019 rok) i poszukać. Napisać. Następnie ocenić zgłoszony temat w CFP. To serio nie jest takie trudne. Jeden tweet na twitterze i ludzie sami podają listę osób do których warto się odezwać. To samo proponowała jedna z osób, które zostały zaakceptowane jako prezentujący ale organizatorzy to olali.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: A nie przyszło ci do głowy, że pisali do wybranych osób ze względu na kompetencje, a nie płeć?

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejBinarny: i nie znaleźli żadnej kompenentnej kobiety do której warto napisać? czy ty siebie słyszysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Tak, w czasie całej swojej kariery programistycznej poznałem 3 sensowne programistki, a facetów setki. Fakt jest taki, że kompetentnych programistek jest bardzo mało i wybór facetów to nie dyskryminacja tylko konsekwencja statystyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Zarzutem jest raczej to, że do niektórych prelegentów organizatorzy pisali z prośbą o zgłoszenie się do CFP. Pytanie do ilu kobiet/osób innego koloru skóry organizatorzy napisali z taką samą prośbą? Jak to się stało, że zgłosiła się tylko 1 kobieta?

   @ineedadollar: Człowieku - odwołali swoje szanowne przybycie w połowie lipca, a speech miał być na początku października. Podali "medialny", śmierdzący politpoprawnie powód - więc była to presja na pozostałych. I jeszcze taka łajza śmie pisać na twicie, że eventu nie będzie "z powodu zbyt małej ilości prelegentów"? (-‸ლ)
   Zwykły atak SJW.

   Pieprzenie o tym, że "nie prosili kobiet" to jakaś wyssana z feminazistowskiego palucha bzdura. KAŻDY mógł złożyć submiskę i NIE BYŁO żadnej selekcji wg płci (a tego właśnie żądają idioci SJW...).

   Wystarczy popatrzeć na zeszły rok https://2018.phpce.eu/pl/#agenda i widać, że po prostu kobiety to maleńka mniejszość wśród programistów -> więc wśród programistów PHP -> więc wśród uczestników i prelegentów takich konferencji. NO, ale idiotom się marzą parytety, nie? (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   i nie znaleźli żadnej kompenentnej kobiety do której warto napisać? czy ty siebie słyszysz?

   @ineedadollar: Twierdzisz, że nie napisali do kobiet bo uważają je za gorsze ze względu na płeć?

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: a ile jest dostępnych kobiet? Jeśli męska społeczność PHP liczy np. 100 tys., a żeńska 10 tys. to logiczne że zaproszeń będzie 10 razy mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejBinarny: Widzisz, patrzysz tylko ze swojej perspektywy, swojego małego wycinka całego świata. Warto czasem otworzyć głowę i rozszerzyć horyznoty.

   @torquemadek: Zgadzam się, każdy mógł się zgłosić i nikt nie patrzył na płeć przy wyborze. Dlaczego jednak (tak jak pisałem wcześniej) do niektórych prelegentów pisano z prośbą o wysłanie zgłoszenia do CFP? Dlaczego nie napisano do żadnej kobiety z taką samą prośbą?

   @masz_fajne_donice: Twierdzę, że mieli to gdzieś, napisali do znanych im osób ze swojego grona i tyle. Mogli wykonać trochę więcej pracy i wyjść poza swoje kręgi i napisać do kilku kobiet, jakaś na pewno by się znalazła patrząc, że sciągali prelegentów z całego świata.

   @leonidas84: Racja, nadal patrząc statystycznie nie byłoby to zaledwie 2.5% wszystkich prelegentów. Dodatkowo, pomimo że konferencja ma "PHP" w nazwie można ściągnąć też programistów innego języka aby poopowiadali o częściach wspólnych - bazach danych, metodykach pracy, tworzeniu środowisk deweloperskich itp. Jest dużo takich tematów i niekoniecznie prelegent musi być PHPowcem.

   PS. Widzę, że lewica z prawicą wbrew pozorom ma dużo ze sobą wspólnego. Obie strony bardzo nienawistnie atakują i nawet na chwile nie są w stanie się zastanowić nad punktem widzenia kogoś innego. Zdaje mi się, że nawet nie czytacie co piszę. Nie dziwię się, że tyle osób się radykalizuje. Nie chcę uczestniczyć w tym małym biagnenku tak więc kończę tutaj temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Myślę, że organizator konferencji ma prawo do swojego wyboru. To jego święte prawo, bo to nie jest finansowane ze środków publicznych. Jest ogromnym nadużyciem mówienie, że niezaproszenie przedstawiciela jakieś mniejszości to nienawiść. A tutaj w przypadku konferencji technicznej mogło być tak, że główny temat ma określoną zamkniętą grupę specjalistów (zauważ, że nie wiesz do kogo wysłali zaproszenia, może właśnie do określonej grupy specjalistów, bo zależało im na temacie przewodnim, a nie wypełniaczach typy bazy danych itd.). Jeśli tam nie ma kobiet to organizator ich nie wyczaruje. A jeśli są kobiety to spoko. Organizator im nie bronił udziału. Mogły się zgłosić. Miały dokładnie takie same szanse jak ty czy ja. A to, że dodatkowo organizatorowi zależało na konkretnych osobach to jego pieprzone święte prawo. Może z nimi współpracować i mu po prostu odpowiadało (warunki finansowe, sposób przekazywania wiedzy, koszty podróży - np. odległość od miejsca konferencji). I tyle. Chory umysł we wszystkim widzi dyskryminację.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Dlaczego mieli pisać do kobiet tylko ze względu na ich płeć? Jakby uznali, że warto napisać do jakiejś kobiety to by napisali. Jak chcesz zrobić konferencję z parytetami to zrób swoją, a innym pozwól dobierać prelegentów zgodnie z kompetencjami, a nie na podstawie płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejBinarny: lewacy niestety to zazwyczaj najwięksi dyskryminatorzy. Według nich prelegentów trzeba dobierać ze względu na płeć, a nie kompetencje. Byłoby słabo jakby rozniosła się plotka, że wybrali prelegentkę tylko dlatego, żeby być poprawnym politycznie. Prawdopodobnie większość zbojkotowałaby wykłady prowadzone przez kobietę uznając, że znalazła się tam z racji cipki, a nie wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się, każdy mógł się zgłosić i nikt nie patrzył na płeć przy wyborze. Dlaczego jednak (tak jak pisałem wcześniej) do niektórych prelegentów pisano z prośbą o wysłanie zgłoszenia do CFP? Dlaczego nie napisano do żadnej kobiety z taką samą prośbą?

   Mówimy o udziale kobiet rzędu KILKU procent. Jak piszesz nawet do kilkudziesięciu potencjalnych targetów, to ilość kobiet w nich statystycznie jest pomiędzy 0 i powiedzmy 2-3. No i w tym roku akurat nie napisali do żadnej. CO Z TEGO? Udział kobiet i tak był minimalny - i to nie z powodu "dyskryminacji". Kobiety mogły aplikować na równych zasadach.

   Twierdzę, że mieli to gdzieś, napisali do znanych im osób ze swojego grona i tyle.

   I to jest powód, żeby bojkotować konferencję? Publicznie podawać argument dyskryminacji, seksizmu i antyfeminizmu? Zrywać umowę (w 3+ osoby) w środku wakacji, kiedy konferencja jest tuż po wakacjach?

   Mogli wykonać trochę więcej pracy i wyjść poza swoje kręgi i napisać do kilku kobiet, jakaś na pewno by się znalazła patrząc, że sciągali prelegentów z całego świata.

   Czyli sugerujesz, że aby zadowolić chore fantazje o parytetach, mieli SPECJALNIE szukać kobiet? Czyli PREFEROWAĆ kobiety? Stuknij się w ten głupi łeb, upuść z niego trochę tej politpoprawności.

   Racja, nadal patrząc statystycznie nie byłoby to zaledwie 2.5% wszystkich prelegentów. Dodatkowo, pomimo że konferencja ma "PHP" w nazwie można ściągnąć też programistów innego języka aby poopowiadali o częściach wspólnych - bazach danych, metodykach pracy, tworzeniu środow

   Czyli mieli rezygnować z profilu konferencji, zmieniać tematykę - TYLKO PO TO, żeby ściągnąć więcej KOBIET?
   A poza tym wszyscy u ciebie zdrowi? (-‸ლ)

   @ineedadollar:

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: dokładnie, a nie raz widzę jakieś konferencje, na którą jest prowadzona SELEKCJA wg PŁCI i rzecz jasna wg płci żeńskiej ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Moze stalk sie tak, bo nie ma zadnej wolnej kobiety na przyzwoitym poziomie bo byly juz zajete na inne konferencje.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanie do ilu kobiet/osób innego koloru skóry organizatorzy napisali z taką samą prośbą?

   @ineedadollar: Masz strasznie rasistowskie podejście do świata. Czemu mieli wybierać osoby z względu na płeć czy kolor skóry? Wybierali kompetencje, inne cechy nie mają znaczenia.

   Dlaczego jednak (tak jak pisałem wcześniej) do niektórych prelegentów pisano z prośbą o wysłanie zgłoszenia do CFP?

   @ineedadollar: Przecież jakiś program wstępny trzeba zbudować, zazwyczaj wybierali osoby z dużym doświadczeniem w branży. To bardzo przyjemna konferencja i piszę to jako osoba która brała udział w 2018 roku w Pradze. Pamiętam że wtedy była może jedna kobieta ale od scrum master/agile guide. Każdy miał prawo również zgłosić się samodzielnie.

   Dlaczego nie napisano do żadnej kobiety z taką samą prośbą?

   @ineedadollar: A kobieta czymś się różni od człowieka? Zachowujesz się jakbyś traktował kobiety w IT jako jakieś osoby niepełnosprawne że sztucznie trzeba wyrównywać zasady. Konferencję ogłaszano na wielu serwisach. Tak jak @leonidas84: społeczność kobiet w PHP jest znacznie mniejsza. Sam rozwój obecnej gałęzi PHP też stanowią głównie mężczyźni co tylko potwierdza te słowa.

   Dodatkowo, pomimo że konferencja ma "PHP" w nazwie można ściągnąć też programistów innego języka aby poopowiadali o częściach wspólnych -

   @ineedadollar: Ta konferencja zawsze skupiła się na PHP, po co wciskać coś na siłę. Wybierasz się na konferencję z przekonaniem o programie z poprzednich lat.

   Zdecydowanie @torquemadek: @masz_fajne_donice: @Razi91: @AndrzejBinarny: mają rację. @ineedadollar: próbujesz coś napisać o równości a sam segmentujesz ludzi na płeć i rasę.

  •  

   pokaż komentarz

   https://girlsjs.pl/ i w FAQ punkt "Dla kogo? Dla pełnoletnich kobiet i dziewcząt"

   Jawna dyskryminacja!!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @yraras: tutaj białorycerzyki z wykopu będą milczeć albo dawać minusy. Tyle jest warta ich szczerość odnośnie sprawiedliwości i równości społecznej. A prawda jest taka, że większość z nich chce zapunktować u samiczek. Szkoda, że te białoprzylepy nie kumają, że w zdobywaniu kobiet obowiązuje pierwsza zasada.

   źródło: starecat.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: ty no ale nawet jesli mogli i tego nie zrobili to co z tego? Ich sprawa do kogo piszą. T_T

  •  

   pokaż komentarz

   Mówimy o udziale kobiet rzędu KILKU procent.

   @torquemadek: Mówię jako osoba która była rok temu w Pradze na edycji 2018. Udział kobiet zarówno jako mówca ale i też uczestnik był bardzo marginalny. Spójrz na wideo z tamtego roku. To nic złego przecież, tak jak mówisz kobiet niewiele jest w PHP. Duża część kobiet która była też głównie zajmowała się zarządzeniem projektami niż samym programowaniem. Nie ma sensu dzielić ludzi. Znaleziono osoby z kompetencjami i doświadczeniem - to jakiej są płci, koloru skóry nie ma żadnego znaczenia. Sama agenda była interesująca.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @devones: Uuu, taki event, gdzie sala pełna białych mężczyzn, a kobiety liczymy na palcach? Nic dziwnego, że uwalili następną edycję. Idealny cel. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to się stało, że zgłosiła się tylko 1 kobieta?
   @ineedadollar: Nie wiem, ale się domyślam.

  •  

   pokaż komentarz

   @profSowa: mam żonę :D także tęczuj dalej :D

  •  

   pokaż komentarz

   @profSowa: Znaczy się ty pierwszy samobója, a później ja :D. Także 1:1 :D.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli to, że organizatorzy pisali do jednych z prośbą o zgłoszenie się

   @ineedadollar:
   i to jest właśnie wymuszanie różnorodności. najwyraźniej pisali do tych który mają największe doświadczenie w branży według organizatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: straszne nietolerancyjny jestes - wg Twojej logiki drwale czy spawacze nie beda mogli zorganizowac sobie konferencji bo nie znajda kobiet ktore chcialy by w niej brac udzial...

   Zgadnij ile kobiet w Krakowie przychodzi na spotkania grup programistycznych? Maksimum 1-2 na spotkanie - z czego czesto to organizatorki. Zgadnij ile kobiet wystepuje na takich spotkaniach? Malo (ja nie widzialem zadnej - ale sa szanse ze jakies byly). Gdyby organizowano konferencje z mowcami z grup tez byloby 0 kobiet i nie byloby w tym nic dziwnego

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar:

   Widzisz, patrzysz tylko ze swojej perspektywy, swojego małego wycinka całego świata. Warto czasem otworzyć głowę i rozszerzyć horyznoty.

   jak wiele znasz kobiet programistek o tak wysokim poziomie, by mogłyby z czystym sumieniem być prelegentka na specjalistycznej konferencji, by zarzucać komus coś takiego? Masz jakieś konkretne argumenty i dane nt kobiet programistek? Bo narazie wszystkie twoje wypowiedzi to "a mi się wydaje... " I " dla mnie to dziwne"
   Widzę, że bardzo ciężko pogodzić ci się z faktem, że jest mało kobiet programistek. Tak wygląda rzeczywistość, nie wypieraj się jej.

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: Według tegorocznej ankiety StackOverflow w Polsce mamy 5.9% programistek. Na świecie średnio 8% (w US dochodzi do 12%).

   Osobiście znam dwie. Teraz uruchamiając Twittera znalazłem co-najmniej kilka które mają doświadczenie jako prelegenci. Z zasięgiem jaki mieli organizatorzy na pewno poszłoby im prościej i sprawniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar:
   policzyłeś jaki procent programistów stanowią piegowaci? czy na tej konferencji nie doszło do kolejnej dyskryminacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @leonidas84: Zwróć uwagę, że konferencję odwołano z powodu ataku na organizatorów zaproszonych białych mężczyzn prelegentów. To jest najlepsze w tym wszystkim. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli to, że organizatorzy pisali do jednych z prośbą o zgłoszenie się do CFP a do innych nie nie ma tutaj znaczenia?

   @ineedadollar: Owszem, nie ma. Konferencja o takiej skali to nie spotkanie różańcowe. Organizatorzy wcale nie muszą nikogo prosić o łaskę. Jeżeli zależy im na konkretnych osobach, których praca ma wkład w rozwój branży mogą być zainteresowani obecnością takiej osoby. Ale to nie oznacza że mają chodzić po prośbie żeby wykopek mógł im zarzucić że są nie obiektywni bo nie spytali osoby X albo przedstawicieli rasy Y.

   Fakty pozostają niezmienne. Kobiety same z siebie nie złożyły ani jednego wniosku. Jedyna którą poprosili miała wyj$#!ne i nie chciało jej się przygotować porządnej prezentacji.

  •  

   pokaż komentarz

   PHP liczy np. 100 tys., a żeńska 10 tys

   @leonidas84: to jest php, bardziej bym obstawiał 100 tys i 1 tys

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się, każdy mógł się zgłosić i nikt nie patrzył na płeć przy wyborze. Dlaczego jednak (tak jak pisałem wcześniej) do niektórych prelegentów pisano z prośbą o wysłanie zgłoszenia do CFP? Dlaczego nie napisano do żadnej kobiety z taką samą prośbą?

   @ineedadollar: bo
   - liczba kobiet w programowaniu jest bardzo niska
   - liczba kobiet w phpie jest jeszcze niższa
   - liczba kobiet która rzeczywiście dobrze pisze w phpie jeszcze jeszcze niższa
   - liczba kobiet w phpie która dobrze pisze i udzielają się w sieci jest jeszcze niższa
   - liczba kobiet które wygłaszają na konferencjach phpowych jest jeszcze niższa

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Czyli to, że organizatorzy pisali do jednych z prośbą o zgłoszenie się do CFP a do innych nie nie ma tutaj znaczenia?

   @ineedadollar: ogarniasz, że pisze się do tych, których się chce mieć ze względu na uznanie w danym środowisku, dokonania, jakieś inside stories?

   Do większości facetów na bank nie napisali, tylko się sami zgłosili.

   Jeśli mieliby pisać do kogoś ze względu na płeć, to już raczej to trzeba wprost burdelem nazywać, bo tam ma to znaczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jurigag:

   - liczba kobiet w programowaniu jest bardzo niska
   - liczba kobiet w phpie jest jeszcze niższa
   - liczba kobiet która rzeczywiście dobrze pisze w phpie jeszcze jeszcze niższa
   - liczba kobiet w phpie która dobrze pisze i udzielają się w sieci jest jeszcze niższa
   - liczba kobiet które wygłaszają na konferencjach phpowych jest jeszcze niższa


   ... i obie miały w tym czasie urlop.

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Wiesz że 90% tych kobiet nie byłoby zatrudnionych gdyby nie były kobietami. Bylem programistą od 1995 do 2008 potem ratowałem projekty. Tuż przed odejściem do tradingu zaczęły pojawiać się cip..o projekty. O co chodzi? Duże firmy zostały zmuszone do przyjmowania kobiet bez kwalifikacji bo z kwalifikacjami było zbyt mało. Zostały siła przydzielone do projektów. Oczywiście projekty padły.

  •  

   pokaż komentarz

   i nie znaleźli żadnej kompenentnej kobiety do której warto napisać?

   @ineedadollar: A wiesz jaki jest odsetek kobiet w tej branży, które reprezentują poziom na tyle wysoki, aby mogły nauczyć czegokolwiek innych specjalistów? A może powinni kontaktować się ze wszystkimi kobietami w branży i brać randowowe sztuki do prezentacji, tylko dlatego, że są kobietami?

   Ile jest prawdziwych specjalistek w tej branży? jaki to promil (bo nawet nie procent) w stosunku do mężczyzn.

   Rozumiesz już problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @ineedadollar: Z mojego doświadczenia na 19 programistów PHP przypada 1 programistka. Po prostu panie się nie garną do tej pracy.

 •  

  pokaż komentarz

  Współczuję organizatorom, jestem w szoku, że to już tak daleko zabrnęło. Śmiech przez łzy :) Po raz kolejny warto zauważyć, że w Polsce na szczęście takie sytuacje są jeszcze bardzo bardzo rzadkie

 •  

  pokaż komentarz

  Swoja droga ciekawe czemu na kopalniach czy na wsiach gdzie brakuje kobiet to tam nie dziala lobby i dywersyfikacja plci? Hmm Hmm

  źródło: dictionary.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna