•  

  pokaż komentarz

  Teraz wyższe szkoły medyczne powinny masowo odmawiać bezpłatnego szkolenia przyszłych lekarzy. Koniec z absurdem, że polski podatnik płaci za wykształcenie lekarza a potem taki lekarz wyjeżdża z kraju i leczy Niemców czy Anglików.

 •  

  pokaż komentarz

  W przeważającej części medykom zależy przede wszystkim na kasie.
  Dlatego coraz więcej firemek typu botox odchudzanie, chirurgia estetyczna prowadzone są prze lekarzy.

  Tam gdzie jest większa marża. Mój znajomy miał tak 1 rok przychodzi do medyka że jest zagrożony osteopenią - porada NFZ to sobie pan coś tam kupi w aptece witaminę D/wapnia to jest bez recepty więc planu leczenia nie ma bo i po co - dawek też nie dostał bo i po co. Za rok gość prywatnie robi gęstość wyniki gorsze to na to medyk - w sumie to nie liczy się gęstość tylko żeby kości były mocne kupi Pan sobie witaminę D będą mocne kości.

  Za rok gość przychodzi z Osteoporozą na to medyk wystawia skierowanie do ortopedy. Ortopeda wypisuje lek narzekając jak to im krzywda w kraju pacjent słucha pierdół choć ma świadomość że traci właśnie zdrowie. No ale pensja lekarza trzeba współczuć co tam zdrowie jakiego podłego pacjenta co płaci na NFZ bo nie ma wyjścia.

  Gość wraca do kierującego medyka z pytaniem czy to zadziała - on na to rzecze takie rzeczy wypisują ortopedzi i on by tego nie brał bo widział w szpitalu gości którym po tym żyły płukali.

  Dla dobra kolesia każe mu jechać do większego miasta bo tam może pomogą. Kolo jedzie i okazuje się że są tam same kobity z Powstania Warszawskiego - medyk z wielkiego miasta robi oczy sugerując że nie wie czemu tu kola podesłano - bo lek Prolia to refundują starym kobitkom a bykowi to i tak 100% (ok 900 zł 1 zastrzyk) więc o co chodzi i czemu tu jest ??

  Takich medyków mamy najwięcej. Dobrych to ze świeczką szukać choć znajdą się ..

  Sam kiedyś widziałem jak gość po wycięciu krtani z gorączką pod 38 st był wypisywany z interny na prośbę do medyka co by mu pomogli dostał na twarz że ma nowotwora i nic mu nie pomogą a medyk proponuje mu lampkę czerwonego wina jak wróci do domu to działa przeciwnowotworowo. Ta porada z czerownym winem została mi w pamięci - medycy zdolni są do różnych akcji ..

  A teraz wyjcie jak to byście dbali o pacjenta gdyby było po 10 tysięcy na łepka po studiach. Dodatkowo jest patologia że nie szkolą w swojej specjalizacji lekarzy bo zyski z miasteczka musiały by iść nie na 2 czy trzech a na 7 lekarzy.

  Nie da się opisać jak dziś wygląda ta niby służba zdrowia. A nowe generacje idą dla kasy na studia medyczne powołanie to rzadkość. Więc jak by z tego kasy nie było to kto by tam się pchał....

 •  

  pokaż komentarz

  Normalnemu Polakowi klauzula sumienia nie powinna pozwalac na placenie skladek na ZUS

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko zwalą na lekarzy „nierobów” i zrobią tak jak ze stażystami, czyli w wiadomościach coś powiedzą jakie to „nieroby” i takie wielkie pieniądze biorą (nie mówiąc przy tym o ilości wypracowanych godzin). Oczywiście nie zapomną nawiązać do tego, że ten cały bunt to wina PO i kiedyś to było gorzej za PO i jakie to nie były w afery w szpitalach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze, niech pracują normalnie, każdemu wyjdzie to na dobre, a najlepiej nich jeszcze nie przyjmują w prywatnych gabinetach za kase, a potem leczą i robią badania na szpitalu, za NFZ i będzie wreszcie normalnie, młodzi lekarze też beda mieć miejsce do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolymaruda: poza tym, że ten system w końcu definitywnie p$?%#!!nie, co mnie w sumie ch#@ obchodzi, to ja nie widzę żadnego powodu, żeby rezygnować z życia poza pracą i tyrać więcej niż 48h. Podręczniki i wytyczne też muszę wkuwać, a nie ma na to czasu siedząc ciągle w szpitalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @otwieraczdopiwa: bez urazy ale lekarze" tyrają" bo są pazerni i sami nakręcają sobie taki stan rzeczy, skoro lekarz sam zgłasza sie na dodatkowe dyżury, to szpital nie zatrudnia już dodatkowych lekarzy, bo obrabia tymi co są. A potem biedny lekarz twierdzi, że on tak musi bo nie ma go kim zastąpić, nie ma, bo nie dajecie miejsca innym młodym, stary nie przyjdzie za taką kasę i młody też go nie zastąpi na poważnym stanowisku,, ale młody jak najbardziej jeśli jest miejsce.

   pokaż spoiler moderacjo, nie udostępniajcie moich komentarzy po za wykopem

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolymaruda:

   a) nie uświadamiasz sobie, jak ciężko jest zatrudnić nowego lekarza z powodu ogromnych niedoborów kadrowych. A jak deficyt lekarzy na oddziale przekroczy pewną masę krytyczną, to choćbyś oferował 50 tys dopłaty miesięcznie i apartament w gratisie to nikt się nie zgłosi, bo nie jest kamikadze, żeby zatrudnić się w miejscu, w którym na dzień dobry będzie musiał zap#%!@#$ać za 3-4 osoby. Coraz więcej oddziałów znajduje się w takiej sytuacji. Ich zamknięcie jest tylko kwestią czasu, bo tych dwóch doktorów co jeszcze tyra za sześcio-ośmio osobowy zespół to w końcu stwierdzi że p?!$%@$ą taką robotę, zwolni się i oddział do zamknięcia.

   b) na swoim rodzimym oddziale / szpitalu lekarz jest bardziej koleżeńsko (no jak to, kolegom nie pomożesz) lub bardziej bezczelnie ze złamaniem wszelkich praw pracowniczych zmuszany do wzięcia dodatkowych dyżurów, bo "przecież ktoś musi wziąć ten dyżur"

   c) nie uświadamiasz sobie, że debile pełniący rolę dyrektorów szpitali potrafią zmuszać lekarzy do wzięcia odpowiedzialności za dwa-trzy oddziały na raz. To bardzo proste: nie udało się nikogo zatrudnić (bo lekarzy BRAK), nie udało się żadnego pracującego u nas lekarza zaszantażować żeby wziął ten dyżur, to zrobię tak, że przypiszę ten oddział do lekarza, który i tak pełni dyżur na innym oddziale

   d) po pinionszki to doktory raczej jeżdżą sobie na dyżury do innych szpitali gdzieś po wioskach albo do przychodni jak mają taki kaprys

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
493 wykopali 7 zakopali 10.1 tys. wyświetleń