•  

  pokaż komentarz

  Teraz wyższe szkoły medyczne powinny masowo odmawiać bezpłatnego szkolenia przyszłych lekarzy. Koniec z absurdem, że polski podatnik płaci za wykształcenie lekarza a potem taki lekarz wyjeżdża z kraju i leczy Niemców czy Anglików.

 •  

  pokaż komentarz

  W przeważającej części medykom zależy przede wszystkim na kasie.
  Dlatego coraz więcej firemek typu botox odchudzanie, chirurgia estetyczna prowadzone są prze lekarzy.

  Tam gdzie jest większa marża. Mój znajomy miał tak 1 rok przychodzi do medyka że jest zagrożony osteopenią - porada NFZ to sobie pan coś tam kupi w aptece witaminę D/wapnia to jest bez recepty więc planu leczenia nie ma bo i po co - dawek też nie dostał bo i po co. Za rok gość prywatnie robi gęstość wyniki gorsze to na to medyk - w sumie to nie liczy się gęstość tylko żeby kości były mocne kupi Pan sobie witaminę D będą mocne kości.

  Za rok gość przychodzi z Osteoporozą na to medyk wystawia skierowanie do ortopedy. Ortopeda wypisuje lek narzekając jak to im krzywda w kraju pacjent słucha pierdół choć ma świadomość że traci właśnie zdrowie. No ale pensja lekarza trzeba współczuć co tam zdrowie jakiego podłego pacjenta co płaci na NFZ bo nie ma wyjścia.

  Gość wraca do kierującego medyka z pytaniem czy to zadziała - on na to rzecze takie rzeczy wypisują ortopedzi i on by tego nie brał bo widział w szpitalu gości którym po tym żyły płukali.

  Dla dobra kolesia każe mu jechać do większego miasta bo tam może pomogą. Kolo jedzie i okazuje się że są tam same kobity z Powstania Warszawskiego - medyk z wielkiego miasta robi oczy sugerując że nie wie czemu tu kola podesłano - bo lek Prolia to refundują starym kobitkom a bykowi to i tak 100% (ok 900 zł 1 zastrzyk) więc o co chodzi i czemu tu jest ??

  Takich medyków mamy najwięcej. Dobrych to ze świeczką szukać choć znajdą się ..

  Sam kiedyś widziałem jak gość po wycięciu krtani z gorączką pod 38 st był wypisywany z interny na prośbę do medyka co by mu pomogli dostał na twarz że ma nowotwora i nic mu nie pomogą a medyk proponuje mu lampkę czerwonego wina jak wróci do domu to działa przeciwnowotworowo. Ta porada z czerownym winem została mi w pamięci - medycy zdolni są do różnych akcji ..

  A teraz wyjcie jak to byście dbali o pacjenta gdyby było po 10 tysięcy na łepka po studiach. Dodatkowo jest patologia że nie szkolą w swojej specjalizacji lekarzy bo zyski z miasteczka musiały by iść nie na 2 czy trzech a na 7 lekarzy.

  Nie da się opisać jak dziś wygląda ta niby służba zdrowia. A nowe generacje idą dla kasy na studia medyczne powołanie to rzadkość. Więc jak by z tego kasy nie było to kto by tam się pchał....

 •  
  B............e

  -22

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  lekarze ciągle protestują, a tymczasem ja jestem bardzo ciekaw jak wyglądają pity takich lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: Rób 300 godzin w miesiącu ciekawe jak będzie twój pit wyglądał :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ruonim: od razu o mnie... a ja tam nie wnikam o siebie, tylko mówię o protestujących lekarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: Miasteczko do 100k, spec., miesięczny czas pracy<160h. Ze szpitala ca. 8 z jednym dyżurem tygodniowo, z prywatnej praktyki B2B ca. 25. W przypadku> 300h >60k.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: Pit gówno znaczy. Wszystkie porównania wypłat powinny być po znormalizowaniu czasu pracy do 8 godzin dziennie. Pamiętając że nadgodziny są płatne 150% (abo 200%)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kot_w_butach7 b2b masz na myśli pracę dzień po dniu? No i jaka specka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kot_w_butach7: @Massad: nie wiem co mnie minusujecie, za 8k można się spokojnie utrzymać w pl, 1 dyżur w tygodniu to nie jest wielki deal

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny niesamowite, że specjalista którego szkolenie (studia + specjalizacja) zajmuje nawet 13 lat domaga się dobrej wypłaty za swoją pracę, prawda? :) Proponuję bardziej interesować się swoimi wypłatami, a nie cudzymi.

   A swoją drogą piszesz o 8k. Z samego etatu niewielu jest lekarzy co tyle wyciąga. Może na stanowiskach kierowniczych. Przypominam, że rząd ustawą dał całe 6750 zł i to brutto dla specjalistów. A mówienie o zarobkach z dyżurami to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem

  •  

   pokaż komentarz

   dał całe 6750 zł

   @czorny_m: i jeszcze mało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: dał, zagwarantowane na lata 2018-2020, już teraz są miejsca gdzie trudno wyegzekwować od szpitala podwyżkę, po 2020, przy rosnącym zadłużeniu szpitali, będą mogli pomarzyć o tych pieniądzach na UoP

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny na bilet lotniczy powinno wystarczyć :)
   Można spokojnie wyemigrować do kraju w którym wykształconych specjalistów się szanuje i docenia, a nie spływa im się w ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: samochodem też do Berlina można dojechać na baku za 200 zł + 80 zeta na bramki. Ja tu nie widzę problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: tyle to ja dostawałem jako stażysta w korporacji za klejenie slajdów w power poincie i nap!##?%#anie tabelek w excelu. Ziomeczki w wieku 24 lat kasują tam 11k brutto jak już są na etacie, po pierwszym albo drugim awansie. Z kolei ludzie w wieku tych specjalistów, z podobnej wielkości doświadczeniem zawodowym itp na powiedzmy porównywalnym w hierarchii tego zawodu stanowisku kasują 20-50k brutto. Plus premie, benefity itp. 6750 brutto to można zarabiać w specjalistycznym zawodzie na który jest duży popyt już w drugim roku pracy. A z ludzi w wieku 35-40 lat to tyle może zarabiać handlowiec sprzedający cegły i dachówki w średniej wielkości firmie z wykształceniem średnim i kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. A tu mówimy o ludziach, którzy pracują w najbardziej deficytowym zawodzie w Polsce, mają często blisko dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe i w swoje kształcenie władowali grube tysiące i całe życie między 20 a 35 rokiem życia.

  •  

   pokaż komentarz

   tyle to ja dostawałem jako stażysta w korporacji

   Ziomeczki w wieku 24 lat kasują tam 11k brutto jak już są na etacie

   @otwieraczdopiwa: no to niech idą do korpo jak takie pieniądze tam są

   kasują 20-50k brutto. Plus premie, benefity itp.

   @otwieraczdopiwa: wohooo LUL

   A z ludzi w wieku 35-40 lat to tyle może zarabiać handlowiec sprzedający cegły i dachówki w średniej wielkości firmie z wykształceniem średnim i kilkuletnim doświadczeniem zawodowym

   @otwieraczdopiwa: no to kurde, zostańcie załóżcie firmy i zostańcie handlowcami sprzedającymi cegły i dachówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pracują w najbardziej deficytowym zawodzie w Polsce

   @otwieraczdopiwa: no ciekawe dlaczego jest taki deficytowy hmmm.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   mają często blisko dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe

   @otwieraczdopiwa: każdy kto pracuje 10 lat ma 10-cio letnie doświadczenie zawodowe, nie tylko lekarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   i w swoje kształcenie władowali grube tysiące

   @otwieraczdopiwa: z tego co się orientuje kursy CMKP są za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że nie macie kursów zdalnych przez neta, tylko trzeba śmigać do wawy to problem CMKP i wasz, a nie rządu

   i całe życie między 20 a 35 rokiem życia

   studia i staż da się ukończyć w 7 lat i normalnie wejść na rezydenturę i zarabiać od 26 rż. nie taki wielki deal, nie wiem skąd ten wiek 26-35 lat wziąłeś. Rezka to teraz średnia krajowa prawie + dyżur raz w tygodniu da spokojnie 5k netto co najmniej.

   Dziękuję za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: ale odróżniasz lekarzy z tytułem specjalisty od lekarza w trakcie specjalizacji? xD Odróżniasz kursy organizowane przez CMKP (w całej Polsce, nie tylko Warszawie) od kosztów podręczników, kursów dodatkowych, konferencji, na których jest przekazywana najnowsza wiedza. Masz świadomość, że pensja 6750 brutto dla lekarza specjalisty w wieku minimum 35 lat to nie jest adekwatna pensja do posiadanych przez niego umiejętności? xD I oczywiście wiesz, że pensja personelu medycznego jest sterowana centralnie w dużej części i przez to nie podlega mechanizmom rynkowym. Jakby podlegała to po urealnieniu kosztów ochrony zdrowia płaciłbyś dwu-ośmiokrotność tej składki, którą płacisz teraz. Albo Twoi rodzice xd

  •  

   pokaż komentarz

   ale odróżniasz lekarzy z tytułem specjalisty od lekarza w trakcie specjalizacji

   @otwieraczdopiwa: odróżniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Odróżniasz kursy organizowane przez CMKP (w całej Polsce, nie tylko Warszawie) od kosztów podręczników, kursów dodatkowych, konferencji, na których jest przekazywana najnowsza wiedza.

   @otwieraczdopiwa: też odróżniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie każdy musi śmigać na każdą konfę, nie każdy musi kupować najnowasze publikacje. Czasem można śmignąć do biblioteki, a na oddziałach też są nowe książki, więc można sobie pożyczyć od czasu do czasu albo poczytać na dyżurze i będzie bezkosztowa nauka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ha - nawet ci płacą za naukę wtedy haha

   pensja 6750 brutto dla lekarza specjalisty w wieku minimum 35 lat to nie jest adekwatna pensja do posiadanych przez niego umiejętności

   @otwieraczdopiwa: to zależy jakie ma umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak uważa że ma zbyt duże w stosunku do otrzymywanej płacy to niech idzie tam gdzie mu lepiej zapłacą ( ͡° ͜ʖ ͡°) trochę samodzielności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I oczywiście wiesz, że pensja personelu medycznego jest sterowana centralnie w dużej części i przez to nie podlega mechanizmom rynkowym.

   @otwieraczdopiwa: no to niech idą pracować tam gdzie podlega rynkowym mechanizmom ( ͡° ͜ʖ ͡°) firmy prywatne nie są obarczone regulacjami no i w końcu mogą podjąć się dowolnie innego zawodu przecież tak ja każdy normalny człowiek. Bycie lekarzem nie wiąże się z zakazem podejmowania pracy poza zawodem lekarza, ja to nie wiem skąd ten płacz ciągle, nie jesteście dziećmi - idźcie tam gdzie lepiej płacą zamiast robić z siebie ofiary

   Jakby podlegała to po urealnieniu kosztów ochrony zdrowia płaciłbyś dwu-ośmiokrotność tej składki, którą płacisz teraz. Albo Twoi rodzice xd

   @otwieraczdopiwa: 2-8 razy to duży rozstrzał, pewnie wziąłeś tą wartość z księżyca, więc ten tego, nie ma co tu komentować

   pozdrawiam haha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: wziąłem tę wartość z rozstrzału składek w systemach prywatnej ochrony zdrowia. Wysokość składki zależy od wieku i wielu innych czynników.

   Myślisz, że czemu oddziały się zamykają xD Bo lekarze przechodzą do prywaty jak tylko mogą. Tylko pacjent na tym cierpi. Ja skończę specjalizację i stopy nie postawię w budżetówce, bo c?##? mnie obchodzi ten syf. Nie mam zamiaru płacić własnym zdrowiem za niekompetencje debili w rządzie i administracji szpitala. Tak robi coraz więcej osób, aż w końcu państwowy system zostanie bez pracowników. Jak spróbują wziąć w kamasze - to wyjadę z kraju. Do tego czasu zamknie się jeszcze więcej oddziałów, państwowe szpitale po raz n-ty pogrążą się w otchłani zadłużenia (bo procedury i ryczałt za sieć są za nisko wycenione). A płacz jest, bo personelowi medycznemu jeszcze trochę zależy na zdrowiu takich debili jak Ty i wiedzą dobrze jak to się skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   zależy na zdrowiu takich debili jak Ty

   @otwieraczdopiwa: no nie ładnie nazywać kolegę lekarza debilem, to chyba niezgodne z KEL można za to mieć problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   jeśli wyjedziesz za granicą to uważaj żeby nie nazywać tam innych lekarzy debilami bo szybko Ci podziękują, mają tam nieco inną kulturę i takie rzeczy tam nie przechodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   no nie ładnie nazywać kolegę lekarza debilem

   @mlyn-wodny: ciężko mi w to uwierzyć xD

  •  

   pokaż komentarz

   ciężko mi w to uwierzyć xD

   @otwieraczdopiwa: mnie czasem też, miłego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  350 osób na 117k lekarzy - powtarzam MASOWO - Zakop