Wołodomyr Zełenski i Sługa Narodu - pierwsze wolnościowe rządy na Ukrainie?

Wołodomyr Zełenski i Sługa Narodu - pierwsze wolnościowe rządy na Ukrainie?

Postać, poglądy i działania nowego ukraińskiego prezydenta są niezwykle obiecujące i powinny zaciekawić każdego wolnościowca i liberała, ponieważ wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas będziemy mogli traktować go jak wzór do naśladowania.

 •  

  pokaż komentarz

  Oby ruszyli do przodu to skorzysta na tym Polska. Biedny sąsiad to nie jest nic dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   Biedny sąsiad to nie jest nic dobrego.

   @rafal-heros: a bogacący się sąsiad z bardzo dobrymi ziemiami, rosnącymi wynagrodzeniami, nadal tania siłą roboczą i złożami energetycznymi i silną zbrojeniówką z którą nasza nie może konkurowac to dobry sąsiad? :D sorry, ale jeśli Ukraina zacznie się szybko rozwijać my przestaniemy konkurować w Europie tanimi usługami i montowaniem pralek dla zachodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie życzę Ukrainie źle żeby nie było, patrze na to w kontekście tego, że ich gospodarka jesli ruszy z kopyta będzie dla nas duzą konkurencją.

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger: Może w końcu u nas ktoś zauważy, że pora na zmiany, jak będziemy skansenem nawet względem wschodniego sąsiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger: czyli chcesz żeby Poplsa ciągle była montownia?

  •  

   pokaż komentarz

   czyli chcesz żeby Poplsa ciągle była montownia?

   @rafal-heros: a myslisz, że cokolwiek sie zmieni skoro Polska na innowacje przeznacza jakies grosze? Niestety rządy w Polsce nie patrza dalej jak do następnych wyborów i nikt nie wspiera tego aby Polska wskoczyła na wyższy poziom rozwoju niz tylko korzystanie z czyjejś technologii i bycie podwykonwacom dla kogoś. patrząc nawet po zbrojeniówce to Ukraińcy sie rozwijają a nasi się zwijają ( chocby sprawa modernizacji czołgów).

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: kiedy Ukraina będzie silna nigdy nie odzyskamy naszych ziem. Ukraina musi być słaba i dzika, czyli taka jaka byla od zawsze. Kazdy polski nacjonalista i człowiek chcący dobrze dla polski tak musi myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077: Nie ma naszych ziem, tylko są ukraińskie, tak jak wrocław jest polski tak lwów jest ukraiński i koniec, ukraina była dzika, bo była pod okupacją najpierw polską w czasach IRp, potem rosyjską, a na końcu radziecką

  •  

   pokaż komentarz

   @Wanzey: Jaką okupacją? To były POLSKIE ZIEMIE, które należały do NAS DO POLAKÓW! ogarnij. Chyba, że nie jesteś Polakiem, tylko jakimś volksdeutschem albo jakimś chłopo-robotniczym towarzyszem z krainyU to myślisz, jak obcy, a nie jak polak, boś obcy, jak, że obcy. Człowiek o innym pochodzeniu etnicznym, ma inne myślenie, inne spojrzenie na świat, kobiety, religie, rodzine, kulture, obyczaje, życie, prace, pieniądze, honor i ojczyzne. To normalne, ale trzeba szanować historyczny pogląd danego kraju. Np, Krym jest rosyjski, śląsk jest polski, a kosowo jest serbskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077: To były ukraińskie ziemie zamieszkiwane przez ukraińców, którzy jako naród istnieją tyle samo co polacy, mieszkali na tych ziemiach i mówili we własnym języku, zostali potem podbici przez litwinów, a potem te tereny przejęli polacy, a dokładniej polscy magnaci, którzy traktowali ich gorzej niż zwierzęta. Kiedy ci prosili o szacunek to w odpowiedzi dostawali, że powinno się ich wyciąć. I właśnie dlatego wybuchły powstania chmielnickiego i potem była wielka wrogość między naszymi narodami, przez ignorancję i głupotę polaków. I na koniec zapamiętaj jedno, tak jak niemcy nie mają prawa żądać wrocławia tak polacy nie maja prawa żądać lwowa, kijów wam możemy dać, ale lwów to musicie sobie nałapać

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy Ukraina będzie silna nigdy nie odzyskamy naszych ziem. Ukraina musi być słaba i dzika, czyli taka jaka byla od zawsze. Kazdy polski nacjonalista i człowiek chcący dobrze dla polski tak musi myśleć.

   @arizona5077: i oto moi drodzy, przykład dlaczego niemiec jest lepszy od polaka. Niemiec, nawet jak gadzi polakiem, to da mu względną siłę i bogactwo, żeby mógł kupować niemieckie produkty, ergo, żeby niemcy się bogaciły. Polak, jak gardzi ukraińcem to choćby skały srały, nie pozwoli na to, żeby się mógł na nim bogacić, bo wtedy on(ukrainiec) będzie miał trochę lepiej. A na to mentalność polaka mu nie pozwala.

  •  

   pokaż komentarz

   : . Niemcy traktują polaków, jak robaków. wystarczy, że wysgra znow AFD albo NSDAP to będą chcieli zabrać nasze zachodnie ziemie.
   Naród ukraiński powstał dopiero na początku XXw. Wcześniej czegoś takiego nie było to byli poprostu rusini albo mieszańcy rusinów, polaków i rosjan.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077: ah, max kolanko. To w zasadzie dużo wyjasnia dlaczego masz takie skrzywione spojrzenie na rzeczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Nie jestem golonkowcem, ale to dobry materiał i wyjaśnia o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger: Ale co wina Ukraińców jeżeli się okaże że Polacy (ponownie w historii) zmarnowali swoją szansę na silne i bogate państwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger: po pierwsze szkolnictwo mają gorsze, po drugie gdyby weszli do UE to mieliby niższe dopłaty niż Polska i kraje zachodu żeby nie były konkurencja. UE mogłaby się roziwanc do pewnego poziomu tak jak Polska. Czyli zbyt biedna żeby podskoczyć ale zbyt bogata żeby rozrabiać. Niemcy woleli żeby Polak miał tyle kasy żeby przyjechał i kupił starego golfa niż przyszedł i zaj%$#l rower albo przyszedł na inną jume przy granicy. Z biednym sąsiadem nie pochandlujesz, nie kupi Twoich produktów w Lidlu, Kauflandzie, twoich butów , biedny rolnik rolnik nie kupi ciagnika Case za 500vtys

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger: Z jednej strony fakt gospodarczy i będą bardzo z nami konkurować w kosztach produkcyjnych. Z drugiej strony geopolitycznie przyda nam się mocny bufor przed Rosja.

  •  

   pokaż komentarz

   @leftfinger:

   a bogacący się sąsiad z bardzo dobrymi ziemiami, rosnącymi wynagrodzeniami, nadal tania siłą roboczą i złożami energetycznymi i silną zbrojeniówką z którą nasza nie może konkurowac to dobry sąsiad? :D sorry, ale jeśli Ukraina zacznie się szybko rozwijać my przestaniemy konkurować w Europie tanimi usługami i montowaniem pralek dla zachodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie życzę Ukrainie źle żeby nie było, patrze na to w kontekście tego, że ich gospodarka jesli ruszy z kopyta będzie dla nas duzą konkurencją.

   Chłopie, sprawdź lepiej twarde dane.... Skala zapóźnień Ukrainy jest gigantyczna, w tej chwili o wiele większa niż skala zapóźnień Polski do Niemiec. Trzeba dziesiątek lat by Ukraina choćby zbliżyła się do Polski gospodarczo. Nawet jeśli Ukraina wejdzie na ścieżkę szybkiego wzrostu (co nie jest takie pewne) to jeszcze długie lata nie będzie dla Polski realną konkurencją. To tak jakby Niemcy obawiali się dziś siły Polski, a przecież Polska w ciągu ostatnich 30 lat rozwijała się 2 x szybciej od Niemiec, więc mamy o wiele lepsze "papiery" dotyczące wzrostu siły gospodarki niż Ukraińcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: Ukraina nie może być za bogata bo się skończy dla nas tania siła robocza, jednocześnie musi być na tyle silna by na trwale wiązać Rosję w konflikcie w donbasie. Próby normalizacji stosunków z Rosją nie są dla nas korzystne bo dać mogą Rosji większe pole manewru i pozwoli uwolnić część zasobów.

  •  

   pokaż komentarz

   my przestaniemy konkurować w Europie tanimi usługami i montowaniem pralek dla zachodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie życzę Ukrainie źle żeby nie było, patrze na to w kontekście tego, że ich gospodarka jesli ruszy z kopyta będzie dla nas duzą konkurencją.

   @leftfinger: na dobrą sprawę od wielu lat powinniśmy kombinować jak nie być montownią/podwykonawcą tylko rozwijać się dynamiczniej i to w sposób uniezależniony od dostępności rzeszy pracowników. Czyli projektować / wymyślać / udzielać licencji itp, a do wykonastwa zaprzęgać tanich wykonawców na całym świecie.

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze on jest na pasku oligarchów. jedyny pozytyw że Kołomojski to chyba jakiś rodzaj Ukraińskiego patrioty, bo on sam finansował wojsko w walce z Ruskimi ( a może zwyczajnie tak zabezpieczał swoje interesy). Tak czy owak Ukraina teraz to taka Polska z upadku PRL. Na pewno żaden miliarder nie odpuści swoich interesów i nie pozwoli na walkę z łapówkami i nadużyciami. Oni tam maja naród za nic więc nie ma skrupółów w walce o zyski. Z drugiej strony myślę, że to jednak idealny czas na to żeby Polska wykorzystała te odwilż i zaczeła działać na Ukrainie tak jak zachodnie koncerny zaczynały działać w Polsce po upadku PRL, czyli lokowanie tam swoich usług, produkcji, po prostu ekspansja na nowy wschodzący rynek. Tam mieszka 40 milionów ludzi i jeśli nowy prezydent faktycznie zacznie kierowac Ukraine na dobre tory to będzie ogromny rynek zbytu usług i towarów, przy niskich płacach taniej sile roboczej dla nas to z jednej strony szansa a z drugiej duża konkurencja. Myslę, że dla Polski nie jest w interesie wpuszczenie Ukrainy do Unii Europejskiej za kilka, czy kilkanaście lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Cudowna miniaturka(。◕‿‿◕。)

 •  

  pokaż komentarz

  Ani słowa o stojącym za nim miliarderze Kołomojskim? Że Zeleński się wszystkiego dorobił sam, sam wystartował, sam założył partię? Nie latał do Szwajcarii i Izraela co chwilę?

 •  

  pokaż komentarz

  No i bardzo dobrze, poobserwujemy w praktyce taki model, jak się dobrze sprawdzi to może w końcu zatka usta osobom, które twierdzą, że to nie ma prawa działać i zamiast minarchistycznego państwa musi być socjalistyczny moloch.

  •  

   pokaż komentarz

   No i bardzo dobrze, poobserwujemy w praktyce taki model, jak się dobrze sprawdzi to może w końcu zatka usta osobom, które twierdzą, że to nie ma prawa działać i zamiast minarchistycznego państwa musi być socjalistyczny moloch.

   @adiq94: Bo oni tam wprowadzą prawdziwe wolnościowe reformy xD Prawda jest taka że uchwali prawo dzięki któremu oligarchowie będą mieli jeszcze więcej a lud jeszcze mniej.